Čti Jeseníky

Obrazová encyklopedie Jeseníků, jak je ještě neznáte. Koláže dosud nepublikovaných dobových fotografií, doplněné zajímavostmi a příběhy. Vyjde letos před Vánoci. Na Hithitu ji nyní můžete koupit výhodněji. Třetina zisku se vrátí zpět krajině Jeseníků.

Nominace za přínos v oblasti kultury

1.3.2022

Byli jste s knihou  📖 Čti Jeseníky spokojeni? Rádi byste ji ještě jednou podpořili? 👍 Zapojte se do hlasování o přínos v oblasti kultury Olomouckého kraje, kde ji můžete dát svůj hlas: 👉 https://www.cenykraje.cz/rocnik-2020-2021-kultura 👈 Děkujeme za podporu a sdílení! 🙏

Veselé Vánoce!

16.12.2021

Touto dobou by jste snad již všichni měli mít své odměny. Pokud tomu tak není, neváhejte nás kontaktovat na emailu: cti-jeseniky(zavináč)seznam.cz Doladíme vše co je potřeba k nápravě. Zároveň se omlouváme, za občasné kiksy v zásilkách (bylo jich opravdu hodně), věříme, že se všechny podařilo zavčasu napravit. Ještě jednou díky a příjemné svátky Vám přeje tým Čti Jeseníky!

Předání odměn

1.12.2021

Po úspěšném křtu nás čekají kromě přednášek, také milé povinnosti v podobě předání vaších odměn. Zřídili jsme odběrová místa v Jeseníku, Šumperku, Opavě, Olomouci, Brně, Praze, Pardubicích a Hradci, kde je možné si, dle předchozí domluvy, knihy vyzvednout. Ti z vás, kteří zvolili zaslání poštou se můžou těšit během pár dní na doručení. Mějte prosím trochu trpělivosti, někdy to chvíli potrvá, než na vás dojde řada. Speciální odměny budeme řešit individuálně přes email. Přejeme poklidný předvánoční čas a ještě jendou díky!

tým Čti Jeseníky

Přednášky a besedy

15.11.2021

Pokud vám nevychází možnost zúčastnit se křtu a besedy na Šeráku, připravili jsme pro vás několik přednášek ke knize a horám v Jeseníku, Olomouci, Opavě a Šumperku. Budeme se na vás těšit!

tým Čti Jeseníky

Pozvání na křest

3.11.2021

Zveme vás i vaše přátele a další příznivce jesenických hor na slavnostní křest, který proběhne v sobotu 27.11. od 15h na chatě na Šeráku. Pokud budete chtít přespat přes noc, je potřeba co nejdříve kontaktovat prostřednictvím rezervace personál chaty. Snad jen drobným problémem je fakt, že lanovka na Šerák během listopadu nejezdí. Horalé si však jistě poradí. Budeme se na vás těšit!

Tiskneme!

29.10.2021

Zdárně jsme dokončili knihu, doopravili chyby a překlepy. Vše je tedy hotovo a na řadu přišla tiskárna. Pokud vše půjde jak má, tak se můžete začátkem prosince těšit na malé Vánoce. Vaši odměnu Vám hned po dodání publikací zasíláme. Brzy budeme informovat také o křtu, který proběhne patrně na chatě Jiřího na Šeráku. Více info k dokončení knihy zde: https://cti-jeseniky.cz/2021/10/28/dokonceni-knihy/

Informace k tisku

19.8.2021

Opět jsme pokročili o malý kousek dál. Tentokrát s ohledem na výběr papíru a tiskárnu. Více informací naleznete zde: https://cti-jeseniky.cz/2021/08/19/hithit-tisk/

Děkujeme za podporu!

Splněno!

26.7.2021

I díky vám máme splněno! Za celý tým publikace Čti Jeseníky vám děkujeme a i dále vás budeme průběžně informovat o vývoji. V nejblížší době nás čeká jednání s tiskárnou a tím pádem i datum vydání, které bychom rádi, aby se uskutečnilo nejpozději na přelomu listopadu a prosince.

Cílová rovinka

21.7.2021

Jste fakt skvělí, podporou i sdílením! Věříme, že posledních 15% již dotáhneme. Že pak publikace nezaujala jen vás, svědčí články, které vyšli na aktualne.cz a idnes.cz. No a příští týden máme sraz s Českou televizí. Je na co se těšit.

Přihořívá!

12.7.2021

Na Hithitu se pomalu blížíme ke konci - již jen 12 dní, vybráno téměř 2/3 prostředků, a podobně jsme na tom i s knihou. Grafici a textaři intenzivně chystají poslední kapitoly a během prázdnin se věříme podaří knihu v hrubé verzi doladit. Pro vaší lepší představu přikládáme ukázku jedné z dalších kapitol: 

náhled kapitoly Nadpřirozeno Jeseníků

Určitě nezapomeňte sdílet informace o projektu, těšíme se na úspěšné dokončení!

Prodloužení projektu

2.7.2021

Všechno špatné je k něčemu dobré. Díky problémům s placením kartou na Hithitu se náš opět projekt prodlužuje. Blížíme se k hranici 50% a máme další tři týdny na splnění limitu. 

Díky za vaše sdílení, osobní i přes sociální sítě! 

Problém s placení kartou a novinky

23.6.2021

Pozor! Od soboty je na Hithtu problém s placením kartou! Aktuálně je možné platit pouze převodem. Technická podpora platformy Hithit nenadálý problém řeší, ale zatím nikdo neví, jak dlouho to potrvá.

Všem, kteří se již zapojili děkujeme, protože máme prvních 30%! Hurá na další.

Prosíme o sdílení informace o možnosti zakoupení knihy již teď vašim blízkým.

Do jakého druhu projektu může jít třetina zisku z knihy se dozvíte v novém článku na webu Čti Jeseníky: https://cti-jeseniky.cz/2021/06/22/podpora-jeseniku/

16 921 €
vybrané z 16 844 €

100%

100% splnené

412 ľudí prispelo

Dizajn, Literatúra

Jeseník, Olomoucký kraj, Česko

Všetko alebo nič. Projekt skončil 25.7.2021 v 10:51.

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 4
  Ctím Jeseníky

  Knihu zatím nechci a počkám si, až si ji budu moci prohlédnout. Rád(a) ale podpořím zajímavý projekt, protože se mi líbí.

  I drobná podpora má smysl, díky Ti za ni.

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  8,42 €
  (202 Kč)
 • predané 5
  Sada 10 pohlednic s kolážemi

  Čeká Tě deset pohlednic s vybranými kolážemi z knihy a nově vytištěné historické pohlednice, které dnes již neseženeš. Ty pak můžeš zaslat třeba svým blízkým. Radost totiž můžeme dělat nejen sobě, ale i okolí.

  Pohlednice Ti zašleme na uvedenou adresu.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  13,88 €
  (333 Kč)
 • predané 188
  Kniha Čti Jeseníky osobní odběr

  Jeseníky Tě baví stejně jako nás a to je dobrá zpráva! Tvou odměnou za naší podporu je jeden výtisk připravované knihy Čti Jeseníky s možností osobního vyzvednutí v Jeseníku, Opavě, Olomouci, Brně a Praze.

  Konkrétní místo předání bude upřesněno.

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  18,51 €
  (444 Kč)
 • predané 77
  Kniha Čti Jeseníky doručení poštou

  Jeseníky Tě baví stejně jako nás. Rád(a) si ale knihu necháš doručit až do pohodlí domova. Není problém! Tvou odměnou za naší podporu je jeden výtisk připravované knihy Čti Jeseníky, včetně doručení poštou.

  Kniha bude po vytištění zaslána na uvedenou adresu.

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  21,89 €
  (525 Kč)
 • predané 15
  Kniha Čti Jeseníky + sada 10 pohlednic s kolážemi

  Těšíš se na knihu, ale zároveň bys nejen o ní dal(a) rád(a) autenticky vědět svým blízkým? Dnes stačí poslat e-mail nebo sms, ale ještě v časech né tak dávných k tomuto účelu sloužily pohlednice. Sadu originálních pohledů především z dílny našich grafiků Ti rádi přibalíme k Tvé knize.

  Kniha s pohlednicemi budou zaslány na uvedenou adresu.

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  34,10 €
  (818 Kč)
 • predané 55
  2× Kniha Čti Jeseníky osobní odběr

  Dvakrát více, ale za méně. Dobrá volba, protože originální dárek pro Tvé blízké se vždy hodí. Publikaci si budeš moci vyzvednout v Jeseníku, Opavě, Olomouci, Brně a Praze. 
   
  Konkrétní místo předání bude upřesněno.

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  34,94 €
  (838 Kč)
 • zostáva 69 z 99
  Kniha Čti Jeseníky s autorským věnováním

  Máš rád(a) Jeseníky a podpoříš je koupí připravované knihy Čti Jeseníky. Zasloužilo by to však i něco autentického navíc. V tom případě si dáme tu práci, abychom sehnali celý autorský tým a Tvou knihu ověnčili podpisy a věnováním. To je pak už každý výtisk originál!

  Kniha bude zaslána na uvedenou adresu.  

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  63,16 €
  (1 515 Kč)
 • zostáva 14 z 14
  Knihař a biker

  Rád trávíš čas v horách s rodinou nebo přáteli, ale také si občas dopřeješ trochu adrenalinu? Pak Ti s podporou Rychlebských stezek můžeme k Tvoji knize přibalit jeden voucher na celodenní půjčení kola na základně v Černé Vodě. Tedy nejen inspiraci, ale také příjemnou zábavu!

  Kniha i voucher budou zaslány na konkrétní adresu.

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  143,55 €
  (3 443 Kč)
 • zostáva 42 z 44
  Knihař a Pohledář

  Také Tě zajímají původní podoby dnes často zaniklých míst? Pak Ti rádi k podepsané knize všemi autory přidáme sadu šesti originálních historických pohlednic z první poloviny 20. století. Kouzlo starých časů, tak na Tebe dýchne, kdykoliv si je prohlédneš.

  Kniha i pohlednice budou zaslány na uvedenou adresu.

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  208,21 €
  (4 994 Kč)
 • zostáva 30 z 33
  Posezení nad knihou

  Odměnou Ti budou tři knihy. A myslíš, že si je více užiješ, když si o nich budeš moci s některým z autorů popovídat? Souhlasíme! V knize, ale i v horách je totiž tolik detailů, že si jich člověk hned nevšimne. My o nich víme a rádi Tobě a Tvým blízkým o nich řekneme. Na našich horách nám totiž záleží! 

  Místo setkání, konkrétní datum a čas dle domluvy. 

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  324,24 €
  (7 777 Kč)
 • zostáva 21 z 22
  Výletníci

  Jednou vidět je lepší než stokrát číst. Proto si sbal baťoh a pozvi své blízké (max. 10 osob). Kromě toho, že Ti přibalíme 10 kusů podepsaných publikací totiž všichni strávíte den v Jeseníkách za doprovodu některých z autorů v rámci komentované vycházky.

  Konkrétní datum a čas dle domluvy.

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  504,98 €
  (12 112 Kč)
 • zostáva 1 z 2
  All inclusive

  Klobouk dolů! Je vidět, že Ti Jeseníky nejsou lhostejné, proto Ti k 10 kusům publikace přidáme menší ozvláštnění v podobě vycházky s některými z autorů po jesenických zákoutích. To však není vše. Aby sis se svými přáteli (max. 10 osob) lépe představil(a),  jak navštívená místa dříve vypadala, čeká vás večer doprovodná přednáška. Ale neočekávej žádnou slideshow, obrazové materiály budou k dispozici na originálních fotografiích a pohledech. Vše pěkně autentické, ostatně jako celý výlet.

  Konkrétní datum a čas dle domluvy.

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  1 389,74 €
  (33 333 Kč)
 • zostáva 8 z 8
  Firmou pro Jeseníky

  Máte společně se zaměstnanci blízko k jesenickým horám? Rádi byste se nejen něco nového dověděli, ale také se třeba v budoucnu aktivně zapojili při drobných úpravách v Jeseníkách? Pak je zde možnost odběru 20 knih publikace Čti Jeseníky spojená s přednáškou pro vás všechny a bude-li vás to zajímat, vymyslíme i nějaký zajímavý projekt.

  Na velikosti firmy/společnosti nezáleží. Konkrétní datum a čas dle domluvy.

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  1 852,99 €
  (44 444 Kč)
 • zostáva 2 z 2
  Jesenický srdcař

  Hmmmm, tak to už je vysoká laťka! Zde už nejde o knihu, ale opravdu o hory. Kromě 20 publikací si navíc můžeš zvolit vycházku nebo autentickou přednášku s celým týmem lidí (opravdu celým a že nás je!), kteří na knize pracovali. Zároveň se zaručujeme, že celá polovina Tvého příspěvku půjde podobně jako třetina zisku z knih na fond drobných úprav a obnov.

  Ze srdce Ti i za jesenické hory děkujeme!

  Konkrétní datum a čas dle domluvy.
   

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  4 169,23 €
  (99 999 Kč)