Vřetenová sekačka nové generace

Vyvíjíme a připravujeme výrobu vřetenové sekačky nové generace pro všechny milovníky krátce střižených trávníků. Váš příspěvek využijeme na zlepšení využití baterie, a prodloužení doby sekání.

Author: Tomáš Šena

Jak dopadl rok 2021

Jan 22, 2022

Milí přátelé, 

shrnul jsem stručně výsledky za rok 2021 a nastínil, jak to vypadá s vřetenovými sekačkami pro nejbližší období. Souhrn jsem napsal na svém blogu, odkaz je zde - Ohlédnutí za 2021

Abych se mohl s klidem a naplno vrhnout do výroby a prodeje, bylo nezbytné rozšířit můj tým v mé druhé firmě Greenkeeping. Nechci opakovat období 2010 až 2014, kdy jsem seděl na dvou židlích a jeden projekt jsem potopil tím druhým. V článku se dočtete, jak se mi podařilo tým doplnit.

Měl jsem dvě přání, která jsem považoval za zásadní, abychom mohli začít vyrábět. Dokud nebudou splněná je nebezpečné zahájit výrobu. I to jsem v článku popsal.

Pokud by někdo z Vás chtěl podpořit náš projekt, dveře jsou stále otevřené k jednání.

S přátelským pozdravem a přáním všeho dobrého v roce 2022

Váš Tomáš Šena

Výrobní prostory jsou připravené

Nov 8, 2021

Vážení přátelé,

vývoj sekačky finišuje a věřím, že do konce roku se podaří Vám sekačku představit. Přestože stále ještě vyvíjíme, začínáme pomalu myslet i na zahájení sériové výroby. 

Jak píšu na svém blogu v nejnovějším článku, výrobní prostory jsou připravené a začínáme je zařizovat k obrazu svému. 

Druhá klíčové otázka je, nakolik se nám podaří zajistit dodávky součástek, především chipů, pro výrobu. Pokud by byť jedna jediná součástka nebyla dostupná, nelze výrobu zahájit, neb by to byla ekonomická sebevražda. 

Rozhodili jsme sítě a snažíme se vydolovat potřebné součástky aspoň v takovém množství, aby nám to pro rok 2022 pokrylo nutné výrobní minimum.

Naše průmyslová 3D tiskárna dostala finální design a brzy jí ukážeme světu. Dokáže tisknout objekty o průměru až 32 cm a výšce 35 cm, což plně pokrývá většinu průmyslových potřeb. Navíc dosahuje precizní kvality tisku i při vysoké rychlosti 100 mm/s. Aby klienti mohli 3D tiskárnu využívat, nemusejí nikoho školit, vše dokážeme řešit za ně vzdáleným přístupem, stačí když budou z tiskárny vyndávat hotové tisky. 

Přeji Vám úspěšný týden

Tomáš Šena

Jak by měla vypadat nová sekačka

Oct 17, 2021

Milí přátelé,

dodávky elektronických součástek, včetně chipů, vážně ohrožují rozběh sériové výroby nové vřetenové sekačky. Je to fakt, s kterým se nechceme smířit, ale zatím se nám nedaří nepříznivý stav zvrátit.

V poslední době publikuji pravidelně články na svém blogu, v nichž přibližuji detaily kolem United Stripes a chystaných produktů. Za zmínku stojí, že v 3D tisku jsme trumfli i Průšu. 

Myslím, že články stojí za přečtení a přestože, stále to hlavní ukrýváme pod rouškou tajemství, najdete i mezi řádky mnoho informací, které mohou toto tajemství poodkrýt. 

Jen pro informaci, 33% nových startupů skončí do roka, 50% nepřezije pátý rok. Je to drsné, ve skutečnosti to však podle mne je asi mnohem tvrdší.   

Na druhou stranu, nové firmy mají pro růst hospodářství mnohem větší význam než dvacetileté firmy. To znamená, jestli někdo vytváří nová pracovní místa a inovace, tak to jsou právě začnající firmy. A popravdě nových výrobních firem, ketré by chtěli vyrábět finální produkt pro spotřebitele vzniká skutečně minimum. Jak říká jeden investor: "Hardware je skutečně hard!". 

Kdo to však nevzdá, ten může těžit velkou konkurenčí výhodu, právě z minima konkurence a minima inovací v oboru.  

S přátelským pozdravem

Tomáš Šena
Váš obyčejný trávníkář

Vize 2030 - kam směřujeme

Sep 18, 2021

Přátelé,

vím, že Vás v tuto chvíli nejvíce zajímá, kdy bude nová sekačka. Ale dovolím si využít Vaší pozornost k tomu, abych Vám představil plán kam se chceme dostat, až sekačku začneme vyrábět, jaká je moje vize. Nejsou to nijak malé cíle, a bude to stát hodně společné práce to dokázat. 

Ale nemít vizi, znamená nevědět kam jít.

Celá vize je na mém blogu www.senatomas.com.  

Přeji vám hezký víkend.

Tomáš Šena
obyčejný trávníkář

Výrobní prostory převzaty

Aug 10, 2021

Přátelé, vývoj vřetenové sekačky pokračuje dál, ale, tak jak to o prádzninách bývá, tempo se zpomalilo. Jsme závislí na dodavatelích a ti o prázdninách fungují pomaleji. 

Nejednu vrásku nám přidělává i dostupnost elektronických součástek, konkrétně chipů. Nyní jsme ve fázi, kdy vybíráme nejlepší řešení, jak z pohledu konstrukce, montáže i materiálu. To znamená, že zadáváme vzorky a snažíme se najít nejlepší kombinaci a ladíme detaily. 

Více o přípravě výroby si můžete přečíst zde na blogu www.senatomas.com

Přeji Vám krásné léto

Tomáš Šena
obyčejný trávníká

Uzavření kampaně

Jun 27, 2021

Přátelé, milí podporovatelé,

nějakou dobou trvalo než se zprocesoval převod peněz na náš účet, ale částka již dorazila na účet a můžeme s ní disponovat. Nyní připravujeme k jednotlivým příspěvkům doklady, které Vám budeme rozesílat. Kdo měl protiplnění Trávníkářský manuál, ten ho může očekávat již přístí týden.

Z diskuze s některými z Vás jsem pochopil, že očekávání máte velká. Než abyste byli zklamaní, tak rovnou oznamuji, že sekačka nebude robot. Tedy aspoň v této první fázi. Každpádně ve vývoji dáváme přednost takovým řešením, která nám v další fázi usnadní robotizaci střihání trávy. Teď ale ještě bude třeba za sekačkou chodit. Myslím, že to však bude velká radost. A opět jsme ukousli věci z profesionálních sekaček a přenesli je do hobby segmentu. 

Kromě probíhajícího vývoje na několika frontách současně, jsme získali i prostory, kde můžeme vývoj pohodlně dokončit a následně tam i rozběhnout sériovou výrobu. Tím pádem se vyhneme stěhování v době, kdy bude třeba se soustředit na jiné věci, než na organizaci nových prostor. Nový prostor nám umožní pohodlně pracovat na všech variantách a příslušenství paralelně. Což je velká časová úspora. 

Koho zajímá, jak se dařilo ostatním mým projektům, ten si může přečíst dnešní blog: Výsledky za 1. pololetí 2021.

Přeji Vám krásnou neděli

Tomáš Šena

Děkuji, děkuji, děkuji!

May 30, 2021

Přátelé, podporovatelé,

předvedli jste strhující finiš a během posledních hodin jste cílovou částku překonali o 41%! Takže ve finále jste přispěli 707 869 Kč. Moc Vám všem děkuji.

Aktuálně probíhá administrativní proces mezi námi, Hithit a platební bránou, na jehož konci budou peníze převedeny na náš účet. 

Určitě tím moje aktivita nekončí, naopak, budu se snažit Váš zájem a pozornost udržet stále dál. Téměř tři stovky lidí náš projekt podpořily, a to je už síla. 

Téměř s třetinou z Vás se uvidíme na premiéře, o které Vás budeme informovat, jakmile bude vše přichystané. 

Můžete se napojit k odběru i na můj blog www.senatomas.com, kde najdete rozsáhlejší informace a některé skryté indicie, které Vám mohou napovědět více o připravované novince. 

Poslední článek, který vyhodnocuje tuto kampaň jsem napsal právě dnes zde. 

Děkuji

Váš obyčejný trávníkář
Tomáš Šena

Jdeme do finále - 2 dny a 17 hodin

May 23, 2021

Vážení podporovatelé, přátelé, kamarádi,

v první řadě, moc děkuji za celkovou podporu. Díky Vám jsme zvládli něco, čemu ostatní nevěřili, že je možné. Možné je vše, co si dokážeme představit. 

V krátkém videu Vám poodhalím něco málo k samotnému vývoji. 

Tomáš Šena

Co 100? Říkám 120! Možná 130...

May 14, 2021

Přátelé krásných trávníků a nadšených inovátorů,

jste skvělí, že nepřestáváte a stále náš projekt podporujete. Už jste dosáhli na 610 101 Kč! To je 122 % cílové částky. 

Protože je na 122 % jisté, že jsme uspěli, tak možná trošku technikálií k tomu, kolik nám z vybrané částky zůstane.
Jistou provizi si z celkové částky uzme Hithit za své služby, a ze zbytku odvedeme DPH 21%. Takže nám zůstane mnohem méně, než si třeba myslíte. Aktuálně cca 453 tis. Kč. To je realita, tak to je. Proto je skvělé, že se daří vybrat více.

Vaše příspěvky nejsou kromě varinaty 99 Kč skutečnými dary, ale zálohami na následné plnění. Takže až kampaň skončí a peníze k nám doputují, vystavíme Vám daňové doklady k přijaté záloze. 

Musím přiznat, že mi přišlo i několik zajímavách nabídek na finacování mimo Hithit, moc si toho cením. A je dobré vědět, že nějakou důvěru u Vás mám, což jste hlavně dokázali i vybranou částkou tady. 

Vývoj chceme financovat z vlastních zdrojů, plus částky z Hithitu. Je to nejlepší varianta, jak být osobně  maximálně zainteresován na dobrém vývoji. Nadbytek kapitálu by mohl vést ke zbytečné bohorovnosti.

Až jednou budeme rozbíhat výrobu, tak to bude etepa číslo dvě, a tam je možnost, že bude další kapitál třeba, především na zásoby. Kdo by o takové investici uvažoval, může mě sledovat na mém blogu www.senatomas.com, kde v případě potřeby jistě naznačím, že už je to aktuální.   

Do konce kampaně zbývá ještě 10 dní, sdílejte prosím naší kampaň, třeba se ještě někdo z Vašich přátel přidá. 

Děkuji

Váš obyčejný trávníkář

Tomáš Šena

Tak to byl fičák - 100%

May 5, 2021

Přátelé,

nerad dnes opět ruším, chci Vám oznámit, že Vaše podpora stála za to! Dosáhli jsme 100 %! 

Děkuji, jste nejlepší a to říkám už dlouho! Opět se to potvrdilo, je mi radostí pro Vás pracovat.

Protože do konce kampaně chybí ještě spoustu času, mám pro Vás takový návrh. Mám v hlavě ještě takovou variantu pro lehké váhy. Nechci moc naznačovat, ale pokud se podaří vybrat ještě něco navíc, je celkem jisté, že bychom to dokázali využít a zkusili trošku podusit německo-švédskou konkurenci.

Co vy na to?

Váš obyčejný trávníkář

Tomáš Šena

Neuvěřitelných 91%!

May 5, 2021

Přátelé,

děkuji, že jste za to vzali a 9 dní po zahájení kampaně nám už zbývá jen 9 % k dosažení cílové částky.

Jedná se o částku 42 451 Kč, kterou zbývá získat. 

Dobrá zpráva pro firmy je, že k Vaší podpoře po úspěšném dokončení kampaně, získáte od nás daňový doklad, takže si to může firma dát do nákladů.

Věřím, že teď už to dotáhneme do cíle, ale dokud v něm nejsme, nelze se ještě radovat.  

Moc si Vaší důvěry Vážím a těším se, až Vám předvedeme výsledek naší práce. 

Tomáš Šena

   

Skvělých 80%

May 4, 2021

Přátelé,

věděl, jsem, že pokud do dneška nedosáhneme 80%, nepodaří se s velkou pravděpodobností dosáhnout cílové částky. 

Naštěstí, to klaplo, a díky Vám, už jsme na 82%. Už chybí "jenom" 87 tis. Kč a projekt bude úspěšný. 

Moje marketingové nástroje oslovit potenciální podporovatele se už rychle tenčí a vím, že to ještě bude tuhý boj někoho získat. 

Jak říkal Emil Zátopek, když nemůžeš, tak přidej! Přidám. Za každé sdílení budu moc rád. 

Všem podporovatelům moc děkuji.

Tomáš Šena

50% překonáno

May 2, 2021

Krásný den, právě jsme díky Vám překonali hranici 50%. Děkuji. 

A pokud chcete vědět, jak tato kampaň dopadne, tak si přečtětě tento můj dnešní blog, protože já už to vím. 

Tomáš Šena

EUR 28,899
pledged of EUR 20,412

141%

141% completed

287 contributors pledged

Technology, Design

Litomyšl, Pardubický kraj, Česko

Choose reward for your contribution

 • 73 Baťovská podpora 99,-

  Myslíte si, že český průmysl potřebuje mladé inovativní podnikatele, ale trávník Vás nezajímá?

  Tak pro dobrý pocit můžete náš projekt podpořit a sledovat, jak se klubeme na svět.

  Reward delivery: not specified

  EUR 4.04
  (CZK 99)
 • 126 Manuál k trávníku

  Za Vaší podporu Vám zašleme kompletní ebook Manuál k trávníku. Celkem 312 rad, jak se správně a šetrně starat o trávník.

  Reward delivery: in a month after the project end

  EUR 16.29
  (CZK 399)
 • 54 Pozvánka na premiéru

  Budete mezi prvními, kteří uvidí a osahají si výsledek naší práce. 
  Budete hosty světové premiéry nové vřetenové sekačky, která se uskuteční v Praze. Detaily premiéry včas upřesníme.

  Reward delivery: in a year after the project end

  EUR 40.78
  (CZK 999)
 • 10 Premiéra a 10 %

  Potěšíme Vás pozváním na světovou premiéru a slevou na nákup nové vřetenové sekačky ve výši 10 %
  Detaily premiéry včas upřesníme.

  Reward delivery: in a year after the project end

  EUR 204.08
  (CZK 4,999)
 • 5 Premiéra a 20 %

  Potěšíme Vás pozváním na premiéru a 20% slevou na nákup nové vřetenové sekačky.

  Detaily premiéry včas upřesníme.

  Reward delivery: in a year after the project end

  EUR 408.21
  (CZK 9,999)
 • 2 from 15 Premiéra, výroba a sleva 30 %

  Pozveme Vás na premiéru, dáme Vám slevu 30 % na nákup naší nové vřetenové sekačky a pozveme Vás na prohlídku výroby v okamžiku jejího zaběhnutí.

  Detaily premiéry včas upřesníme.

  Reward delivery: in a year after the project end

  EUR 612.33
  (CZK 14,999)
 • 14 from 20 Večeře s týmem, výroba, premiéra a sleva 50 %

  Pozveme Vás na premiéru a do výroby, povečeříte s naším týmem a dozvíte se perličky o celém vývoji. Navrch získáte možnost nakoupit se slevou 50 % naší novou vřetenovou sekačku včetně příslušenství.

  K vybrané sekačce získáte záruku  10 let a veškerý běžný servis zdarma, včetně broušení 1x ročně, na dobu 5 let.
   Detaily premiéry, večeře a návštěvy výroby včas upřesníme.

  Reward delivery: in a year after the project end

  EUR 2,041.19
  (CZK 49,999)