Potíže s Mirečkem aneb Příběh z lesních tišin

Chcete vlastnit neotřelý fotokomiks o životě lesních tvorů s osudy tak pohnutými, že vám připomenou vaše vlastní? Aneb příběh velké ztráty, které předchází nečekaný nález. Spolkne lesní tvor granátomet? Jaké limity mají myslivecké posedy? Máme odpověď!

Author: Ohlasy

EUR 1,871
pledged of EUR 974

192%

192% completed

100 contributors pledged

Literature, Photography

Boskovice, Jihomoravský kraj, Česko

Show all rewards

Původně jsme chtěli natočit film. Ve filmech ovšem obvykle hrají herci, se kterými jsou jen potíže (zejména když se na ně díváte). A tak jsme je vyměnili za loutky. Ty se ovšem, jak dobře známo, nehýbou (aspoň když se na ně díváte). A tak jsme film vyměnili za fotokomiks.

Po třech letech práce se ukázalo, že naším hlavním problémem nebyli ani herci, ani loutky – naším hlavním problémem jsme my sami. Hrozilo, že stejně jako se z hraného filmu stal film loutkový a z něj komiks s loutkami, stane se dál z komiksu s loutkami pouze příběh o komiksu s loutkami a z něj následně vzpomínka na příběh o komiksu s loutkami.

Naštěstí už byla většina práce hotová a nepodařilo se nám ji ututlat před okolím, a tak nám bylo trapné všechno zahodit (zejména když se na nás ostatní dívají). A navíc, přiznejme si to, jsme si příběh dvou lesních kmotrů, Monínka s Bibenem, zamilovali. Když Monínek nejistým, ale přesvědčeným krokem sestupuje do podsvětí, aby zachránil svého přítele, nejeden z nás má v očích slzy – zčásti, pravda, při vzpomínce na nekonečné hodiny focení v promrzlých jeskyních kolem Vratíkova.

Komiks Potíže s Mirečkem aneb Příběh z lesních tišin je dílo trojice boskovických autorů. Autorem příběhu je boskovický filmový režisér a vypravěč Michal Griga alias Michal Příběhovič. Výtvarnou část tvoří fotografie boskovického fotografa Tomáše Znamenáčka, na kterých jsou inscenované postavy příběhu v podobě loutek – které speciálně pro tuto příležitost vytvořila rovněž boskovická výtvarnice Lenka Dokoupilová.

Na začátku byly Tomášovy fotky háčkovaného medvěda na výletě po Kunštátsku, Lenčiny loutky a Michalův nápad vymyslet a napsat příběh přímo pro ně. Na šťastném konci bude, doufejme, úspěšná crowdfundingová kampaň a kniha přímo pro vás.

Fotografie do komiksu vznikaly v okolí Boskovic, hlavně kolem hradu a vratíkovských jeskyní.

Rozpočet projektu

Celkem počítáme s náklady zhruba 80 tisíc, z toho 50 tisíc dělá tisk, 15 tisíc autorské honoráře, 10 tisíc honorář za sazbu a grafické práce a 5 tisíc propagace. 40 tisíc jsme dostali v boskovickém městském grantovém systému, zbytek sháníme.

News

Nov 10, 2021 Mireček míří do tiskárny

Milí a vážení spolutvůrcové, mecenášové, dobrodinci, kamarádi! Jak je vidět kolem, příroda se sice ukládá k zimnímu spánku, ale naše soudružská grupa nezahálí. Nejdříve je nám milou povinností poděkovat za vaši podporu, za vaši důvěru projevenou zelenými a jinak barevnými papírky na našem účtu.…

More

Oct 11, 2021 Dobré skutky denně!

Milí přátelé lesního tvorstva! Milí přítelínkové! Jsme velice, ba přímo převelice potěšeni vaší podporou naší (a teď už i vaší) knížky. Chápeme to všichni společně dobře – teprve čtenáři tvoří knihu, vyprávějí příběh a vdechují život postavám. Díky vám nabývá naše společná práce smysl a hrdinové…

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • 9 Držím vám palce!

  Knihu nechci, případně si ji koupím, až bude hotová, ale chci přispět k tomu, aby vznikla. (Tip: Odměnu jde libovolně navýšit!)

  Reward delivery: Not specified

  EUR 3.90
  (CZK 100)
 • 43 Chci knihu

  Chci dostat hotovou knihu a vyzvednu si ji osobně na křtu.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 11.69
  (CZK 300)
 • 39 Chci knihu poštou

  Chci dostat hotovou knihu, pošlete mi ji prosím poštou.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 15.59
  (CZK 400)
 • 7 Chci knihu a plakát s lesním tvorem

  Chci dostat hotovou knihu a plakát jednoho z hrdinů, vyzvednu si je osobně na křtu.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 58.45
  (CZK 1,500)
 • 1 Chci knihu a plakát s lesním tvorem, poštou

  Nejvíc chci dostat hotovou knihu a plakát jednoho z hrdinů, pošlete mi je prosím poštou.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 58.45
  (CZK 1,500)
 • Sold out!! Setkání s vypravěčem

  Pozvěte si vypravěče k sobě domů nebo kamkoliv jinam do 30 kilometrů od vratíkovských jeskyní a nechte si vyprávět příběh podle vlastní volby!

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 116.89
  (CZK 3,000)
 • 1 from 1 Setkání s vypravěčem

  Pozvěte si vypravěče k sobě domů nebo kamkoliv jinam do 30 kilometrů od vratíkovských jeskyní a nechte si vyprávět příběh podle vlastní volby!

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 116.89
  (CZK 3,000)