Nekašlete na loutky! Zachraňte divadlo!

Kvůli koroně nemůžeme na jeviště ani do školek s naším profesionálním divadlem. Podpořte nás, ať můžeme tuhle dobu přežít a nakrmit naše loutky i herce.

 • Jak se stal Jíra mlynářem

 • Dlouhý, Široký, Bystrozraký

 • Dlouhý, Široký, Bystrozraký

 • Fimfárum

 • O Budulínkovi

 • logo

 • Čert a Káča

 • Kašpárek v pekle

 • O zakleté holubičce

 • Kocour v botách

 • Festival Tábor

 • Festival Tábor

 • Festival Tábor

EUR 522
pledged of EUR 493

106%

106% completed

18 contributors pledged

Theater, Antivir

Tábor, Jihočeský kraj, Česko

All or nothing. Project finished on May 28, 2021 at 13:17.

Show all rewards

Jak to začalo

Divadlo Dokola vzniklo před více jak 10 lety. Založil ho Petr Abbé Hroš coby příjezdové divadlo. Neboť přijelo, odehrálo a odjelo. Postupem času se divadlo rozrostlo a také se přestěhovalo do Tábora, kde již pár let působí. Divadlo Dokola se zaměřuje na loutkové divadlo pro děti a mládež, ale na repertoáru již brzy najdete také představení pro dospělé a seniory. Profesionální loutkové divadlo běžně odehraje až 300 představení za rok, a to jak v divadlech a kulturních domech, tak ve školkách a školách, ale i pod širým nebem. V roce 2020 však postihla naší společnost pandemie covidu. Již rok nesmíme hrát. Náš soubor letos v lednu navždy opustil jeho zakladatel, herec a principál Petr Abbé Hroš, který se na nás dívá z loutkářského nebe. Nově soubor vede Vojtěch Morava a Andrea Vondrušková.

vojtechajka

Co je náš cíl?

Chceme dělat dobré divadlo. Navázat tam, kde nás covid odříznul od divadelního světa, ale také vystoupit ze zajetých kolejí a otevřít se veřejnosti a divákům. Chceme ukázat, že loutky nejsou pouze pro děti, ale zaujmou i dospělé. Přejeme si nejen hrát, ale také vzdělávat. Chceme tvořit! Rádi bychom se připravili na léto a novou sezónu. A do té doby chceme natočit naše inscenace a spustit streamování. A všechno něco stojí.

Detaily

Divadlo Dokola Tábor je profesionální loutkové divadlo. Během loňského roku jsme přišli o veškeré nastřádané finance, také o principála. Pomalu se blíží čas, kdy naši herci a stovky loutek začnou hladovět. Hledáme podporu na záchranu našeho divadla. Alespoň na pokrytí nejdůležitějších výdajů jako je nájem, telefony, správa webu, něco málo pro herce...  A také potřebujeme finance, abychom mohli naše loutky nakrmit, tedy opravit a připravit je na novou sezónu. Divadlo Dokola pořádá v Táboře letní festival, kdy pravidelně o víkendech hrajeme pro veřejnost. Mimo to vyjíždíme po celé ČR. Stanovili jsme si malou finanční částku, abychom na ni opravdu dosáhli. Každá koruna je pro nás výhrou. Brzo pro Vás spustíme podcast Kolem Dokola, ale říká se: "bez peněz, do podcastu nelez..."

podcast

... a ještě něco navíc

Víte, že existuje terapie divadlem, ba dokonce loutková terapie? 

Dokážete si představit, kolik loutek sní jeden drak?

Kolik toho loutka může sníst?

Začněte nás sledovat na našem facebooku a až to půjde, choďte do divadla! Třeba se dozvíte.

Kdo jsme?

Divadlo Dokola je profesionální loutkové divadlo. Za dobu své existence uvedlo desítky premiér a ročně odehraje stovky repríz. V Táboře zavedlo letní loutkový festival. V běžném provozu spolupracovalo se dvěma desítkama umělců. V současné době v divadle můžete vidět např. Martina Jurajdu (Západočeské divadlo v Chebu, Divadlo Gong...), Janu Štromskou (Divadlo Anpu, Divadlo Lampion, Divadlo Malé Čarodějnice...), Lenku Kocákovou (Strašnické divadlo, PiDivadlo, Divadlo Apropo...), Františka Xavera Watzla (Divadlo Dokola...), Vojtěcha Moravu (Divadlo DÍVADLO Praha, Divadlo Neklid...).soubor

Proč to děláme?

Jak už jsme zmínili, už rok nemáme žádný příjem. Nesmíme na jeviště, nesmíme do školek, mezi lidi. Ale vzhledem k zázemí a provozu, náklady stále trvají. Zároveň chceme připravit nové inscenace, potřebujeme opravit ty současné. Zkrátka - peněz není nikdy dost. Jedna kapsa je totiž prázdná a druhá vysypaná. Proto prosíme, podpořte naše divadlo, ať naše loutky neumřou hlady. Ať opět můžeme (snad brzo!) rozdávat úsměvy a radost.

koc

Project links

web

Comments

Choose reward for your contribution

 • sold 7
  Vodící nitka

  Uvaž se k nám Vodící nitkou! Ale nebojte, žádný veliký závazek to není. Vodící nitka povětšinou slouží k navázání loutek. Nám postačí, když se díky tomu zavážete nás podpořit. A výši podpory si můžete znásobit! :-)

  Reward delivery: not specified

  EUR 4.11
  (CZK 100)
 • remaining 68 from 70
  Dvě klasické vstupenky na představení

  Kup si dvě klasické vstupenky jako v předprodeji na náš letní Loutkový festival v Táboře. Hrajeme každý víkend o prázdninách, vybrat si můžete jakýkoliv vypsaný termín a představení. Festival bude!!! A pokud to náhodou kovid bude chtít překazit, vstupenky budou platit i na online představení a na festival v příštím roce. K vyzvednutí v Táboře, nebo pošleme poštou.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 5.75
  (CZK 140)
 • remaining 68 from 70
  Dvě světové vstupenky s pohlednicí

  Dvě vstupenky na náš festivalový letní program v Táboře.  A pokud nejsi z Tábora, ale my budeme hrát ve tvém kraji, díky těmto vstupenkám se na nás můžeš přijít podívat i tam! A jako bonus dostaneš dvě naše pohlednice. K vyzvednutí v Táboře, nebo pošleme poštou. (Platí pouze na jedno představení, tedy buď na se přijdeš podívat v Táboře, nebo ve svém kraji.)

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 8.21
  (CZK 200)
 • remaining 19 from 20
  Limitka našich pohlednic

  Pokud rád posíláš pohledy, tenhle balíček našich originálních poštovních kartiček je přímo pro tebe! 10 krásných pohledů z našeho divadla se už těší, až půjdou do světa! Zasíláme poštou, nebo předáme v Táboře.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 12.32
  (CZK 300)
 • remaining 19 from 20
  Permice

  Permice není pramice. Permice je permanentka na náš divadelní letní festival v Táboře. Celé léto plné pohádek, to chceš! Zasíláme poštou, nebo si ji vyzvedneš v Táboře.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 20.53
  (CZK 500)
 • remaining 1 from 5
  Ručně malované divadelní triko

  Obchody jsou zavřený a ty už nevíš co na sebe? Pořiď si naše ručně malované divadelní tričko. Stačí si do poznámek napsat o velikost a zda jsi muž či žena. :-)

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 28.75
  (CZK 700)
 • remaining 5 from 5
  Vymalovávací kalendář

  Jestli už se taky ztrácíte v tom, co je za den, máme pro Vás řešení! Kupte si náš originální kalendář plný omalovánek a každý měsíc si vymalujte podle svého.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 32.85
  (CZK 800)
 • remaining 3 from 3
  Staň se hostem našeho podcastu

  Už s tebou někdo dělal rozhovor? Máš zájem stát se hostem našeho podcastu? Tak neváhej a kup si to! Natáčíme v Táboře, nebo na našich zájezdech za představením. Termín vybereme spolu, dle aktuální pandemické situace. Natáčení probíhá hodinu, max. dvě.

  Reward delivery: not specified

  EUR 61.60
  (CZK 1,500)
 • remaining 3 from 3
  Divadelní rychlokurz

  Jaké to je být hercem? Nebo loutkohercem? Co všechno musí herci umět, vědět a ovládat? Chceš si to vyzkoušet? Kup si divadelní rychlokurz, který proběhne v Táboře! A dočkáš se i svého vystoupení. :-) Celkem 6 hodin herecké práce. Termín domluvíme dle tvých možností a na závěr dostaneš "certifikát."

  Reward delivery: not specified

  EUR 123.20
  (CZK 3,000)
 • remaining 5 from 5
  Staň se mecenášem!

  Mecenáš není Mesiáš, i když od toho nemá daleko. Staň se naším mecenášem. Tím získáš roční neomezenou vstupenku na jakékoliv naše představení včetně premiér. Podívej se do zákulisí, pojď s náma posedět na vínko, přijď se podívat na zkoušku. Napíšeme tvé jméno na stránky, do programů, na plakáty... Budeme si tě hýčkat. :-) Platí 365 od doručení. Všechny výhody jsou neomezené, ale ber v potaz náš běžný provoz (tedy vínko dvakrát do roka/ zkouška maximálně jednou za dva měsíce). Rádi se dohodneme dle našich aktuálních možností. Vyber si nás a my ti vystavíme mecenášský pas.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 205.34
  (CZK 5,000)
 • remaining 4 from 5
  Divadlo u Vás doma!

  Už jsi měl divadlo u sebe v obýváku, nebo na zahradě? Chtěl bys mít originální zábavu na svou párty? Tak pak je ideální tato odměna. Kup si nás domu! Domluvíme termín, vybereme jedno z našich představení a přijedeme zahrát přímo k tobě. Tedy, až to půjde, samozřejmě... Po představení se můžeš seznámit s loutkami. :-) Tak na nic nečekej a klikni na to!

  Reward delivery: not specified

  EUR 246.41
  (CZK 6,000)