Zachraň videostudio GAFA

Dlouhá léta přinášíme divákům přímé přenosy ze sportu, ale také z kultury, Slam Poetry počínaje a muzikou konče. Do tabulek COVID podpory bohužel nezapadáme. Jedna velká NULA od prvopočátku. Máme dvě možnosti. Skončit, nebo se spolehnout na Vaši podporu.

 • Ještě vysíláme...

 • Prezidentská kampaň Marka Hilšera

 • Demonstrace Brno

 • Hokej Prostějov

 • Atletika - MČR mládeže

 • Extraliga Ragby, Vyškov

 • Beseda Picolo Olomouc

 • Jazz Tibet Club Olomouc

 • MOTOSURF World Cup Brno

 • OpenGame Brno - florbal

 • Alexandra Alvarová

 • Slampoetry Zákolany

 • MS motorových člunů Jedovnice

 • MS motorových člunů Jedovnice

 • Stream ze studia Palba

 • PBK Blues

 • Metrostav handy cyklomaraton

 • Studio GAFA

 • Studio GAFA - software

 • Studio GAFA

EUR 1,512
pledged of EUR 1,478

102%

102% completed

43 contributors pledged

Antivir

Olomouc, Olomoucký kraj, Česko

All or nothing. Project finished on Apr 23, 2021 at 14:50.

Show all rewards

Jak to začalo? Streamováním videa jsme se začli živit před mnoha léty. Nejspíše nás budete znát pod naší obchodní značkou sports-online.cz. Videostudio GAFA je stejně tak, jako sports-online.cz, obchodní značkou společnosti Keplerdenika s.r.o. Koncerty z klubů a festivalů, přímé přenosy z ragby, fotbalu, hokeje, florbalu ale také z netradičních sportovních událostí, jakými byly například Vyškovská padesátka - pochod pořádaný skauty, plný různých úkolů. Úspěšně jsme spustili, jako první, PPV streamy tehdejší hokejové WSM ligy. Ze společnosti s téměř nulovým obratem jsme se stali díky tomu během jednoho měsíce plátci DPH. Podařilo se nám spustit projekt Extraliga ragby, díky kterému se vysílaly všechny zápasy živě. Protože jsme nějaké "drobné" vydělali, nikdy jsme neměli problém vysílat i přenosy, za které nám nikdo nezaplatil, ale z našeho pohledu byly pro diváky zajímavé. Ať už to byly ragbyové turnaje mládeže, přímé přenosy z demonstrací, nebo z oblíbené slam poetry. 

Rok 2020 vypadal do února více, než skvěle. S organizátory ECCE HOMO ze Šternberka jsme naplánovali první plně interaktivní stream závodů s tím, že si divák bude moci vybírat pohled z více než čtrnácti kamer na trati, včetně záběrů z dronu, nebo bude moci sledovat klasický stříhaný a komentovaný přenos. S Jacks Cowhouse klubem jsme začali připravovat hudební pořad pro amatérské kapely, které se do médií nikdy nedostanou. 

Potom přišel první lockdown. Naše společnost nezapadala do žádných programů podpory. Investice do připravovaných projektů byly rázem k ničemu a marné. 

Prví vlnu jsme přežili. V létě jsme se vrhli do práce po hlavě a začali pomalu vydělávat na dluhy z první vlny CORONY. Zároveň jsme také v nově pronajatých prostorách začali budovat kamenné videostudio s obchodním názvem Videostudio GAFA. Kromě externistů jsme také přibrali jednoho stálého zaměstnance. Týden na to přišla druhá vlna. Do letošního roku jsme přežili jen díky nezištné podpoře od našich kamarádů. Zase jsme mimo tabulky. V březnu nám pan ministr Havlíček a jeho kancelář oznámili, že na program COVID nájemné (který běží od října) nemáme nárok.

Tak to začalo. A byl bych nerad, aby to skončilo. 

Nájem už není z čeho platit. Neradi bychom skončili na ulici s další zmařenou investicí. Bylo by jednoduché sbalit techniku a nechat se přinutit k ekonomické emigraci. Ale to je až poslední možnost, která, jak pevně doufám, nenastane.

Máme tu přece Vás, naše diváky.

Hrát na city? To fakt neumíme. Umíme dobře svou práci. A umíme ji tak, že v normální době z vydělaných peněz streamujeme zdarma i pro ty, co si stream nemůžou dovolit. Stejně tak, jsme zdarma zrealizovali první externí stream pro Pastoral Brothers. Teď, látáme, flikujeme... V prosinci nám pomohla k přežití moje nádherná "bublina" kamarádů. Ale dnes už i oni melou z posledního. Proto bych teď chtěl oslovit jiné "bubliny". Fanoušky a diváky ragby, fotbalu, florbalu, driftů a tuning show, závodů motorových člunů, JetSurfu. Muziky a muzikantů, protože i pro ně v dnešní době streamujeme zdarma. A chtěli bychom v tom pokračovat. Ne, kvůli nám. Pro Vás!

Peníze budou použity na úhradu nájemného a provozu studia.

Proč zkoušíme HitHit? Protože díky HitHitu se nám podařilo vydat v době první vlny CORONY sbírku básní Štěpána Málka Za všechno se platí. A protože jinou šanci na přežití už opravdu nevidíme. 

sports-online.cz a Videostudio GAFA jsou obchodní značky společnosti Keplerdenika s.r.o.

Comments

Choose reward for your contribution

 • sold 12
  Karma je zdarma, ale....

  Ano, karma je sice zdarma. Ale můžeš jí trošičku jít naproti. Neslibujeme, že se Tvoje karma zlepší. Ale pro dobrý pocit bys nás mohl podpořit částkou 100Kč

  Reward delivery: in a week after the Hithit project end

  EUR 4.11
  (CZK 100)
 • sold 18
  Jsem divák

  Pokud jsi v minulosti sledoval naše přímé přenosy a chceš je sledovat i nadále, zkus nás podpořit. Odměnou Ti bude, kromě dobrého pocitu, slušivá kšiltovka s logem videostudia GAFA, kterou Ti doručí Zásilkovna .

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 14.37
  (CZK 350)
 • sold 9
  Chci do fanklubu!

  Chceš přednostně dostávat upozornění na naše přímé přenosy? Chceš s námi na grilovačku (až bude možná) a zúčastnit se párty "Přežili jsme"? Podpoř nás a užij si s námi víkendovou párty s jídlem a muzikou zdarma. Kdy bude párty? Kde bude párty? V Olomouci. Čas a místo upřesníme. Nezávisí to pouze na nás. :(

  Reward delivery: on address, in half a year after the Hithit project end

  EUR 41.07
  (CZK 1,000)
 • remaining 9 from 10
  Chci do éteru!

  Chceš být hostem v naší nezávislé talk show U vína s... ? Děláme to zcela zdarma, ale když nás podpoříš, talk show s Tebou odvysíláme buď od nás ze studia, nebo z místa, které si vybereš. 

  Reward delivery: on address, in half a year after the Hithit project end

  EUR 123.20
  (CZK 3,000)
 • sold 3
  Jsem za vodou a mám vatu

  No, pokud jsi za vodou a máš vatu, budeš čestným členem fanklubu. Můžeš se zúčastnit některého z našich natáčení, prohlédnout si studio, podívat se, jak pracujeme. Samozřejmě, welcome drink Ti také připravíme :) A pokud jsi abstinent, pohostíme Tě nealkoholickým vínem. Tvé jméno bude navždy vytesáno do naší webové stránky v sekci sponzorů a bude vysíláno v závěrečných titulcích free streamů!

  Reward delivery: on address, in a year after the Hithit project end

  EUR 205.34
  (CZK 5,000)
 • remaining 1 from 1
  A fčil si vás kůpím fšechny...

  Chceš řídit naše studio celý rok? Chceš si nás najmou a ždímat z nás pot a krev? Mít přístup k nejnovějším technologiím bezztrátového transportu videa v reálném čase po běžném internetu? Mít jednoduchý a srozumitelný přístup k nejnovějším informacím v technologiích broadcast IP videa? Chceš ušetřit? Pronajmi si nás na jeden celý rok. PS: nebudeš litovat, máme know-how jako málokdo. 
  K dispozici budeš mít veškerou naši techniku, (5x videokamera SONY, 1x foto Panasonic Lumix, kamerový jeřáb, 2x stabilizátor Zhiyun Crane, 3x bezdrátové mikroporty a mikrofony, zvukový mixpult a USB externí audiokartu TASCAM, enkodery pro SRT a NDI, streamovací server ve studiu, 2x plně vybavenou střižnu+mnoho dalších potřebných věcí) tedy mobilní i "kamenné studio", internetovou konektivitu jak s pevným připojením ve studiu, tak s našimi neomezenými mobilními daty. To vše v rozsahu 160hodin měsíčně a s dvěma lidmi pro obsluhu. V rámci ČR přivezeme techniku i obsluhu na požadované místo a odvedeme zadanou práci. Případné dotazy rád zodpovím.

  Reward delivery: on address, in a week after the Hithit project end

  EUR 82,135.52
  (CZK 2,000,000)