Pohádkový zpěvník Čiperkové - Frčíme dál

Pohádkový zpěvník pro malé čiperky. 8 pohádek a 20 písniček včetně not z čiperkovského repertoáru. Pomozte nám vybrat peníze na tisk knížky.

Author: Čiperkové

 • Čiperkové

 • obrázky z připravované knížky

 • předešlý zpěvník a jedna z odměn

 • CD - jedna z odměn

 • ukázka z knížky

 • trička Čiperkové - jedna z odměn

 • placky Čiperkové - jedna z odměn

EUR 4,080
pledged of EUR 4,058

100%

100% completed

171 contributors pledged

Music, Literature

Káraný, Středočeský kraj, Česko

All or nothing. Project finished on May 1, 2021 at 12:21.

Show all rewards

Bylo - nebylo... Bylo!

Psal se rok 2002. A začalo to takhle...

Byla jednou jedna mamina. Její svět se točil kolem malé dcerky. Taky měla kamarádku, takovou praštěnou holku od koní. Jednou společně vyrazily na muzikál, který se tvářil, že by mohl být pro děti.  
Byl to horor... Dcerka z něho měla pomalu noční můry. Tetka je měla rozhodně.
A tak se mamina s tetkou rozhodly, udělat něco pro děti, co je opravdu pro děti. Zkušenosti ani kontakty neměly žádné, za to plnou hlavu nápadů, nadšené srdce a dětskou duši. 

Inu, naivní mládí...

Skočily do toho po hlavě. Mamina v teple vymýšlela texty písniček, scénář a tvořila Dalmatina Barvičku, tetka obcházela bez ohlášení firmy a škemrala o peníze na projekt. Zašla tehdy třeba i na koncert Chinaski za Michalem Malátným, který na ni zíral jak zjara. Bodejť by ne. Nevěděl, jestli celé její povídání o puntíkatém dalmatinovi myslí vážně nebo si z něj dělá legraci :)

Když se jim zdálo, že mají už všechno, co je k dětskému muzikálu potřeba (libreto, hudbu, účinkující, kostýmy, nacvičenou choreografii atd..), rozbily svoje prasátka a pronajaly si divadlo Jiřího Grossmanna v Praze.
Neměly už ani na chleba a čekaly, jestli přijdou lidi. 

Bylo vyprodáno!

Na další představení taky.  A pak už s celou partou kočovaly po celé republice.
Stálo je to balík, veškerou energii i čas, ale podařilo se. Po nějaké době přišla Mirjam Landa, představení Dalmatin Barvička od nich koupila a pak ho roky hrála úspěšně v divadle Kalich pod názvem Bílý dalmatin. S představením vyrazila i do USA na Broadway.
Pro maminu i tetku to byl splněný sen. A šly si svojí další cestou.

Deset let na to se mamině narodil syn a tetka už měla také malého syna. Koukají - tvorba pro děti je víceméně na stejném bodě jako za jejich Dalmatina. Podívaly se na sebe a bylo jim to jasné.
Jdou do toho zas!

Začal podobný kolotoč. Skládaly se písničky, šily kostýmy, dělal se konkurz na účinkující, vymýšlela choreografie. Ještě, že měly kolem sebe lidi, kteří byli ochotni jim pomáhat (jelikož v tom nyní figurují i muži např. Jirka Vopava, tak dále měkké i :)) Natočili první dva klipy a pověsili je na youtube bez nějakých ambicí. Jen pro radost svým i dalším dětem.

Sledovanost klipů závratně rostla.


Na první klip Vosy se můžete podívat zde:

Žasli. A natáčeli další klipy. Sami jim začali volat pořadatelé různých akcí, jestli u nich Čiperkové vystoupí.

"Ne. Do toho už nejdeme," shodli se. Nechtěli kočovat. Ale nakonec neodolali. 

Od té doby uplynulo 7 let. Čiperkové se stali populární dětskou kapelou, která má na youtube téměř 150 000 odběratelů a přes 180 milionů celkových zhlédnutí videoklipů. Během roku (v době bezcovidové) vystupují každý víkend po celé republice ve vyprodaných sálech, na festivalech, městských slavnostech atd.

To je panečku pohádka, že? 

Čiperkové se stali jejich rodinou, koníčkem i zaměstnáním. Nepřestali bavit děti ani v době covidové, kdy nemůžou vystupovat a nevydělávají ani korunu. Dál skládají písničky, připravují nové choreografie, čtou dětem prostřednictvím youtube do jejich pokojíčků. 

A teď připravují pohádkový zpěvník Čiperkové - Frčíme dál.

Co je jejich přání?

Vydat pohádkový zpěvník Čiperkové - Frčíme dál. O čem bude?

Čiperkové s písničkou na rtech zažívají spoustu dobrodružství. To se rozumí, že zpívat a vyprávět budou i na stránkách tohoto pohádkového zpěvníku. Dozvíte se, jak potkali vystrašené strašidlo, honili rozutíkaná písmenka a bojovali s hromem Buřinou. Také vám prozradí, že se opičce Ole do tlamičky nastěhoval Kazizubka, vosičkám odnesl skřítek Nepořádník hračky, berušce Alušce se nechtělo do školky, kytička Jasmínka přebarvovala žluté nebe, Sluníčko počítalo obláčkové ovečky a vytrestalo ulhanou princeznu. Po povídání si můžete společně zazpívat z čiperkovského repertoáru. 

Pohádkový zpěvník obsahuje 8 pohádek, 20 písniček včetně not, krásné ilustrace a fotky Čiperků z různých akcí.

Kromě pobavení mají pohádky za cíl něco děti i naučit. Například přestat se bát strašidel, školky a nebo zubaře. Naučit se pár písmenek, barviček, počítat a netláskat se sladkostmi. 

Takže knížka Čiperkové - Frčíme dál je taková 2 v jednom. Pohádky i písničky. 

Společně strávený čas nad knížkou a s písničkou je ten nejhezčí dárek, který můžete dětem dát. 

Vydání knížky se plánuje na polovinu května, aby ji děti mohly dostat ke Dni dětí 1. 6. 

                                                 

Zde ukázka z knížky:

Pan doktor opičku na křesle povozil, dovolil jí zmáčknout několik čudlíků, napustit vodu do kelímku a taky jí pofoukal tlapky větříkem. Opička se smála a úplně zapomněla, kde je a proč tu je, takže klidně otevřela svoji tlamičku a bolavý zoubek panu doktorovi ukázala.

“No jo, je tam kazík,” řekl pan doktor.

“Jaký kamzík? Jak by se mi dostal do pusy, vždyť je to větší zvíře než já,” divila se Ola s pusou dokořán.

“Kazík, kaz,” odpověděl doktor.

“No dovolte,” ozvalo se najednou z pusinky, “vyprošuju si, abyste mě nazývali kazíkem a kamzíkem už vůbec ne! Kazizubka, jméno mé,” mluvilo to něco.

“Co to je? Ať to jde pryč! To je ten protivný posměváček!” křičela Ola.

“Ale kampak bych chodil? Tady se o mě pěkně starají. Pořádně mě krmí samými sladkostmi a zoubky si taky moc nečistí, takže to je pro Kazizubku přímo ráj,” vysvětloval Kazizubka a píchnul Olu do zoubku až bolestí nadskočila.

Co jsou zač?

Pohádky do knížky píše Simona Votyová. Mamina. Manažerka Čiperků a taky spisovatelka, napsala 8 knih, některé pro děti, dvě pro dospělé, jednu odbornou (zde spoluautor). Momentálně píše souběžně pohádky a nový psycho román pro dospělé. (Trochu schizofrenie, což :))

mamina Simona s účinkující Čiperkou

Většinu písniček do zpěvníku napsal Jirka Vopava. Také složil převážnou část čiperkovské hudby a spolu se Simonou a Alicí to jsou hlavní tvůrci Čiperků.

Alice je u Čiperků takový Ferda mravenec - práce všeho druhu. Nafotila plno fotek Čiperků, které v knížce uvidíte. Jinak je to také učitelka ve školce. (Původně ta tetka a holka od koní.)

Čiperkové - dětská kapela - 8 skvělých dětí v plyšových kostýmech. Jsou úžasní nejen ve zpěvu a tanci, ale i v tom, jak baví děti dál i v této době prostřednictvím sítí. Kromě toho například naše úvodní video zde na Hithitu sestříhal vosák Yasin. A všichni se vždycky snaží pomáhat a přicházet s nápady, aby Čiperkové mohli dál bavit děti, rodiče, babičky i dědy. 

 

Ilustrace do knížky kreslí ilustrátorka Lenka Petráčková www.yellowpillow.cz

Proč to dělají? To vám řeknou sami..

Protože pořád koukáme na svět dětskýma očima. A protože chceme udělat dětem radost.

Jelikož kultura zatím spí a my nemáme možnost podnikat, rozhodli jsme se žádat o finanční podporu na tisk knížky prostřednictvím Hithitu. Alice už nemůže obcházet firmy jako kdysi, protože v dnešní době by ji nikam nepustili a pokud by se jí podařilo někam dostat, nejspíš by nikde nikdo neseděl...

V případě, že nás podpoříte jakoukoliv částkou, budeme vám moc vděčni. Nabízíme několik odměn, ze kterých si můžete vybrat.

Děkujeme. 

News

Jun 16, 2021 Poděkování a rozeslání odměn

Milí přispěvovatelé, veškeré odměny byly odeslány již v květnu. Pokud se někde nějaký balíček zatoulal a stalo se, že ho stále nemáte, ozvěte se nám, prosím, ať o odměnu nepřijdete. Dále vás zveme na Kamzíkfest, kde vystoupí i Čiperkové. Můžete na něj využít vouchery, které někteří z vás dostali…

More

May 13, 2021 Zpěvník Čiperkové - Frčíme dál právě přifrčel

Zdravíme vás, milí přispěvovatelé, máme radostnou novinu - pohádkový zpěvník Čiperkové - Frčíme dál právě přifrčel z tiskárny. Knížka vypadá moc krásně a ještě za tepla ji budeme odesílat i s dalšími odměnami. Znamená to tedy, že do 24. 5. byste měli mít všechno ve vašich schránkách nebo na poště.…

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • sold 10
  Pro radost

  Rádi přispějete na knížku, ale odměnu nepotřebujete. Posíláte tedy pozdrav všem malým i velkým Čiperkům a my vám moc děkujeme. 

  Reward delivery: in a week after the Hithit project end

  EUR 4.02
  (CZK 99)
 • remaining 29 from 30
  Placka nebo magnetka Čiperkové

  Placku nebo magnetku s obrázkem Čiperků můžete připíchnout na tričko nebo ledničku. Dostanete ji přímo do schránky a nemusíte platit poštovné.
  Mrkněte do fotogalerie.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 4.83
  (CZK 119)
 • remaining 3 from 30
  CD Čiperkové na cestách

  CD s 23 písničkami a spoustou říkadel a rozpočítávadel přímo do schránky. Nemusíte platit poštovné. 
  Oproti ceně v e-shopu ušetříte.
   

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 6.86
  (CZK 169)
 • remaining 24 from 30
  Dvě vstupenky na vystoupení Čiperků za cenu jedné

  Dvě vstupenky za cenu jedné!
  Dostanete dva vouchery na libovolné vystoupení Čiperků v roce 2021. Budete si moct vybrat, kam se za námi vydáte. Pokud by náhodou nebyla kultura ještě uvolněna, budou vouchery platit i v dalším roce.
  Zakoupením této odměny ušetříte na jednu další vstupenku. 
  Vouchery budeme odesílat mailem. 

  Pozn. Na vystoupení je potřeba, aby měl vstupenku dospělý i dítě (vstupenky jsou za stejnou cenu). 
   

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 7.67
  (CZK 189)
 • remaining 47 from 50
  Tričko Čiperkové

  Tričko s obrázkem Čiperků přímo do schránky a nemusíte platit poštovné. Máme ve žluté, růžové a modré barvě a vel. 104 a 116.
  Mrkněte do fotogalerie. Určitě by vašim dětem slušelo. Zakoupením této odměny ušetříte oproti ceně v e-shopu.

  Pozn.: Do poznámky napište velikost a barvu trička, které si přejete.


  Tip: Skvělý dárek ke Dni dětí. 
   

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 8.89
  (CZK 219)
 • sold 63
  Podepsaná kniha dřív než v obchodě

  Dostanete pohádkový zpěvník Čiperkové - Frčíme dál pěkně domů do schránky, ještě dřív než bude v obchodě. A ke všemu podepsaný od všech Čiperků a od autorky.
  Tip: Skvělý dárek ke Dni dětí. A o prázdninách máte hned co číst a zpívat. 
  Cena je včetně poštovného.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 10.91
  (CZK 269)
 • remaining 15 from 20
  Online přání nebo pozdrav

  Čiperkové nahrají pozdrav nebo přání a k tomu přidají i písničku pro malého oslavence. 
  Na detailech a vašich přáních se domluvíme. 

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 12.13
  (CZK 299)
 • remaining 30 from 50
  Čiperkové na cestách a Čiperkové Frčíme dál

  Pohádkový zpěvník Čiperkové - Frčíme dál a k tomu předešlý zpěvník Čiperkové na cestách. Čiperkové na cestách je již limitovaná edice, máme poslední kusy. V této knížce najdete další čiperkovské písničky a pohádky. Titulku si můžete prohlédnout ve fotogalerii. 
  Tip: Skvělý dárek ke Dni dětí. A o prázdninách máte hned co číst a zpívat. 
  Cena je včetně poštovného.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 14.97
  (CZK 369)
 • sold 6
  Dvě podepsané knížky Čiperkové - Frčíme dál

  Dostanete 2x pohádkový zpěvník Čiperkové - Frčíme dál pěkně domů do schránky, ještě dřív než bude v obchodě. A ke všemu podepsaný od všech Čiperků a od autorky. 
  Tip: Skvělý dárek ke Dni dětí. A o prázdninách máte hned co číst a zpívat.  
  Cena je včetně poštovného.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 19.44
  (CZK 479)
 • remaining 20 from 30
  Dárkový balíček

  Dvě knížky - Čiperkové - Frčíme dál a Čiperkové na cestách (obě podepsané)
  CD Čiperkové na cestách
  tričko s obrázkem Čiperků
  placka nebo magnetka
  silikonový náramek s nápisem Čiperkové
  2 vstupenky na libovolné vystoupení Čiperků v roce 2021

  Cena včetně poštovného. 
   

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 40.54
  (CZK 999)
 • remaining 3 from 5
  Narozeninová oslava

  Čiperkové přijedou zazpívat na narozeninovou oslavu. Samozřejmě s ohledem na covidovou situaci a nařízení. Proto tato odměna platí po celý rok 2021, příp. i na další rok. Oslavenec dostane podepsaný pohádkový zpěvník Čiperkové - Frčíme dál, CD Čiperkové na cestách a 30 min. vystoupení Čiperků.

  V ceně není zahrnuto cestovné 6 Kč/km z Prahy. 

  Odměna platí jen pro soukromé oslavy, nikoliv pro veřejné akce. Lze i pro školky.

  Reward delivery: on address, in half a year after the Hithit project end

  EUR 405.72
  (CZK 9,999)
 • remaining 2 from 2
  Písnička pro oslavence

  Složíme písničku pro malého oslavence podle vašeho zadání. Čiperkové ji nazpívají a nahrají k ní jednodušší klip, ve kterém může malý oslavenec i účinkovat.
  Jenom pro vás. Památka na celý život!

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 608.60
  (CZK 14,999)
 • Sold out!!
  VIP setkání s Čiperky

  Voucher pro 2 osoby (dítě + dospělý doprovod) na libovolné vystoupení Čiperků, kde se s nimi budete moct setkat hodinu před vystoupením, zazpívat si s nimi, zablbnout, zatancovat a vyfotit se. 
  Voucher platí jak na VIP setkání, tak na následné vystoupení v roce 2021. Budete si moc vybrat, kam se za námi vydáte. Pokud by náhodou nebyla kultura ještě uvolněna, budou vouchery platit i v dalším roce.
  ​Vouchery budeme odesílat mailem.

   

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 20.25
  (CZK 499)
 • Sold out!!
  Autorské čtení

  Autorka přijede předčítat z knížky a povídat si o čtení, knížkách a o Čiperkách. Vhodné pro školy, školky, knihovny a další instituce. Ke každému čtení dostanete i podepsanou knížku Čiperkové - Frčíme dál.
  Přijede kamkoliv po ČR v den dle domluvy (do 100 osob/jedna akce) v období, kdy to bude umožněno, tzn.lze čerpat i v následujícím roce.

  V ceně není zahrnuto cestovné 3 Kč/km z Prahy. 

  Po skončení projektu se vám ozveme mailem a na všem se dohodneme.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 60.82
  (CZK 1,499)
 • Sold out!!
  Partner knihy

  Polovina reklamní stránky v knize na sortiment vhodný pro děti nebo rodiče. 
  Na detailech a grafickém zpracování se lze domluvit mailem po skončení projektu.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 202.84
  (CZK 4,999)
 • Sold out!!
  Generální partner knihy

  Reklamní stránka v knize na sortiment vhodný pro děti nebo rodiče. 
  Na detailech a grafickém zpracování se lze domluvit mailem po skončení projektu.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 405.72
  (CZK 9,999)