Černobyl na kolečkách

Podpořte vznik unikátního dokumentu mapující život s roztroušenou sklerózou. Honza Dušek se po Santiagu vydává do Černobylu, který se chystá do detailu prozkoumat. Nezabrání mu v tom ani invalidní vozík, na který ho upoutala nemoc, se kterou 18 let žije.

Author: Petr Hirsch

 • Černobyl na kolečkách

 • Tým Camino na kolečkách na samém konci cesty

 • Honza v ozáření

 • Logo Černobyl na kolečkách

 • Představení části realizačního týmu

 • Elektrárna Černobyl

 • Odměna "Originální CAMINO kresba" od Evy Toulové

 • Dárkový poukaz LASERGAME Říčany

 • Odměna "HOPE balíček" - desková hra a prší karty

 • Odměna "Fantasyobchod balíček" - ukázka produktů

 • Snažili jsme se odpovědět na všechny otázky.

 • Nová odměna 3D placka

 • Radioaktivní fuska co prostě chceš :-)

EUR 12,827
pledged of EUR 11,867

108%

108% completed

278 contributors pledged

Film, Photography

Černobyl, Kyjevská oblast, Ukrajina

All or nothing. Project finished on Apr 23, 2021 at 14:41.

Show all rewards

Jak to začalo?

Začalo to v roce 2016 Honzovými slovy: „Péťo, já chci do Santiaga.“ A pokračovalo spanilou jízdou, kdy Honza na svém invalidním vozíku se svým synem a za pomoci podpůrného týmu absolvoval pěší pouť Španělskem do věhlasného Santiaga de Compostela. Na přelomu května a června 2017 urazili přes 634 km. Jízda ale pokračovala dál: 17. listopadu 2017 měl premiéru celovečerní dokument Camino na kolečkách, který nakonec promítalo přes 40 kin po Česku. Dokument uvedla Česká televize, TV Noe, CS film a také na Slovensku. Pokračovalo to více než 100 besedami po Česku a Slovensku. Honza rozdal nespočet novinových rozhovorů. V únoru 2018 jsme v Karolínu představili putovní výstavou Camino na kolečkách, která navštívila 18 míst v Česku a na Slovensku. Jízda skončila v listopadu 2019 vydáním knihy se stejnojmenným názvem. V roce 2020 Honza s Caminem na kolečkách zavítal na Slovensko do Nitry na Cyrilo-metodské slávnosti. Velkou odměnou pro Honzu a celý tým je zpětná vazba od lidí, kteří viděli, slyšeli nebo četli o Caminu na kolečkách. Udělat krok do neznáma a vykročit vstříc zdánlivě nemožnému je to, co Honza svým příběhem a příkladem ukazuje druhým.

Co je naším cílem?

Camino se opět rozhodlo oprášit svá kolečka, tentokrát s cílem dobýt Černobyl. Po úspěšné výpravě na invalidním vozíku do Santiaga de Compostela se Honza Dušek rozhodl se svým týmem vydat na jedno z nejrozporuplnějších míst světa, aby podnikl cestu do hlubin své suše a poskytl svědectví o nemoci, kterou bere už jako svoji družku.

Není řeč o ničem jiném než o expedici do Černobylu. Tentokrát to nebude pěší a kolečkové putování. Honzův zdravotní stav už nedovoluje dlouhodobější náročnou cestu. Ale přesto se pokusí splnit si svůj další sen a navštíví místo, o kterém, věříme, slyšel každý člověk na této planetě. Celá expedice je naplánovaná na přelom června a července 2021 (pokud to aktuální situace dovolí a pokud ne, bude přesunuta na podzim). Pojedeme autem na trase Česká republika – Černobyl – Kyjev – Hoverla – Česká republika. Z celé cesty vznikne dokument s názvem Černobyl na kolečkách, který bude volným pokračováním Camina na kolečkách. Bude nejen dokumentem Honzovy cesty, ale i snímkem o roztroušené skleróze a životních omezeních, která s sebou nemoc přináší.

Půjdete do toho s námi?

Detaily

Černobylská havárie se udála 26. dubna 1986 a v posledních letech toto místo láká více a více dobrodruhů, cestovatelů a dalších. V Černobylu plánujme strávit tři radiací nabité dny a vidět co nejvíce bude možné. Ke spolupráci jsme oslovili agenturu  CHERNOBYLWEL.COM a průvodkyní po celé zóně nám bude Kateřina Vršanská alias Pripjať Fox. Díky jejím několikaletým zkušenostem víme, že nám nic důležitého a zajímavého v Černobylu neuteče. Honza se bohužel kvůli invalidnímu vozíku do některých míst nedostane, ale už nyní mu slibujeme, že vše natočíme a nafotíme, aby měl z celé expedice co nejintenzivnější zážitek. A co nás konkrétně čeká?

 • Nocování přímo v zóně v hotelu Černobyl,
 • západ nebo východ slunce v Pripjati,
 • celý den strávený mezi opuštěnými stroji a budovami,
 • večerní rozhovory u piva s jedním z likvidátorů havárie,
 • setkání s černobylskou bábuškou a možná i společný oběd,
 • návštěva zapomenutého kláštera,
 • a mnoho dalšího.

Rozárka, jak jí Honza důvěrně říká neboli roztroušená skleróza, je chronické autoimunitní onemocnění, při kterém lidský imunitní systém napadá centrální nervovou soustavu. Honza, který je kvůli této nemoci upoután na invalidní vozík, se ale svým konáním rozhodl ukázat ostatním, že ani na vozíku život nekončí. Na pozadí postapo kulis Černobylu se v dokumentu režisérka Eva Toulová pokusí dostat hlouběji do Honzova nitra a poodhalit tak, jaké to je žít s roztroušenou sklerózou, být upoután na invalidním vozíku a ztrácet soběstačnost.

Když už se pojede tak daleko, tak krom Černobylu je v plánu zastavit se v Kyjevě, které je kulturním a hospodářským centrem na Ukrajině. Pokud to podmínky a okolnosti dovolí, zavítáme také do karpatské oblasti a pokusíme se s Honzou zdolat nejvyšší horu Ukrajiny – Hoverlu.

Kdo jsme?

Jan Dušek

Honzu snad netřeba představovat. Rozárku má diagnostikovanou od roku 2003. V roce 2017 vykonal pouť do Santiaga  a za podpory přátel urazil přes 634 km na trase z Logroňa do Santiaga. Je spoluautorem knihy Camino na kolečkách, absolvoval přes 100 motivačních besed „CAMINÁTOR“ aneb na vozíku život nekončí. Žije v domově s pečovatelskou službou ve Dvoře Králové nad Labem. Roztroušená skleróza mu postupně bere soběstačnost a v domově může nyní žít zejména díky obětavé pomoci personálu, který mu několikrát denně pomáhá se zajištěním základních potřeb. I přes tato omezení se nebojí vydat na svoji další životní cestu a věří, že přiveze nové zážitky a zkušenosti, o které se bude moci podělit formou filmového dokumentu, besed a třeba i komiksu.

Petr Hirsch

Petr se s Honzou seznámil v roce 2013 po svém návratu z dva a půl roku trvajícího putování do Santiaga, Říma a Jeruzaléma. Tehdy netušil, že to bude setkání zásadní. Petr absolvoval více než 150 besed o svém pěším putování dlouhém více než 16 000 km. Od roku 2016 uspořádal přes 50 poutí po českých poutních trasách a odprůvodcoval tak přes 500 poutníků. V roce 2016 kývnul Honzovi na jeho nápad vydat se na pouť do Santiaga. Honza ho delegoval do role manažera výpravy. Cesta se povedla díky úspěšné kampani, pomocí níž se získaly prostředky pro pouť a natočení celovečerního dokumentu Camino na kolečkách. Je autorem stejnojmenné výstavy, zorganizoval a doprovodil Honzu na více než 130 besed a komentovaných filmových projekcí. Podílel se i na knize Camino na kolečkách. V letech 2019–2020 organizoval pěší poutě na Velehrad, z kterých vznikl dokument Pěšky bez hranic, jehož je producentem. Když Petr zrovna nikde nechodí a nesedí u počítače, tak se rád podívá na dobrý film, věnuje se svým blízkým anebo vyrazí za sportem. www.pout.euhttp://petr-hirsch.cz

Eva Toulová

Když Eva v roce 2016 kývla na Petrovu nabídku jet a následně jít na pouť do Santiaga a u toho dokumentovat Honzu na vozíku, určitě netušila, co jí tato cesta přinese. Vzniklý dokument uvedla Česká televize, CS film, TV Noe, film získal několik zahraničních ocenění. Uveden byl ve více než 40 kinech po celé ČR. A hlavně inspiroval a motivoval další k tomu vyjít ze své komfortní zóny a udělat něco neobvyklého. Eva je krom režírování spisovatelka, scénáristka a malířka. Má na kontě čtyři celovečerní filmy a to Šťastná (2014)Camino na kolečkách (2017) Jak se moří revizoři (2018)Casting na lásku (2020). Eva nezkazí žádnou legraci. S Petrem vymysleli námět dokumentu Pěšky bez hranic (2020), který následně i režírovala. Je snad jedinou režisérkou, které si své dokumenty doslova odšlapala. :-) http://evatoulova.cz

Tomáš Lénárd

Co řekne, to platí. Stál za kamerou a také sestříhal dva dokumenty. Prvním je Camino na kolečkách a druhým Pěšky bez hranic. V roce 2020 si splnil sen a spolu s dalšími parťáky otevřeli Lasergame arénu v Říčanech, kterou si sami celou navrhli a postavili. Tomáš je profík každým coulem.  Má zcela unikátní pohled na svět a díky němu získáme skvělé záběry jak ze země, tak ze vzduchu. Tom je ženatý a má tři děti. Do Klapzubovi jedenáctky má ještě co dělat. :-) http://2dstudio.cz

Jiří Kalát

Jirka už v Černobylu byl, sice jednou a na jeden den, ale byl. A tak bude vítanou podporou celé expedice. Jirka o sobě říká: "Cestující pisálek přednášející pro lidi, kteří rádi naslouchají. Miluji Blízký východ a severní Afriku, ale rád se toulám kdekoliv, kde je možné zažít nějaké to dobrodružství či poznat něco nového." S Jirkou Dolejšem spoluzaložil Cestoklubu, kde se vytváří prostor pro přednášky ve virtuálním světě.

Motto: „Půjdu kamkoliv, pokud je to dopředu.“ David Livingstone, skotský misionář, lékař, cestovatel a bojovník proti otroctví.

A další členové týmu, které představíme průběžně. A víte, že se členem expedice můžete stát i vy? Hledejte v odměnách. :-)

Proč to děláme?

Honza vykonal pouť do Santiaga a touží po další cestě. Petr mu v pouti pomohl, protože miluje putování, dálkovou chůzi. Nyní cítí, že je to zřejmě poslední Honzova větší cesta, a tak chce, aby měl na co vzpomínat. Eva miluje příběhy a režírování a podle všeho si zamilovala i putování a cestování. A Tomáš je vášnivý kameraman, člověk, který se nebojí výzev a vždy vše dělá na 100 %.

A tak jsme opět spojili síly a pokusíme se vytvořit něco výjimečného. Vybrané prostředky poslouží k pokrytí nákladů na celou cestu, průvodcovství, ubytování realizačního týmu. Jedeme tam, abychom přivezli vzpomínku a svědectví o tom, jak se žije člověku, který téměř 20 let bojuje s roztroušenou sklerózou. Zákeřnou nemocí, která Honzu po 7 letech posadila na vozík a nyní mu postupně bere soběstačnost. Na pozadí kulis černobylské havárie se Eva pokusí zachytit hloubku Honzovy osobnosti. Věříme, že stejně jako s Caminem na kolečkách se nám podaří prosadit v celoplošné české televizi. V plánu je vytvořit trojdílný dvacetiminutový „seriál“, který bude mapovat expedici samotnou. A následně hodinový dokument, který naváže na Camino na kolečkách.

Vydejte se na cestu s námi. Nebudete litovat. Čekají vás videa, fotky, denní zprávy na stránce Camino na kolečkách. Ale hlavně přivezeme zážitky a o ty se s vámi rádi podělíme buď na besedách, nebo při premiéře vzniklého dokumentu.

Na co a za co?

Vybrané prostředky jsou určeny na pokrytí nákladů celé expedice (doprava, ubytování, strava, odměna průvodci a vstupní poplatky za vstup do Černobylské zóny) pro celý realizační tým. (celkem 6 osob - Honza a dva asistenty a 3 lidé z natáčecího štábu) Další část vybraných peněz půjde na střih a postprodukci dokumentu.

Díky naším partnerům jsme pro vás připravili skvělé odměny. Věříme, že si vyberete a vydáte se s námi na tuhle radioaktivní jízdu, z které budou Honzovi svítit kolečka :)

Tak už na nic nečekejte, mrkněte níže, pár kliků vás dělí od vybrané odměny a nás od cesty, na kterou budou všichni dlouho vzpomínat.

Podtitul HOPE expedice

HOPE v překladu znamená naděje. A naděje je to, co Honza neztrácí.

Expedici také podporuje česká společnost HOPE Studio. Část jejich týmu se plánuje připojit k prohlídce Černobylu.

Díky, váš tým Černobyl na kolečkách.

News

Jan 26, 2023 To je fakt senzace. Camino i Černobyl na kolečkách na obrazovkách PRIMA ZOOM

Honza s "kolečkovým" týmem vyjíždí na obrazovky PRIMA ZOOM. A z toho máme velkou radost.  Tuto neděli poběží Camino na kolečkách a za týden volné pokračování Černobyl na kolečkách. V obou případech, v krásném čase, ve 20 hodin. Udělejte si pěkný večer a třeba nám dejte hodnocení nebo komentář na…

More

Sep 26, 2022 Kniha, DVD a kalendář v nabídce a setkání na Prašivé

Od premiéry nového dokumenty Evy Toulové - Černobyl na kolečkách, kde Honza jako hlavní hrdina zkoumá černobylskou vyloučenou zónu, uplynul již nějaký čas. Těší nás pozitivní zpětné vazby a reakce a děkujeme za krásné hodnocení na ČSFD - https://www.csfd.cz/film/1156158-cernobyl-na-koleckach…

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • sold 24
  Radiace? Děkuji nechci!

  Budu celou expedici sledovat z povzdálí a stačí mi poděkování na webu a v titulcích dokumentu. Výši odměny můžete v druhém kroku libovolně změnit. Ideálně zvýšit. :-)

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 3.92
  (CZK 99)
 • remaining 38 from 50
  3D placka

  Získej originální Camino placku, která vyjede z 3D tiskárny. Díky tomu, že máme v týmu fandy do 3D tisku, nabízíme tuto pamětní záležitost. Placka ti bude připomínat, že jsi podpořil vznik dokumentu a cestu Honzy do Černobylu. Doručení poštou, poštovné v ceně.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 6.69
  (CZK 169)
 • sold 15
  Osvícený Honza

  Díky partnerství s Cestoklubem pro vás po návratu nahrajeme online přednášku, kterou dostanete ke zhlédnutí v předstihu jako první. Doručení elektronicky - link ke zhlédnutí.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 7.87
  (CZK 199)
 • remaining 33 from 50
  Radioaktivní pozdrav

  Osobní pozdrav Honzy ze zóny hezky live na stránkách Černobylu na kolečkách (facebook, web). Pozdrav pro každého přispěvatele bude osobní, jmenovitý. Doručení elektronicky.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 9.85
  (CZK 249)
 • remaining 94 from 100
  Notýsek se znakem radiace

  Získejte originální ručně vyráběný sešit z chráněné dílny Lemniskáta, která letos slaví 10 let. Sešit má rozměry 14,5 x 14,5 cm, je se zaoblenými rohy a na deskách najdete zdobení radioaktivního znaku technikou, které se říká "ťupání". Celý sešit je vyrobený ručně. A pokud si budete přát, Honza vám do něj otiskne svůj palec. Podepsat se žel už nezvládne. K vyzvednutí osobně v Praze nebo doručení poštou. Poštovné v ceně.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 11.43
  (CZK 289)
 • sold 13
  Černobyl na kolečkách v éteru

  Z expedice vznikne hodinový dokument, který uvidíte jako první. A to hezky z pohodlí svého domova. Doručení elektronicky - link ke zhlédnutí.

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 11.83
  (CZK 299)
 • remaining 89 from 100
  Černobyl hezky z blízka

  Pozvánka na premiéru dokumentu v kině (Praha), možnost osobního setkání s Honzou. A neomezený přístup ke všem vzniklým dokumentům. A pokud chcete, můžete sebou vzít doprovod. 

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 13.81
  (CZK 349)
 • remaining 5 from 20
  Radioaktivní fuska

  Díky našemu novému partnerovi ToActivity Vám můžeme nabídnout luxusní ponožky, ze kterých radiace doslova září. Ponožky VOXX jsou kvalitní a hlavně české. A tak odměnou podpoříte i jejich výrobce. K tomu Vám přidáme betelnó placku se špicovým špičatým zavíracím špendlíkem. Jo a placka má 44 mm a bude na ni radioaktivní Honza - tedy logo celé akce. Doručení poštou, poštovné v ceně. Nebo osobní odběr v Praze či Brně.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 14.60
  (CZK 369)
 • remaining 13 from 20
  Kamínek z Černobylu

  Eva, naše režisérka ráda maluje. A nebojí se malovat ani na kámen. A tak při naší cestě Ukrajinou najdeme ty nejkrásnější kamínky. A Eva na ně cestou a nebo doma namaluje motivy z cesty. Vyjádří na nich tak své emoce, pocity a dojmy z toho, co na výpravě zažije. A tak se trochu Černobylu dostane i k vám domů. Kameny budou sebrány v bezpečných oblastech, tedy tam, kde nehrozí žádná radiace. Doručení poštou, poštovné v ceně. Případně předání osobně v Praze.

  Reward delivery: on address, in a year after the Hithit project end

  EUR 15.39
  (CZK 389)
 • remaining 79 from 100
  Radioaktivní čumkarta

  Děkovačka v titulkách je fajn, ale pohled je pohled. A tak ti z expedice do Černobylu dorazí jeden originální. Doručení poštou, přímo z Ukrjainy, poštovné v ceně.

  Reward delivery: on address, in half a year after the Hithit project end

  EUR 15.78
  (CZK 399)
 • remaining 21 from 50
  Sladkosti z Černobylu

  Mlsáte rádi? My ano, a tak určitě budeme nakupovat. A můžeme něco z těch vyhlášených ukrajinských sladkostí přivézt i vám. V Praze doručíme osobně, do ostatních měst pošleme poštou či zásilkovnou. (poštovné v ceně) A abyste ty sladkosti měli u čeho mlsat, dostanete online přístup k dokumentu mezi prvními.

  Reward delivery: on address, in half a year after the Hithit project end

  EUR 17.76
  (CZK 449)
 • remaining 6 from 10
  LASERgame Říčany poukázka

  Od našeho partnera Lasergame Říčany tu pro vás máme pár poukázek v hodnotě 500 na tuhle skvělou hru. Doručení elektronicky.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 19.78
  (CZK 500)
 • remaining 76 from 100
  Černobyl kalendář 2022

  Chcete super kalendář pro rok 2022? Tak to je odměna přesně pro vás. Ty nejlepší fotky po celý rok 2022 na vaší stěně. Slibujeme, že tam budou ty nejpeckovější fotky z ptačí perspektivy. Doručení poštou, poštovné v ceně.

  Reward delivery: on address, in a year after the Hithit project end

  EUR 21.72
  (CZK 549)
 • remaining 50 from 50
  Welcome LASER párty

  Ještě před expedicí poznejte Honzu a celý realizační tým v prostorách nejnovější Lasergame arény v Říčanech. Setkání proběhně o víkendu v délce 4 hodiny, budete si moci zahrát jednu hru (Lasergame), pokecat s Honzou, podívat se na film a prostě si užít skvělé odpoledne.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 23.69
  (CZK 599)
 • remaining 45 from 50
  Balíček drobností pro radost

  Kombinace dvou odměn. Luxusní VOXX ponožky se znakem radiace, které jako dárek poskytla psolečnost ToActivity a k tomu ručně vyrobený a zdobený notýsek. Jak jinak než se znakem radiace na deskách. Rozměr notýsku je čtvercový 14,5 x 14,5 cm. A výrobu zajistí chráněná dílna Lemniskáta. K vyzvednutí osobně v Praze nebo Brně nebo doručení poštou. Poštovné v ceně.

  Reward delivery: on address, in half a year after the Hithit project end

  EUR 23.69
  (CZK 599)
 • remaining 4 from 5
  Cestuj v pohodlí domova s Cestoklubem

  S Cestoklubem se podívej do všech končin světa – měsíční exkluzivní předplatné na všechny online besedy a k tomu samozřejme i Černobyl na kolečkách na neomezeně dlouhou dobu. Doručení elektronicky.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 27.65
  (CZK 699)
 • remaining 10 from 20
  Foto Černobyl

  Foto vzpomínka, výběr fotky dle vlastního výběru, formát A4, tisk fotokvalita (na výběr bude z cca 20 fotografií). Po návratu se vám ozveme emailem, zašleme galerii fotek, z které si budete moci vybrat tu NEJ pro vás. Doručení poštou, poštovné v ceně.

  Reward delivery: on address, in half a year after the Hithit project end

  EUR 29.63
  (CZK 749)
 • remaining 46 from 50
  Radioactive LASER párty

  Potkáme se co nejdříve po návratu, s Honzou a celým týmem, pokecáme, promítneme fotky, uděláme improvizovanou besedu. Budete si moci zahrát lasergame v Říčanech. Čtyři hodiny nabité energií. K tomu online přístup k filmu, až bude dokončen.

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 31.61
  (CZK 799)
 • remaining 1 from 3
  Fantasyobchod balíček

  Fantasyobchod.cz daroval sadu, každý balíček obsahuje fantasy, knihu, deskovou hru (v angličtině), knihu Pohádky čajových skřítků aneb Putování za severním čajem a koženou fantasy peněženku. Doručení poštou, poštovné v ceně.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 33.58
  (CZK 849)
 • remaining 49 from 50
  HOPE balíček

  S partnerem, společností HOPE Studio tu pro vás máme deskovou hru HOPE Cardgame, karty prší. Vše v POSTAPO tématice. A k tomu samozřejmě film online. Doručení poštou, poštovné v ceně.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 35.56
  (CZK 899)
 • remaining 16 from 20
  Balíček drobností pro radost II.

  Ponožka, notýsek a k tomu originální ručně kreslený kamínek z Černobylu. Jedná se o kombinaci tří odměn, jejichž popisky najdete v předchozích odměnách. Udělejte radost sobě nebo druhým a obdarujte je něčím praktickým, hebkým a jedinečným. Doručení poštou, poštovné v ceně. Nebo osobní odběr v Praze či Brně.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 35.56
  (CZK 899)
 • remaining 22 from 25
  Jedu v 3D tisku

  3D model bloku jaderné eletrárny v Černobylu přímo na tvůj stůl. (dodání před odjezdem na expedici) To prostě chceš. Ať je doma co oprašovat. :-) A k tomu dokument k neomezenému přehrávání. Doručení poštou, poštovné v ceně.

  Reward delivery: on address, in a year after the Hithit project end

  EUR 37.54
  (CZK 949)
 • remaining 87 from 100
  Online děkovačka

  Stačí mi poděkování a přístup ke všemu v onlajnu (besedy i filmy Camino na kolečkách a Černobyl na kolečkách). Doručení elektronicky - linky ke zhlédnutí.

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 39.52
  (CZK 999)
 • remaining 2 from 10
  LASERgame Říčany MEGA poukázka

  Od našeho partnera Lasergame Říčany tu pro vás máme pár poukázek v hodnotě 1000 Kč na tuhle skvělou hru. Doručení elektronicky.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 39.56
  (CZK 1,000)
 • remaining 94 from 100
  Radioaktivní VIP projekce filmu v Praze

  Když film, tak kino, když kino, tak super atmoška. Dostaneš pozvání na první a poslední premiéru (Praha), osobí setkání s celým týmem, pamětní fotografii a neomezený přístup k onlajn filmu a všemu co tým zatím natočil. (Camino na kolečkách, Pěšky bez hranic) Osobní převzetí v Praze.

  Reward delivery: on address, in a year after the Hithit project end

  EUR 51.38
  (CZK 1,299)
 • remaining 9 from 10
  Sponzorská radiace

  Není určeno pro firemní sponzorství. Dostaneš osobní poděkování přímo v dokumentu, dále v titulcích, na webu, na tričku, které speciálně vznikne pro expedici a ponese loga partnerů a jména přispěvatelů. Prostě naše vděčnost bude bezbřehá :-)

  Reward delivery: on address, in a year after the Hithit project end

  EUR 98.85
  (CZK 2,499)
 • remaining 2 from 3
  Vše o Černobylu z první ruky

  Oběd a k tomu tři hodiny vyprávění o představitelném i nepředstavitelném, co je spojené s Černobylem. Kateřina Vršanská kouzlu Černobylu podlehla před několika lety a od té doby se tam musí znovu a znovu vracet. Pod hlavičkou CHERNOBYLWEL.COM nás bude celý Černobyl provázet. A vy s ní můžete zažít prohlídku alepsoň virtuálně. K tomu dostanete online přístup k filmu mezi prvními a malou drobnost, kterou ze zóny přivezeme. Osobní doručení v Praze.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 118.63
  (CZK 2,999)
 • remaining 2 from 5
  Na véču s rejžou

  Kdo by nechtěl povečeřet s režisérkou Evou Toulovou? Tuhle příležitost si nechat ujít, je jako nekoupit si označený výherní los. :-) Dobré jídlo a Eva jen a jen pro vás. Pohovořit můžete o čemkoliv, co se týká filmařiny, natáčení, psaní scénářů a nebo malování. Eva už má na kontě pár celovečerních filmů. A setkala se s nejednou filmovou hvězdou. Večeře se může odehrát v Praze nebo v Brně.  K tomu dostanete online přístup k filmu mezi prvními. Večeře a sklenka lahodného moku je v ceně.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 118.63
  (CZK 2,999)
 • remaining 7 from 10
  Snídaně s poutníkem a producentem

  Organizačně to má celé na hrbu Petr Hirsch. Poutník, průvodce a organizátor podobných masochystických akcí. :-) A tak máte jedinečnou šanci se dozvědět cokoliv vás kdy zajímalo, ale báli jste se zeptat. Opulentní snídaně a to podle vašeho výběru v Praze, Brně, Olomouci nebo po domluvě i jinde. A po snídani se můžeme klidně ještě projít po městě. Snídaně je v ceně.  K tomu dostanete online přístup k filmu mezi prvními.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 118.63
  (CZK 2,999)
 • remaining 9 from 10
  Radioaktivní beseda

  Honza osobně u vás pokecá a představí, jak expedice probíhala. Spolu s Honzou se můžete těšit i na Petra. Promítneme fotky a první videa, která budou k dispozici. Osobní doručení besedy do 150 km od Dvora Králové nad Labem. Počet účastníků besedy není omezen. Může to bý tkomorní akce pro pár známých nebo třeba celý kinosál. :-)

  Reward delivery: on address, in a year after the Hithit project end

  EUR 237.30
  (CZK 5,999)
 • remaining 10 from 10
  Staň se poutníkem!

  Vyzkoušejte si, jaké to je být poutníkem. Vybíráte místo, délku, směr, místo na spaní, přestávky. Prostě tvoříte cestu. A Petr tam bude pro Vás. Zakoupením této odměny získáváte nárok na max. dvoudenní putování kdekoliv po ČR, s jedním nocováním třeba pod širákem. (případné spaní v komerčním zařízení, není součástí této odměny)

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 237.34
  (CZK 6,000)
 • remaining 10 from 10
  Staň se poutníkem 2.0

  Lucie Luňáčková je zkušená poutnice, která má prošlapanou svoji vlast, Francii i Španělsko. A nabízí, že vezme na stezku i vás.
  Vyzkoušejte si, jaké to je být poutníkem. Vybíráte místo, délku, směr, místo na spaní, přestávky. Prostě tvoříte cestu. A Lucka tam bude pro Vás. Zakoupením této odměny získáváte nárok na max. dvoudenní putování kdekoliv po ČR, s jedním nocováním třeba pod širákem. (případné spaní v komerčním zařízení, není součástí této odměny)
   

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 237.34
  (CZK 6,000)
 • remaining 1 from 3
  Zatočíme s Vámi!

  Zakoupením této odměny získáte jednodenní natáčecí den v rámci celé ČR s hlavní kameramanem dokumentu naší výpravy, Tomášem Lénárdem. Může to být hudební klip, firemní klip nebo třeba závody. Záleží jen na Vás. Výsledkem bude sestřihané video v domluvené stopáži (max 10 minut).
  Tomáš disponuje kvalitní profesionální natáčecí technikou, včetně dronu DJI MAVIC. Ukázku Tomášovy práce si můžete prohlédnout na jeho webu.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 593.35
  (CZK 15,000)
 • remaining 3 from 6
  Perte to do mě – JEDU s vámi!

  Chci být u této šílenosti s vámi. Dopravíte mě na místo a zase domů, mrkneme do Černobylu a podnikneme pár vylomenin. A určo se objevíš v dokumentu, pokud to tedy celé přežiješ. :-) Jediné, co není v ceně, je strava. Samozřejmostí je následný přístup ke všem digitálním výstupům. (fotky, film, beseda) a také účast na Welcome a Radioactive party.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 791.10
  (CZK 19,999)
 • remaining 1 from 1
  Gold RADIAOCTIVE sponzor

  Prostě TOP, rozhodně budete vidět. Hlavní partner expedice, logo v úvodu dokumentu, na webu, na tričkách, na vozíku. Dále 5 míst na Radiactive LASER párty, přístup ke všem onlajn výstupům realizačního týmu. Kalendář 2022 (10 ks), 3D model bloku elektrárny. Premiéra v kině (10 vstupenek, další dle domluvy). Kombinace dodání elektronicky a poštou. Poštovné v ceně.

  Reward delivery: on address, in a year after the Hithit project end

  EUR 1,977.85
  (CZK 50,000)
 • Sold out!!
  Originální CAMINO kresba

  Přímo z poutě dostanete originální kresbu (tužkou) ve formátu A5, na které Eva Toulová, poutnice a režisérka dokumentu, zachytí kouzlo cesty. K tomu přidáme pohled z aktuálního místa a poděkování všech účasntíků putování. Bude to originální vzpomínka, kterou nikde jinde nezahlédnete. Doručení poštou, poštovné v ceně. Nebo osobní odběr v Praze.

  Reward delivery: on address, in half a year after the Hithit project end

  EUR 79.07
  (CZK 1,999)
 • Sold out!!
  Černobyl LAND art

  Podle vašeho zadání (nutno konzultovat před cesotu) vytvoříme v Černobylu  landart z kamenů nebo jiných dostupných materiálů. Celé bude natočeno a objeví se v dokumentu. Co takhle poslat netradiční milostný vzkaz? :-) Po ukončení kampaně se s vámi spojíme a domluvíme podrobnosti toho, jak by měl landart vypadat. A pak se už těšte na výsledek, na který vás pozveme do kina na premiéru.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 138.41
  (CZK 3,499)
 • Sold out!!
  Originální obraz Camino na kolečkách

  Režisérka dokumentu Eva Toulová krom jiného také maluje. A pro jednoho z vás namalovala originální obraz s černobylskou tematikou. Použitá  technika akryl a rozměr zhruba 42x50 cm. Ukázka Eviny tvorby je zde. Součástí odměny je i online přístup k filmu. Doručení poštou, poštovné v ceně. Nebo osobní odběr v Praze.

  Reward delivery: on address, in half a year after the Hithit project end

  EUR 316.46
  (CZK 8,000)
 • Sold out!!
  Bronze RADIAOCTIVE sponzor

  Bronzový partner, který rozhodně bude vidět. To slibujeme. Prezentace na webu, sociálních sítích, v dokumentu, na tričkách. K tomu dostanete digitální výstupy – 20 ks fotografií dle vlastního výběru k neomeznému použití a 5 ks kalendářů Černobyl. 

  Reward delivery: on address, in a year after the Hithit project end

  EUR 593.35
  (CZK 15,000)
 • Sold out!!
  Silver RADIAOCTIVE sponzor

  Stříbrný partner expedice. Logo na všem, co se hýbe i nehýbe. Osobní poděkování Honzy formou sdíleného videopříspěvku. Účast na Welcome LASERgame párty (5 míst). Neomezený přístup ke všem dokumentům (Camino na kolečkách, Pěšky bez hranic, Černobyl na kolečkách), 25 digitálních fotografií ze zóny k neomezenému použití. 

  Reward delivery: on address, in a year after the Hithit project end

  EUR 1,186.71
  (CZK 30,000)