PŘÍBĚH ČESKÝCH RUKAVIC

V létě jsme převzali končící rukavičkářskou dílnu BOHEMIA GLOVES v Dobříši, která je jedna z posledních v Česku. Díky kampani na HitHitu bychom chtěli především udržet výrobu tradičních prémiových kožených rukavic u nás v Česku a rozvíjet dál naši práci.

Author: BOHEMIA GLOVES

 • 0024 avorio - delší kožené RUKAVICE na PŘEDLOKTÍ

 • 0024 černá - delší kožené RUKAVICE na PŘEDLOKTÍ

 • 0028 hadina - BEZPODŠÍVKOVÉ kožené RUKAVICE

 • 0327 černá pánská - BEZPODŠÍVKOVÉ kožené RUKAVICE

 • 0327 koňak pánská - BEZPODŠÍVKOVÉ kožené RUKAVICE

 • 1309 hnědá - KLASICKÉ kožené RUKAVICE

 • 2502 černá - kožené ŘIDIČSKÉ RUKAVICE

 • 3220 černá - KLASICKÉ kožené RUKAVICE

 • 4705 cream - kožené RUKAVICE s KRÁLIČÍ KOŽEŠINOU

 • 4705 hnědá - kožené RUKAVICE s KRÁLIČÍ KOŽEŠINOU

 • 6016 modrá - bezpodšívkové RUKAVICE z PERF. KŮŽE

 • 6016 puntík - BEZPODŠÍVKOVÉ kožené RUKAVICE

 • 6253 černá - KLASICKÉ kožené RUKAVICE

 • 6253 červená - KLASICKÉ kožené RUKAVICE

 • 7115 květy červené - BEZPODŠÍVKOVÉ kožené RUKAVICE

 • 7115 TEEN GLOVE

 • 9656 vínová - KLASICKÉ kožené RUKAVICE

 • 6016 sabia - bezpodšívkové RUKAVICE z PERF. KŮŽE

 • 6032 černá - bezpodšívkové RUKAVICE z PERF. KŮŽE

 • 3006 černá - kožené ŘIDIČSKÉ RUKAVICE

EUR 2,093
pledged of EUR 9,566

21%

21% completed

47 contributors pledged

Fashion

Dobříš, Středočeský kraj, Česko

Show all rewards

Příběh starý více než 150 let

Slyšeli jste již o městě Dobříš ve Středočeském kraji? Když se řekne Zlín, automaticky většině naskočí Tomáš Baťa a to co byly pro Zlín boty, jsou pro Dobříš jednoznačně kožené rukavice. Většina baťovské výroby se však ze Zlína přesunula do zahraničí a v tuzemsku zůstal jen její nepatrný zlomek. To my – BOHEMIA GLOVES dopustit nechceme. Kvalitní a moderní kožené rukavice tradicí vždy patřily a patřit budou nám, Česku, naší středočeské Dobříši.

Dobříš? Město, ve kterém jen stěží existovala rodina, jež by s výrobou kožených rukavic nebyla nějakým způsobem spojena. Vždyť roční vývoz dobříšských rukavičkářských dílen se pohyboval v objemu několika milionů párů rukavic. Dost ale o tom, jakou zde má rukavičkářská výroba tradici. To bychom mohli mluvit hodiny. Co budoucnost tohoto krásného řemesla? Jak to s ní vypadá?

Vzkříšení ztracené tradice – české pýchy

Kožené rukavice jsou tradičním módním doplňkem, přitom však nestárnoucím a praktickým. Jsme přesvědčeni, že kožené rukavice si na českém trhu své zákazníky najdou, budou-li kvalitní, za dobrou cenu a především budou-li kombinovat funkčnost s módními trendy i nadčasovým designem.  

Nebudeme si ale nic nalhávat, není to teď růžové. Už to bude téměř 20 let od doby, co byl učební obor na zdejším učilišti ukončen, a není tak nikdo, kdo by v budoucnu na zručnost šiček a střihačů navázal. Přesto všechno ale v Dobříši stále funguje pár drobných výrobců, kteří zásobují tuzemský trh koženými rukavicemi a pokouší se i o export.

Ve světě má Česko nálepku “země skladů a montoven”, ale ačkoli se z ní chceme sebevíc vymanit, objemy tuzemské výroby a vývozu každoročně bohužel klesají. Z komunikace českých výrobců rukavic je znát léta přítomná frustrace z toho, že je rukavičkářský obor bez zdárné budoucnosti. Žádné velké vize nepřichází, design rukavic se nemění a výroba tak probíhá stále stejným způsobem. My ale nechceme dopustit, aby jedno z nejkrásnějších řemesel upadlo během příští dekády v zapomnění.

Pojďte s námi psát příběh českých rukavic 

Teď jsme tady my – BOHEMIA GLOVES. Víme, jaká je objektivní realita, a jak se naši kolegové rukavičkáři k situaci staví. Zakládáme si na tom, že výroba stále běží v Dobříši. S týmem kvalitních českých šiček a střihačů jsme připraveni vrátit českým rukavicím jejich dobré jméno a pevné místo na výsluní každodenního života nás všech. Chceme obnovit světovou úroveň dobříšských kožených rukavic, jak tomu bylo již za první republiky a v několika následujících desetiletích. Inovujeme tradiční designy rukavic a tvoříme své vlastní tak, aby rukavice z Dobříše mohly být opět pýchou Česka. My vidíme věci jinak – barevně.

Proč jsme tedy na HitHitu?

Doba a móda se mění. V létě jsme převzali značku, která se v letošním roce dostala na své dno. Ukázalo se, že i k tradiční řemeslné výrobě je potřeba přistupovat stylem, který odpovídá 21. století. Rozhodli jsme se pro velký restart a chceme značku BOHEMIA GLOVES ze dna dostat opět nahoru. K tomu potřebujeme vás – milovníky české tradice, módy a nestárnoucích trendů. Bez vaší podpory a pomoci se nám nepodaří výrobu udržet.

Peníze, které nám přispějete, budeme investovat do kvalitní práce, rozvoje výroby a nákupu materiálu s moderní technologií. 

Se srdcem na dlani vám za vaši finanční podporu nabízíme kvalitní produkty, jež bychom chtěli i do budoucna z Dobříše šířit k jejich majitelům z Česka a třeba i zbytku světa. Nehledě na výši příspěvku si vážíme každého, kdo se do naší cesty za oživením české rukavičkářské výroby zapojí. Právě díky vám můžeme tvořit novou budoucnost důležitého kusu české historie.

Závěrem...

Máme celkem jasnou představu, jakým směrem se v naší další práci chceme ubírat. Ačkoliv je to obsáhly soubor zásad, přístupů a nápadů, pokusíme se Vám tuto naší představu odprezentovat v rámci jednotlivých odměn jako konkrétní nabídku našich modelů. Tento výběr odráží naše zkušenosti a reakce zákazníků, kteří si touží takový originální kousek pořídit, ale většinou se neodváží. Dejte na nás, na nic nečekejte a odvažte se - pojďte s námi opět vidět svět rukavic v barvách...  Stačí už jen krůček k tomu, dát těmto originálům život. Líbí se Vám? 

News

Nov 16, 2020 Kampaň ukončena - poděkování "HIT10"

Vážení přispěvatelé,  chtěli bychom VAM VŠEM moc poděkovat za ochotu pomoci a podporu, kterou jste nám vyjádřili zakoupením odměn. Kampaň bohužel nebyla úspěšná, v nejbližších dnech očekávejte vrácení platby zpět na Váš účet. Jako výraz poděkování, prosím, přijměte slevový kód "HIT10", který můžet…

More

Nov 6, 2020 Do konce kampaně zbývá týden!

Přejeme Vám krásný den a zdravíme z Dobříše. Děkujeme Vám, milí přispěvatelé, za Vaše dosavadní příspěvky a podporu. Chtěli bychom Vás moc poprosit o sdílení našeho projektu mezi přátele, abychom zkusili ještě zabojovat, a projekt dotáhnout do úspěšného konce.  Po dobu kampaně jsme intenzivně…

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • 8 PODĚKOVÁNÍ

  Podpořím rukavičkářské řemeslo a vaši dílnu jen tak, stačí mi od vás poděkování.

  Reward delivery: In a week

  EUR 9.57
  (CZK 250)
 • 40 from 50 VOUCHER v hodnotě 500 Kč

  Voucher v hodnotě 500 Kč na nákup v připravovaném e-shopu je ideální jako dárek nebo jako poděkování někomu blízkému. Ušetřete 10 % na nákup voucheru platného do 31. 7. 2021.

  Na vývoji e-shopu usilovně pracujeme tak, abychom ho  stihli spustit už pro letošní předvánoční nákupy. Pokud vám rukavice učarovaly, mohly by vás zaujmou informace v sekci “ Otázky a odpovědi”.

  Pokud máte zájem o tištěnou podobu voucheru, který Vám přijde v dárkové obálce zdarma poštou po skončení kampaně, uveďte nám do poznámky "VOUCHER POŠTOU" a sdělte nám adresu pro doručení. V opačném případě obdržíte voucher v elektronické podobě e-mailem. 

  Reward delivery: In a week

  EUR 17.22
  (CZK 450)
 • 46 from 50 VOUCHER v hodnotě 1 000 Kč

  Koupí voucheru v hodnotě 1 000 Kč na nákup v připravovaném e-shopu získáte neomezenou možnost výběru modelů dámských i pánských rukavic. Částka pokryje většinu z ceny jednoho páru a je tak ideální jako pěkný dárek rodinným příslušníkům, kamarádovi či obchodnímu partnerovi. Ušetřete 10 % na nákup voucheru platného do 31. 7. 2021.

  Na vývoji eshopu usilovně pracujeme tak, abychom ho  stihli spustit už pro letošní předvánoční nákupy. Pokud vám rukavice učarovaly, mohly by vás zaujmou informace v sekci “ Otázky a odpovědi”.

  Pokud máte zájem o tištěnou podobu voucheru, který Vám přijde v dárkové obálce zdarma poštou po skončení kampaně, uveďte nám do poznámky "VOUCHER POŠTOU" a sdělte nám adresu pro doručení. V opačném případě obdržíte voucher v elektronické podobě e-mailem. 

  Reward delivery: In a week

  EUR 34.44
  (CZK 900)
 • 15 from 15 TEEN GLOVE - jedny kožené RUKAVICE pro náctileté parádnice

  Jedny kožené rukavice zhotovené z limitované kolekce kůží PINK BUTERFLY.

  Neopakovatelná příležitost zakoupit si krásné a 100% originální rukavice třeba do města na nákupy nebo na rande, se slevou 150 Kč oproti budoucí prodejní ceně.

  Pouze ve velikosti 6 (obvod ruky 16 cm). 

  Doručení odměny do Vánoc zdarma na Vámi uvedenou adresu v poznámce. 

  Model rukavic. Foto naleznete v galerii projektu.
  • ​7115 teen glove

  Reward delivery: In a month

  EUR 42.09
  (CZK 1,100)
 • 57 from 60 Jedny BEZPODŠÍVKOVÉ kožené RUKAVICE

  Jedny bezpodšívkové kožené rukavice pro celou řadu příležitostí. Jedinečná šance zakoupit si originální modely z prémiové kůže se slevou 150 Kč oproti budoucí prodejní ceně.

  Vybírat můžete ze všech velikostí, jejichž přehled  naleznete pod “ Otázky a odpovědi”.

  Doručení odměny do Vánoc na Vámi určenou adresu zdarma. 

  Do poznámky nám, prosím, uveďte vybraný model rukavic, velikost a adresu pro doručení. 

  Modely jednotlivých rukavic na výběr. Foto naleznete v galerii projektu.
  • 6016 puntík
  • 0028 hadina 
  • 7115 květy červené
  • 0327 koňak - pánská
  • 0327 černá - pánská                                                       

  Reward delivery: In a month

  EUR 45.92
  (CZK 1,200)
 • 58 from 60 Jedny bezpodšívkové kožené RUKAVICE z PERFOROVANÉ KŮŽE

  Jedny bezpodšívkové kožené rukavice pro celou řadu příležitostí. Můžete si zakoupit originální modely z prémiové kůže se slevou 150 Kč oproti budoucí prodejní ceně.

  Vybírat můžete ze všech velikostí, jejichž přehled  naleznete pod “ Otázky a odpovědi”.

  Doručení odměny do Vánoc na Vámi určenou adresu zdarma. 

  Do poznámky nám, prosím, uveďte vybraný model rukavic, velikost a adresu pro doručení. 

  Modely jednotlivých rukavic na výběr. Foto naleznete v galerii projektu.
  • 6016 sabia
  • 6016 modrá 
  • 6032 černá

  Reward delivery: In a month

  EUR 45.92
  (CZK 1,200)
 • 35 from 40 Jedny kožené ŘIDIČSKÉ RUKAVICE

  Jedny kožené řidičské rukavice do auta nebo na skútr. Stále populárnější sportovní provedení rukavice, kterou rovněž zkombinujete do volnočasových outfitů. Jedinečná příležitost zakoupit si rukavice se slevou 150 Kč oproti budoucí prodejní ceně.

  Vybírat můžete ze všech velikostí, jejichž přehled  naleznete pod “ Otázky a odpovědi”.

  Doručení odměny do Vánoc na Vámi určenou adresu zdarma. 

  Do poznámky nám, prosím, uveďte vybraný model rukavic, velikost a adresu pro doručení. 

  Modely jednotlivých rukavic na výběr. Foto naleznete v galerii projektu.
  • 2502 černá
  • 3006 černá

  Reward delivery: In a month

  EUR 49.74
  (CZK 1,300)
 • 93 from 100 Jedny KLASICKÉ kožené RUKAVICE

  Jedny klasické kožené rukavice s teplou vlněnou podšívkou v elegantním provedením. Jedinečná příležitost zakoupit si naše klasické modely z prémiové italské kůže se slevou 150 Kč oproti budoucí prodejní ceně.

  Vybírat můžete ze všech velikostí, jejichž přehled  naleznete pod “ Otázky a odpovědi”.

  Doručení odměny do Vánoc na Vámi určenou adresu zdarma. 

  Do poznámky nám, prosím, uveďte vybraný model rukavic, velikost a adresu pro doručení. 

  Modely jednotlivých rukavic na výběr. Foto naleznete v galerii projektu.
  • 3220 černá pánská                     
  • 1309 hnědá pánská                    
  • 9656 vínová 
  • 6253 červená
  • 6253 černá           

  Reward delivery: In a month

  EUR 53.57
  (CZK 1,400)
 • 13 from 15 Jedny delší kožené RUKAVICE na PŘEDLOKTÍ pro dámy

  Jedny vyjímečné kožené rukavice prodloužené až na předloktí. Touto odměnou Vám umožníme nákup rukavic s ozdobným proplétáním bez podšívky. Obě barvy se výborně hodí ke kabátu s hodinkovými rukávy či do kombinace s plédem. Jedinečná příležitost zakoupit tyto speciální modely z prémiové italské kůže se slevou 150 Kč oproti budoucí prodejní ceně.

  Vybírat můžete ze všech velikostí, jejichž přehled  naleznete pod “ Otázky a odpovědi”.

  Doručení odměny do Vánoc na Vámi určenou adresu zdarma. 

  Do poznámky nám, prosím, uveďte vybraný model rukavic, velikost a adresu pro doručení. 

  Modely jednotlivých rukavic na výběr. Foto naleznete v galerii projektu.
  • 0024 černá
  • 0024 avorio

  Reward delivery: In a month

  EUR 61.22
  (CZK 1,600)
 • 48 from 50 VOUCHER v hodnotě 2 000 Kč

  Koupí voucheru v hodnotě 2 000 Kč na nákup v připravovaném e-shopu získáte širokou možnost výběru modelů dámských i pánských kožených rukavic. Tato varianta je vhodná pro nákup více než jednoho páru či nákup luxusnějších rukavic například s kožešinou. Stane se hodnotným dárkem pro rodinné příslušníky, přátele či obchodní partnery. Ušetřete 10 % na nákup voucheru platného do 31. 7. 2021.

  Na vývoji e-shopu usilovně pracujeme tak, abychom ho  stihli spustit už pro letošní předvánoční nákupy. Pokud Vám rukavice učarovaly, mohly by Vás zaujmou informace v sekci “ Otázky a odpovědi”.

  Pokud máte zájem o tištěnou podobu voucheru, který Vám přijde v dárkové obálce zdarma poštou po skončení kampaně, uveďte nám do poznámky "VOUCHER POŠTOU" a sdělte nám adresu pro doručení. V opačném případě obdržíte voucher v elektronické podobě e-mailem. 

  Reward delivery: In a week

  EUR 68.87
  (CZK 1,800)
 • 20 from 20 Jedny kožené RUKAVICE s KRÁLIČÍ KOŽEŠINOU pro dámy

  Jedny speciální kožené rukavice na ohrnutí s králičí manžetou a teplou vlněnou podšívkou. Jedinečná příležitost zakoupit tyto opravdu luxusní modely z prémiové italské kůže se slevou 150 Kč oproti budoucí prodejní ceně.

  Vybírat můžete ze všech velikostí, jejichž přehled  naleznete pod “ Otázky a odpovědi”.

  Doručení odměny do Vánoc na Vámi určenou adresu zdarma. 

  Do poznámky nám, prosím, uveďte vybraný model rukavic, velikost a adresu pro doručení. 

  Modely jednotlivých rukavic na výběr. Foto naleznete v galerii projektu.
  • 4705 cream             
  • 4705 hnědá                                  

  Reward delivery: In a month

  EUR 72.70
  (CZK 1,900)
 • 8 from 10 OSOBNÍ PROHLÍDKA rukavičkářské dílny

  Odměna v podobě osobní návštěvy v naší dílně je ojedinělá šance seznámit se zblízka s kompletním výrobním procesem.

  Bude zahrnovat přípitek a drobné pohoštění jako poděkování za Váš zájem o naši práci. Na místě bude rovněž možnost koupit si rukavice ze skladových zásob.

  Předpokládaný termín osobní prohlídky plánujeme na leden až únor 2021. O přesné nabídce termínů budete informování do týdne po skončení kampaně.                   

  Reward delivery: In half a year

  EUR 95.66
  (CZK 2,500)
 • 10 from 10 OSOBNÍ PROHLÍDKA výroby + INDIVIDUÁLNÍ KONZULTACE

  Odměna v podobě osobní návštěvy, rozšířená o možnost individální konzultace zakázkové výroby rukavic v naší dílně, je ojedinělá šance seznámit se zblízka s kompletním výrobním proces a všemi komponenty rukavice (typ a barva kůže, modely a zpracování, podšívky). Z těchto si můžete osobně vybrat a sestavit si originální rukavici přesně podle Vás. Rukavice není součástí odměny.

  Předpokládaný termín osobní prohlídky s individuální konzultací plánujeme na leden až únor 2021. O přesné nabídce termínů budete informování do týdne po skončení kampaně.                   

  Reward delivery: In half a year

  EUR 133.92
  (CZK 3,500)
 • 10 from 10 VOUCHER v hodnotě 5 000 Kč

  Koupí voucheru v hodnotě 5 000 Kč získáte slevu úžasných 20 % na nákup v připravovaném e-shopu. Budete mít možnost neomezeného výběru modelů dámských i pánských rukavic s voucherem platným do 31. 7. 2021. Částka pokryje i nákup tří párů rukavic. Pokud tedy uvažujete o nákupu dražších modelů či více párů, tato odměna je skvělá volba.

  Na vývoji e-shopu usilovně pracujeme tak, abychom ho  stihli spustit už pro letošní předvánoční nákupy. Pokud vám rukavice učarovaly, mohly by Vás zaujmou informace v sekci “ Otázky a odpovědi”.

  Pokud máte zájem o tištěnou podobu voucheru, který Vám přijde v dárkové obálce zdarma poštou po skončení kampaně, uveďte nám do poznámky "VOUCHER POŠTOU" a sdělte nám adresu pro doručení. V opačném případě obdržíte voucher v elektronické podobě e-mailem. 

  Reward delivery: In a week

  EUR 153.05
  (CZK 4,000)
 • 3 from 3 Netradiční workshop "UŠIJTE SI VLASTNÍ RUKAVICI" - dne 21. 11. 2020

  Rádi byste si zkusili, co obnáší rukavičkářské řemeslo? 
  Zveme Vás k prohlídce naší rukavičkářské dílny, kde se jednak můžete zblízka seznámit s kompletním výrobním procesem, ale především přiložit ruku k dílu a na vzniku vašich osobních kožených rukavic se podílet. Workshop bude veden zábavnou formou s cílem užít si den, dozvědět se spoustu zajímavostí a perliček z historie rukavičkářství a odnést si z této akce Vaše dílo. 
  Rozhodnutí, jakou část rukavic budete na místě spolu s našimi šičkami a střihačkami tvořit, padne v průběhu Vaší prohlídky.  
  Odměna, na jejíž realizaci se velice těšíme! Termín jsme zvolili záměrně tak, abyste případně mohli tímto velmi osobním dárkem odbarovat někoho blízkého. 
  Instrukce k workshopu obdržíte po skončení kampaně. 

  Reward delivery: In a month

  EUR 191.31
  (CZK 5,000)
 • 1 from 3 Netradiční workshop "UŠIJTE SI VLASTNÍ RUKAVICI" - dne 13. 2. 2021

  Rádi byste si zkusili, co obnáší rukavičkářské řemeslo? Nebo víte, komu by tato odměna udělala radost? 
  Zveme Vás k prohlídce naší rukavičkářské dílny, kde se jednak můžete zblízka seznámit s kompletním výrobním procesem, ale především přiložit ruku k dílu a na vzniku vašich osobních kožených rukavic se podílet. Workshop bude veden zábavnou formou s cílem užít si den, dozvědět se spoustu zajímavostí a perliček z historie rukavičkářství a odnést si z této akce Vaše dílo. 
  Rozhodnutí, jakou část rukavic budete na místě spolu s našimi šičkami a střihačkami tvořit, padne v průběhu Vaší prohlídky.  
  Odměna, na jejíž realizaci se velice těšíme! 
  Termín po novém roce je vhodný jako dárek pro milovníka kožených rukavic.
  Instrukce k workshopu obdržíte po skončení kampaně. 

  Reward delivery: In half a year

  EUR 191.31
  (CZK 5,000)