BOARD GAME – Legion: The Siberian Story

Our unique board game will transport you to Siberia in the midst of the Russian Civil War. The Czechoslovak legionnaires are trying to get home; the Reds and the Whites are fighting for dominion over Russia; and local militias are struggling for survival.

Author: Rolling Group

CÍLOVÁ ROVINKA a Bílá armáda

Apr 28, 2021

V posledních dnech jsme oslavili dosáhnutí obrovského milníku – vybrali jsme potřebné peníze na to, abychom hru vydali. Za to vám všem patří obrovské poděkování. Jsme vděční za to, že vás hra zaujala. 

To ale neznamená, že končíme! Stále zbývají čtyři dny kampaně a my jsme aktualizovali průběžné cíle – pokud se nám podaří vybrat o něco víc, budeme mít finance na to, aby se hra dočkala velmi pěkných vylepšení.

Taky jsme si pro vás připravili povídání o Bílé armádě

Bílá armáda se skládá z pestré skladby lidí od starých caristů přes svobodomyslnou střední třídu či profesionální vojáky a ve hře je prezentována silami podléhajícími velení samozvaného pána Ruska, admirála Kolčaka.

Bělogvardějci byli hlavními odpůrci bolševické vlády v Rusku a bojovali zejména za jejich svržení – na následujícím postupu nebyla úplně jasná shoda. Tato roztříštěnost pak výrazně přispěla k porážce Bílé armády.

Občanská válka ale znamená mnohé změny. K Bílé armádě se přidala řada carských důstojníků: někteří ale raději vyslyšeli volání rudé revoluce, která nutně potřebovala zkušené vojenské profesionály. Ve hře tak bude možné pro Rudé najímat Bílé a naopak: narozdíl od Legionářů, který s Rudými spolupracovat vůbec nemohou.

Nejednotné skupinky Bílé armády na naší herní, sněhem zaváté sibiřské vrchovině, můžete potkat pod vedením kpt. Konovalova či tajemné O.

Kapitán Konovalov je mistr taktiky a ústupových bojů. Umí nachystat za drobnou cenu zásob past, která zraní každého, kdo na danou Zápletku přijde, a snaží se tak ostatní odradit a vybrat si bojiště, které je jemu nejpříjemnější.

Tajemná O. je šedá eminence hry. Nepotřebujete ji znát, jméno přece není důležité. Rozhodují činy. O. je rozvědčice Bílé armády a pracuje v utajení. A stejně tak i postavy, které dokáže naverbovat. Všechny zdravé postavy pod vedením O. dokáží postupovat tak nenápadně, že se stále chovají jako v herní noci: to znamená, že hrajete s kartami postav rubem nahoru a ostatní netuší koho kam posíláte. Toho jsou postavy pod velením jiných herních velitelů schopny pouze, když nastane herní noc. Ostatní frakce tak zůstávají v pořádné nejistotě, co na ně O. chystá. A to není všechno! Vy sice o 0. nic vědět nepotřebujete, ale ona chce vědět všechno. A je tak přesvědčivá, že se to i dozví. Jednou za kolo se může podívat na akční karty na ruce kteréhokoli hráče.

Bílá armáda je roztříštěná a nemá svou společnou unikátní schopnost. V jejich řadách ale najdete ve velkém množství dvě unikátní skupiny: lékaře a postavy bojující v boji muže proti muži. Zatímco užitečnost lékařů z řad Rudými nenáviděné buržoazie je jasná, někteří staří carští důstojníci, kozáci i třeba Kazaši se vrhají na Zteč a každý střet je pak pro ně riskantní balancování mezi poškozením soupeře a vlastním zraněním. K tomu se pak přirozeně hodí mít v záloze nějaké lékaře...

EUR 31,871
pledged of EUR 25,000

127%

127% completed

509 contributors pledged

Community, Games

Praha, Hlavní město Praha, Česko

Choose reward for your contribution

 • 32 I want to support you!

  I don’t want a big expense, but I like what you’re doing. We are very grateful and will send you a custom wallpaper as a thank you.

  Reward delivery: In a year

  EUR 5
 • 190 I want to play already!

  One full game with a signed draft letter. ENJOY!

  –  PICK IT UP IN PRAGUE

  Reward delivery: In a year

  EUR 40
 • 210 I want to play already and get it delivered

  We will send you a full game package, shipping and delivery included.

  Reward delivery: In a year

  EUR 49
 • 37 I want to share!

  You’ll get two games, shipping and delivery included.

  Reward delivery: In a year

  EUR 80
 • 9 from 10 Sleeping in the Legionary train

  In cooperation with the Czechoslovak Legionnaires' Association, we also offer a special reward: the possibility of sleeping in the LEGIONARY TRAIN during its summer stay in Prague.

  We will prepare two dates for you during the holidays, which you will be able to choose. Arrive by 18:00, you will have a dinner and then you will spend the night in the train.  
  You will get a complete game pack as well! 

  Reward delivery: In a year

  EUR 150
 • Sold out!! I want to be in the game!

  You’ll get a full game package, and your face will forever adorn one of our cards. Shipping and delivery included.

  Reward delivery: In a year

  EUR 170
 • 2 from 15 I want to be in the game! (vol. 2)

  You’ll get  a full game package, and your face will forever adorn one of our cards. Shipping and delivery included.

  Reward delivery: In a year

  EUR 170
 • 10 from 10 The special EDITION

  You will receive a unique version of the game in a handmade wooden box, which was created by Maty (https://matymoves.com/) only in a limited number for Legion: Siberian Journey.

  The price includes postage and packing.

  Reward delivery: In a year

  EUR 200
 • Sold out!! I REALLY want to be in the game!

  You’ll get a full game package. You will also get the chance to tell us something about a character that the game really needs. They might be your relative or somebody else. We will design their card together over a video call. Shipping and delivery included.
   

  Reward delivery: In a year

  EUR 305
 • 2 from 5 I REALLY want to be in the game! (vol. 2)

  You’ll get  a full game package. You will also get the chance to tell us something about a character that the game really needs. They might be your relative or somebody else.  We will design their card together over a video call. Shipping and delivery included.

  Reward delivery: In a year

  EUR 305
 • 3 from 5 I want to come and meet you!

  We’ll spend a day in Prague with you. We’ll take a tour through the most important legionnaire-related sights, show you important documents and period equipment, play the game, and enjoy some good food and drink that fits the setting.

  And of course, you’ll get the full game.

  Reward delivery: In a year

  EUR 570
 • 2 from 3 I want to be the PRESIDENT!

  You will help us raise awareness about the Legions and their history and we will be immensely grateful to you. We will put your name and photo on our website and all game materials.

  You’ll get TWO full game packages.

  Reward delivery: In a year

  EUR 950