The Lennon Wall Story - založme muzeum Lennonovy zdi v Praze

Zakládám muzeum Lennonovy zdi v Praze. Chci vytvořit krásnou expozici s filmem, fotkami, knihami, LPčky, tabulí na vzkazy a taky originální "Lennonovu" kavárnou. Hudba, mír a láska na Velkopřevorském náměstí. Do začátků ale potřebuju vaši pomoc!

Author: Evka a Lennon

 • Jak jsme chodívali hrát ke zdi

 • Žebřík - nejlepší dárek

 • S Markétou

 • You're not the only one

 • Rouškáčci

 • Idol je a idolem zůstane

 • Za JWL

 • Hudba a láska

 • Láska nade VŠE!

 • Tady to bude! (jen co prostor upravíme...)

 • Tady to bude! (jen co prostor upravíme...)

 • Tady to bude! (jen co prostor upravíme...)

EUR 4,094
pledged of EUR 4,055

100%

100% completed

94 contributors pledged

Music, Food

Praha, Hlavní město Praha, Česko

Show all rewards

Na začátku byl nápad - co takhle založit muzeum Beatles v Praze? Ale proč vlastně, když tady "brouci" nikdy nebyli... Hm, ale je tu spousta fanoušků a máme tady Lennonovu zeď, a to je fenomén! Tak tedy muzeum Lennonovy zdi.

O tom, proč na ni lidi psali vzkazy, proč je estébáci přetírali nebo proč je zeď na Velkopřevorském náměstí vůbec Lennonova. Protože turisti neturisti, toto místo je super, takový schovaný pražský drahokam pro hippíky, hudebníky a jiné umělce, volnomyšlenkáře a romantiky. A zdaleka ne všichni vědí, co toto místo je (a zejména bylo) zač.

Mým cílem je, aby vznikla malá expozice zajímavě vypovídající o tomto pražském fenoménu, tolik oblíbeném nejen turisty. Nic extra odborného, spíš základy podané příjemnou formou, která zaujme. Protože spousta lidí opravdu netuší, jaká je historie Lennonovy zdi a jaké neuvěřitelné příběhy se tu odehrály.

Hledaly jsme prostor s Markétou, která mi pomáhala v promýšlení projektu. Mezitím jsme se s kamarádem Pavlem pustili do přípravy krátkého dokumentárního filmu.  Ve filmu zpovídáme různé pamětníky, historiky i hudební publicisty. Vedle jejich autentického vyprávění tam uvidíte i dobové fotky, záznamy StB a uslyšíte záběry z výročních setkání z 80. let. To vše za doprovodu krásné hudby.

Ale teď se prostor konečně objevil! A to hned vedle "Lennonky", mého nejoblíbenějšího místa v Praze, kam jsem chodívala vždy ráda psát, hrát nebo jen tak. A navíc s malou kavárnou, kde to moje kreativní já-milovnice dobrého jídla a pití a kaváren může roztočit. No není to boží?

Dream  #9

Takže na návštěvníky bude čekat film, krásné fotky, které jsem doteď dokázala sehnat od pamětníků a fotografů, několik zajímavých dobových exponátů a rozhodně i něco interaktivního. No a samozřejmě kafíčka, pivečka, vínečka, panáčky, koktejly, limonády, hermelíny a snad i dortíky a chlebíčky. Chci tam taky rozhodně hodně hudby, protože kdo mě zná, ví, že bez hudby schnu. 

Dream #9 je Lennonova písnička . I proto cílová částka a odměny tolik související s devítkou :D. Protože 9 is a lucky number (J.W.L. se taky narodil 9.10.) ;).

Pomozte mi můj sen #9 zrealizovat!

Don't let me down!

Mám zkrátka spoustu nápadů, energie a chuti udělat z The Lennon Wall Story krásné, oblíbené a zároveň i užitečné místo s příjemnou atmosférou, hudbou a přáteli, kteří se ani nemusejí znát. Potřebuju k tomu ale i vaši pomoc - morální i finanční podporu! Začátky pochopitelně budou náročné, ale s vaší pomocí to zvládnu. Tak co, jdete do toho? Možná přijde i Paul. Nebo Yoko? No, John tam bude každopádně. =)

A kdo že jsem já? Eva, Evka, Ew, tak trochu pekařka, tak trochu sportovkyně, milovkyně přírody a vícehlasů a zejména pak 60. let a Beatles. O nich jsem přečetla desítky knížek. viděla mnoho filmů, prozkoumala téměř každé zákoutí Liverpoolu a taky už 10 let psala blog (teď najdete články na beatlove.cz). I proto je součástí některých odměn (a všech názvů) tolik věcí spojených s Beatles.

Taky jsem basačka/zpěvačka/mandolínistka z nebeatlesrevivalové skupiny The Rockoons. Součástí odměn je tedy i speciální účast na jejich koncertech "s výhodami" - kdo nás nezná, o mnohé přichází, protože hrajeme Beatles a naše promakané folk'n'rollové pecky a prý je to dobrý. Poslechněte si třeba písničku níže. ;)

Projekt muzea Lennonovy zdi je mým snem, který se teď může naplnit. Ale jen s vaší pomocí. Vyberte si odměnu a pomozte mi ! Protože se chystám muzeum otevřít už v září, budu otevírat hned po skončení tohoto hithitového projektu. Peníze použiju zejména na zpětné proplacení faktur, ale i na vylepšení expozice a nabídky kavárny.

Moc se na vás všechny těším už v září na Velkopřevorském náměstí 4 v The Lennon Wall Story!

News

Aug 19, 2020 Posouváme otevření na později...

Kamarádi, příznivci, všichni úžasní lidé, děkuji všem za dosavadní příspěvky, je skvělé vidět, kolik lidí fandí projektu muzea Lennonovy zdi. Práce na něm jsou v plném proudu, ale jak už to tak bývá, úkolů stále jen přibývá a jaksi neubývá. Takže jsem usoudila, že bude nejrozumnější přece jen ten…

More

Project links

Comments

Choose reward for your contribution

 • sold 13
  Instant karma

  Chcete přispět jen tak, z lásky k Lennonově zdi, k Beatles, ke mně, pro dobrý pocit, pro tu srandu? Díky moc! V druhém kroku při placení je možné odměnu libovolně navýšit.

  Reward delivery: in a week after the Hithit project end

  EUR 4.06
  (CZK 100)
 • sold 11
  Na kafe s Lennonem, placka + take a sad song and make it better

  Stavte se na krásně ozdobené kafe (nebo jiný drink), dostanete k tomu originální placku a při své návštěvě si vyberte i písničku na přání.

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 6.89
  (CZK 170)
 • sold 8
  Cheers, love!

  Připijte si ve dvou v kavárně na Lennona, život, nebo jen tak. 2x alkoholický (nebo jiný) nápoj dle vlastního výběru.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 10.14
  (CZK 250)
 • sold 8
  The magical mystery tour (pro 1)

  Prohlédni si expozici a dej si kafe. Dostaneš i placku! Dál najdeš i variantu pro 2 :)

  Reward delivery: not specified

  EUR 10.54
  (CZK 260)
 • remaining 10 from 10
  Run for your life

  Nemáte motivaci pro běhání? Já vás vytáhnu do Stromovky, dáme si po ránu nebo veřer pohodových 5,5 km a bude nám hej, uvidíte! Na dnu a hodině se domluvíme.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 12.98
  (CZK 320)
 • remaining 15 from 15
  Sing it again!

  Na jednom z "večerů s buskerem" si můžete vybrat písničku od Beatles, kterou zahraje jen a jen pro vás.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 16.22
  (CZK 400)
 • sold 19
  The magical mystery tour! (pro 2)

  Prohlédni si expozici s kámoškou či láskou (nebo s dědečkem), dejte si kafe a dostanete oba placku!

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 19.87
  (CZK 490)
 • remaining 14 from 20
  Come together

  Pojďme si zajamovat! Exkluzivní účast na prvním "Beatles jamu" v muzeu. Pokud na nic nehrajete, stačí zpívat, tleskat, bavit se. Termín doladíme.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 20.28
  (CZK 500)
 • remaining 4 from 5
  Sir sýr

  Sir Paul i Sir Ringo by si jistě souhlasili, že tento sýr bude dobře naložený. 3 ks mnou doma naložených hermelínů s česnekem vám budou určitě chutnat. Dáte si? K vyzvednutí v Praze.

  Reward delivery: not specified

  EUR 23.52
  (CZK 580)
 • remaining 8 from 9
  Listen, do you want to know a secret? (pro 1)

  Poslechový pořad o Beatles v muzeu! Dozvíte se něco o této skvělé kapele z úst profesionála - dobře, tak jen mých. Zahraju si na Jiřího Černého a provedu vás světem hudby liverpoolské čtyřky včetně poslechu skladeb. Datum doladíme.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 24.33
  (CZK 600)
 • remaining 27 from 27
  Michelle, ma belle, these are words that go together well...

  Soukromá 60m lekce angličtiny nebo francouzštiny s Evkou. Možná radši mimo otevírací dobu, když nebudu pracovat nebo bude mrtvo (což jistě nebude nikdy!). Ráda se s vámi podělím o to, co znám z těchto dvou úžasných jazyků.

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 26.36
  (CZK 650)
 • remaining 1 from 5
  I saw a film today, oh boy (pro 1)

  Exkluzivní předpremiéra dokumentu o Lennonově zdi spojená s vernisáží muzea, welcome drinkem a skvělou zábavou. Předběžně 31. 8. 2020. 

  Reward delivery: in a week after the Hithit project end

  EUR 32.44
  (CZK 800)
 • remaining 8 from 10
  Whatever gets you thru the night - noc v muzeu! (pro 1)

  Pojďte strávit noc v muzeu hned vedle Lennonovy zdi! Na této jedinečné celonoční akci si zahrajeme a zazpíváme Beatles, koukneme se na film, dáme si drink a třeba i usneme. Termín dohodneme.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 36.50
  (CZK 900)
 • remaining 20 from 20
  All together now

  Chceš si dát karaoke s živým muzikantem? Napiš nám dopředu svou vysněnou písničku, kytarista se ji naučí a ty si můžeš před obecenstvem zazpívat, co si hrdlo ráčí.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 40.55
  (CZK 1,000)
 • remaining 2 from 7
  Dort Koko Yoko od maminky

  Nejlepší dorty stejně peče moje maminka! A upeče jeden i vám, když budete hodní. Kokosovou mňamku pro vás připraví třeba na narozeniny, party či jinou příležitost. Na termínu se domluvíte, předání možné v Praze, Olomouci, popř. Ostravě.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 42.58
  (CZK 1,050)
 • remaining 4 from 6
  Listen, do you want to know a secret? (pro 2)

  Poslechový pořad o Beatles v muzeu! Dozvíte se něco o této skvělé kapele z úst profesionála - dobře, tak jen mých. Zahraju si na Jiřího Černého a provedu vás světem hudby liverpoolské čtyřky včetně poslechu skladeb. Datum doladíme.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 44.61
  (CZK 1,100)
 • remaining 5 from 9
  I saw a film today, oh boy (pro 2)

  Exkluzivní předpremiéra dokumentu o Lennonově zdi spojená s vernisáží muzea, welcome drinkem a skvělou zábavou. Předběžně 31.8.2020. 

  Reward delivery: in a week after the Hithit project end

  EUR 60.83
  (CZK 1,500)
 • remaining 10 from 10
  Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band (pro 1)

  Staň se fanouškem n°1 skupiny The Rockoons. Budeš mít vstup na 3 koncerty,  k tomu placku pro sebe, selfíčko s kapelou a když budeš chtít, můžou pro tebe nacvičit písničku na přání. Rock'n'roll na třetí! O Rockoons se více dozvíte na  rockoons.cz.

  Reward delivery: not specified

  EUR 60.83
  (CZK 1,500)
 • remaining 2 from 6
  Whatever gets you thru the night - noc v muzeu! (pro 2)

  Pojďte strávit noc v muzeu hned vedle Lennonovy zdi! Na této jedinečné celonoční akci si zahrajeme a zazpíváme Beatles, koukneme se na film, dáme si drink a třeba i usneme. 

  Reward delivery: not specified

  EUR 68.94
  (CZK 1,700)
 • remaining 5 from 5
  Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band (pro 2)

  Staňte se fanouškem n°1 skupiny The Rockoons. Budete mít vstup na 3 koncerty,  k tomu placku pro sebe i doprovod, selfíčko s kapelou a když budete chtít, můžou pro vás nacvičit písničku na přání. Rock'n'roll na třetí! O Rockoons se více dozvíte na rockoons.cz.

  Reward delivery: not specified

  EUR 109.49
  (CZK 2,700)
 • remaining 3 from 5
  They say it's your birthday

  Uspořádejte svou soukromou narozeninovou oslavu v muzeu! Pro partu až 20 lidí. Zajistíme výzdobu a, když budeš chtít, i hudební doprovod. 

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 121.65
  (CZK 3,000)
 • remaining 27 from 30
  Everybody had a hard year...

  Zpříjemněte si každý den po celý rok až do září 2021 kávou v kavárně The Lennon Wall Story! Lze nahradit čajem.

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 263.58
  (CZK 6,500)
 • remaining 1 from 2
  Happy Xmas (War is over - Wall is not!)

  Vánoční večírek v muzejní místnosti? Žádný problém! Zajistíme prostror, raut v hodnotě 350 Kč na osobu, pití a když budete chtít, i hudbu či jiný program. Do 20 lidí.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 811.03
  (CZK 20,000)
 • remaining 3 from 3
  Imagine all the people...

  ... a staňte se patronem muzea The Lennon Wall Story! Přivítáme vás (+1) na slavnostním otevření (pravděpodobně 1. září), vy i s doprovodem získáte vstup do muzea po dobu jeho fungování a poděkování najdete i na své cihle slávy uvnitř muzejní místnosti.
  Vaše jméno nebo název firmy budeme uvádět na všech propagačních materiálech a na webových stránkách projektu po dobu 1 roku.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 1,338.56
  (CZK 33,009)