Planeta Hudba – muzice na dosah!

Magazín o muzice nemusí být nuda! Umíme to dělat lépe. A zábavněji! Žádné rozhovory, kde padají stále tytéž otázky. Naopak muzika tak zblízka, jak to jen jde. Otázky z klobouku, protože život je jen náhoda. Pojďte nás podpořit, společně to dokážeme!

Author: Václav Hnátek

 • CD kapely Jelen spolu s knižní koncertní biografií

 • Zákulisí koncertu Rybiček 48. Vezmeme vás s sebou.

 • Praktická plátěnka s logem Planety Hudba

 • Vyražte s redakcí na pivo!

 • Prostřeno u šéfredaktora

 • Grafika od Zuzany Domínové bude dominovat tričku.

 • DVD s koncertem Mira Žbirky z O2 areny

 • Kapela Vesna – vyražte na její turné.

 • Pojďte na Marka Ztraceného do O2 areny!

EUR 6,588
pledged of EUR 5,702

115%

115% completed

125 contributors pledged

Media

Show all rewards

Jak to začalo

Čtete občas rozhovory nebo zprávy k nově vydávaným deskám? A že je to někdy docela nuda? Aby ne, když kapela uspořádá mediální den a v jeho rámci odpovídá třeba desetkrát na ty samé otázky. Myslím si, že to jde dělat zábavněji pro všechny zúčastněné.  

Co je náš cíl?

Proto vznikl webový magazín Planeta Hudba, kde je pro mě a moje kolegy muzika na prvním místě. Je to láska, je to vášeň. Snažíme se přinášet neotřelé pohledy, které by ideálně měly bavit samotné hudebníky, vás fanoušky i nás. Pojďte toho být součástí.

Detaily

Takže jak na to? Třeba zrovna vydání nové desky umíme pojmout jinak. Rádi se také díváme umělcům pod prsty. V době koronakrize jsme tedy navštívili naživo některé streamované akce, ale i v běžných časech budeme chodit do zákulisí koncertů nebo nahrávacích studií. A pokud chcete být u toho nejen jako čtenáři a diváci, můžeme vás vzít třeba s sebou.

Protože Planeta Hudba má obsáhout všechno, nekončíme jen u rozhovorů s muzikanty. Věříme, že o tom, co poslouchají a co je baví, dokážou vášnivě vyprávět i osobnosti z jiných oborů. Proto máme rubriku Z jiné planety.

Kdo jsme?

Jmenuji se Václav Hnátek a jsem novinář. Už celkem ostřílený. Dvanáct let jsem působil v kulturním oddělení MF DNES, do srpna 2019 jako hudební redaktor. Ale cítil jsem potřebu změny. Ta změna nakonec dostala podobu jménem Planeta Hudba.

Ale protože ideální redakce by měla skloubit zkušenosti s mladickou dravostí a třeba i drzostí, oslovil jsem ke spolupráci také studenty novinařiny. Věřím, že v naší branži se toho člověk nejvíc naučí praxí. Zkušené žurnalisty nakonec potřebuje celá naše země jako sůl, takže aspoň takto můžu přispět k výchově nové nadějné generace.

A proč kampaň na Hithitu?

Chceme, aby si články a videa na Planetě Hudba mohl užít každý a zadarmo, ale jako každý mediální projekt i my máme svoje náklady.

Můžete nám s tím pomoct. Prohlédněte si odměny jak od samotné redakce, tak od hudebníků, kteří nám jsou přátelsky naklonění a poskytli chuťovky z vlastní zahrádky. Nepřijdete zkrátka. A věříme, že si vybere snad každý.

Když se projekt zadaří, spustíme pravidelnou talkshow, kde si budou spolu povídat dva zajímaví hudebníci. Bez novinářů. Jako by se potkali v backstage festivalu, jen u toho budou kamery. A budeme moct podnikat další a delší reportáže za muzikou.

Dosti slov, nechť zazní hudba. Vítejte na planetě, kde ticho není odpověď! :-)

News

Jul 23, 2020 A máme to v kabeli!

Dobré ráno! Dobrá věc se podařila! Kampaň je u konce a výsledek je nad očekávání skvělý. Ještě jednou moc děkuju každému jednomu z vás, který si našel čas a hlavně peníze na to, aby podpořil Planetu Hudba, nezávislý magazín o muzice. Já a moji kolegové si vážíme každé koruny, kterou jste nám…

More

Jul 16, 2020 Zbývá necelý týden. Dáme to?

Věřím, že s vaší pomocí ano! Pro velký zájem o "pivo s redakcí", které se vyprodalo, jsme přidali balíček dalších deseti míst. Víc piva, víc radosti, víc hudbychtivých čtenářů, které můžeme poznat. To je pro nás jasná volba. Pořád zbývají jedinečné odměny jako je možnost popovídat si s Davidem…

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • 20 Podpora bez odměny

  Chcete nás podpořit a nic za to nečekáte. Tedy kromě vděku a dalších hezkých článků.

  Reward delivery: In a week

  EUR 3.76
  (CZK 99)
 • 5 Placka Planeta Hudba

  Prý už to dneska není v módě, ale podle nás je vkusná placka pořád ještě hezký odznáček. Ten náš třeba říká, že máte rádi muziku. A to není málo!

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 7.57
  (CZK 199)
 • Sold out!! Trsátka „Meky“

  Pro aktivní muzikanty není pomůcka dormálně zvaná plektrum žádná novinka. Tahle kytarová trsátka však vznikla jako upomínkový předmět k novému dokumentu Meky, který líčí žiovtní osudy Mira Žbirky. A nebudou se dát nikde koupit. Placku přihodíme k tomu.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 7.57
  (CZK 199)
 • Sold out!! DVD Miro Žbirka – 40 let na scéně

  Záznam Žbirkova loňského koncertu v O2 areně láká na nálož hitů i hvězdné hosty – od spoluhráčů Paula McCarnteyho přes Katarínu Knechtovou po bývalého fotbalového brankáře Petra Čecha.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 11.02
  (CZK 290)
 • 86 from 100 Plátěnka Planeta Hudba

  Placku nepotřebujete, ale na nákupy chodíte? Tak dejte v místním supermarketu nebo na trhu najevo, že vás baví muzika i jinak než, že si necháte v uších sluchátka. Plátěnka je praktická a sexy.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 11.37
  (CZK 299)
 • Sold out!! Plecháček Thoma Artwaye

  Stylový, ale rovněž praktický plecháček z merche Thoma Artwaye. Pít z nej můžete alko i nealko.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 15.17
  (CZK 399)
 • Sold out!! „Pokáčovo ponožky“

  Stylové ponožky s kočkou z Pokáčova merche. Velikost 39–42

  Reward delivery: In half a year

  EUR 15.17
  (CZK 399)
 • 1 from 1 Voxelova kšiltovka

  Zbrusu nová položka Voxelova merche – kšiltovka. 

  Reward delivery: In half a year

  EUR 18.97
  (CZK 499)
 • 3 from 3 Triko od zpěváka Jena

  Tričko s nápisem „Jen music“ z merche písničkáře Jena. Dámská varianta.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 18.97
  (CZK 499)
 • Sold out!! 2 lístky na koncert Vesny v Praze

  Dívčí kapela Vesna na podzim naváže na své turné #MyaVy a naživo představí novinky z desky, kterou právě nahrává. Do naší kampaně poskytla vstupenky pro dva. Koncert se koná 1. října 2020 v Lucerna Music Baru.

  Reward delivery: In a month

  EUR 18.97
  (CZK 499)
 • 1 from 1 2 lístky na koncert Vesny v Plzni

  Dívčí kapela Vesna na podzim naváže na své turné #MyaVy a naživo představí novinky z desky, kterou právě nahrává. Do naší kampaně poskytla vstupenky pro dva. Koncert se koná 15. října 2020 v plzeňském Anděl Café.

  Reward delivery: In a month

  EUR 18.97
  (CZK 499)
 • 1 from 1 2 lístky na koncert Vesny v Brně

  Dívčí kapela Vesna na podzim naváže na své turné #MyaVy a naživo představí novinky z desky, kterou právě nahrává. Do naší kampaně poskytla vstupenky pro dva. Koncert se koná 21. října 2020 v brněnském Kabinetu Múz.

  Reward delivery: In a month

  EUR 18.97
  (CZK 499)
 • Sold out!! 2 lístky na koncert Vesny v Hradci Králové

  Dívčí kapela Vesna na podzim naváže na své turné #MyaVy a naživo představí novinky z desky, kterou právě nahrává. Do naší kampaně poskytla vstupenky pro dva. Koncert se koná 24. října 2020 na náplavce v Hradci Králové.

  Reward delivery: In a month

  EUR 18.97
  (CZK 499)
 • 1 from 1 2 lístky na koncert Vesny v Písku

  Dívčí kapela Vesna na podzim naváže na své turné #MyaVy a naživo představí novinky z desky, kterou právě nahrává. Do naší kampaně poskytla vstupenky pro dva. Koncert se koná 16. října 2020 v píseckém Divadle Pod Čarou.

  Reward delivery: In a month

  EUR 18.97
  (CZK 499)
 • 7 from 10 Podepsané CD Třínohý pes

  Na aktuálním albu Mňágy a Žďorp se vyřádila i řada hostů jako Mucha, Tereza Černochová, Matěj Rubbert nebo Roman Holý. My vám nabízíme cédéčko Třínohý pes i s podpisy kapely.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 22.77
  (CZK 599)
 • 3 from 3 Podepsané triko Prago Union

  Triko z merche hiphopové kapely Prago Union s Katovým vlastnoručním podpisem.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 22.77
  (CZK 599)
 • 90 from 100 Triko Planeta Hudba

  Uvědomujeme si, že nikdo nechce nosit tričko s logem, proto vám ho nenabízíme. Zato můžete nosit na hrudi originální planeťáckou grafiku od talentované Zuzany Domínové. Těch triček navíc vyrobíme jen tolik, kolik si jich objednáte, a už nikdy další nebudou, takže je to vlastně originál.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 22.77
  (CZK 599)
 • 2 from 2 Mikina od zpěváka Jena

  Černá unisex mikina s kapucí z merche písničkáře Jena.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 26.57
  (CZK 699)
 • Sold out!! LP Kladivo na život od Katapultu

  Zatím poslední desku Katapultu Kladivo na život vydali Warner Music v roce 2016. Olda Říha si novinku tehdy dopřál i ve formátu LP

  Reward delivery: In half a year

  EUR 26.57
  (CZK 699)
 • 2 from 4 LP Krysař 20

  Hudba z Landova Krysaře vyšla na vinylu k výročí dvaceti let od premiéry. Původní soundtrack s Danielem Landou, Josefem Vojtkem či Lucií Bílou na desce doplňuje i Krysařova zpověď z novodobého nastudování v podání Přemysla Pálka.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 26.57
  (CZK 699)
 • 3 from 3 CD kapely Jelen Světlo ve tmě + kniha + podpisy

  První album Jelenů Světlo ve tmě dostanete podepsané a kapela přihodí také svou výpravou koncertní biografii se zákulisními fotkami.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 37.64
  (CZK 990)
 • 2 from 3 CD Půlnoční vlak Michala Tučného + kniha + podpisy

  Zatím posledním počinem Jelenů je deska Půlnoční vlak Michala Tučného, na které přezpívali písně zesnulého coutnry hitmakera. Také tohle album dostanete od kapely podepsané a nádavkem bude výpravná koncertní biografie se zákulisními fotkami.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 37.64
  (CZK 990)
 • 3 from 3 CD kapely Jelen Vlčí srdce + kniha + podpisy

  Druhé album Jelenů Vlčí srdce dostanete podepsané a kapela přihodí také svou výpravou koncertní biografii se zákulisními fotkami.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 37.64
  (CZK 990)
 • Sold out!! S redakcí na pivo

  Pojďte posedět na drink, nebo tomu můžeme říkat klidně porada. Probereme vše, co vás bude zajímat. O muzice, o psaní o muzice, o nás, když to bude nutné. A pivo je na náš účet.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 37.98
  (CZK 999)
 • Sold out!! Podepsaný vinyl kapely Jananas

  První eponymní album Jananas letos slaví deset let od vydání a zrovna spatřila světlo světa i reedice na vinylu. Deska je to krásná, krásně hraje a ještě navíc je opatřená čtyřmi zaručeně autentickými autogramy.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 37.98
  (CZK 999)
 • Sold out!! LP Chinaski 11 + podpisy

  Zatím poslední nahrávka Chinaski vyšla loni pod názvem „11“ už v nové sestavě. K dipozici dáváme vinyl podepsaný členy kapely.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 37.98
  (CZK 999)
 • Sold out!! LP Chinaski Není nám do pláče + podpisy

  Deska Chinaski z roku 2017 v edici na CD a vinylu, takže v krásně velkém formátu. Obálka je navíc podepsaná tehdejšími členy kapely, které už pohromadě neseženete.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 37.98
  (CZK 999)
 • Sold out!! CD Chinaski Není nám do pláče + kniha

  Speciální edici alba Není nám do pláče z roku 2017 doplňuje knížka, která líčí cestu Chinaski za nahráváním do Austrálie nebo Velké Británie.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 37.98
  (CZK 999)
 • 4 from 10 S redakcí na pivo podruhé

  Protože o pivo s redakcí byl nebývalý zájem přidáváme dalších deset míst.

  Pojďte na drink, nebo tomu můžeme říkat klidně porada. Probereme vše, co vás bude zajímat. O muzice, o psaní o muzice, o nás, když to bude nutné. A pivo je na náš účet.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 37.98
  (CZK 999)
 • Sold out!! EvoLucie na vinylu a tričko

  Poslední album kapely Lucie na dvojitém vinylu a k němu tričko (velikost L) z turné z roku 2018

  Reward delivery: In half a year

  EUR 37.98
  (CZK 999)
 • 16 from 20 Planeta Hudba Premium

  Ano, všechny články na webu budeme mít nadále zdarma. Předplatitelům „premia“ však jednou měsíčně doručíme do mailu něco navíc. Nečekejte klasický newsletter, ale spíš exkluzivní článek, nekrácený rozhovor či videorozhovor a další lahůdky.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 56.99
  (CZK 1,499)
 • 2 from 3 Zajezděte si na kole s Katem z Prago Union

  Kromě práce na novém albu ve svém studiu Strojovna vyráží frontman hiphopové party Prago Union Adam Svatoš často také na výlety na kole. Vy se s ním můžete projet a prohodit několik slov nejen o hudbě, ale třeba i o tom, jak ho napadají neotřelé obraty v textech. Pokud to udýcháte.

  Pozn.: Termín vyjížďky stanovuje Kato.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 56.99
  (CZK 1,499)
 • 4 from 5 Ohákněte se na koncert

  Naše redaktorka Petra Macháčková není jen šikovná autorka, ale také ráda a úspěšně prolézá sekáče. Co to znamená pro vás? Můžete vyrazit s ní a Petra vám pomůže najít nejlepší outfit na vámi zvolený koncert. Třeba fiktivní, když na to přijde. Takže vás ohákneme na Michala Davida, Nirvanu nebo třeba podobně tematickou párty. Nákup si platíte sami a do kabinky jde každý zvlášť!

  Reward delivery: In half a year

  EUR 56.99
  (CZK 1,499)
 • Sold out!! EvoLucie Deluxe Edition + tričko crew

  Poslední alum skupiny Lucie v „deluxe“ edici obsahuje klasické CD, k němu je však navíc photobook s unikátními a často neznámými snímky kapely a pamětní mince ražená speciálně pro tuto kolekci.

  Bonusem je tričko (velikost L), které nosila „crew“ turné Lucie z roku 2018 a nedalo a nedá se jinak koupit.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 56.99
  (CZK 1,499)
 • 6 from 10 Jako +1 na koncert

  Až se na podzim snad znovu rozjede hudební sezona, budeme chodit na koncerty o to intenzivněji. Vezmeme vás na akci dle vašeho výběru (pokud se jí budeme účastnit) a z první ruky se dozvíte to, co se ostatní v recenzi až dočtou.

  Výhoda navíc: novináři někdy dostávají lepší místa. :-)

  Reward delivery: In half a year

  EUR 56.99
  (CZK 1,499)
 • 1 from 1 2 lístky na Marka Ztraceného v O2 areně

  Marek Ztracený zve po vyprodané sobotě na velký restart hudby v pražské O2 areně také v neděli 21. února 2021. Nabízíme dvě vstupenky k sezení do sektoru 116.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 60.79
  (CZK 1,599)
 • Sold out!! Nástrahy songwritingu s Jendou Vávrou

  Jenda Vávra je kytaristou kapely Jananas a krom jiného také songwriterem na plný úvazek. Společně s kolegyní Janou Infeldovou stojí třeba za all star singlem Za 100 let nebo téměř půlkou poslední desky Lucie Bílé. Z jejich dílny vzešel taky úvodní song letošních Cen Anděl.

  Jenda s Janou u nás pořádají tzv. songwriting campy, kde tvoří hudbu dohromady profesionálové z Česka a zahraničí. V minulosti se ho zúčastnili třeba Ewa Farna, Lenny, Ondřej Fiedler, Klára Vytisková, Xindl X, James Harries, Marcell, Barbora Mochowa, Bára Zmeková nebo Albert Černý, který na tomto campu napsal hit Lake Malawi Friend Of A Friend (ano, to je ten, co v roce 2019 zabodoval v Eurovizi).

  Ctěného podporovatele pozve Jenda na kafe a probere s ním skladby, či tvorbu obecně. Komu se nebude chtít pít kafe, dá si pivo. A dá se mluvit třeba i o korejském popu, na který je Jenda jedním z odborníků u nás. Nudit se rozhodně nebudete. 🙂

  Pozn.: Termín a místo je na dohodě s Jendou (Praha).

  Reward delivery: In half a year

  EUR 75.99
  (CZK 1,999)
 • 2 from 2 ​Lekce plavání s Borisem Carloffem

  Boris Carloff není jen originální hudebník a zkušený producent, rád a intenzivně se věnuje také plavání. Ve skutečnosti se mu zrovna nyní a přes celé léto oddává v Chorvatsku.

  Přispěvatele z naší kampaně vezme v Praze do bazénu a zkusí ho naučit všechny triky plaveckého vytrvalce.

  Pozn.: Termín a místo je na dohodě s Borisem (Praha).

  Reward delivery: In half a year

  EUR 75.99
  (CZK 1,999)
 • 8 from 10 Den s Planetou Hudba

  Jak už jsme psali, rádi děláme reportáže ze zákulisí. Vyražte někdy s námi. Jednak se podíváte někam, kam se normálně nedostanete (ale prosíme o slušné chování, ne že nám zavaříte). A taky to může být prostě fajn výlet. Vhodné i pro adepty žurnalistiky. Uvidíte, jak se to dělá.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 75.99
  (CZK 1,999)
 • Sold out!! Podepsané CD Eda Sheerana + kšiltovka

  Na loňském albu nazvaném No. 6 Collaborations Project spojil Ed Sheeran síly s Khalidem, Stormzym, Eminemem či Skrillexem. My máme pro ctěné přispěvatele jedno CD podepsané (díky do Warner Music). A k němu přihodíme kšiltovku ze Sheeranova merche

  Reward delivery: In half a year

  EUR 75.99
  (CZK 1,999)
 • 2 from 2 Workshop s Davidem Stypkou

  Není sporu o tom, že písničkář David Stypka je textař par excellence. Teď s ním budete moct probrat i svůj vlastní text nebo textařinu obecně. Takže pokud si nevíte rady, Stypka dle možností pomůže a poradí. Konzultace přes telefon nebo Skype bude trvat 45 minut.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 75.99
  (CZK 1,999)
 • Sold out!! Lekce hry na piano s Jenem

  Zpěvák Jan Nedvěd vystupuje pod jménem Jen. Vám se bude hodinu věnovat a ukáže vám důležité fígle nutné při hře na klavír.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 75.99
  (CZK 1,999)
 • Sold out!! Prostřeno u šéfredaktora

  Náš šéfredaktor kromě psaní taky rád jí a vaří. Velectěné podporovatele Planety proto rád pozve k prostřenému stolu. Bude to něco jako televizní prostřeno, jen bez kamer, bez nutnosti se další den večeří revanšovat a snad i s vybranějším menu než je maso s kořením Argentina.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 114.01
  (CZK 2,999)
 • 3 from 3 Prostřeno podruhé

  Těší nás zájem o menu pana šéfredaktora, takže přidáváme.

  Václav Hnátek kromě psaní taky rád jí a vaří. Velectěné podporovatele Planety proto rád pozve k prostřenému stolu. Bude to něco jako televizní prostřeno, jen bez kamer, bez nutnosti se další den večeří revanšovat a snad i s vybranějším menu než je maso s kořením Argentina.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 114.01
  (CZK 2,999)
 • 4 from 5 Rozhovor s vámi

  S každým se dá mluvit o muzice. Buď ji sami provozujete, pak je to ložené. Nebo jste třeba jen zanícení fanoušci – a to je často mnohem zábavnější. Téma rozhovoru s dovolením určíme my, tak se to ve slušných médiích dělá. Ale snad nebudete zklamaní.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 190.08
  (CZK 5,000)
 • 6 from 12 Partner Planety Hudba

  Prostor pro svůj banner na našem webu dostanete na měsíc. (Vyhrazujeme si pouze právo odmítnout nelegální nebo neetickou inzerci.) Plus si vyberte jednu ze zážitkových odměn (pivo, +1 na koncert, den s Planetou, prostřeno). Tričko a plátěnku přihodíme.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 190.08
  (CZK 5,000)
 • 3 from 3 Hlavní partner Planety Hudba

  Prostor pro svůj banner na našem webu dostanete na rok. (Vyhrazujeme si pouze právo odmítnout nelegální nebo neetickou inzerci.) Plus si vyberte dvě ze zážitkových odměn (pivo, +1 na koncert, den s Planetou, prostřeno) nebo jednu a rozhovor s vámi. Tričko a plátěnku přihodíme. Premium dostanete taky

  Reward delivery: In half a year

  EUR 1,710.70
  (CZK 45,000)
 • 1 from 1 Generální partner Planety Hudba

  Prostor pro svůj bannery na našem webu dostanete na rok a budeme je zobrazovat na titulní straně i u článků. (Vyhrazujeme si pouze právo odmítnout nelegální nebo neetickou inzerci.) Plus všechny zážitkové (pivo, +1 na koncert, den s Planetou, prostřeno) a rozhovor. O tričku, plátěnce a premiu se už ani nebavíme. :-)

  Reward delivery: In half a year

  EUR 3,801.56
  (CZK 100,000)
 • 1 from 1 Generální partner a blázen (do muziky)

  Vše, co je v předchozím bodu, náš nehynoucí vděk a spadané čelisti, protože hudbu podle všeho fakt milujete. Tušíme, že to děláte spíš z čistoty srdce, než pro světskou slávu polní trávu, ale vymyslíme vám nějaké poděkování na míru.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 5,702.34
  (CZK 150,000)