Dotisk knihy Zavádění formativního hodnocení

Rozmohl se nám tady takový dotaz: bude dotisk publikace Zavádění formativního hodnocení pro učitele? Máme na to jednoduchou odpověď: s vaší pomocí budeme schopni redigovanou verzi této skvělé knihy dodat všem zájemcům.

 • Květa Sulková a Michal Orság (Vojta Veškrna)

 • Vydaná publikace Efektivní výukové nástroje

 • Vydaná publikace Co funguje ve třídě

 • Naučme se učit se (Michal Orság na TEDx Olomouc)

 • Workshop Dylana Wiliama k formativnímu hodnocení

 • Zpětná vazba jako základ efekt. výuky (Nový PORG)

 • Michal na Nakopněte svoji školu (Lenka Vaničková)

 • Vzdělávací kurz Formativní hodnocení I

 • O formativním hodnocení na TV Seznam

EUR 4,931
pledged of EUR 4,822

102%

102% completed

175 contributors pledged

Literature, Education

Česko

All or nothing. Project finished on Jun 28, 2020 at 15:42.

Show all rewards

Na počátku byla kniha

Náš nejúspěšnější titul Zavádění formativního hodnocení (Embedding Formative Assessment, Dylan Wiliam, Siobhán Leahy) je vyprodaný i po prvním dotisku a máme zájemce na dotisk druhý. Publikace slouží především českým učitelům, kteří nechtějí své žáky hodnotit pouze známkou, ale chtějí, aby převzali odpovědnost za své učení.

Druhý dotisk zvládneme pouze v případě, že nám pomůžete. Vyberte si svou odměnu a podpořte jednu z nejlepších knih, kterou u nás k tématu formativní hodnocení máme.

Více o knize na www.formativnihodnoceni.cz.

Naše vize

Pomáháme měnit české školství a formativní hodnocení je nedílnou součástí této změny. Čím více formativně hodnotících pedagogů, tím více sebevědomých, schopných a zodpovědných absolventů. Věříme, že formativní hodnocení je vhodné pro učitele všech stupňů a aprobací.

Formativní hodnocení?

Téma, o kterém se ve českém školství hodně mluví, ale co přesně znamená? Jeden ze způsobů, jak se to dozvědět, je právě naše kniha.

Formativní hodnocení představuje komplexní přístup k pedagogické práci, kterou vyučující neustále podrobuje reflexi. Průběžně vyhodnocuje, co jako učitel udělal, jak na to žáci reagovali, jestli má relevantní důkazy o tom, co se žáci naučili a jakým způsobem jim může v učení pomoci. Namísto orientace na to, co chce učit se učitel zaměřuje na to, co chce naučit.

Kniha je zaměřena na 5 strategií formativního hodnocení. Každá obsahuje množství konkrétních technik, ze kterých učitel volí ty nejvhodnější do své praxe.

1. Cíle učení a kritéria úspěchu
2. Třídní diskuse a důkazy o učení
3. Poskytování zpětné vazby
4. Vzájemné hodnocení
5. Sebehodnocení

Použití jednotlivých technik je nezbytné promýšlet a důkladně plánovat. Nedoporučujeme aplikovat mnoho nových technik najednou či zkoušet jednotlivé techniky bez znalosti teorie.

O formativním hodnocení pro Euro TV: www.edukacnilaborator.cz/novinky/propagator-formativniho-hodnoceni-orsag-zaci-se-maji-naucit-jake-jsou-jejich-silne-a-slabe-stranky-euro-tv.
O formativním hodnocení pro TV Seznam: www.edukacnilaborator.cz/novinky/formativni-hodnoceni-michal-orsag-pro-tv-seznam.
O vysvědčení a hodnocení pro Studio 6 (ČT): www.edukacnilaborator.cz/novinky/historie-vysvedceni-michal-orsag-pro-studio-6.
Naučme se učit se (Michal Orság na TEDx Olomouc): https://youtu.be/3CbTvqrcmIY.
Rozhovor pro Průvodce společným vzděláváním: www.edukacnilaborator.cz/novinky/formativni-hodnoceni-oprete-se-o-zpetnou-vazbu.

Společně s PedF UK jsme spustili projet Zavádění formativního hodnocení na ZŠ (www.formativne.cz).

Jak může vypadat formativní hodnocení v praxi? Přečtěte si o jedné z mnoha technik.

Hromadné hlasování

Když potřebujeme zjistit míru porozumění celé třídy, použijme hromadné hlasování. Díky tomu dochází k aktivaci každého jednotlivého žáka. Hlasování by mělo probíhat najednou, aby bylo zajištěno, že hlasují skutečně všichni a nikdo neproklouzl bez účasti. Na začátku možná budou žáci „opisovat“, po čase ale přestanou, protože zjistí, že po špatné odpovědi nepřijde trest. Výhodou je také to, že hlasování nezabere tolik času.

Pro hlasování je možné využít hlasovací karty (např. položte otázku se čtyřmi možnostmi A, B, C, D a žáci najednou zvednou kartičku se svou odpovědí), prsty (jeden prst značí A, dva prsty B apod.), palec nahoru (souhlasím) a dolů (nesouhlasím), aplikace (Kahoot) či mazací tabulky (žáci napíšou nebo zakreslí řešení na tabulku). Doporučujeme si otázky připravovat předem a plánovat navazující aktivity.

Také se můžete podívat na www.edukacnilaborator.cz/formativnihodnoceni.

EDUkační LABoratoř

Vznikli jsme v roce 2014, máme tým současných či bývalých učitelů a věnujeme se vzdělávání pedagogů, vydávání odborných publikací, formativnímu hodnocení či popularizaci učitelského povolání.

Realizovali jsme výzkumný projekt Škola dotykem (www.skoladotykem.cz) zaměřený na smysluplné využití moderních technologií ve výuce, desítky konferencí a stovky vzdělávacích akcí pro učitele mateřských, základních, středních a vysokých škol.

Vydali jsme publikace Zavádění formativního hodnocení (www.formativnihodnoceni.cz), Efektivní výukové nástroje (www.vyukovenastroje.cz) a Co funguje ve třídě (www.vnasitride.cz).

Ve spolupráci s KP PedF UK jsme provedli výzkum výskytu syndromu vyhoření u předškolních pedagogů: www.edukacnilaborator.cz/vyhoreni.

Více na www.edukacnilaborator.cz.

Kaktus při osobním vyzvednutí

Pokud nás při vyzvednutí odměny poctíte návštěvou v naší pražské kanceláři, přidáme vám navíc pana Kaktuse www.pankaktus.cz.

News

Jun 12, 2020 Přednáška + deset výtisků

Přidána nová odměna. Přednáška zaměřená na formativní hodnocení (90 minut) pro vaši školu či organizaci a k tomu deset výtisků publikace Zavádění formativního hodnocení s věnováním.

More

Jun 11, 2020 DVPP + patnáct výtisků

Přidána nová odměna. Kurz Formativní hodnocení I (8 x 45 minut) akreditovaný MŠMT v systému DVPP pro 15 účastníků a k tomu patnáct výtisků publikace Zavádění formativního hodnocení s věnováním. Více info o kurzu na www.edukacnilaborator.cz/formativnihodnoceni-sborovna.

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • sold 2
  Benefaktor

  Pokud chcete podpořit zavádění formativního hodnocení v českých školách, naši publikaci už máte a jste s ní spokojení, zde máte ideální možnost.

  V dalším kroku je možné částku jakkoliv zvýšit.

  Reward delivery: in a week after the Hithit project end

  EUR 3.98
  (CZK 99)
 • sold 1
  Benefaktor + pan Kaktus

  Chcete podpořit zavádění formativního hodnocení v českých školách? Zde máte ideální možnost. A my vám ještě pošleme či osobně předáme pana Kaktuse (viz níže).

  V dalším kroku je možné částku jakkoliv zvýšit.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 8.00
  (CZK 199)
 • sold 33
  Jeden výtisk (vyzvednutí u nás)

  Základní odměnu představuje jeden výtisk publikace Zavádění formativního hodnocení s věnováním. Osobní vyzvednutí u nás obnáší jednu milou věc – setkali bychom se face to face a přinejmenším se pozdravili .)

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 12.02
  (CZK 299)
 • sold 102
  Jeden výtisk (doručení domů či do práce)

  Nechcete se k nám trmácet? Plně chápeme. Pošleme vám výtisk publikace Zavádění formativního hodnocení s věnováním domů či do práce. 

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 16.03
  (CZK 399)
 • sold 9
  Poděkování v knize + jeden výtisk

  Chtěli byste v knize najít své jméno, nebo jméno vašeho blízkého? S velkou radostí ho v knize uvedeme a jeden výtisk publikace Zavádění formativního hodnocení s věnováním vám zašleme. Eventuálně si ho můžete vyzvednout u nás.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 20.05
  (CZK 499)
 • sold 7
  Dva výtisky (vyzvednutí u nás)

  Proč kupovat jeden výtisk – a ne rovnou dva? S věnováním pro vás i pro vaši kolegyni či vašeho kolegu. Osobní vyzvednutí u nás obnáší jednu milou věc – setkali bychom se face to face a přinejmenším se pozdravili .)

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 24.03
  (CZK 598)
 • sold 12
  Dva výtisky (doručení domů či do práce)

  Nechcete se k nám trmácet? To není problém. Pošleme vám dva výtisky publikace Zavádění formativního hodnocení s věnováním domů či do práce.

  Reward delivery: not specified

  EUR 28.05
  (CZK 698)
 • remaining 5 from 10
  Formativní oběd s Květou a Michalem

  Chcete si s námi zajít na oběd, odnést si z něj publikaci Zavádění formativního hodnocení s věnováním a především se pobavit o pedagogice či úplně jiných tématech?

  Konkrétní místo vybereme, případně naše Květa umí famózně vařit.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 40.14
  (CZK 999)
 • sold 1
  Podporovatel + dva výtisky

  Rádi byste podpořili rozvoj formativního hodnocení v českých školách více než symbolicky? Chtěli byste v knize najít své jméno, nebo jméno vašeho blízkého? S velkou radostí ho v knize uvedeme a dva výtisky  publikace Zavádění formativního hodnocení s věnováním vám zašleme. Eventuálně si je můžete vyzvednout u nás.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 80.33
  (CZK 1,999)
 • sold 1
  Deset výtisků

  Nejste troškaři? Chcete vybavit svůj pedagogický tým? Pořiďte si rovnou desítku a poštovné je na nás.

  Bude chtít věnování? Máte ho tam.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 120.15
  (CZK 2,990)
 • sold 0
  Dvacet výtisků

  Nejste troškaři? Chcete vybavit svůj pedagogický tým? Pořiďte si rovnou dvacítku a poštovné je na nás.

  Bude chtít věnování? Máte ho tam.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 240.31
  (CZK 5,980)
 • remaining 6 from 6
  Logo v knize + tři výtisky

  Chcete podpořit zavádění formativního hodnocení v českých školách a zároveň být vidět? S velikou radostí začleníme do knihy logo vaší firmy či organizace. K tomu vám tři výtisky publikace Zavádění formativního hodnocení s věnováním zašleme. Eventuálně si je můžete vyzvednout u nás.

  A jedna technická: dbáme na své dobré jméno, a proto si vyhrazujeme právo některé dary nepřijmout.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 401.81
  (CZK 9,999)
 • remaining 2 from 3
  Přednáška + deset výtisků

  Přednáška zaměřená na formativní hodnocení (90 minut) pro vaši školu či organizaci a k tomu deset výtisků publikace Zavádění formativního hodnocení s věnováním.

  Datum a místo realizace je na naší domluvě – limitem je pouze ČR .)

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 602.37
  (CZK 14,990)
 • remaining 1 from 1
  Partner publikace

  Jste úspěšná firma či organizace a za svůj úspěch vděčíte i dobrému vzdělání? Víte, že pokud nebudeme dobře vzdělávat, bude jakékoli podnikání u nás vždy o něco těžší? Chcete podpořit české školství a vzdělávání, jen jste ještě nenašli cestu, jak tak učinit?

  Staňte se partnerem druhého dotisku, bude mít logo na obálce, v knize pro svou prezentaci vyčleněnu jednu stránku a obdržíte dvacet výtisků publikace Zavádění formativního hodnocení s věnováním.

  A jedna technická: dbáme na své dobré jméno, a proto si vyhrazujeme právo některé dary nepřijmout.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 4,822.14
  (CZK 119,999)
 • Sold out!!
  DVPP + patnáct výtisků

  Kurz Formativní hodnocení I (8 x 45 minut) akreditovaný MŠMT v systému DVPP pro 15 účastníků a k tomu patnáct výtisků publikace Zavádění formativního hodnocení s věnováním.

  Datum a místo realizace je na naší domluvě – limitem je pouze ČR .)

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 1,184.85
  (CZK 29,485)