Nebe - filmová zpověď Tomáše Etzlera

Už při prvním natáčení filmu "Nebe" jsem věděl, že jsme objevili něco mimořádného. Nemýlil jsem se. Po letech práce je výjimečný dokument o dnešní Číně téměř hotov. Došly nám ale prostředky na postprodukci, propagaci a distribuci. Proto žádáme o pomoc.

Author: Tomáš Etzler

 • "...jsou totálně zasypány odpadkama..."

 • "...mají jeden druhého..."

 • "...většinou jsou ponořené do smogu..."

 • "...nemáme na to školy..."

 • "...někdy jsem šťastná a jde mi to samo.."

 • "....na čínský venkov jsem se strašně těšil..."

 • "...proč se takhle obětovaly..."

 • "... ale nemám žádné mentální postižení..."

 • "... jednoho dne budeme jako oni..."

EUR 28,269
pledged of EUR 19,382

145%

145% completed

1,009 contributors pledged

Film, Art

All or nothing. Project finished on Jul 4, 2020 at 18:58.

Show all rewards

Jak to celé začalo?

Někdy v roce 2012 jsme seděli se svými tehdejšími spolupracovníky, produkční Connie a kameramanem Nathanem v zašvábené redakci v Pekingu a přemýšleli jak dělat silné dokumentární filmy kvalitně a levně. Řekl jsem, že musíme najít jedno prostředí kam vlezeme, kde strávíme týden a pak vylezeme se silným materiálem. Natáčení v jednom prostředí ušetří peníze za cestování, ubytování a bude produkčně jednoduché. Příběh ale musí být skutečně silný. Napadly mě prostředí dvě - afghánské vězení a čínský sirotčinec. "Začneme tím sirotčincem, když už jsme v Číně, ne? To by mělo být relativně jednoduché a rychlé," uzavřel jsem. Málokdy jsem se při své práci mýlil více.  

Co je naším cílem?

Dokončit dokumentární film o Číně Nebe a dostat jej do kin. Premiéru a uvedení do kin plánujeme v říjnu letošního roku.

O čem film Nebe je?

Když tady prozradím detaily, tak nemusíte do kina chodit nebo Vám částečně zkazím zážitek, který doufám že při sledování Nebe budete mít. Řeknu jenom, že jako korespondent v Číně jsem sedm let uvažoval o natočení dokumentu. Snadno se to řekne. Ale jak? Čína je tak obrovské a složité téma, že na nějaké smysluplné plnohodnotné vysvětlení by byl třeba celý seriál dokumentů. Na ten jednak nebyly finance, ale ani energie. V roce 2012 se zrodil nápad natočit půlhodinový film o čínském sirotčinci. Nicméně na tomto nápadu nebylo nic rychlého, levného ani jednoduchého jak jsem si původně naivně myslel. Jen dostat se do sirotčince, který by nám dovolil natáčet, trvalo dlouhé měsíce. I přesto se ale půlhodinový film koncem roku 2014 podařilo dokončít, ale CNN, která si film objednala ho nakonec neodvysílala. I přesto, že jsme už dokonce měli vysílací termín. Dodnes se mi nedostalo ze CNN vysvětlení proč. Na tlak kamarádů z branže, kteří materiál viděli a byli jím nadšeni jsem se rozhodl film dodělat. A to ne půlhodinový, ale celovečerní. K tomu bylo potřeba jet zpět do Číny a na to peníze. A pak do střižny, na což jsou také  potřeba peníze. Část jsme dostali od Fondu českého filmu. V roce 2017 se tedy opět v Číně natáčelo. Po návratu do Čech začala tvůrčí muka, o čem vlastně film je. Odpověď jsme našli zdlouhavým a občas frustrujícím objevováním o čem film není. V hledání nám v diskuzích pomáhali Radka Denemarková, jedna z nejoceňovanějších a nejkvalitnějších současných spisovatelek, podnikatel, filmař a filantrop Václav Dejčmar a jiní. Dokument, který nakonec vznikl není pouze o sirotčinci, ale o současné Číně, tak jak jsem ji prožil a vnímal. 

Film je sestříhán a má práce na něm je pro teď hotova. Je ale potřeba film dozvučit, dobarvit, dodělat titulky a zaplatit práva na hudbu a nějaké video. Přestože lidé kteří s námi na dokončení spolupracují to dělají téměř zadarmo, studia, technika a práva zadarmo nejsou a peníze jednoduše došly. Následná propagace a distribuce také není nejlevnější. Proto se na Vás obracíme s prosbou o finanční pomoc. Film chci po  osmi letech práce pochopitelně vidět v kinech. Navíc jsem po velmi pozitvních reakcích kolegů a kolegyň, kteří film viděli a jejichž věk se pohybuje od 26 do 80 let nabyl přesvědčení, že jsme vytvořili důležitý dokument, který nejenže vypovídá o současné Číně, ale zároveň vypráví příběh, jehož vzkaz se dotýká celého světa. A já osobně jsem stále  v šoku, že jsem takovéto poselství našel právě v Číně. Mnohokrát Vám děkujeme za podporu. 

Něco málo o nás

Jde o můj teprve druhý dlouhometrážní dokumetární film. Ten první jsem natočil v roce 1999 ve Spojených státech a kromě veřejněprávní televize v USA jej odvysílaly stanice v Kanadě, Švédsku, Norsku, Dánsku a Slovinsku. S filmem "Nebe" jsem bojoval šest let než jsem se spojil  s filmovým producentem Janem Macolou, držitelem dvou Českých lvů. To pak vedlo k setkání se zkušenou střihačkou Adélou Špaljovou, která svou vizí film v podstatě zachránila a stala se spolurežisérkou dokumentu. Přes tyto dva ostřílené filmové tvůrce jsme se pak spojili s dalšími českými filmaři, včetně legendy a nestora českého filmu, zvukaře ing. Ivo Špalja, kteří nám pomohli film obsahově dokončit. Podstatnou roli hrála Lucie Tenney, produkční s obrovskými mezinárodními zkušenostmi a také moje přítelkyně. Rozdělaný film jsem s Lucií diskutoval přes dva roky téměř denně. Při těchto nekonečných diskuzích pomalu krystalizovala podoba filmu, nacházeli jsme východiska ze slepých uliček, do kterých se tvorba filmu opakovaně dostávala a našli řešení pro doladění mnoha detailů. Lucie se tak stala tím dramaturgem, kterého jsem roky hledal.

News

Dec 7, 2022 DVD- omluva za zpoždění a žádost o poštovní adresu, kam DVD poslat.

Dobrý den, Opět po čase zdravím. Dobře si uvědomuji, že stále mnohým z vás dlužím podepsané DVD s filmem Nebe. DVDčka již jsou ve výrobě. Tlačím výrobce, aby se to stihlo do vánoc.  Velmi se omlouvám za zpoždění. Způsobily jej jednak legální důvody: museli jsme čekat až film dokončí kolečko…

More

May 28, 2021 A je to konečně tady! Slavnostní premiéra v Praze má nové datum: pátek 11. června.

Všechny srdečně zdravím, A s radostí hlásím, že máme konečně nové datum Slavnostní premiéry filmu Nebe v Praze, která byla původně plánována na 30. října 2020. Nové datum je pátek 11. ČERVNA, tedy už za dva týdny.  Tešíme se na vás všechny, kteří jste si zakoupili vstup na Slavnostní premiéru v…

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • sold 188
  Osobní poděkování na Facebooku

  Poděkování na Facebooku a dobrý pocit z podpory filmu, který je silnou výpovědí nejenom o Číně, ale o současném světě. Samozřejmě můžete přispět i víc. Budeme potřebovat každou korunu. 

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 4.04
  (CZK 100)
 • remaining 27 from 60
  Exkluzivní předpremiéra v OLOMOUCI

  Vstupenka na zářijovou předpremiéru filmu v Olomouci v Kině Metropol. Nejenom, že budete mezi prvními, kdo film uvidí, po filmu bude následovat debata s Tomášem Etzlerem a dalšími tvůrci dokumentu. 

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 14.13
  (CZK 350)
 • remaining 26 from 60
  Exkluzivní předpremiéra v HRADCI KRÁLOVÉ

  Vstupenka na zářijovou předpremiéru filmu v Hradci Králové v kině Bio Central. Nejen, že budete mezi prvními, kdo film uvidí, ale po filmu bude následovat debata s Tomášem Etzlerem a dalšími tvůrci dokumentu. 

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 14.13
  (CZK 350)
 • remaining 7 from 30
  NOVÉ: Exkluzivní předpremiéra v LIBERCI

  Vstupenka na zářijovou předpremiéru filmu  Nebe  v libereckém kině Varšava. Nejen, že budete mezi prvními, kdo film uvidí, ale po filmu bude následovat debata s Tomášem Etzlerem a dalšími tvůrci dokumentu. 

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 14.13
  (CZK 350)
 • remaining 1 from 30
  ZNOVU PŘIDÁNO: Exkluzivní předpremiéra v BRNĚ

  Vstupenka na  zářijovou předpremiéru filmu v Brně v Kině Art. Nejenom, že budete mezi prvními, kdo film uvidí, po filmu bude následovat debata s Tomášem Etzlerem a dalšími tvůrci dokumentu. 

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 14.13
  (CZK 350)
 • remaining 17 from 25
  PŘIDÁNO: Exkluzivní předpremiéra v OSTRAVĚ

  Vstupenka zářijovou na předpremiéru filmu v ostravském Minikině. Nejenom, že budete mezi prvními, kdo film uvidí, po filmu bude následovat debata s Tomášem Etzlerem a dalšími tvůrci dokumentu. 
  Předpokládané datum doručeníDo půl roku

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 14.13
  (CZK 350)
 • remaining 5 from 50
  Plakát k filmu Nebe podepsaný tvůrci

  Plakát k filmu podepsaný tvůrci zaslán poštou.

  Reward delivery: on address, in half a year after the Hithit project end

  EUR 20.19
  (CZK 500)
 • remaining 2 from 40
  Exkluzivní předpremiéra v HRADCI KRÁLOVÉ pro dva

  Dvě vstupenky na zářijovou předpremiéru filmu v Hradci Králové v kině Bio Central. Nejen, že budete mezi prvními, kdo film uvidí, ale po filmu bude následovat debata s Tomášem Etzlerem a dalšími tvůrci dokumentu. 

  Reward delivery: not specified

  EUR 28.27
  (CZK 700)
 • remaining 8 from 40
  Exkluzivní předpremiéra v OLOMOUCI pro dva

  Dvě vstupenky na zářijovou předpremiéru filmu v Olomouci v Kině Metropol. Nejenom, že budete mezi prvními, kdo film uvidí, po filmu bude následovat debata s Tomášem Etzlerem a dalšími tvůrci dokumentu. 

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 28.27
  (CZK 700)
 • remaining 30 from 40
  NOVÉ: Exkluzivní předpremiéra v LIBERCI pro dva

  Dvě vstupenky na zářijovou předpremiéru filmu Nebe v libereckém kině Varšava.  Nejen, že budete mezi prvními, kdo film uvidí, ale po filmu bude následovat debata s Tomášem Etzlerem a dalšími tvůrci dokumentu. 

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 28.27
  (CZK 700)
 • remaining 15 from 35
  ZNOVU PŘIDÁNO: Exkluzivní předpremiéra v BRNĚ pro 2

  Dvě vstupenky na  zářijovou předpremiéru filmu v Brně v Kině Art. Nejenom, že budete mezi prvními, kdo film uvidí, po filmu bude následovat debata s Tomášem Etzlerem a dalšími tvůrci dokumentu. 

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 28.27
  (CZK 700)
 • remaining 13 from 20
  PŘIDÁNO: Exkluzivní předpremiéra v OSTRAVĚ pro dva

  Dvě vstupenky zářijovou na předpremiéru filmu v ostravském Minikině. Nejenom, že budete mezi prvními, kdo film uvidí, po filmu bude následovat debata s Tomášem Etzlerem a dalšími tvůrci dokumentu. 

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 28.27
  (CZK 700)
 • remaining 7 from 20
  NOVÉ: Lístky pro dva na Slavnostní říjnovou PREMIÉRU v Praze plus plakát

  Vstupné pro dva. Setkejte se osobně s  Tomášem Etzlerem a ostatními tvůrci na Slavnostní říjnové premiéře  Nebe v Praze a domů si odneste na památku plakát.

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 50.47
  (CZK 1,250)
 • remaining 47 from 100
  DVD v limitované neprodejné edici

  Exkluzivní neprodejné DVD s podpisy tvůrců. Zasláno poštou na Vaši adresu. 

  Reward delivery: on address, in a year after the Hithit project end

  EUR 52.49
  (CZK 1,300)
 • remaining 12 from 15
  Dvanáctkrát do Kina Pilotů

  Vstupné na zajímavé filmy dle Vašeho výběru v Kině Pilotů. Platné po dobu jednoho roku.

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 60.57
  (CZK 1,500)
 • remaining 9 from 12
  Dvanáctkrát do Kina Pilotů pro dva

  Vstupné na zajímavé filmy dle Vašeho výběru v Kině Pilotů pro Vás a Váš doprovod. Platné po dobu jednoho roku.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 121.14
  (CZK 3,000)
 • remaining 10 from 10
  Pronájem kinosálu k soukromé projekci v Kině Pilotů s kapacitou 16 osob

  Pozvěte si přátele či kolegy a promítněte si jakýkoliv, třeba Váš film v opravdovém kinosále, který má kapacitu 16 osob. Datum a ostatní detaily si spolu dohodneme.

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 181.71
  (CZK 4,500)
 • remaining 6 from 10
  Místo u stolu s tvůrci Nebe v Praze

  Projekce a povídání o vzniku filmu Nebe a jiných záležitostech, čínských i nečínských s Tomášem Etzlerem a dalšími tvůrci filmu. U povídání v příjemném prostředí Vás dobře nakrmíme a napojíme. Limit 10 osob na večeři.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 222.09
  (CZK 5,500)
 • remaining 8 from 10
  Poděkování v titulcích

  Vaše jméno nebo jméno Vaší společnosti bude uvedeno v zavěrečných titulcích filmu. A to samozřejmě i na mezinárodní verzi fimu, kterou plánujeme dokončit ještě letos. Vaše přítomnost  s doprovodem na slavnostní premiéře v Praze je samozřejmě součástí odměny a bude naší ctí. 

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 363.42
  (CZK 9,000)
 • remaining 1 from 3
  Film Nebe i s autory přijede za Vámi

  ​Pomozte nám dokončit film a ten i s tvůrci přijede k Vám. Užijte si soukromou projekci v úzkém kruhu přátel či kolegů. Maximální počet účastníků 40. Datum a detaily si domluvíme osobně.

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 807.59
  (CZK 20,000)
 • remaining 4 from 5
  Staňte se Partnerem filmu

  Staňte se partnerem filmu a Vaše jména uvedeme ve zvláštní sekci v závěrečných titulcích filmu. Také Vás pozveme na jeviště při Slavnostní premiéře, kde Vám osobně poděkujeme a předáme plakát s díky a podpisy tvůrců. Cena obsahuje akreditaci na festivaly v Evropě, na kterých se film bude promítat.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 1,615.18
  (CZK 40,000)
 • remaining 2 from 2
  Staňte se Generálním partnerem filmu

  Vaše jméno nebo jméno Vaší společnosti bude uvedeno nejen  úvodních a zavěrečných titulcích filmu, ale i v traileru filmu promítaného během propagace dokumentu a na všech materiálech, které k propagaci filmu vyrobíme. Od plakátů, inzerce až po pozvánky. A to samozřejmě i v mezinárodní verzi fimu, kterou plánujeme dokončit ještě letos. Vaše přítomnost na pódiu se všemi ostatními tvůrci na premiéře v Praze je samozřejmě součástí odměny a bude naší ctí. Cena obsahuje akreditaci na festivaly v Evropě, na kterých se film bude promítat.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 6,056.94
  (CZK 150,000)
 • Sold out!!
  Exkluzivní předpremiéra v OSTRAVĚ

  Vstupenka zářijovou na předpremiéru filmu v ostravském Minikině. Nejenom, že budete mezi prvními, kdo film uvidí, po filmu bude následovat debata s Tomášem Etzlerem a dalšími tvůrci dokumentu. 

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 14.13
  (CZK 350)
 • Sold out!!
  Exkluzivní předpremiéra v BRNĚ

  Vstupenka na  zářijovou předpremiéru filmu v Brně v Kině Art. Nejenom, že budete mezi prvními, kdo film uvidí, po filmu bude následovat debata s Tomášem Etzlerem a dalšími tvůrci dokumentu. 

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 14.13
  (CZK 350)
 • Sold out!!
  Exkluzivní předpremiéra v PRAZE

  Vstupenka na  zářijovou předpremiéru filmu v Praze v Kině Pilotů. Nejenom, že budete mezi prvními, kdo film uvidí, po filmu bude následovat debata s Tomášem Etzlerem a dalšími tvůrci dokumentu.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 14.13
  (CZK 350)
 • Sold out!!
  Exkluzivní předpremiéra v PLZNI

  Vstupenka na zářijovou předpremiéru filmu v Plzni, a to v Moving Station (Johancentrum). Nejenom, že budete mezi prvními, kdo film uvidí, po filmu bude následovat debata s Tomášem Etzlerem a dalšími tvůrci dokumentu. 

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 14.13
  (CZK 350)
 • Sold out!!
  PŘIDÁNO: Exkluzivní předpremiéra v PRAZE

  Vstupenka na  zářijovou předpremiéru filmu v Praze v Kině Pilotů. Nejenom, že budete mezi prvními, kdo film uvidí, po filmu bude následovat debata s Tomášem Etzlerem a dalšími tvůrci dokumentu

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 14.13
  (CZK 350)
 • Sold out!!
  PŘIDÁNO: Exkluzivní předpremiéra v BRNĚ

  Vstupenka na  zářijovou předpremiéru filmu v Brně v Kině Art. Nejenom, že budete mezi prvními, kdo film uvidí, po filmu bude následovat debata s Tomášem Etzlerem a dalšími tvůrci dokumentu. 

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 14.13
  (CZK 350)
 • Sold out!!
  NOVÉ: Vstupenka na Slavnostní říjnovou PREMIÉRU v Praze

  Setkejte se osobně s  Tomášem Etzlerem a ostatními tvůrci na Slavnostní říjnové premiéře  Nebe v Praze. 

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 18.17
  (CZK 450)
 • Sold out!!
  Exkluzivní předpremiéra v BRNĚ pro dva

  Dvě vstupenky na  zářijovou předpremiéru filmu v Brně v Kině Art. Nejenom, že budete mezi prvními, kdo film uvidí, po filmu bude následovat debata s Tomášem Etzlerem a dalšími tvůrci dokumentu. 

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 28.27
  (CZK 700)
 • Sold out!!
  Exkluzivní předpremiéra v PLZNI pro dva

  Dvě vstupenky na zářijovou předpremiéru filmu v Plzni, a to v Moving Station (Johancentrum). Nejenom, že budete mezi prvními, kdo film uvidí, po filmu bude následovat debata s Tomášem Etzlerem a dalšími tvůrci dokumentu. 

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 28.27
  (CZK 700)
 • Sold out!!
  Exkluzivní předpremiéra v OSTRAVĚ pro dva

  Dvě vstupenky zářijovou na předpremiéru filmu v ostravském Minikině. Nejenom, že budete mezi prvními, kdo film uvidí, po filmu bude následovat debata s Tomášem Etzlerem a dalšími tvůrci dokumentu. 

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 28.27
  (CZK 700)
 • Sold out!!
  Exkluzivní předpremiéra v PRAZE pro dva

  Dvě vstupenky na  zářijovou předpremiéru filmu v Praze v Kině Pilotů. Nejenom, že budete mezi prvními, kdo film uvidí, po filmu bude následovat debata s Tomášem Etzlerem a dalšími tvůrci dokumentu.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 28.27
  (CZK 700)
 • Sold out!!
  PŘIDÁNO: Exkluzivní předpremiéra v PRAZE pro 2

  Dvě vstupenky na  zářijovou předpremiéru filmu v Praze v Kině Pilotů. Nejenom, že budete mezi prvními, kdo film uvidí, po filmu bude následovat debata s Tomášem Etzlerem a dalšími tvůrci dokumentu.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 28.27
  (CZK 700)
 • Sold out!!
  PŘIDÁNO: Exkluzivní předpremiéra v BRNĚ pro 2

  Dvě vstupenky na  zářijovou předpremiéru filmu v Brně v Kině Art. Nejenom, že budete mezi prvními, kdo film uvidí, po filmu bude následovat debata s Tomášem Etzlerem a dalšími tvůrci dokumentu. 

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 28.27
  (CZK 700)
 • Sold out!!
  PŘIDÁNO: Exkluzivní předpremiéra v PLZNI pro dva

  Dvě vstupenky na zářijovou předpremiéru filmu v Plzni, a to v Moving Station (Johancentrum). Nejenom, že budete mezi prvními, kdo film uvidí, po filmu bude následovat debata s Tomášem Etzlerem a dalšími tvůrci dokumentu. 

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 28.27
  (CZK 700)
 • Sold out!!
  NOVÉ: Lístky na Slavnostní říjnovou PREMIÉRU v Praze pro dva

  Vstupné pro dva. Setkejte se osobně s  Tomášem Etzlerem a ostatními tvůrci na Slavnostní říjnové premiéře   Nebe v Praze. 

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 36.34
  (CZK 900)
 • Sold out!!
  Exkluzivní předpremiéra pro dva a plakát podepsaný tvůrci

  Odměnou jsou dvě vstupenky na předpremiéru v jednom z uvedených měst a plakát k filmu Nebe podepsaný jeho tvůrci, který Vám na předpremiéře předá Tomáš Etzler.

  Reward delivery: not specified

  EUR 44.42
  (CZK 1,100)
 • Sold out!!
  VIP lístky pro dva na Slavnostní říjnovou premiéru v Praze

  Setkejte se osobně s tvůrci na Slavnostní říjnové premiéře v Praze. Součástí odměny je vstupenka pro dva, přívítací drink a plakát podepsaný tvůrci, který Vám osobně předá Tomáš Etzler.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 88.84
  (CZK 2,200)
 • Sold out!!
  PŘIDÁNO: VIP lístky pro dva na Slavnostní říjnovou PREMIÉRU v Praze

  Setkejte se osobně s tvůrci na Slavnostní říjnové premiéře v Praze. Součástí odměny je vstupenka pro dva, přívítací drink a plakát podepsaný tvůrci, který Vám osobně předá Tomáš Etzler.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 88.84
  (CZK 2,200)