Včelí zahrada

Ve vznikající terapeutické zahradě v Podkrkonoší chceme s pomocí vybrané částky vytvořit místo věnované především včelám a dalšímu hmyzu, který v konvenčně obhospodařované krajině postrádá útočiště i zdroj potravy.

 • Směs kvetoucích rostlin oblíbené pastvy pro včely.

 • Sklízení Měsíčku lékařského v zahradách.

 • Vítáni jsou i nejmenší zahradníci.

 • Bylinné sirupy

 • Zákoutí v Hájku

 • Bylinné čajové směsi z našich zahrad

 • Plátěnka s ilustrací od Nikoly Šiklové

 • Vyberte si za odměnu víkend v maringotce v zahradě

 • Balíček přírodní kosmetiky s našim Měsíčkem

 • Sušení letošní první sklizně léčivek

 • Dětské merino nákrčníky

 • Merino svetr pro divoké děti

 • Dóza s Karafiátem

 • Dóza s Prvosenkou jarní

 • Malina

 • Autorská hračka od Zuzany Vršanské

 • Balíček od Mankai paper

 • Plátěnka od Mankai paper

 • Set poznávacích karet od Mankai paper

 • Svíčky z včelího vosku z dílny Eliáš

EUR 4,289
pledged of EUR 3,017

142%

142% completed

182 contributors pledged

Community, Ecology

Nová Ves nad Popelkou, Liberecký kraj, Česko

Show all rewards

Jak to začalo?

Jsme původně především spolužáci a kamarádi s velkými ideály a nadšením. Ty začaly dosedat na zem v momentě, kdy se nám pro naše nadšení podařilo získat krásné pozemky nad Novou vsí nad Popelkou a také rozlehlou vilu přímo ve vesnici. Najednou bylo třeba prostor zahrad i domu smysluplně a reálně naplnit a my začali s rukama v hlíně realizovat budoucí terapeutické zahrady. Na celém projektu pracujeme od prvotních nápadů a prvních záhonů už několik let. Za tu dobu mezi nás přibyli další dobrovolníci, zažili jsme různé peripetie, pochopili, že zahrada potřebuje čas, trpělivost a práci, ale ideálů se snažíme stále držet.

Co chceme udělat?

S vybranou částkou chceme uskutečnit proměnu části pozemků vznikajících terapeutických zahrad spolku Zlatobýl v Podkrkonošší věnovanou včelám a dalšímu hmyzu. Včely do krajiny neodmyslitelně patří a jsou inspirací pro porozumění přírodě jako celku. V připravované zahradě jim chceme poskytnout útočiště a zároveň upozornit na důležitost hmyzu v krajině. Včela ke svému životu člověka v podstatě nepotřebuje, ale v opačném případě to až tak neplatí. Bez včel a jiných opylovačů se neobejdeme, zaniká bez nich pestrost krajiny. Pro realizaci Včelí zahrady jsme vybrali slunný kout, který bude osázen keři a rostlinami poskytujícími včelám různorodý a celosezónní zdroj potravy a obohacen o vodní a krajinné prvky. Včely nechceme chovat primárně pro získávání medu, ale pro posílení celého ekosystému i včel jako takových. Klasické úly tak budou doplněné i alternativními variantami, myslíme i na včely samotářky a další hmyz, který na anglických trávnících nebo konvenčně obhospodařovaných polnostech nenachází úkryt ani obživu. Zahrada bude doplněná i zázemím pro člověka. Lavičky k posezení poskytují prostor k zamyšlení, informační cedule pak mají na důležitost hmyzu v krajině upozorňovat, a podpořit tak vzdělávací aspekt zahrad.

... a ještě něco navíc

Pokud se nám podaří vybrat peněz víc, investujeme je do dalšího rozvoje zahrad a v současnosti palčivých kroků k udržení vody v krajině a opatřením proti suchu.

 

Kdo jsme?

Spolek Zlatobýl pečuje o pozemky v Podkrkonoší a postupně je přetváří ve volně přístupné terapeutické zahrady. Během prvních let vykrystalizovalo motto „Uzdravovat krajinu i člověka“ zastřešující záběr našich snah i cílů. A i když se mezi námi najdou profesí úředníci, terapeuti, elektrikáři nebo diplomovaní zahradníci, v přehazování kompostu, okopávání záhonů i na dalším rozvoji Zlatobýlu pracujeme všichni jako dobrovolníci, bez nároků na mzdu, podle vlastních možností a sil.

Základem vznikajících terapeutických zahrad se stal dar pozemku, ke kterému se Zlatobýlu podařilo postupně dokoupit navazující části, a obhospodařuje tak v současnosti tři hektary. O zahrady, které tvoří dvě louky s částí původního sadu a smíšený háj na jejich předělu, se snažíme starat ve smyslu biodynamického zahradničení. S respektem k tomu, co v zahradách už je, v chápání nám svěřeného prostoru jako celku. Naše hlavní zahradnice Hanka při plánování dalších prací říká, že se má v zahradách potkat natura s kulturou. Přetváříme je tedy postupně, do budoucího konceptu zapojujeme už existující zákoutí a vzrostlé stromy. Náš způsob zahradničení umožňuje podpořit diverzitu v krajině a především poskytuje útočiště mnoha jeho obyvatelům, od včel, ježků a slepýšů až po člověka, který může rozjímat v prosluněném lese nebo přivonět k bylinným záhonům v zahradě. Zároveň je otevřen dobrovolníkům, dětem i kolemjdoucím. Klademe důraz na terapeutický aspekt práce se zemí a času v přírodě. V budoucnu by Zlatobýl chtěl být schopný poskytnout možnost terapeutického pobytu různým cílovým skupinám, se zázemím v „Dědkově vile“, a chráněná pracovní místa zahradníkům s handicapem.

News

Nov 21, 2020 Včelí zahrada už se buduje

Milí přispěvatelé a podporovatelé našeho projektu, chceme ještě jednou moc poděkovat a také vám dát vědět, že Včelí zahrada na našich pozemcích v Podkrkonoší už vzniká. Během léta byl vhodný čas na terenní úpravy a plocha určená pro osázení se tak rozvlnila valem a protkala mlatovými cestami. Běhe…

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • 46 Přihodím a nic za to nechci

  Máte rádi včely, nás nebo Podkrkonoší a chcete podpořit vznik Včelí zahrady bez nároku na odměnu.

  Částku příspěvku lze v druhém kroku libovolně navýšit, nemusíte se držet při zemi.

  Reward delivery: In a week

  EUR 7.54
  (CZK 200)
 • Sold out!! Přírodní deodorant SALT OF THE EARTH dámský

  Přírodní kuličkový deodorant kombinuje minerální krystal s chloridem hořečnatým a trochou jedlé sody - tato kombinace zaručuje skvělé účinky proti nežádoucímu zápachu. Díky obsahu aloe vera šťávy je vhodný i pro citlivou pokožku. Navíc díky obsahu levandulového oleje a vanilky krásně voní a jeho antibakteriální účinky jsou o to silnější.

  Tuto odměnu nám do kampaně daroval obchod s biokosmetikou Greenwave. Deodorant a podrobný popis můžete najít t ady.

  Odměnu je možné osobně vyzvednout v Praze, Nové Vsi nad Popelkou, nebo dodat poštou.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 8.63
  (CZK 229)
 • Sold out!! Přírodní deodorant SALT OF THE EARTH pánský

  Přírodní kuličkový deodorant kombinuje velmi oblíbený minerální krystal s chloridem hořečnatým a trochou jedlé sody - tato kombinace zaručuje skvělé účinky proti nežádoucímu zápachu. Díky obsahu aloe vera šťávy je vhodný i pro citlivou pokožku. Má dřevito-kořeněnou vůni, která vás nabije pozitivní energií a zanechá dlouhotrvající pocit svěžesti. 

  Tuto odměnu nám do kampaně daroval obchod s biokosmetikou Greenwave. Deodorant a podrobný popis můžete najít tady.

  Odměnu je možné osobně vyzvednout v Praze, Nové Vsi nad Popelkou, nebo dodat poštou.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 8.63
  (CZK 229)
 • Sold out!! Látkový sáček s květinovou směsí semínek pro včelí pastvu

  V látkovém sáčku s linorytovým tiskem najdete směs semen kvetoucích rostlin poskytujících včelám oblíbenou pastvu. Semena je možné zasít přímo do půdy a kromě pastvy včelám poskytnou svými květy a barvami i pastvu pro oči. 

  K sáčku bude přibalen i návod na vysetí a péči.

  Odměnu je možné osobně vyzvednout v Praze, Nové Vsi nad Popelkou, nebo dodat poštou.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 9.43
  (CZK 250)
 • 8 from 10 Bylinná směs pro dobrou náladu

  Dostanete od nás papírový sáček naplněný 30g bylinné směsi k popíjení. Byliny byly vypěstované, pečlivě sbírané a sušené v naší zahradě. Bylinářka Hanka je pak smíchala do chutné směsi, podporující dobrou náladu.

  Sáček bude doplněn naší vymazlenou etiketou a informací o složení a použití.

  Odměnu je možné vyzvednout v Praze, Nové Vsi nad Popelkou nebo dodat poštou.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 9.43
  (CZK 250)
 • 32 from 50 Bylinný sirup z našich zahrad

  Bylinný sirup je skvělý jako limonáda, teplý nápoj i léčebně na lžičku. Je konzervovaný pouze cukrem a dodán ve skleněné láhvi o objemu 0,3 l. 
  Sirupy vznikají z našich bylin a podle nápadů bylinkářky Hanky. Můžete tak získat třeba Smrkový, Bez s heřmánkem, Mátu s lesními plody nebo Dvanáct sil. Nechte se překvapit.

  Odměnu je možné osobně vyzvednout v Praze, Nové Vsi nad Popelkou, nebo dodat poštou.
   

  Reward delivery: In half a year

  EUR 10.18
  (CZK 270)
 • Sold out!! Autorský hrnek DRIP AND DRINK

  Autorský ručně točený hrnek od designérky Soňi Malinové, který ocení každý letenský kávomil i jiní esteticky chytlavější jedinci. Lze k němu dokoupit i dripper na kávu a stylovou konvičku tady.

  Jak vypadá můžete najít mezi fotkami.

  Odměnu je možné osobně vyzvednout v Praze, Nové Vsi nad Popelkou, nebo dodat poštou.
   

  Reward delivery: In half a year

  EUR 10.94
  (CZK 290)
 • Sold out!! Set tří pexes s přírodními motivy Mankai Paper

  Set tří autorských pexes s akvarelovými motivy ptáků, rostlin a motýlů od výtvarnice Markéty Jinochové. Můžete je i vzájemně kombinovat, mají stejnou zadní stranu.

  Jak vypadají se podívejte na stránkách autorského papírnictví Mankai paper.

  Odměnu je možné osobně vyzvednout v Praze, Nové Vsi nad Popelkou, nebo dodat poštou.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 11.31
  (CZK 300)
 • Sold out!! Set svíček z včelího vosku z dílny Eliáš

  Balíček ručně máčených svíček z včelího vosku nám do kampaně věnovala Dílna Eliáš.
  Za váší podporu dostanete balíček pěti máčených svíček o délce 18 - 25 cm, které provoní prostor medovou vůní i nezapálené. Jak vypadají, se můžete podívat mezi fotkami.

  Odměnu je možné osobně vyzvednout v Praze, Nové Vsi nad Popelkou, nebo dodat poštou.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 11.31
  (CZK 300)
 • Sold out!! Bylinná směs na míru

  Naše bylinářka Hanka vám po emailové nebo telefonické domluvě namíchá bylinnou čajovou směs přímo pro vás, podle vašich přání a potřeb. 30 g sušených bylin z našich zahrad dostanete v papírovém znovuuzavíratelném sáčku s naší vymazlenou etiketou a informacemi o složení.

  Odměnu je možné osobně vyzvednout v Praze, Nové Vsi nad Popelkou, nebo dodat poštou.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 13.20
  (CZK 350)
 • Sold out!! Dóza / šperkovnice Hvězda ze Sociálního ateliéru Tilia

  Dřevěná, olejem ošetřená dóza v organickém tvaru hvězdy. Na všechny vaše podklady. Vyrobená v Sociálním ateliéru Tilia.

  Jak vypadá, můžete najít mezi fotkami.

  ​Odměnu je možné osobně vyzvednout v Praze, Nové Vsi nad Popelkou, nebo dodat poštou.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 13.95
  (CZK 370)
 • Sold out!! Dóza / šperkovnice ze Sociálního ateliéru Tilia

  Dřevěná, olejem ošetřená dóza v organickém tvaru s motivem Prvosenky jarní. Průměr dózy je cca 11 cm.  Na všechny vaše podklady. Vyrobená v Sociálním ateliéru Tilia.

  Jak vypadá, můžete najít mezi fotkami.

  Odměnu je možné osobně vyzvednout v Praze, Nové Vsi nad Popelkou, nebo dodat poštou.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 13.95
  (CZK 370)
 • Sold out!! Dóza / šperkovnice s Prvosenkou jarní ze Sociálního ateliéru Tilia

  Dřevěná, olejem ošetřená dóza v organickém tvaru s Prvosenkou jarní. Na všechny vaše podklady. Vyrobená v Sociálním ateliéru Tilia.

  Jak vypadá, můžete najít mezi fotkami.

  ​Odměnu je možné osobně vyzvednout v Praze, Nové Vsi nad Popelkou, nebo dodat poštou.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 13.95
  (CZK 370)
 • Sold out!! Dóza / šperkovnice s Karafiátem ze Sociálního ateliéru Tilia

  Dřevěná, olejem ošetřená dóza v organickém tvaru s Karafiátem. Na všechny vaše podklady. Vyrobená v Sociálním ateliéru Tilia.

  Jak vypadá, můžete najít mezi fotkami.

  ​Odměnu je možné osobně vyzvednout v Praze, Nové Vsi nad Popelkou, nebo dodat poštou.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 13.95
  (CZK 370)
 • Sold out!! Dřevěné podtácky s motivy květin nebo stromů

  Dřevěné podtácky pro nás vyrobil Sociální atelier Tilia. Sada čtyř podtácků je ošetřena olejem a ozvláštněna motivem květin nebo stromů.

  Jak vypadají, najdete mezi fotkami.

  Odměnu je možné osobně vyzvednout v Praze, Nové Vsi nad Popelkou, nebo dodat poštou.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 13.95
  (CZK 370)
 • Sold out!! Organická dřevěná šperkovnice 2. ze Sociálního ateliéru Tilia

  Dřevěnou šperkovnici s malými šuplíky na všechny poklady pro nás vyrobil  Sociální ateliér Tilia. 

  Její podobu můžete najít mezi fotkami.

  Odměnu je možné osobně vyzvednout v Praze, Nové Vsi nad Popelkou, nebo dodat poštou.
   

  Reward delivery: In half a year

  EUR 15.08
  (CZK 400)
 • 38 from 48 Plátěná taška

  Plátěných tašek není nikdy dost. Ta naše je z fair trade bavlny a se sítotiskem ilustrace vytvořené pro Zlatobýl grafičkou Nikolou Šiklovou. 

  Jak vypadá můžete najít mezi fotkami.

  Odměnu je možné osobně vyzvednout v Praze, Nové Vsi nad Popelkou, nebo dodat poštou.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 15.08
  (CZK 400)
 • Sold out!! Dětský oboustraný merino nákrčník modrošedý

  Oboustraný hebký nákrčník je ušitý z českého kvalitního merina přímo v Nové Vsi nad Popelkou. Do kampaně nám ho darovala značka  Lambio. 
  ​Jak vypadá můžete najít mezi fotkami.

  Je praktický, oboustraný a s úpravou Superwasch - lze prát v pračče programem na vlnu.

  Odměnu je možné osobně vyzvednout v Praze, Nové Vsi nad Popelkou, nebo dodat poštou.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 15.08
  (CZK 400)
 • Sold out!! Organická dřevěná šperkovnice ze Sociálního ateliéru Tilia

  Dřevěnou šperkovnici s mnoha malými šuplíky na všechny poklady pro nás vyrobil Sociální ateliér Tilia. 

  Její podobu můžete najít mezi fotkami.

  Odměnu je možné osobně vyzvednout v Praze, Nové Vsi nad Popelkou, nebo dodat poštou.
   

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 15.08
  (CZK 400)
 • 5 from 6 Dětský oboustraný merino nákrčník růžovošedý

  Oboustraný hebký nákrčník je ušitý z českého kvalitního merina přímo v Nové Vsi nad Popelkou. Do kampaně nám ho darovala značka Lambio
  Jak vypadá můžete najít mezi fotkami.

  Je praktický, oboustraný a s úpravou Superwasch - lze prát v pračče programem na vlnu.

  Odměnu je možné osobně vyzvednout v Praze, Nové Vsi nad Popelkou, nebo dodat poštou.

   

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 15.08
  (CZK 400)
 • Sold out!! Set éterických olejů pro dobrou náladu od značky Primavera

  Set tří kvalitních éterických olejů od značky Primavera, které nám jako odměnu daroval obchod s bio kosmetikou Greenwave. 
  V setu najdete Bio grep, Bio pomeranč a Bio citron v 5ml baleních. 


  Odměnu je možné osobně vyzvednout v Praze, Nové Vsi nad Popelkou, nebo dodat poštou.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 15.08
  (CZK 400)
 • Sold out!! Autorská miska od Ema Mamisu

  Keramické studio Ema Mamisu nám do kampaně věnovalo krásnou misku s jejich kultovními průsvity a dekorem. 

  Pouze jedna jediná. Jak vypadá, najdete mezi fotkami.

  Odměnu je možné osobně vyzvednout v Praze, Nové Vsi nad Popelkou, nebo dodat poštou.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 18.85
  (CZK 500)
 • Sold out!! Plátěná taška s potiskem květin a včel od Mankai paper

  Plátěná nákupka, která se dá složit do pytlíčku se stejným vzorem. Do kampaně nám ji věnovalo autorské papírnictví Mankai paper, ve kterém můžete najít ještě spoustu dalších nezbytností s tímto krásným včelím motivem.

  Taška je velká 35x39 cm, uši jsou široké 2 cm a dlouhé 66 cm. Materiál je 100% bavlněný kepr.

  Odměnu je možné osobně vyzvednout v Praze, Nové Vsi nad Popelkou, nebo dodat poštou.
  Potištěno a ušito v Čechách.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 20.74
  (CZK 550)
 • Sold out!! Set poznávacích kartiček do přírody od Mankai paper

  Kartičky obsahují deset rostlin, většinou léčivek, deset motýlů, deset ptáčků, deset hub a deset broučků, kteří se vyskytují v české přírodě, jejich český a latinský název a k tomu pár zajímavostí ke každému jedinci. Do kampaně nám je věnovalo autorské papírnictví Mankai paper.

  V sadě najdete rostliny i živočichy, které vídáme na výletech v přírodě, ale můžete je běžně vidět i ve městě. Na zadní stranu se dá případně psát, kde a kdy jste je zahlédli. Každá procházka tak může být zároveň i objevitelskou výpravou.

  Velikost kartiček je 79x105 mm. Kartičky jsou laminované, papír má 400 g/m2.
  Sada je připevněná na ocelovém očku, které se dá připevnit na klíče nebo dát do kapsy či do tašky.

  Odměnu je možné osobně vyzvednout v Praze, Nové Vsi nad Popelkou, nebo dodat poštou.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 20.74
  (CZK 550)
 • 1 from 10 Balíček přírodní kosmetiky

  V balíčku najdete univerzální Měsíčkový hojivý balzám z bambuckého másla s levandulí v praktické kovové krabičče. Také Přírodní mýdlo s kokosovým, mandlovým a olivovým olejem, bylinným hydrolátem a včelím voskem. A Balzám na rty s kakaovým máslem a včelým voskem, ovoněným éterickými oleji.

  Odměnu je možné osobně vyzvednout v Praze, Nové Vsi nad Popelkou, nebo dodat poštou.
   

  Reward delivery: In half a year

  EUR 20.74
  (CZK 550)
 • 3 from 10 Set pěti bylinných směsí

  Získáte set pěti bylinných směsí z našich zahrad k popíjení i kořenění. Pětkrát 30 g sušených bylin bude zabaleno v papírovém znovuuzavíratelném sáčku a opatřeno naší vymazlenou etiketou a informacemi o složení a použití.

  Můžete se těšit na bylinné směsi jako je "Zima mě nedostane!", Sedmero koření, "Jsem žena." nebo "Jsem v klidu."... nechte se překvapit.

  Odměnu je možné osobně vyzvednout v Praze, Nové Vsi nad Popelkou, nebo dodat poštou.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 21.49
  (CZK 570)
 • Sold out!! Balíček papírenských nezbytností od Mankai paper

  Balíček obsahuje linkovaný sešit, set dvou trhacích bločků, set tří tužek, washi pásku, arch samolepek a set magnetů. Vše s akvarelovými motivy květin, přírodnin, včel a dalšího hmyzu od výtvarnice Markéty Jinochové. 

  Jak vypadají se můžete podívat mezi fotkami nebo na stránkách autorského papírnictví Mankai paper.

  Odměnu je možné osobně vyzvednout v Praze, Nové Vsi nad Popelkou, nebo dodat poštou.


   

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 24.51
  (CZK 650)
 • Sold out!! Autorská šitá hračka vol. 2 od výtvarnice Zuzany Vršanské

  Zuzka se věnuje tvorbě autorských hraček s jedinečnou poetikou a rukopisem. Mohou potěšit nejen děti. Bude to jediný a neopakovatelný originál, ušitý pro vás na míru. 

  Víc o jejím světě a výtvarné estetice můžete najít na  blogu nebo  instagramu, který je plný inspirace na tvoření s dětmi.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 37.71
  (CZK 1,000)
 • Sold out!! Náhrdelník z Hájku žlutý

  Dřevěný náhrdelník, vyřezaný ze dřeva z bezu z našeho Hájku, doplněný hedvábím barveným kurkumou a jasanovým listím. Je to neopakující se kus, pouze jeden v tomto barevném provedení, vytvořený pro Zlatobýl Hanou Weinerovou.  Jeho podobu můžete najít ve fotografiích.

  Odměnu je možné osobně vyzvednout v Praze, Nové Vsi nad Popelkou, nebo dodat poštou.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 37.71
  (CZK 1,000)
 • Sold out!! Merino svetr pro divoké děti

  Na míru upletený svetr z jemného merina předeného na prastarém kolovrátku. Nekouše, hřeje, jiskry z táboráku mu neublíží, a bláto se  samo vydrolí. 

  Uplete ho podle vaší velikostní a barevné preference Olga aka Durduin, která nejen skvěle plete, ale i píše. Koukněte tady.

  Reward delivery: In a year

  EUR 37.71
  (CZK 1,000)
 • Sold out!! Autorská šitá hračka od výtvarnice Zuzany Vršanské

  Zuzka se věnuje tvorbě autorských hraček s jedinečnou poetikou a rukopisem. Mohou potěšit nejen děti. Bude to jediný a neopakovatelný originál, ušitý pro vás na míru. 

  Víc o jejím světě a výtvarné estetice můžete najít na blogu nebo instagramu, který je plný inspirace na tvoření s dětmi.
   

  Reward delivery: In half a year

  EUR 37.71
  (CZK 1,000)
 • Sold out!! Náhrdelník z Hájku béžový

  Dřevěný náhrdelník, vyřezaný ze dřeva z bezu z našeho Hájku, doplněný hedvábím barveným dubovou kůrou a železnou podkovou. Je to neopakující se kus, pouze jeden v tomto barevném provedení, vytvořený pro Zlatobýl Hanou Weinerovou.  Jeho podobu můžete najít ve fotografiích.

  Odměnu je možné osobně vyzvednout v Praze, Nové Vsi nad Popelkou, nebo dodat poštou.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 37.71
  (CZK 1,000)
 • 3 from 3 Kurz pečení kváskového chleba

  V rámci jednodenního setkání se naučíte zadělat kvásek, připravit těsto a upéct bochník chleba, který si z kurzu odvezete. 
  Kurz se koná v Nové Vsi nad Popelkou a součástí je oběd. Dobu kynutí můžete využít k procházkám po okolí nebo prohlídce nedalekých zahrad Zlatobýlu.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 45.25
  (CZK 1,200)
 • Sold out!! Řezbářský kurz Marka Vodičky

  Dárkový poukaz na účast na řezbářském kurzu vedeným Markem Vodičkou. Kurz je jednodenní a je vhodný pro začátečníky i mírně pokročilé. Kurz jde cestou individuálního přístupu. Sami si vyberete svůj projekt, lektor vám připraví polotovar a nástroje - vše je zahrnuto v ceně. Během celodenních kurzů se můžete pustit do větších projektů: ať už je to větší miska na ovoce, hodiny, soška nebo skandinávská kuksa - hrnek.

  Kurzy probíhají po celé republice několikrát do roka. Datum kurzu i místo si můžete vybrat na webu www.rezbarske-kurzy.cz. Platnost dárkového poukazu je neomezená. Dárkový poukaz vám zašleme emailem.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 49.02
  (CZK 1,300)
 • 1 from 3 Den s Malinou

  Pokud máte chuť na zážitek, spíš než materiální odměnu, můžete si vybrat den s Malinou. Během něj se potkáte s krávou Malinou, která spásá zatravněné plochy ve Zlatobýlu. Naučíte se krávu podojit, obstarat a z mléka připravit jogurt, který si na konci dne odvezete. Zážitek je vhodný i pro děti.

  V rámci setkání, které se odehrává v Nové Vsi nad Popelkou, pro vás bude připraven oběd.

   

  Reward delivery: In half a year

  EUR 49.02
  (CZK 1,300)
 • 2 from 3 Aromaterapeutické setkání s výrobou vlastního olejového parfému

  Při dvouhodinovém setkání s aromaterapeutkou si budete mít možnost vytvořit 10 ml olejového parfému z kvalitních éterických olejů podle vašich potřeb a přání.

  Setkání může proběhnout v Praze nebo Nové Vsi nad Popelkou.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 56.56
  (CZK 1,500)
 • Sold out!! Kurz malby s rostlinnými pigmenty

  V jednodenním kurzu pod vedením arteterapeutky Markéty Krčkové objevíme rostlinné pigmenty, jejich přípravu a míchání s pojivem a následnou malbu na formát kvalitního papíru A2 technikou akvarelového vrstvení.
  Přijďte si vyzkoušet malbu opravdovým Indigem, jakou červenou získáme z Mořeny barvířské a jak voní pojivo připravované z včelýho vosku a éterických olejů.

  Kurz se bude konat v Praze, termín vznikne podle dohody účastníků.


   

  Reward delivery: In a year

  EUR 75.41
  (CZK 2,000)
 • Sold out!! Víkend v maringotce v našich zahradách se snídaní z lokálních produktů

  Pokud máte chuť opustit město a strávit chvíli v  Podkrkonošské přírodě, můžete využít víkendový pobyt v maringotce na našich pozemcích. Maringotka stojí v zahradách, obklopených lesy a poli nad Novou vsí nad Popelkou. Je vybavená postelí s ložním prádlem, kamínky a základním nábytkem. Vejdou se do ní pohodlně tři dospělí, při větší skupině, třeba rodině s dětmi, to také umíme vymyslet. Během pobytu je možné využívat nedalekou klubovnu se základně vybavenou kuchyní, elektřinou, umývárnu s tekoucí studenou vodou a ohniště s připraveným dřevem. O vybraném víkendu budete na zahradách většinu času sami a můžete si užít soukromí a nerušené procházky po Hájku a výlety do okolí.
  K víkendovému pobytu získáte i snídaňový košík s lokálními produkty, čerstvou fairtrade kávou, mlékem a našimi sirupy a bylinnými čaji.
  Termín pobytu dohodneme individuálně podle vašich i našich možností.

  Reward delivery: In a year

  EUR 131.98
  (CZK 3,500)
 • Sold out!! Rostlinná brána do Včelí zahrady ponese vaše jméno nebo jí můžete pojmenovat

  Včelí zahrada bude po obvodu přirozeně uzavřena hranicí z keřů a přírodních hradeb z větví. Povedou do ní dvě hlavní brány tvořené pnoucími květinami. Pokud si vyberete tuto odměnu, mohou být brány pojmenovány po vás nebo jim můžete zvolit jméno. Co třeba "Růžová brána" nebo "Průchod Járy Cimrmana do jiného světa", těšíme se na vaše nápady.

  Vámi zvolené jméno společně schválíme a brány pak doplníme cedulkami s informací o dárci a vybraným jménem, které budeme horlivě užívat.

  Reward delivery: In a year

  EUR 169.68
  (CZK 4,500)
 • 1 from 1 Organicky navržená dřevěná lavička s vašim jménem nebo pojmenováním, které jí vymyslíte

  Dřevěná lavička bude umístěná uprostřed zahrady a bude místem na rozjímání a pozorování krajiny kolem. Tím, že podpoříte její vznik, se stanete patronem odpočinku ve Včelí zahradě. Už to úplně vidíme: "Pepovo spočinutí" nebo máte lepší nápad?

  Vámi zvolené jméno společně schválíme a lavičku pak doplníme cedulkou s informací o dárci a vybraným jménem, které budeme horlivě užívat.

  Reward delivery: In a year

  EUR 207.39
  (CZK 5,500)
 • Sold out!! Zbudovaný val ve Včelí zahradě ponese vaše jméno nebo mu nějaké můžete vymyslet

  Ve Včelí zahradě bude vytvořený krajinný val s pergolou, který může nést vaše jméno nebo mu ho můžete vymyslet. Jen si to představte "Hora Osudu" nebo "Val Zdeňka Mizery", bude to jen na vás. 

  Vámi zvolené jméno společně schválíme a val pak doplníme cedulkou s informací o dárci a vybraným jménem, které budeme horlivě užívat.

  Reward delivery: In a year

  EUR 377.07
  (CZK 10,000)