festival Dort pro Brontosaura

Dort pro Brontosaura je festivalem a oslavou dobrovolnictví, který se koná při příležitosti 40 let působení Hnutí Brontosaurus v Česku i zahraničí.

EUR 2,745
pledged of EUR 1,995

137%

137% completed

100 contributors pledged

Community, Vodafone Foundation

Telč, Kraj Vysočina, Česká republika

Show all rewards

KDO JE BRONTOSAURUS?

Brontosaurus jsou lidé, aktivní dobrovolníci, kterým záleží na přírodě a kultuře kolem nás.

JAK VZNIKLO HNUTÍ BRONTOSAURUS?

Vraťme se do roku 1974, kdy se redaktoři Mladého světa spolu s nadšenci pro přírodu rozhodli něco udělat pro stav přírody v Československu. Původně jednoletá kampaň na ochranu životního prostředí vzbudila nečekaný zájem a přerostla v časově neomezený program aktivního dobrovolnictví a zapojení tisíců mladých lidí do ochrany přírody – vzniká neziskovka Hnutí Brontosaurus.

CO JSME STIHLI ZA 40 LET?

Ano, letos slavíme 40. narozeniny. Za tu dobu jsme vysadili přes 100 000 stromů. To by vystačilo na alej z Prahy až do Madridu. Opravili jsme 30 českých a moravských hradů (např. Helfštýn, Lukov nebo Zvířetice). Každý rok jsme pokosili orchidejové louky velikosti 40 fotbalových hřišť a vyznačili 80 km turistických cest na Ukrajině. Nepečeme na to, pomáháme již 40 let v Česku i ve světě.

NO A?

To je spousta práce. Proto jsme se rozhodli dobrovolníky odměnit za jejich nadšení a pomoc, „nakopnout“ je do dalších let, vtáhnout nové lidi a ukázat jim, že dobrovolnictví má smysl.  A jak to udělat jinak, než oslavou s pořádným DORTEM a vymakaným programem.

CO CHCEME?

Chceme uspořádat open air festival na podporu dobrovolnictví v Česku i ve světě. Z vlastní zkušenosti víme, že dobrovolníci nejsou blázni, kteří jezdí někam pracovat a v lepším případě zadarmo. Naopak jsou to často nedocenění nadšenci, kteří někde oživují místa dávno zapomenutá (např. projekt Cesta ke kořenům) a jinde třeba vedou dětské oddíly.

JAKÝ BUDE FESTIVAL?

Veliký. Samozřejmostí jsou koncerty a divadla, spousta lidí, které najdete na každém festivalu. To co jinde nenajdete, jsou workshopy s tipy pro dobrovolnické akce, dílny historických řemesel a living history, besedy o dobrovolnictví v ochraně přírody a kultury, prezentace úspěšných projektů. Nemůže chybět dobrovolnická pomoc pro zámek, město Telč a jeho okolí. A hlavně nikde jinde na festivalu nedostanete dort.

KDY BUDE FESTIVAL?

Akce se koná o víkendu 19.-21. září 2014 v Telči, kde působíme desítky let.

Mrkněte se na program na stránkách festivalu.

CO BUDE CÍLEM FESTIVALU?

Nadchnout mladé lidi pro společnou myšlenku, že chceme svět, ve kterém lidé nejsou lhostejní ke svému okolí, respektují a ctí přírodu a kulturní bohatství a společně o ně pečují.

PROČ S NÁMI SLAVIT? 3x PROTOŽE:

1. Pomůžete uspořádat tuto mega oslavu, tím poděkujete stovkám dobrovolníků za jejich nezištnou činnost a užijete si to s námi.

2. Pomůžete hned dvakrát.  Každou korunu, kterou pošlete, nám Nadace Vodafone zdvojnásobí.

3. Podpoříte myšlenku, že dobrovolnictví má smysl.

KDO JSME?

Jsme skupina organizátorů, kteří se před rokem setkali na festivalu na Muně. Slovo dalo slovo a za pár měsíců jsme měli kompletní plán na uspořádání festivalu dobrovolnictví v Telči. Už rok a půl se potkáváme každý měsíc a makáme na přípravě festivalu. Samozřejmě dobrovolnicky.

Festival Dort pro Brontosaura je podpořen grantem Vpohybu Nadace Vodafone.

logo Hnutí Brontosaurua

News

Sep 5, 2014 Prodej vstupenek pokračuje přes web Dortu

Podařilo se nám vybrat cílovou částku. Děkujeme všem, kteří přispěli. Prodej vstupenek na festival pokračuje přes web: http://dort.brontosaurus.cz/2014/events/2/dort/

More

Sep 2, 2014 Registrace na webu probíhá do neděle 7.9.

Kvůli objednávání stravy na festival je registrace na Dort otevřena do neděle 7. září. Přihlásit se můžete na webovém formuláři: http://dort.brontosaurus.cz/2014/events/2/dort/

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • 3

  SADA PRO DOBRÝ POCIT

  Poslat stovku na festival je něco jako dát lajk na fejsbůku – prostě se ti ta myšlenka líbí. Ta tvoje stovka nám pomůže dvojnásob. Za každou korunu, kterou nám pošleš, dostaneme ještě další od Nadace Vodafone. Poděkujeme ti na webu Dortu.

  Reward delivery: In a week

  EUR 3.99
  (CZK 100)
 • 2

  SADA PŘÍMÉ PODPORY

  Vašich 250 korun přímo podpoří 8 dobrovolníků, kteří pomůžou zámeckému areálu (dar zajistí zakoupení pracovních pomůcek a stravování). Zámek Telč vám bude nesmírně vděčný. Sada obsahuje naše poděkování na webu, placku festivalu, vděk dobrovolníků i zámku Telč.

  Reward delivery: In a week

  EUR 9.98
  (CZK 250)
 • 3

  SADA PRO ÚČASTNÍKA DORTU-STUDENTSKÁ SLEVA

  Sada zahrnuje 1x zlevněný vstup na festival (bez jídla) pro studenty a pohlednici Telče, abyste mohli poslat pozdrav z Dortu. Poděkování na webu Dortu je samozřejmostí.

  Reward delivery: In a week

  EUR 9.98
  (CZK 250)
 • 6

  SADA PRO ÚČASTNÍKA DORTU

  Sada zahrnuje 1x vstup na festival (bez jídla) a pohlednici Telče, abyste mohli poslat pozdrav z Dortu. Poděkování na webu Dortu je samozřejmostí.

  Reward delivery: In a week

  EUR 13.97
  (CZK 350)
 • 36

  SADA PRO ÚČASTNÍKA DORTU S PLNOU PENZÍ - STUDENTSKÁ SLEVA

  Sada obsahuje 1x zlevněný vstup na festival a plnou penzi, dále pohlednici Telče, abyste mohli poslat pozdrav z Dortu. Do poznámky pro příjemce prosím uveďte, pokud chcete vegetariánskou stravu. Tento benefit lze využít do 7. 9. 2014. Poděkování na webu Dortu je samozřejmostí.

  Reward delivery: In a week

  EUR 19.95
  (CZK 500)
 • 33

  SADA PRO ÚČASTNÍKA DORTU S PLNOU PENZÍ

  Sada obsahuje 1x vstup na festival a plnou penzi, dále pohlednici Telče, abyste mohli poslat pozdrav z Dortu. Do poznámky pro příjemce prosím uveďte, pokud chcete vegetariánskou stravu. Tento benefit lze využít do 7. 9. 2014. Poděkování na webu Dortu je samozřejmostí.

  Reward delivery: In a week

  EUR 23.94
  (CZK 600)
 • 4 from 8

  SADA PRO FAJNŠMEJKRY

  Sada zahrnuje 1x vstup na festival s plnou penzí a černobílou originální fotografii Telče od našeho fotografa Petra Ivana Hájka. Poděkování na webu a čestné zdi na Dortu je samozřejmostí.

  Reward delivery: In a week

  EUR 39.90
  (CZK 1,000)
 • 1 from 10

  SADA PRO MILOVNÍKY HANDMADE PŘEDMĚTŮ

  Sada obsahuje 1x vstup na festival s plnou penzí a ručně vyrobený hrneček z limitované edice, k tomu poukázku do festivalové cukrárny a čajovny. Poděkování na webu a čestné zdi na Dortu je samozřejmostí.

  Reward delivery: In a week

  EUR 59.86
  (CZK 1,500)
 • 2 from 5

  SADA PLNÁ ZÁŽITKŮ A SKVĚLÉ MUZIKY

  Dostaneš 1x vstupenku na akci Dort pro Brontosaura (včetně plné penze) a zároveň 1x vstupenku na festival Pestrovečer, který se koná začátkem března 2015 v Mikulčicích. Snad tě potěší podepsané CD vystupující kapely dle tvého výběru. Dále ti dáme poukázku do festivalové čajovny a cukrárny. K tomu ti poděkujeme na webu a čestné zdi v Telči.

  Reward delivery: In a week

  EUR 99.76
  (CZK 2,500)
 • 3 from 3

  SADA PRO 2 ZÁMECKÉ ROMANTIKY

  Dostaneš 2x vstupenky na festival s plnou penzí a zároveň exkluzivní prohlídku telčského zámku s panem kastelánem. Užiješ si romantickou večeři ve dvou v námi vybrané restauraci v Telči. Jako originální vzpomínku vás zvěční náš fotograf Petr Ivan Hájek na černobílé fotografii z Telče. Poděkujeme ti na webu a čestné zdi v Telči.

  Reward delivery: In a month

  EUR 199.52
  (CZK 5,000)
 • 1 from 1

  SADA MECENÁŠ DORTU A TO S TŘEŠINKOU

  O nic se nemusíš starat, protože se o tebe královsky postaráme. Získáš 2x vstup na festival Dort pro Brontosaura, stravování a ubytování v hotelu v Telči a exkluzivní prohlídku telčského zámku s panem kastelánem. Provedeme tě zákulisím festivalu, seznámíme tě s kapelami, vše budeš mít nadosah. Na webu dortu a čestné zdi budeš uveden jako mecenáš dortu.

  Reward delivery: In a week

  EUR 399.04
  (CZK 10,000)