Kdo chce zabít slečnu Fisherovou?

Humoristické detektivky se slečnou Fisherovou jsou posazené do Austrálie 20. let. Vznikl podle nich seriál Vražedné záhady slečny Fisherové. A kdo ji chce zabít? Kromě mafiánů a občas i Jacka Robinsona, teď i koronavirus.

Author: Jasna Sykorova

 • Slečna Fisherová

 • Kokain Blues, Příliš vysoký let, Vražda ve vlaku..

 • Slečna Fisherová vyšetřuje

 • Tyrkysový set

 • Tyrkysový set

 • Balíček

 • Naušnice s porcelánovým vzorem

 • Paví naušnice

 • Krabička na bonbony

EUR 594
pledged of EUR 188

315%

315% completed

27 contributors pledged

Antivir, Literature

Praha, Hlavní město Praha, Česko

Show all rewards

Slečna KDO?

Jsem mini nakladatelka, vydávám jen knížky se slečnou Fisherovou, což je humoristická detektivka posazená do Austrálie 20. let a byl podle ní natočený seriál Vražedné záhady slečny Fisherové. Kladivo koronaviru na mě dopadlo tvrdě. Nakladatelé (zvlášť ti mini) v současné situaci tahají za ten nejkratší konec a nakladatelství je na zavření. Zároveň ale jsem klikařka, protože mám knížky! To je zase něco, co možná chybí vám.

Phryne (čteno Frajny) Fisherová se vyznačuje častým popíjením alkoholu, nevázanými vztahy a schopností si vždy poradit. Taky jde o pozitivní, navzdory určitému romantickému ladění i chytré čtení, které dokáže zvednout náladu. Kdyby na vás padaly chmury, nebo jste neměli co číst, tak tady jste správně. Příběhy se dají číst na sobě nezávisle a taky dost často na jeden zátah :-)

Jsem bývalá novinová editorka, celý život pracuji s texty a s obsahem. Nakladatelství ale vzniklo trochu neplánovaně během mateřské, kdy se mi díky Phryne dařilo zvládat stres a překonávat nespavost. Příběhů se slečnou Fisherovou je napsaných 20, v češtně vyšly zatím tři. Plánovala jsem jich do Česka postupně dostat co nejvíc. Teď spíš doufám, že si knížka vůbec najde cestu ke svým čtenářům a a příznivcům, které potěší slečna Fisherová nebo nějaká drobnost s duchem 20. let.

O knížkách...

V Česku vyšly zatím tři příběhy, které je možné číst po sobě, nezávisle na sobě a většinou také na jeden zátah.

Kokain Blues: Dvacátá léta v Melbourne v Austrálii. Do města se vrací žena, která otřese smetánkou i podsvětím. Phryne Fisherová, s koktejlem v ruce a talentem na řešení malérů, se nezastaví před ničím.
Phryne přijímá zakázku na vyšetření záhadných nevolností dcery londýnských přátel. Ta se odstěhovala za manželem do Melbourne, kam zamíří i Phryne. Pátrání ji přivede na stopu nebezpečného kokainového gangu. A díky novým známým – svérázným taxikářům – přibere i tragický případ zneužité dívky. Zároveň se znovu seznamuje s městem, ve kterém kdysi vyrůstala – s jeho krásami, předměstími, luxusními večírky i skandály. (K vidění i v seriálu Vražedné záhady slečny Fisherové).

Knížky se slečnou Fisherovou: Kokain Blues, Příliš vysoký let, Vražda ve vlaku do Ballaratu

Příliš vysoký let: Phryne dostane za úkol zabránit konfliktu mezi synem a otcem, neoblíbeným podnikatelem. Otec je však nalezen mrtvý dřív, než se jí to podaří. Stopy vedou k synovi, majiteli letecké školy, k italskému malíři a svou roli sehrají i slavné egyptské vykopávky. Během vyšetřování se dozví o únosu malé dcery jednoho z letců, a to by nebyla Phryne, aby kvůli životu dítěte neriskovala ten svůj. (Nebylo zfilmováno, ale některé momenty si scénáristé seriálu vypůjčili pro zpestření).

Vražda ve vlaku do Ballaratu: Phryne Fisherová vyráží na cesty do oblíbené výletní destinace, města Ballarat. Poklidná cesta vlakem se ale změní v zatím nejdramatičtější z dobrodružství Phryne, kdy musí čelit nejen otravě chloroformem, ale i novodobému otrokářství. Při hledání pravdy Phryne získá víc, než jen řešení. Nové přátele z univerzitního veslařského klubu, nebebezpečné nepřátele včetně slavného hypnotizéra a ke komorné Dot a Butlerovým také nečekané přírůstky do své elegantní domácnosti. (K vidění i v seriálu Vražedné záhady slečny Fisherové)

Víc o knížkách na www.fisherka.cz.

Vznikla také FB stránka pro příznivce Phryne Fisherové - https://www.facebook.com/phrynefisherova/ a odtud je pak skok i do Fisherkologické skupiny Klub slečny Fisherové https://www.facebook.com/groups/klubslecnyfisherove/.

SlecnaFisherova

Zajímavosti

 • Podle knížek byl natočený seriál Vražedné záhady slečny Fisherové, někde jde o volnou inspiraci, někde jde o stejnou zápletku. Seriál má tři řady, v Česku je k vidění na Netflixu, na Epic Drama a tuto sobotu po poledni i naposledy na TV Prima. Představitelkou Phryne je herečka Essie Davis, která hrála také například v Matrixu. Seriál byl natočený původně jen pro australskou televizi, ale měl celosvětový úspěch. Proto se tvůrčí tým rozhodl natočit celovečerní film - Slečna Fisherová a záhada Hrobky slz, který se objevil v kinech letos v zimě. K nám nedoputoval a do kin ani nedoputuje, ale uvede jej opět TV Prima, v sobotu 18. dubna (sobota) ve 14:50.
 • Knížky i seriál velmi věrně kopírují dobové reálie - zvyky, události i módu. Jsou to také mini cestopisy po Austrálii, protože Phryne Fisherové rozhodně nesedí jen doma v Melbourne, ale cestuje od pláží po pohoří. V Austrálii dokonce existují tematické turistické výpravy inspirované místy, které Phryne Fisherová navštívila.
 • Knížky jsou bestsellerem v anglicky mluvících zemích. V Austrálii se při uvedení nového dílu u knihkupectví vytvořily fronty, jako třeba na Harryho Pottera. Přesto má i svoje kritiky. Phryne příliš střídá muže, je příliš akční nebo schopná. A některé záhady jsou příliš snadné na vyřešení. Rozhodně to ale nejde odmávnout jako romantickou oddechovou červenou knihovnu. Kerry Greenwoodová patří mezi přední současné humoristické autorky a to, co si odpustila na násilí a dramatu, přidala na věrném popisu problémů žen na začátku 20. století. Phryne je sice extrémně schopná až všeho schopná, ale zároveň je mimořádně lidská a spravedlivá. 

Odměny

Hlavní odměnou jsou knížky, doplněné o krásnou záložku. Ostatní jsou drobnosti inspirované 20. léty nebo poděkování za příspěvek. A jedna odměna je zde navíc, zdarma a pro radost. Je připravená v Klubu slečny Fisherové, k přečtení elektronicky. Všechny ostatní odměny se budu snažit odeslat co nejdříve. Všechny odměny jsou včetně poštovného a jsou zobrazené ve fotogalerii.

zalozka

News

Apr 23, 2020 Pár hodin do konce a co bude dál?

Pokud počítám správně, tak kampaň tady končí dnes v 18h. Děkuju všem, kteří si tady knížku vybrali. Znova rekapituluji, že od ledna nepřišla jediná platba za prodané knížky v knihkupectvích a i když se otevřou, je dost pravděpodobné, že budou mít hoodně velké zpoždění. Říkám zpoždění, protože věří…

More

Apr 15, 2020 Děkuju za podporu a pozvánka na premiéru s Phryne Fisherovou

Děkuju všem moc za podporu. Dává to novou chuť do práce na dalších dílech :-) Seriál, který běžel na TV Prima každou sobotu už bohužel o velikonočním víkendu skončil (opakování se plánuje, zatím není jasné kdy a kde). Ale kdo má rád slečnu Fisherovou, tak určitě uvítá, že tuto sobotu - 18. 4. bude…

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • 2 Osobní poděkování

  Elektronické poděkování za příspěvek spolu s ukázkou knížky Kokain Blues. 

  Reward delivery: In a week

  EUR 1.88
  (CZK 50)
 • 18 from 20 Kamarádi ke čtení

  Elegantní záložka a papírová krabička na bonbony zdobená pavými oky. Odměna je včetně poštovného.

  Reward delivery: In a month

  EUR 4.85
  (CZK 129)
 • 29 from 30 Krásná i při čtení

  Náušnice s pavým nebo porcelánovým vzorem. Měděděná úprava, uzavírací zapínání. Odměna je včetně poštovného.

  Reward delivery: In a month

  EUR 5.98
  (CZK 159)
 • 4 Kokain Blues s elegantní záložkou

  Jedna z knížek - Kokain Blues, spolu s elegantní záložkou. Odměna je včetně poštovného.
  Phryne vyšetřuje záhadnou nevolnost dcery londýnských přátel. Pátrání ji přivede na stopu nebezpečného kokainového gangu. A díky novým známým – svérázným taxikářům – přibere i tragický případ zneužité dívky.

  Reward delivery: In a month

  EUR 9.21
  (CZK 245)
 • 1 Příliš vysoký let s elegantní záložkou

  Jedna z knížek - Příliš vysoký let, spolu s elegantní záložkou. Odměna je včetně poštovného.
  Phryne zde řeší dva případy najednou: vraždu tyranského podnikatele a únos malé holčičky. Vyletí až do oblak a spadne mezi melbournskou bohému.

  Reward delivery: In a month

  EUR 9.21
  (CZK 245)
 • 4 Vražda ve vlaku do Ballaratu s elegantní záložkou

  Jedna z knížek - Vražda ve vlaku do Ballaratu, spolu s elegantní záložkou. Odměna je včetně poštovného.
  Phryne Fisherová vyráží na cesty do oblíbené výletní destinace, města Ballarat. Poklidná cesta vlakem se ale změní v zatím nejdramatičtější z dobrodružství Phryne, kdy musí čelit nejen otravě chloroformem, ale i novodobému otrokářství.

  Reward delivery: In a month

  EUR 9.21
  (CZK 245)
 • 4 Balíček se všemi tituly

  Všechny tři knížky: Kokain Blues, Příliš vysoký let nebo Vražda ve vlaku do Ballaratu s elegantní záložkou a dárkovou úpravou. Odměna je včetně poštovného.

  Reward delivery: In a month

  EUR 25.57
  (CZK 680)
 • 21 from 30 Dárkový balíček

  Všechny tři knížky: Kokain Blues, Příliš vysoký let nebo Vražda ve vlaku do Ballaratu s elegantní záložkou a šperkovou sadou: ornament barvy cínu s tyrkysovým kamenem v náušnicích a náhrdelníku. S papírovou krabičkou zdobenou pavými oky nebo sametovou taštičkou. Odměna je včetně poštovného.

  Reward delivery: In a month

  EUR 30.05
  (CZK 799)