Jídlo bohů na Vaši zeď

O tsampě víme hodně! Pomozte nám prosím vytvořit kalendář na rok 2021 o tomto malém tibetském zázraku s fotkami skvělého fotografa Richarda Slaby a spoustou zajímavých informací. Děkujeme Vám!

Author: MOST ProTibet

 • Tsampa

 • Tsampa

 • Chlapec ze školy THF, kde již dlouho pomáháme.

 • Nomádským dětem podporujeme především vzdělání.

 • Nomádi patří na hory.

 • Paní Tsetsum je babičkou na plný úvazek.

 • My - Martina, Radim, Jana, Kateřina, Janka a Zuzka

 • Pomáháme na několika místech severní Indie.

 • Rozzářené dětské oči nám jsou největší odměnou.

 • Pomáháme i buddhistickým mnichům a mniškám.

 • Seniorům zajišťujeme především léky a otop na zimu

 • Odměna odznak s tibetskou vlajkou

 • Odměna tibetské modlitební praporky

 • Odměna CD Himálajské pohádky

EUR 2,121
pledged of EUR 1,967

107%

107% completed

123 contributors pledged

Food, Literature

Ostrava, Moravskoslezský kraj, Česko

Show all rewards

Jak to začalo

Jsme nezisková organizace MOST ProTibet a již 15 let pomáháme chudým Tibeťanům v indickém Himálaji. Leží nám na srdci vzdělání dětí, zachování tradičních klášterních škol i důstojné stáří seniorů. Do dnešního dne jsme už dokázali předat více než 30 miliónů Kč a ovlivnit tak více než 4 000 lidských osudů. Abychom mohli tuto činnost vykonávat dalších 15 let a zlepšovat životní podmínky tisícům dalších tibetských emigrantů, začali jsme vyrábět tradiční tibetské jídlo, tsampu. Tu vyrábíme v sociálním podniku, který dává práci lidem se zdravotním postižením nebo dlouhodobě nezaměstnaným.

Co je tsampa?

Tsampa je ručně pražený a mletý bio – ječmen. Přičemž už samotný ječmen je zcela výjimečný, o čemž naši předci dobře věděli a my na to trochu zapomněli. Nyní se to snažíme rychle napravit. Tsampa je navíc již pražená, takže se nemusí tepelně upravovat. Příprava jídel je tudíž snadná a rychlá. 

... a ještě něco navíc

Věděli jste, že tsampa chrání proti 7 nemocem? Konkrétně proti depresi, proti infarktu a cévním onemocněním, proti rakovině, proti efektu stáří, cukrovce a vysokému tlaku.

Nebo že tsampu snídají kosmonauti NASA a chtějí si ji vzít i na Mars? 

Tsampa v sobě ukrývá spoustu zajímavostí a právě o ně spolu s mistrovskými fotkami Richarda Slaby se s Vámi chceme podělit. Věříme, že krásný, funkční kalendář plný informací nám pomůže tsampu rozšířit i na Váš stůl.

Proč to děláme?

Protože chceme pomáhat. A to nejen v Himálaji chudým Tibeťanům, ale i v České republice zaměstnáváním lidí, kteří práci hledají jen velmi těžko. Zároveň jsme nadšeni, že lidem dáváme potravinu, která nejenže má blahodárné účinky na lidský organismus, ale také nám umožňuje zachovávat tibetskou kulturu živou a pomáhat. Přestože v oblasti Himálaje je tsampa každodenní součástí místní kuchyně, u nás ji málokdo zná. Výrobou kalendáře o tsampě můžeme tuto zázračnou potravinu nejen představit lidem, ale také financovat další projekty. Děkujeme Vám.

News

May 5, 2020 Dokázali jsme to. DĚKUJEME VÁM!

Vážení přátelé, Slovy ani neumíme vyjádřit, jak moc jsme Vám vděční za podporu, kterou jste nám dali. Momentálně jsme utopení v záplavě famózních fotek Richarda Slaby a vybíráme ty nejlepší z nejlepších do kalendáře. Zároveň chystáme další odměny, které budeme v následujících dnech odesílat. A…

More

Apr 22, 2020 Už chybí jen kousek. Děkujeme Vám za podporu!

Už jen 10 dní nám zbývají do konce HITHITové kampaně na tsampa kalendář. Již 67 lidí si udělalo radost odměnami, které na Vás čekají za příspěvek. Pořád nám chybí velká část, přesto věříme, že kampaň bude úspěšná. Bez Vás, to ale nezvládneme. Prosíme sdílejte, šiřte a podpořte nás. Děkujeme!

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • 92 from 100 Dobrý pocit + odznak s tibetskou vlajkou

  Děkujeme Vám za podporu, moc si jí vážíme! Za odměnu Vás bude hřát dobrý pocit a navíc Vás ozdobíme odznakem s tibetskou vlajkou.
   

  Reward delivery: In a month

  EUR 3.54
  (CZK 90)
 • 87 from 100 Tibetské modlitební praporky

  Děkujeme Vám za podporu, moc si jí vážíme! Za odměnu Vám pošleme tradiční tibetské modlitební praporky, které vynesou Vaše přání až do nebes.

  Reward delivery: In a month

  EUR 4.72
  (CZK 120)
 • 92 from 100 Tsampa 250 g

  Děkujeme Vám za podporu, moc si jí vážíme! Za odměnu Vám pošleme malé balení tsampy. Dobrou chuť.

  Reward delivery: In a month

  EUR 5.90
  (CZK 150)
 • 77 from 100 Tsampa 500 g

  Děkujeme Vám za podporu, moc si jí vážíme! Za odměnu Vám pošleme velké balení tsampy. Dobrou chuť.

  Reward delivery: In a month

  EUR 7.87
  (CZK 200)
 • 91 from 100 CD Himálajské pohádky

  Děkujeme Vám za podporu, moc si jí vážíme! Za odměnu Vám pošleme CD Himálajské pohádky - originální lidové příběhy z Tibetu, Bhútánu, Ladaku a Sikkimu vyprávěné Nelou Boudovou, Bárou Hrzánovou, Vladimírem Javorským a Jiřím Lábusem.

  Reward delivery: In a month

  EUR 8.66
  (CZK 220)
 • 140 from 150 Kalendář

  Děkujeme Vám za podporu, moc si jí vážíme! Za odměnu Vám pošleme výsledek našeho snažení – kalendář, který Vám osvětlí vše, co jste o tsampě chtěli vědět, ale báli jste se zeptat.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 11.80
  (CZK 300)
 • 85 from 100 Kalendář + tibetské modlitební praporky

  Děkujeme Vám za podporu, moc si jí vážíme! Za odměnu Vám pošleme modlitební praporky a kalendář, který Vám osvětlí vše, co jste o tsampě chtěli vědět, ale báli jste se zeptat.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 15.74
  (CZK 400)
 • 96 from 100 Kalendář + tsampa 250g

  Děkujeme Vám za podporu, moc si jí vážíme! Za odměnu Vám pošleme kalendář, který Vám osvětlí vše, co jste o tsampě chtěli vědět, ale báli jste se zeptat a malé balení tsampy.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 17.71
  (CZK 450)
 • 83 from 100 Kalendář + tsampa 500 g

  Děkujeme Vám za podporu, moc si jí vážíme! Za odměnu Vám pošleme kalendář, který Vám osvětlí vše, co jste o tsampě chtěli vědět, ale báli jste se zeptat a velké balení tsampy.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 19.67
  (CZK 500)
 • 24 from 30 Kalendář podepsaný Nelou Boudovou

  Děkujeme Vám za podporu, moc si jí vážíme! Za odměnu Vám pošleme kalendář, který Vám osvětlí vše, co jste o tsampě chtěli vědět, ale báli jste se zeptat s vlastnoručním podpisem členky naší správní rady, známé české herečky Nely Boudové.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 19.67
  (CZK 500)
 • 95 from 100 2x Kalendář + tsampa 500 g

  Děkujeme Vám za podporu, moc si jí vážíme! Za odměnu Vám pošleme 2 kalendáře, které Vám osvětlí vše, co jste o tsampě chtěli vědět, ale báli jste se zeptat a velké balení tsampy.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 27.54
  (CZK 700)
 • 7 from 8 Tsampový workshop v Ostravě

  Děkujeme Vám za podporu, moc si jí vážíme! Za odměnu Vás pozveme na workshop, na kterém se dozvíte pradávná tajemství, která v sobě tsampa ukrývá a naučíte se z ní připravovat dobroty.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 47.22
  (CZK 1,200)
 • 3 from 5 Tibetská večeře s týmem MOST ProTibet + kalendář

  Děkujeme Vám za podporu, moc si jí vážíme! Za odměnu Vám pošleme kalendář, který Vám osvětlí vše, co jste o tsampě chtěli vědět, ale báli jste se zeptat a pozveme Vás do Ostravy na tradiční tibetskou večeři s našim týmem.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 98.37
  (CZK 2,500)
 • 8 from 10 Partner kalendáře + poděkování a logo v kalendáři + kalendář

  Děkujeme Vám za podporu, moc si jí vážíme! Za odměnu se stanete partnerem našeho kalendáře, ve kterém Vám poděkujeme a zároveň Vám jeden zašleme.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 196.73
  (CZK 5,000)
 • 5 from 5 Partner kalendáře + poděkování a logo v kalendáři + 10 kalendářů

  Děkujeme Vám za podporu, moc si jí vážíme! Za odměnu se stanete partnerem našeho kalendáře, ve kterém Vám poděkujeme a zároveň Vám jich 10 zašleme.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 295.10
  (CZK 7,500)
 • 5 from 5 Partner kalendáře + poděkování a logo v kalendáři + večeře s MOSTem ProTibet

  Děkujeme Vám za podporu, moc si jí vážíme! Za odměnu se stanete partnerem našeho kalendáře, ve kterém Vám poděkujeme a zároveň Vás pozveme do Ostravy na tradiční tibetskou večeři s našim týmem.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 295.10
  (CZK 7,500)
 • 1 from 1 Generální partner kalendáře + poděkování a logo v kalendáři + 10 kalendářů

  Děkujeme Vám za podporu, moc si jí vážíme! Za odměnu se stanete generálním partnerem našeho kalendáře, ve kterém dostanete největší prostor pro poděkování a Vaše logo a zároveň Vám jich 10 zašleme.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 393.47
  (CZK 10,000)