Autorská kniha Císař ve světě

Příběh o mém měsíčním putování Thajskem s tříletým synem, který má Aspergerův syndrom. Na pozadí veselých historek a syrové reality nehledáme slony ani chrámy, ale cestu jeden k druhému. Pomozte knize na svět a vydejte se s námi na druhou stranu planety!

Císař ve světě na cestě k vám!

Jul 28, 2020

Přátelé! 

Jak už určitě víte, Císař ve světě je na světě a nejen to - na svou cestu vyrazil řádně pokřtěný! Tímto bych chtěla znovu poděkovat všem, kteří se našeho FANTAstického večírku zúčastnili! Bylo to skvělé a budu ještě dlouho vzpomínat... 💥💙

A TEĎ TROCHU PRAKTICKÝCH INFORMACÍ:

Každou volnou chvíli poctivě balíme, lepíme, ohýbáme, skládáme, popisujeme, atd., a proto je už většina Císařů na cestě do vašich schránek... (na poště mě rádi nemají) Do konce týdne odejdou všichni zbývající a poté se začnu postupně ozývat těm, kteří jste si objednali Císařskou kávu či mejdánek... Těším se na vás!

Pro ty, kteří zvolili osobní předání hlásím, že Císařové jsou ode dneška v plném počtu připraveni k vyzvednutí ve studiu Divan Design v Holešovicích! Adresa je Dělnická 53 (vchod z ulice Na Maninách) a stavit se můžete každý den od 10 do 16 hodin. Je to ten dům nad Kovoslužbou u tramvajové zastávky Maniny. Arcivévoda už se taky těší! 

A teď to nejdůležitější - přeji vám všem krásné léto!🌞 Užívejte si ho plnými doušky ať jste kde jste, a vezměte Císaře třeba k vodě...😉 Doufám, že se vám knížka bude líbit! Takové zahřátí u srdce totiž žádné slunce nenahradí...

Ještě jednou díky za podporu.

L+K+V

Pozvánka na KŘEST Císaře ve světě! :)

Jun 26, 2020

Milí přátelé,

třikrát hurá, je to tak! Císař ve světě zdolal všechny překážky, doběhl do cílové rovinky a právě teď získává v tiskárně fyzickou podobu:))) To je samo o sobě velkým důvodem k oslavě, proto bychom vás všechny rádi pozvali na připravovaný KŘEST, který proběhne ve středu 22. července na Štvanici v Praze! Podrobné informace najdete na přiložené pozvánce, ale pokud se budete chtít ještě na cokoliv zeptat, neváhejte a napište mi prosím email nebo sledujte Císařský Facebook.

Jste všichni srdečně zváni! Doufám, že si to společně užijem a připravíme knížce jaksepatří důstojný vstup do života:)))

Moc se na vás těšíme! L+K+V

P.S. Pro ty z vás, kteří jste zvolili osobní předání knížky, zde bude balíček připravený... Samozřejmě bychom při této příležitosti Císaře nejradši předali všem zúčastněným předplatitelům, ale nejsme si jistí zda to bude reálné - některé detaily se totiž ještě dokončují ručně... Nicméně slibujeme, že se pro to pokusíme udělat maximum. I z tohoto důvodu prosím potvrďte svoji účast na len.linhart@gmail.com. Víme, je to taková nemilá formalita a vítaný bude nakonec každý účastník, ale rádi bychom si plus mínus udělali představu, nejen kvůli knížkám... ;)

Císařské hlášení o stavu věcí

May 26, 2020

Naši milí, Císař posílá pozdravy do příznivější doby!

Pro ty, kteří už vyhlížejí pošťáka a nesledují naši stránku na FB, přinášíme krátké hlášení o stavu projektu...

Tak tedy, na vědomost se dává:
😷 První týdny po skončení Hithitu jsme se ze dne na den ocitli zcela mimo provoz... Zavřená školka, zrušené zakázky, šití roušek, však víte - každého z nás to nějak zasáhlo... Volný čas na Císařskou práci zůstal v rovině snění. A to nejen můj, ale i těch, kteří mi s knížkou pomáhají po technické stránce. Minulý měsíc se podařilo trošku vybalancovat a najít časové skulinky (hlavně v noci). Povedlo se dotáhnout rukopis do stádia mojí spokojenosti - puntičkáři pochopí - a právě teď probíhají poslední redakční úpravy a korektury... Tiskárna je domluvená a zhruba v půli června by stroje mohly vyplivnout první nátisk (co všechno by se v téhle fázi mohlo ještě zkomplikovat raději nedomýšlím, zádrhelů je teď všude kolem habaděj). Nakonec přijde na řadu ruční finalizace - jsou zkrátka věci, přes které nejede vlak:)

Očekávaný termín, kdy bude knížka úplně hotová se tedy posouvá z května/června na červen/červenec... Je mi to moc líto, ale zároveň věřím, že situaci pochopíte a děkuji vám všem za trpělivost!

Císařský křest je zatím ve hvězdách, ale doufám, že v červenci by se nějaká sláva uskutečnit mohla - protože bych vás všechny ráda viděla a protože knížky přece nepíšu každý den! O termínu budu včas informovat mejlem, ale bych to ráda udělala až ve chvíli, kdy budu držet v ruce ten nátisk:)

To je zatím všechno... Snad vás Císařské novinky nezklamaly... Věřte prosím, že to teď není úplně jednoduché a snažím se zuby nehty. Jak se máte vy??? Přejeme hodně zdraví, sil a klidných dnů, mějte se krásně!

😘🌞💙

DÍKY! DÍKY! DÍKY!

Mar 12, 2020

Přátelé! Projekt Císař ve světě dneska doběhl do svého konce a díky vám je to konec veleúspěšný - nad míru všech mých nejodvážnějších očekávání:))). Vím, že už jsem děkovala několikrát a že už vám to možná leze na nervy, přesto mi dovolte poděkovat ještě naposledy. Jsem neskonale vděčná za každičký příspěvek, každé sdílení, každé vlídné slovo a veškerou podporu, které se mi během těch divokých šesti týdnů dostalo vrchovatě. A za všechny ty krásné lidi, co mi Císař přinesl do života... Upřímně mě to dojalo a svým způsobem to byla cesta minimálně stejně dobrodružná, jako ta naše s Kryštofem, i když v úplné jiných dimenzích. 

Ale taky cesta značně vyčerpávající, protože nejsem zvyklá na přílišnou pozornost a moje introvertní povaha musela překonávat velké výzvy. Proto vás chci jen krátce informovat, že se na nějakou dobu zase trošku "odmlčím" ze světa sociálních sítí, zalezu si zpátky do svojí jeskyně a s pomocí moji redaktorky a korektorky budu Císaře finalizovat, obrážet tiskárny, atd. atd.
Bohužel dnešní situace je taková, že nás možná bude v jeskyních zalezlých vícero:(... Věřím ale, že se to podaří co nejdřív překonat a všichni se ve zdraví potkáme na KŘTU Císaře ve světě! Předběžný odhad je konec května/začátek června - o všem důležitém vás budu zavčas informovat:).
Takže DÍKY, DÍKY, DÍKY!!!! 
Hodně sil, lásky, pohody a ZDRAVÍ do dalších dnů vám ze srdce přejí Lenka + Kryštof + Vojtěch
 

Malá novinka v odměnách:)

Mar 2, 2020

Milí přátelé!
Ráda bych vám všem znovu poděkovala za nekončící podporu, kterou Císařovi dopřáváte plnými doušky... Mám šílenou radost a nemůžu se dočkat, až začnu knížku realizovat:).

Pořád jsem přemýšlela nad tím, jak pojmout ZÁLOŽKU... Měla jsem za to, že musí být v jednotném vizuálním stylu jako celá knížka. Ale víte co? Nemusí. Může být totiž ještě něčím navíc - objektem, který si potom dáte na lednici nebo pošlete dál svým přátelům... Mám velkou radost, že mladá výtvarnice, vědkyně, bojovnice a mluvčí za práva lidí na spektru autismu Dodo nám nějaké záložky vytvoří:). Finální formu ještě ladíme, každopádně to budou pohlednice, které kromě skvělých kreseb ponesou i textové zprávy z "jejich" světa - vzkazy, které by nám rádi sdělili...

 
Mám z téhle spolupráce opravdu radost!!! Jestli máte tady radost a neobjednali jste si Císaře i se záložkou, nevadí. Rozhodla jsem se přidat do odměn tři její pohlednice/záložky, které můžete za 100 Kč pořídit samostatně, kniha nekniha. A jenom pro pořádek dodávám, že těmito penězi podpoříte přímo tuhle talentovanou, odvážnou holku.
Krásný den, hurá a díky! 

100% skvělých lidí překonalo hranici 100%!!!

Feb 20, 2020

Milí přátelé!

Tak TOHLE, co jste dokázali každičkým svým příspěvkem, je naprosto neuvěřitelné! Myslím, že slova díků už ani nestačí... Přesto DĚKUJU!!! A chci vám říct, že jste jedné bláznivé matce splnili sen. A nejen to. Ta obrovská podpora, kterou mi celou dobu dáváte najevo, to množství skvělých lidí, které mi celá tahle "cesta" přináší do života... Je to dechberoucí. Oslavte dobytý milník alespoň na dálku s námi! :)
Na blízku to oslavíme později na křtu Císaře ve světě, který BUDE!!!

Jste všichni úžasní, díky!

Feb 7, 2020

Milí přátelé, známí i neznámí!

Chtěla bych vám upřímně poděkovat za vaši neskutečnou podporu a i když nerada bývám patetická - mám fakt na krajíčku, jsem dojatá, překvapená a neskutečně si toho vážím:))) Císař se díky vám přehoupnul do druhé poloviny ve strašně krátkém čase a já už teď opravdu začínám věřit, že knížka vyrazí do světa, tak jako my dva... DĚKUJEME!

Krásný víkend, L+K

EUR 5,941
pledged of EUR 3,829

155%

155% completed

282 contributors pledged

Literature

Praha, Hlavní město Praha, Česko

Choose reward for your contribution

 • 7 3 záložky/pohlednice od výtvarnice Dodo Dodo

  3 pohlednice vytvořené ​mladou výtvarnicí, vědkyní a bojovnicí za práva lidí na spektru autismu Dodo Dodo se vzkazem z "jejich" světa, doručení poštou v České republice a na Slovensku  
  (výtěžek poputuje přímo jí)
   

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 3.83
  (CZK 100)
 • 84 Kniha Císař ve světě + osobní odběr

  1 knížka s osobním vyzvednutím na křtu nebo ve studiu Divan Design v Praze-Holešovicích

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 11.49
  (CZK 300)
 • 101 Kniha Císař ve světě + poštovné

  1 knížka s doručením poštou v České republice a na Slovensku

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 13.79
  (CZK 360)
 • 26 Kniha Císař ve světě s osobním věnováním a záložkou

  1 knížka s vepsaným věnováním (husím brkem) a záložkou, doručení poštou v České republice a na Slovensku

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 17.61
  (CZK 460)
 • 6 Kniha Císař ve světě + Císařské pexeso

  1 knížka + pexeso s ilustracemi z knihy, doručení poštou v České republice a na Slovensku

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 21.44
  (CZK 560)
 • 9 from 20 Kniha Císař ve světě + obraz od samotného Císařpána 

  1 knížka + 1 malý obraz na plátně, 100% vlastnoruční Císařovo dílo, doručení poštou v České republice a na Slovensku

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 25.27
  (CZK 660)
 • 11 Kniha Císař ve světě + Císařský plecháček na cesty 

  1 knížka + 1 plechový hrneček s potiskem ilustrace z knihy, doručení poštou v České republice a na Slovensku

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 29.10
  (CZK 760)
 • 10 Balíček 3 knih Císař ve světě   

  3 knížky s doručením poštou v České republice a na Slovensku  

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 32.93
  (CZK 860)
 • 21 from 30 Kniha Císař ve světě + Císařská mašinka z 3D tiskárny

  1 knížka + 1 mašinka z 3D tiskárny vlastnoručně vyrobená arcivévodou Vojtěchem, doručení poštou v České republice a na Slovensku

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 36.76
  (CZK 960)
 • 11 Kniha Císař ve světě + KAFE U DVORA

  káva a dortík někde v Praze s povídáním o čemkoliv - děti, rady na Vaše cesty, pomoc s přípravou itineráře (máme docela nacestováno...:)), nebo jenom tlachání nad pišingrem

  + 1 knížka s vepsaným věnováním a záložkou, doručím osobně
   

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 38.29
  (CZK 1,000)
 • 4 Kniha Císař ve světě + CÍSAŘSKÝ DÝCHÁNEK 

  večer pro 10-15 lidí s autorským čtením, povídáním o cestě, promítáním fotek a thajským jídlem pro všechny (ve vašem prostoru)

  + 1 knížka s doručením poštou v České republice a na Slovensku

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 191.46
  (CZK 5,000)
 • 2 Kniha Císař ve světě + MECENÁŠTVÍ

  poděkování ctěnému mecenáši Císařského dvora otištěné přímo v knize (jméno, logo)

  + 1 knížka  s osobním věnováním a záložkou, doručení poštou v České republice a na Slovensku  

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 191.46
  (CZK 5,000)
 • 0 Balíček 10 knih Císař ve světě + ARCIMECENÁŠTVÍ

  poděkování ctěnému arcimecenáši Císařského dvora otištěné přímo v knize (jméno, logo a osobní vzkaz)

  + 10 knížek s osobním věnováním a záložkou, doručení poštou v České republice a na Slovensku  

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 574.38
  (CZK 15,000)
 • 1 from 1 Balíček 15 knih Císař ve světě + Císařský plecháček + CÍSAŘŮV KMOTR

  jedinečná možnost stát se tím, kdo při křtu slavnostně chrstne thajskou Fantou na knihu

  poděkování velectěnému kmotrovi otištěné přímo v knize (jméno, logo a osobní vzkaz)

  + 1 plechový hrneček s potiskem ilustrace z knihy

  + 15 knížek s osobním věnováním a záložkou, doručení poštou v České republice a na Slovensku 

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 957.30
  (CZK 25,000)