Zachraňme 18. ročník festivalu NaNečisto

Divadelní spolek Odevšad pořádá festivaly už 18 let. Rádi bychom, diky Hithitu uskutečnili i další ročník divadelního festivalu NaNečisto v Mostě. Vybrané peníze využijeme na jeho realizaci. Moc děkujeme za Vaši pomoc.

Author: Spolek Odevšad

 • NaNečista se účastnilo od vzniku přes 300 souborů.

 • Na workshopech se vystřídalo přes 999 seminaristů.

 • Hrálo zde přes 1500 herců.

 • Ale rodinná atmosféra je pořád.

EUR 3,186
pledged of EUR 2,764

115%

115% completed

98 contributors pledged

Theater, Art

Most, Ústecký kraj, Česko

All or nothing. Project finished on Feb 20, 2023 at 09:15.

Show all rewards

Co je NaNečisto?

NaNečisto je nepostupový a nesoutěžní divadelní festival. Koná se v předstihu před ostatními amatérskými přehlídkami, aby si divadelní soubory mohly svou čerstvě nazkoušenou inscenaci zahrát nanečisto – poprvé vyslechnout hodnocení odborné poroty, vyzkoušet si reakce publika, uskutečnit veřejnou generálku dříve, než se budou účastnit postupových přehlídek, a získat tak zpětnou vazbu, aby mohly na své inscenaci ještě pracovat. Festival NaNečisto má celostátní rozměr. Účastní se ho soubory ze všech krajů ČR. Naše přehlídka díky tomu přináší možnost socializace a výměny zkušeností jak účastníků mezi sebou, tak vedoucích souborů i profesionálních lektorů a porotců. Díky neformální a přátelské atmosféře a pečlivém výběru hostů, vzniká unikátní platforma k diskuzi a dalšímu rozvoji všech zúčastněných.

Festival NaNečisto se zrodil v Liberci a v současné době se odehrává v Mostě.

Jak jsme začali?

Historie NaNečista začíná rokem 2006, kdy se jednalo o jednodenní akci pro místní soubory konanou v libereckém Experimentálním divadle. Právě tam si mladí umělci mohli poprvé vyzkoušet své inscenace „nanečisto“, a to dříve než vyrazí na jakoukoli postupovou divadelní přehlídku. Jednodenní divadelní přehlídka se postupně proměnila v několikadenní festival, který každoročně navštíví zhruba 100 nadšených divadelníků všech věkových kategorií. Několik posledních let NaNečisto probíhá v ZUŠ F. L. Gassmanna v Mostě.

Proč to děláme? Milujeme divadlo a chceme pro dětské, mladé i dospělé soubory vytvářet prostor, kde si mohou vyzkoušet reakci publika a vyslechnout hodnocení odborné poroty dříve, než se zúčastní některé z postupových přehlídek, a získat tak hodnotnou zpětnou vazbu pro další práci, a to nejen na inscenaci, se kterou NaNečisto navštíví, ale i do své budoucí tvůrčí činnosti. Kromě toho se v rámci festivalu každý rok konají umělecké semináře pod vedením odborných lektorů, kde se účastníci naučí spoustu nového. NaNečisto navíc každoročně provází přátelská atmosféra - je to místo, kde se setkávají nadšení lidé s podobnými zájmy, kteří se navzájem inspirují. 

Festival NaNečisto se bude konat v termínu od 1. do 5. 3. 2023

Tak jako každý rok, i letos na účastníky čeká lektorský sbor složený z odborníků, kteří budou připravení zhruba dvakrát denně na diskusních seminářích pohovořit o viděných představeních a poradit účastníkům, jak své inscenace posunout dál. Slovo na diskusích dostanou i diváci. Tak jako předchozí roky i letos počítáme s tím, že na NaNečistu své inscenace představí přibližně 15 divadelních souborů. Letošní ročník chceme navíc okořenit koncertem a inspirativním představením, jelikož NaNečisto letos oslaví své 18. narozeniny. A kdo za ním stojí? Oficiálně je akce pořádána Divadelním Spolkem Odevšad, který vznikl nejprve jako amatérský divadelní soubor složený z účastníků pantomimického semináře na divadelním festivalu Jiráskův Hronov v roce 2004. Od roku 2006 funguje také jako občanské sdružení a od roku 2014 jako spolek. Celá organizace festivalu je zajištěna týmem několika dobrovolníků z řad vysokoškolských studentů a mladých lidí se zájmem o divadlo. Tým pracuje bez nároku na honorář.

Na organizaci festivalu NaNečisto se podílelo několik desítek lidí, a to bez nároku na honorář.

Na co potřebujeme peníze?

Po dlouhých letech jsme bohužel nedosáhli na dotace z MKČR a proto jsme se uchýlili k využití hithitové kampaně. Takhle jednoduché to je. V odměnách nabízíme nejen mnoho různých zážitků týkajících se festivalu, ale také materiální dary. Pokud se nám na těchto odměnách podaří vybrat cílovou částku, bude moci festival proběhnout bez komplikací a hlavně v plném rozsahu. Předem děkujeme, že se na této kampani budete případně podílet příspěvkem či sdílením. Letos již plnoleté NaNečisto je pro nás totiž srdeční záležitostí.

Na organizaci NaNečista se v průběhu osmnácti let podílela celá řada lidí. Akci založil ve svých sedmnácti letech Pavel Skála, student DAMU a učitel na ZUŠ F. L. Gassmanna, který v čele festivalu stál dlouhých osm let. Poté organizaci Nanečista převzala studentka DAMU Kateřina Císařová. Posledních osm let festival vede Dominika Zelenková. Ruku k dílu ale přidalo mnoho dalších lidí. Za pomoc při organizaci vděčíme Petru Bestovi, Jiřímu Melnikovovi, Leoně Houdkové, Barboře Gréeové, Oksaně Kaplanové, Báře Purmové, Zuzaně Fuxové, Vojtovi Brzkovi a spoustě dalším. NaNečisto jsme všichni organizovali ve svém volném čase a bez nároku na odměnu. Někdy to byl opravdu boj – obzvláště, co se týče shánění financí, nebo divadelních i ubytovacích prostor. Zažili jsme mnoho stresových situací, ale také máme mnoho krásných zážitků a vzpomínek. V případě, že by se nám podařilo vybrat více peněz, než jsme stanovili, dovolili bychom si být po těch letech dřiny trochu sobečtí. Využili bychom je pro nás - jako příspěvek na společný víkend, kterým bychom se odměnili za náročnou práci, kterou jsme za sebou nechali.

NaNečisto žije 18 let. 18 let, kdy jsme ho drželi nad vodou především pomocí grantů a dvou sbírek.

Teď potřebujeme pomoci od Vás. Ještě potřetí. A o to víc.

Děkujeme!

Za současný tým: 

Dominika, Kafe, Pavel, Bára a Lejča.

News

Feb 16, 2023 Ze 109% na 125% a víc <3

Tak jsme si to spočítali a jsme na tom skoro dobře.  1. limit 100% jsme dali. Ale aby to bylo bez problémů dost by nám pomohlo 125%! Jakože fakt. A že to myslíme VÁŽNĚ, tak  pro Vás máme několik důvodů proč přispět. A vy se nám pak můžete smát, brečet s námi, litovat nás nebo cokoliv dalšího. Máme…

More

Feb 8, 2023 Děkujeme, 1. cíl splněn.

Děkujeme všem přispěvatelům.  Díky Vám, NaNečisto BUDE a proběhne minimálně v jeho základní formě.  Věříme, že se nám ještě podaří něco vybrat.  Na co další peníze použijeme? Především na obědy a občerstvení pro lektory, organizátory a dobrovolníky. PŘEDEVŠÍM však na zkvalitnění doprovodného…

More

Project links

Comments

Choose reward for your contribution

 • sold 31
  Jen tak přispějte NaNečisto

  Přispěte jen tak, protože máte rádi festival NaNečisto a festival má rád Vás.

  Můžete přispět i více než je udáno (100 Kč).
   

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 3.95
  (CZK 100)
 • remaining 64 from 75
  Přispějte a podepište se!

  Přispějte na NaNečisto a podepište se na speciální plachtu s programem.  A co víc! Plachtu získá ten, kdo přispěje nejvíce v rámci této odměny.
   

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 7.90
  (CZK 200)
 • remaining 28 from 30
  Role toaletního papíru

  Na festivalu se můžou dít různé situace.
  Ale tebe žádná z nich nemusí překvapit s naším toaletním papírem.
  Kromě toho tato role bude podepsána všemi organizátory.
  Je to unikát.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 9.87
  (CZK 250)
 • remaining 11 from 20
  Pivko s organizátorem dle výběru

  Odměnu si můžeš vybrat na festivalu kdykoliv se ti zamane.
  V ceně je pivko pro tebe i pro organizátora.
  Bude to dobré mostecké pivo vyrobené s láskou.
  Organizátor se ti bude věnovat až do posledního loku. 

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 11.84
  (CZK 300)
 • sold 8
  Na legendární Mexickou pěst s hlavními organizátory!

  Přijďte během NaNečista na bar. Řekněte: koupil jsem si tuhle cenu, chci panáka s Domčou a Pavlem. OBA organizátoři si na Vás udělají čas a přijdou za Vámi na bar. V jakoukoliv denní/noční dobu. Budou tam pro Vás. Dají si s Vámi panáka legendární Mexické pěsti. A co víc - prozradí Vám její tajnou recepturu. 

   

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 15.79
  (CZK 400)
 • remaining 55 from 66
  Plátěná taška od našich přátel

  Naši přátelé z festivalu PřeMostění, Živé kultury doma i Divadelního klubu Školka nám věnovali tašky.
  Je na tobě, zda-li chceš mít tašku Nosim Beton, Podívej se taška, Rekultivuji kulturu, Revitalizuji kulturu, Jsem mecenáš kultury nebo jednoduše Chodim do Školky. 

  Všechny jsou krásné jako duha po dešti. 
  A ty je můžeš mít všechny, když si tuhle odměnu koupíš 6x. 

  Poštovné je v ceně.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 23.69
  (CZK 600)
 • remaining 2 from 4
  Zamoderuj si se skvělým moderátorem NaNečista

  Vyber si jeden ze čtyř festivalových dní a zamoderuj si se zkušeným moderátorem z řad organizátorů. Bude to zábava. 
   

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 27.64
  (CZK 700)
 • remaining 13 from 15
  Buď pártymužem/pártyženou NaNečista

  Každý den dostaneš od organizátorů láhev skvělého mosteckého vína. A co k tomu? Obejmutí od kohokoliv z organizačního týmu budeš chtít! 
   

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 29.61
  (CZK 750)
 • remaining 3 from 10
  Získej tři knihy

  Emailem Ti pošleme seznam knih, z něj si můžeš vybrat tři takové, které Ti udělají radost. My Ti je pak můžeme dát přímo na festivalu nebo poslat poštou.

  Pokud budeš chtít využít poštu, budeme rádi, když přihodíš 100 Kč na poštovné.

  Reward delivery: on address, in half a year after the Hithit project end

  EUR 31.58
  (CZK 800)
 • remaining 10 from 10
  Snídaně až ke karimatce

  Každý den festivalu, ti přineseme snídani (kafe a buchtu) k tvé karimatce. Hnedle po ránu. 

   

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 31.58
  (CZK 800)
 • remaining 4 from 10
  Květinka od organizátorů

  Tento jedinečný dar ti může udělat nejen radost, ale i úsměv na tváři.
  Organizátoři ti darují na festivalu květinu, kterou s láskou vypěstují přímo pro tebe.
  PS: Co z toho vznikne, nikdo neví, ale bude to stát za to. A bude to v květináči. S hlínou

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 35.53
  (CZK 900)
 • remaining 8 from 10
  Na Matějskou s Bárou na 1 atrakci

  Není v našem týmu romantičtější a hodnější duše plná pochopení, lásky a adrenalinu.
  Pokud nemáš parťáka, Bára je ta, která s tebou půjde na skoro jakoukoliv atrakci.
  V ceně je vstup na libovolnou atrakci do 250 Kč.
  Odměn můžete koupit až deset kusů.
  A představte si, jak bude Bára vypadat po deseti jízdách hlavou dolů.
  A to je přeci nádhera.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 39.48
  (CZK 1,000)
 • remaining 3 from 3
  Plavání s Leonou

  Chceš si zaplavat s naší z nás nejzkušenější plavkyní v pražském, chomutovském nebo jiném bazénu?
  Máš jedinečnou možnost. 
  V ceně je nejen přítomnost Leony po dobu 1,5 hodiny, ale i vstupné do bazénu (nikoliv tobogánového centra)! 
  Leona se s Vámi nejen vykoupe, zaplave, ale bude i třeba potápět nebo si sklouzne po skluzavce (bude-li přítomná).

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 39.48
  (CZK 1,000)
 • remaining 2 from 2
  Běhání s Pavlem a Leonou

  Chceš si zaběhat s Pavlem a s Leonou.
  Tak pojď.
  Ukážeme ti svoje trasy, pasy i vlasy. 
  Můžeme běhat v Mostě, Praze, Zaječicích i Liberci. Kdekoliv se domluvíme. 
  Ale musíme se domluvit.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 59.22
  (CZK 1,500)
 • remaining 1 from 2
  Výborný oběd s výbornou organizátorkou festivalu Nanečisto Dominikou Zelenkovou

  Zažijte nezapomenutelný oběd s ženou, který stojí za chodem NaNečista! Hlavní organizátorka Dominika Zelenková s Vámi poobědvá ve velkém! Těšit se můžete hned na tři chody - polévku, hlavní chod a dezert. Na tento zážitek nezapomenete. V ceně - hodinová přítomnost Dominiky Zelenkové a samozřejmě chutná hostina pro dva. 
   

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 138.18
  (CZK 3,500)
 • remaining 1 from 1
  Oběd s Petrem Bestou, jedním ze stou

  Tento lunch/brunch je nejen unikátní, ale i neodolatelný zážitek. Petr Vám sežene menu, dle vašich preferencí, které si potom společně sníte na místě, které byste nečekali, že vůbec existuje.
  Kdekoliv a kdykoliv bude Petr jenom pro Tebe! 
  On to zvládne.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 177.65
  (CZK 4,500)
 • remaining 1 from 1
  Jít na únikovou hru s Bárou a Pavlem

  Milujete únikové hry? My ano a o Pavlovi se říká, že mu jde o čas. Bára zase miluje hádanky. A taky vymýšlí hry. Hodně a ve velkým. Můžete jít 2 a Bára a Pavel. A taky si pak dáme limču.
  JUPÍ!
  A oblíbený číslo Báry je 5. 
   

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 219.31
  (CZK 5,555)
 • sold 1
  Buď partnerem NaNečista

  Můžeš se stát partnerem NaNečista a to takhle jednoduše! Stačí přispět a Tvé jméno bude všude. Na plakátech, na webových stránkách, v brožuře s programem. Budem si Tě vážit a mít Tě moc rádi! 

  U této odměny si vyhrazujeme právo vrátit peníze, pokud bychom nesouzněli například s morálními hodnotami přispěvatele.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 236.87
  (CZK 6,000)
 • remaining 1 from 1
  Oběd s Domčou a Pavlem

  Tříchodové menu s oběma. 
  Zažijte nezapomenutelný oběd s ženou a mužem, kteří stojí za celým NaNečistem. S Domčou a Pavlem. Juch.

  Můžete si popovídat o tom, jak to vzniklo, o tom, jak se to přesunulo a mnoho dalšího.

  Dobrou chuť.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 236.87
  (CZK 6,000)
 • sold 1
  Buď sponzorem NaNečista

  Můžeš se stát dokonce i sponzorem NaNečista a to takhle jednoduše! Stačí přispět a Tvé jméno bude všude a Ty můžeš být taky všude. Na plakátech, na webových stránkách a v brožuře s programem. Dostaneš také VIP permici na celý festival. Ta zahrnuje vstup na všechna představení a každý večer láhev skvělého mosteckého vína na účet oragninzátorů. Budem si Tě vážit a mít Tě moc rádi!

  U této odměny si vyhrazujeme právo vrátit peníze, pokud bychom nesouzněli například s morálními hodnotami přispěvatele.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 394.79
  (CZK 10,000)
 • remaining 1 from 1
  Představení Hrnečková Karkulka

  Soubor Brambůrky hraje Hrnečkovou Karkulku. 
  Soubor Brambůrky má rád NaNečisto.
  Soubor Brambůrky dojede k Vám a zahraje toto představení.

  Benzín do 150 kilometrů od Mostu v ceně.
  Termín dohodneme po skončení kampaně.

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 438.65
  (CZK 11,111)
 • Sold out!!
  Triko ze 3. ročníku NaNečisto od zakladatele festivalu!

  Triko, které zažilo své v dobrém i ve zlém. Tolik potu, tolik obětí i objetí. Krev, pot a slzy. Každý fanoušek by toto triko měl mít, navíc NaNečisto má letos 18 let, takže všechno je v pohodě.
   

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 59.22
  (CZK 1,500)
 • Sold out!!
  Chutný oběd s chutným zakladatelem festivalu NaNečisto Pavlem Skálou

  Zažijte nezapomenutelný oběd s mužem, který stojí za celým NaNečistem. MgA. Pavel Skála s Vámi poobědvá ve velkém! Těšit se můžete hned na tři chody - polévku, hlavní chod a dezert. Na tento zážitek nezapomenete. V ceně - hodinová přítomnost Pavla Skály a samozřejmě chutná hostina pro dva. 
   

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 118.44
  (CZK 3,000)
 • Sold out!!
  Ještě jeden oběd se zakladatelem Pavlem

  Zažijte nezapomenutelný oběd s mužem, který stojí za celým NaNečistem. MgA. Pavel Skála s Vámi poobědvá ve velkém! Těšit se můžete hned na tři chody - polévku, hlavní chod a dezert. Na tento zážitek nezapomenete. V ceně - hodinová přítomnost Pavla Skály a samozřejmě chutná hostina pro dva. 

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 123.61
  (CZK 3,131)