Zvaž to - bezobalový obchod nejen v centru Brna

Zvaž to je bezobalový obchod mimo centrum. 1.na Lesné, 2. v Bohunicích. Nákupy v množství, které potřebuješ, do vlastních nádob, které s sebou nemusíš nosit celý den. Obchod blíže k lidem. Přispějte prosím na vybavení - zásobníky, lednice, váhy či mlýnek.

EUR 5,759
pledged of EUR 5,728

100%

100% completed

145 contributors pledged

Community, Food

Brno, Jihomoravský kraj, Česko

Show all rewards

ZVAŽ TO zero waste nebo alespoň bezobalové nakupování

V rámci ochrany přírody a zodpovědného přístupu k naší planetě má stále více lidí vysněný cíl - žít tzv. zero waste způsobem. Nicméně cesta k dosažení tohoto cíle je složitá. Přesto ochrana přírody má smysl i v sebemenších krocích a bezobalové nakupování je jedním z nich. Dle našeho názoru jsou právě bezobalové obchody jedním z důležitých střípků celé skládačky zero waste konceptu. Bohužel vybavení takové bezobalové prodejny není levnou záležitostí, proto žádáme o pomoc právě Tebe a říkáme: Zvaž to!

ZVAŽ TO v Bohunicích

Nejen svůj nákup na váhu do vlastních nádob, ale i možnost nakupování s minimalizací zbytečných obalů. Tuto možnost chceme dát více lidem a to tím, že otevíráme obchod, který nebude v centru města, ale blíže u jejich domovů - konkrétně v Brně v Bohunicích. Chceme otevřít obchod se širokým sortimentem - od potravin, přes kosmetiku a drogerii až po různé pomůcky do domácnosti. Navíc nechceme být pouze bio, vegan, ultra zdravá prodejna, ale chceme nabízet i obyčejné potraviny a další produkty za příznivé ceny tak, aby u nás mohl nakoupit úplně každý. 

ZVAŽ TO na Lesné

Zkušenosti s chodem bezobalového obchodu již máme, proto víme, do čeho jdeme. A v podstatě i Ty víš, do čeho jdeš, pokud nás chceš podpořit, protože nás znáš už z Lesné. A pokud ještě ne, nebo bys měl/a nějaké pochybnosti, tak není nic jednoduššího než se do našeho stávajícího obchůdku vydat a přesvědčit se na vlastní oči jak to vedeme (a třeba i nakoupit). Pokud to máš k nám daleko, můžeš se stát naším fandou na facebooku či nás sledovat na instagramu a alespoň takto nás podpořit (ale určitě je lepší si v rámci odměn u nás něco adoptovat ;) ). Zde je malá ukázka, jak to u nás vypadá:

                               

ZVAŽ TO, jak moc nás chceš podpořit

Naším cílem Ti není dát nerezová brčka, pytlíky na opakované nákupy nebo šampuk. Naším cílem je mít co nejlépe vybavený obchod tak, abychom mohli co nejvíce zákazníkům nabídnout co nejširší sortiment. My víme, že pokud jsi dočetl až sem, tak jsi rozumný člověk, co si za nabízené odměny koupí přesně to, co potřebuje, co mu chybí nebo co by chtěl vyzkoušet. Proto jsme nepřipravili žádné "startovací" balíčky či konkrétní věcné odměny. Budeme rádi za každou podporu, kterou nám pošlete. Náklady na otevření se šplhají astronomicky vysoko, nebojte se tedy cílovou částku překročit ;)  Děkujeme!

Comments

Choose reward for your contribution

 • 13 Správnej fanda

  Fandíš naší myšlence? Pouze lajky obchod nevybaví :/ Nebo sis jen nic nevybral? Nic nepotřebuješ? Budeme rádi za každý příspěvek. Je to jen na Tobě - od 100 Kč do jakékoli částky. Bereme vše ;)

  Reward delivery: Not specified

  EUR 3.82
  (CZK 100)
 • 44 Poukaz třeba na trochu dobrot za 300 Kč

  Chceš nás trochu podpořit po otevření prodejny? Nechceš nic konkrétního? Stačí si koupit tuto poukázku, kterou Ti zašleme emailem, a vyzkoušet třeba ty dobroty z našeho sortimentu. Nebo poukaz darovat. Takový dárek určitě potěší!

  Reward delivery: In a week

  EUR 11.46
  (CZK 300)
 • 7 Omrkni (nejen očima) zákulisí

  Neváhej a využij jedinečnou možnost zjistit, jak bezobalový obchod doopravdy funguje!  Ukážeme ti a pak si i vyzkoušíš, jaká je práce ve Zvaž to. Během 4 hodin si vyzkoušíš úplně vše. Nebo můžeš darovat jako zážitek ;)

  Reward delivery: In a year

  EUR 19.09
  (CZK 500)
 • 42 Poukaz nejen na dobroty za 500 Kč

  Chceš nás podpořit po otevření prodejny? Nechceš nic konkrétního? Stačí si koupit tuto poukázku, kterou Ti zašleme emailem, a vyzkoušet třeba nejen dobroty, ale i další věci z našeho sortimentu. Nebo poukaz darovat. Takový dárek určitě potěší!

  Reward delivery: In a week

  EUR 19.09
  (CZK 500)
 • 27 Poukaz na naplnění spíže za 1000 Kč

  Chceš nás více podpořit po otevření prodejny? Nechceš nic konkrétního? Stačí si koupit tuto poukázku, kterou Ti zašleme emailem, a naplnit si celou spíž naším sortimentem. Nebo poukaz darovat. Takový dárek určitě potěší!

  Reward delivery: In a week

  EUR 38.19
  (CZK 1,000)
 • 0 Účast na otevírací party

  1. prosince 2019 bude ten slavný den, kdy do Bohunic byl bezobal doveden! Vem s sebou partnera či partnerku a přijďte na neveřejnou otevírací party s týmem Zvaž to, lidmi, kteří nás podporují, rodinou a přáteli. Bude občerstvení (do vlastních nádob!) a prvním zákazníkem můžeš být právě Ty!

  Reward delivery: In a week

  EUR 38.19
  (CZK 1,000)
 • 92 from 100 Adopce samospádového zásobníku

  Nikdo po Tobě nepojmenoval hvězdu? A co takhle samospádový zásobník? Adoptuj a bude se honosit Tvým jménem na věky věků.

  Reward delivery: In a month

  EUR 57.28
  (CZK 1,500)
 • 12 from 12 Adopce nádoby na stáčení

  Tekuté věci se musí z něčeho stáčet. Z vlastní zkušenosti víme, že nejlépe z krásné nerezové nádoby. Proudem potečou oleje, octy, sójovka či med.

  Reward delivery: In a month

  EUR 190.95
  (CZK 5,000)
 • Sold out!! Adopce váhy

  Nikdo po Tobě nepojmenoval hvězdu? A co takhle váhu? Váhu, bez které by obchod nemohl fungovat! Adoptuj a bude se honosit Tvým jménem na věky věků.

  Reward delivery: In a month

  EUR 229.14
  (CZK 6,000)
 • 2 from 3 Adopce lednice

  Nikdo po Tobě nepojmenoval hvězdu? A co takhle lednici? Navíc v ní budou jen samé dobrůtky! Třeba lokální pivečka či lahodná nemléka.  Adoptuj a bude se honosit Tvým jménem na věky věků.

  Reward delivery: In a month

  EUR 458.28
  (CZK 12,000)
 • 1 from 2 Adopce mlýnku na oříšková másla

  Nikdo po Tobě nepojmenoval hvězdu? A co takhle mlýnek na oříšková másla? Bude jediný v celém Brně! Arašídové, mandlové,...všechny čerstvé a lahodné. Adoptuj a bude se honosit Tvým jménem na věky věků.

  Reward delivery: In a month

  EUR 763.80
  (CZK 20,000)