Kuchařka #bezcukru #bezlepku #bezlaktózy

Kuchařka, ve které najdete více než 70 receptů bez cukru, lepku a laktózy. Pomozte mi s jejím vydáním, pro všechny, kteří se chtějí stravovat zdravě nebo trpí nesnášenlivostí na některou z vyloučených surovin.

Author: Zdena Plavcová

EUR 3,900
pledged of EUR 3,819

102%

102% completed

141 contributors pledged

Food, Literature

Show all rewards

Jak to začalo...

Všechno začalo na mých konzultacích. Testuju svým klientům, které potraviny jsou pro ně vhodné, podpoří jejich zdraví a cítí se po nich dobře, a které naopak mohou tělu škodit. Zajímá vás víc? Koukněte sem.

Z mé 5leté praxe jsem vypozorovala, že právě cukr, lepek a kravské mléko s laktózou nesedí většině lidí. Když jsem tedy následně doporučila svým klientům některou ze surovin (či jejich kombinace) z jídelníčku vyloučit, byli zděšení a velmi často se cítili bezradně. Báli se, že se nenají, že to bude příliš drahé, vaření zabere spoustu času, a navíc to ani nebude dobré. Zkrátka vůbec netušili, co vařit a jak. 

A protože já už jsem se takto stravovala několik let, přišlo mi to jako hračka. Proto jsem jim zpočátku některé recepty sepisovala a zasílala e-mailem. Ale to mi po čase přišlo neefektivní a motivovalo mě to k tomu vytvořit elektronickou Kuchařku #bezcukru #bezlepku #bezlaktózy a přesvědčit je o opaku. A mí klienti byli nadšení.

Časem však stále časteji volali po papírové verzi, které jsem z důvodu finanční náročnosti dlouho odolávala, ale nakonec jsem se rozhodla jim vyjít vstříc. Protože přeci jen tištěná kuchařka je tištěná kuchařka. Můžete si v ní listovat, zakládat, psát poznámky, nezmizí Vám, když jste chvíli neaktivní... No prostě těch výhod je celá řada.

A vy mi s tím nyní můžete pomoci!

Proč a pro koho jsem se rozhodla kuchařku vytvořit?

Ráda bych pomohla všem, kteří nemohou nebo nechtějí jíst cukr, lepek a laktózu a neví jak na to a nebo hledají další inspiraci. Té totiž není nikdy dost. 

Chci lidem ukázat, že zdravá strava není žádná věda. Chtěla bych je přesvědčit o tom, že si velmi snadno, rychle, z dostupných surovin, a navíc velmi chutně. A dokonce také levně.

Nevěříte? Přesvědčte se v mé Kuchařce #bezcukru #bezlepku #bezlaktózy sami.

Na co se můžete v kuchařce těšit?

Na 72 receptů rozdělených do 6 kategorií – snídaně, polévky, hlavní chody, přílohy (včetně pečiva), saláty a dezerty. Celkem 60 receptů je pak vhodných pro vegetariány, 34 pro vegany a 55 z nich neobsahuje vejce. U každého receptu naleznete reálnou fotku a srozumitelný popis přípravy. K většině receptů jsem vám přidala taky užitečné tipy.

Najdete v ní především inspiraci ke zdravému vaření, které zabere minimum času a bude chutnat celé rodině.

... a ještě něco navíc

Tvorbou kuchařky jsem strávila několik měsíců svého života. Nesmírně mě to bavilo a obohatilo, ale chvílemi taky značně vyčerpalo. Střídaly se mi pocity nesmírné radosti a totálního zoufalství. Dokonce jsem se dostala po 3 týdnech každodenního vaření a focení do fáze, kdy jsem se jednou ráno probudila a cítila se tak, že jestli půjdu ten den ještě uvařit jediný recept, tak mě to zabije. Ale chtělo to jen pár dní pauzu, oddych a pak šlo vše zase hladce. Protože ten pocit, že můžete někomu pomoct, prostě stojí za to!

Kdo vlastně jsem?

Jsem Zdena Plavcová, vystudovaný ekonom, který po mnohaleté práci na manažerské pozici v korporátu zjistil, že tahle cesta ho nenaplňuje. A tak jsem se vydala jinou cestou. Cestou zdravého životního stylu, hledání příčin nemocí a možností, jak pozitvně ovlivňovat naše tělo, aby se cítilo dobře, nejen bylinkami a bylinnými extrakty, ale také jídlem a pozitivním myšlením. Zkrátka cestou, která mi dává smysl a naplňuje mě. To, jak přesně moje cesta vypadala, si můžete detailněji přečíst na mém webu.

Já s prototypem kuchařky

Proč to dělám?

Protože vím, jak je těžké změnit zajeté zvyklosti a vzorce chování. Také proto, že vím, že strava je jedním ze základních stavebních kamenů našeho zdraví a dokáže nás velmi výrazně ovlivnit, ať už pozitivně, anebo negativně. A já bych si moc přála, aby těch, co budou ovlivněni právě tím pozitivním způsobem, bylo co nejvíc.

News

Feb 19, 2020 Tak konečně...

Hezký den, včera se mi konečně podařilo vyzvednout z tiskárny zbylé kuchařky, takže ti z vás, kteří kuchařku ještě nemají, tak ji mohou očekávat začátkem příštího týdne. 3x hurá! Moc děkuji za vaši trpělivost. Přeji ať se vám kuchařka líbí a ať podle ní rádi vaříte. Budu ráda, když mi dáte vědět.…

More

Jan 31, 2020 První várka kuchařek odeslána

Krásný den, ráda bych vás informovala, že první várku kuchařek jsem úspěšně odeslala a už mi píšete, že dorazily. Jsem moc ráda. Další dotisky budu mít koncem příštího týdne a pak obratem odesílám. Mějte se fajn, Zdena

More

Project links

Comments

Choose reward for your contribution

 • 10 Dobrý pocit :-)

  Chcete přispět prostě jen tak?
  Tak to je skvělé, moc si toho vážím! 

  Částku si můžete libovolně navýšit.

  Z celého srdce vám děkuji.


   

  Reward delivery: In a month

  EUR 5.73
  (CZK 150)
 • Sold out!! Kuchařka #bezcukru #bezlepku #bezlaktózy pro nejrychlejší

  Moc si vážím vaší odvahy být mezi prvními, kdo projekt podpoří, a proto si zasloužíte mou Kuchařku #bezcukru #bezlepku #bezlaktózy za opravdu vyjímečnou cenu (a to již včetně poštovného a balného).

  Kuchařku vám dodám do Vánoc a pokud jste z Prahy, tak vám ji ráda předám osobně.

   

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 11.46
  (CZK 300)
 • 60 Kuchařka #bezcukru #bezlepku #bezlaktózy

  Získáte mou Kuchařku #bezcukru #bezlepku #bezlaktózy za předprodejní cenu (a to již včetně poštovného a balného).

  Kuchařku vám dodám do Vánoc.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 13.37
  (CZK 350)
 • 33 from 50 Kuchařka #bezcukru #bezlepku #bezlaktózy s osobním věnováním

  Kuchařku #bezcukru #bezlepku #bezlaktózy ode mě dostanete za předprodejní cenu a navíc s osobním věnováním pro větší radost (a to již včetně poštovného a balného).

  Do poznámky, prosím, napište, pro koho věnování bude.

  Kuchařku vám dodám do Vánoc.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 15.28
  (CZK 400)
 • 6 Kuchařka #bezcukru #bezlepku #bezlaktózy a e-book k tomu

  Kuchařku #bezcukru #bezlepku #bezlaktózy vám zašlu za předprodejní cenu a ebook k tomu, tak abyste měli kuchařku vždy při ruce, i když budete třeba na cestách (a to již včetně poštovného a balného).

  Kuchařku vám dodám do Vánoc.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 17.19
  (CZK 450)
 • 1 Zástěra s logem #bezcukru #bezlepku #bezlaktózy

  Nechám pro vás vyrobit krásnou kuchyňskou zástěru s logem #bezcukru #bezlepku #bezlaktózy tak, abyste se při vaření už nikdy neumazali a navíc vám to ještě víc slušelo. 

  A zašlu vám ji poštou přímo domu.

   

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 19.09
  (CZK 500)
 • 17 from 30 2× Kuchařka #bezcukru #bezlepku #bezlaktózy

  Pošlu vám dvě mé Kuchařky #bezcukru #bezlepku #bezlaktózy za předprodejní cenu, takže vánoční dárek pro maminku, babičku, sestru, kolegyni či kamarádku máte vyřešený (a to již včetně poštovného a balného).

  Kuchařky vám dodám do Vánoc.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 22.91
  (CZK 600)
 • 0 Zástěra s logem a kuchařka #bezcukru #bezlepku #bezlaktózy k tomu

  Pošlu vám mou Kuchařku #bezcukru #bezlepku #bezlaktózy za předprodejní cenu (a to již včetně poštovného a balného) a k tomu pro vás nechám vyrobit krásnou kuchyňskou zástěru s logem #bezcukru #bezlepku #bezlaktózy tak, aby jste se při vaření už nikdy neumazali a slušelo vám to ještě víc.

  Oboje vám dodám do Vánoc.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 30.55
  (CZK 800)
 • 3 from 5 Plný pekáč buchet a Kuchařka #bezcukru #bezlepku #bezlaktózy s věnováním k tomu

  Dostanete mou Kuchařku #bezcukru #bezlepku #bezlaktózy za předprodejní cenu (a to již včetně poštovného a balného).

  Kuchařku vám dodám do Vánoc.

  Navíc jen a jen pro vás upeču skvělý dezert a k němu připravím kávu či čaj, během kterého si můžeme popovídat o dobrém a zdravém jídle. Během toho vám do kuchařky napíšu  velmi ráda věnování.  Co nesníte hned, zabalím vám sebou, tak abyste mohli potěšit i svou rodinu a přátele.

  A protože možná budete mít přes Vánoce mlsání dost, můžete se zastavit až do konce dubna 2020.

  Těšit se na vás budu v Praze v Karlíně.

   

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 32.46
  (CZK 850)
 • 17 from 20 3× Kuchařka #bezcukru #bezlepku #bezlaktózy

  Získáte tři mé Kuchařky #bezcukru #bezlepku #bezlaktózy za předprodejní cenu, takže vánoční dárky pro maminky, babičky, sestry, kolegyně či kamarádky už opravdu řešit nemusíte (a to již včetně poštovného a balného).

  Kuchařky vám dodám do Vánoc.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 32.46
  (CZK 850)
 • 7 from 10 Testování potravin na míru a Kuchařka #bezcukru #bezlepku #bezlaktózy s věnováním k tomu

  Má Kuchařka #bezcukru #bezlepku #bezlaktózy za předprodejní cenu (a to již včetně poštovného a balného) až k vám domu.

  Kuchařku vám dodám do Vánoc.

  A navíc konzultace zaměřená na testování vhodnosti potravin v délce 90 min, během které vám na míru otestuji, které potraviny vám sedí a které ne. Budete tak naprosto přesně vědět, co jíst, abyste se cítili skvěle. 

  Věnování do kuchařky vám ráda napíšu po skončení konzultace.

  Konzultaci bude možné uskutečnit do konce dubna 2020.
   

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 68.74
  (CZK 1,800)
 • Sold out!! Pozvání na večeři pro 2 a k tomu pro každého Kuchařka #bezcukru #bezlepku #bezlaktózy s věnováním

  Zašlu vám dvě mé Kuchařky #bezcukru #bezlepku #bezlaktózy za předprodejní cenu (a to již včetně poštovného a balného).

  Kuchařky vám dodám do Vánoc.

  Navíc vás pozvu k sobě na večeři, kde pro vás a jednoho vašeho hosta připravím 3-chodové menu. Během večeře vám do kuchařky napíšu věnování.  

  Na večeři se můžete zastavit až do konce dubna 2020.

  Budu se na vás těšit v Praze v Karlíně.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 114.57
  (CZK 3,000)
 • Sold out!! Pozvání na večeři pro 2 a k tomu pro každého Kuchařka #bezcukru #bezlepku #bezlaktózy s věnováním

  JEŠTĚ JEDNA NAVÍC!!!
  Pozvání na večeři pro 2 a k tomu pro každého Kuchařka #bezcukru #bezlepku #bezlaktózy s věnovánímZašlu vám dvě mé Kuchařky #bezcukru #bezlepku #bezlaktózy za předprodejní cenu (a to již včetně poštovného a balného).

  Kuchařky vám dodám do Vánoc.

  Navíc vás pozvu k sobě na večeři, kde pro vás a jednoho vašeho hosta připravím 3-chodové menu. Během večeře vám do kuchařky napíšu věnování.  

  Na večeři se můžete zastavit až do konce dubna 2020.

  Budu se na vás těšit v Praze v Karlíně.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 114.57
  (CZK 3,000)
 • Sold out!! Individuální kurz vaření (Praha a okolí) a Kuchařka #bezcukru #bezlepku #bezlaktózy k tomu

  Dostanete mou Kuchařku #bezcukru #bezlepku #bezlaktózy za předprodejní cenu (a to již včetně poštovného a balného).

  Kuchařku vám dodám do Vánoc.

  A navíc vám uspořádám individuální kurz vaření bez cukru, bez lepku a bez laktózy na téma, které spolu vybereme a to přímo ve vaší kuchyni. Na kurz si můžete přivést jednoho kamaráda.

  Věnování do kuchařky vám ráda napíšu během kurzu.

  Individuální kurz vaření bude možné uskutečnit do konce dubna 2020.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 206.22
  (CZK 5,400)
 • 2 from 3 Degustace vín s občerstvením pro 10 osob a Kuchařka #bezcukru #bezlepku #bezlaktózy pro každého

  Dohromady deset mých Kuchařek #bezcukru #bezlepku #bezlaktózy za předprodejní cenu (a to již včetně poštovného a balného).

  Kuchařky vám dodám do Vánoc.

  Navíc vás a 9 Vašich přátel pozvu na skvělou degustaci vín, ke kterým vlastnoručně připravím občerstvení bez cukru, bez lepku a bez laktózy. Během degustace vám do všech kuchařek ráda napíši věnování.

  Degustaci je možné po dohodě uspořádat kdykoliv do konce června 2020.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 496.47
  (CZK 13,000)
 • 1 from 1 Partnerství

  Zaujal vás můj projekt natolik, že byste se chtěli stát mým partnerem?
  Tak to je skvělé a gratuluji!

  Protože já pro své partnery udělám vše, co jim na očích vidím.

  Připravím pro vás ne pět, ani deset, ale rovnou dvacet Kuchařek #bezcukru #bezlepku #bezlaktózy.
  Věnuji vám celou jednu stranu ve své kuchařce. 
  Oficiálně vám poděkuji na Facebooku a Instagramu.
  Napíšu o našem partnerství článek na web a dám o něm vědět na sociálních sítích a v newsletterech všem mým fanouškům, a že jich není málo.
  A pokud jste výrobce surovin, které jsou v kuchařce použity, ráda v těchto receptech uvedu Vaše logo.

  Kuchařky vám dodám do Vánoc.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 1,336.64
  (CZK 35,000)