Lidský hlas by Run OpeRun

Kult ženské krásy bez příkras či romantizace! To je opera Lidský hlas od Francise Poulanca. Podpoř projekt strhujících emocí, inovativní zpracování a tradiční punkový charakter akcí Run OpeRun!

Author: Run OpeRun

EUR 523
pledged of EUR 1,908

27%

27% completed

20 contributors pledged

Music, Art

Praha, Hlavní město Praha, Česko

Show all rewards

Proč opera Lidský hlas? 

Celé to začalo jak jinak než v kavárně. První impulz přišel od režisérky Veroniky Loulové. Téma ženství je v opeře často vyobrazováno velice sterotypně a tudíž je těžké se v současné době s hrdinkou ztotožnit a chápat její jednání. V opeře Lidský hlas pozorujete příběh se zatajeným dechem a střídají se ve vás pocity smutku i štěstí. Tak takhle to začalo. Chceme dělat operu pro současného diváka. Diváka, který se nebojí. 

Možná od nás už znáte....

Neznáte Run OpeRun? Možná jste se kdysi procházeli na Letné a zahlédli naši Kouzelnou flétnu. Možná jste seděli v kavárně a číšnici kolem Vás začali zpívat. Možná jste navštívili festival Povaleč a viděli hororovou Rusalku! To všechno jsme my. Pokud Vás zajímá víc, zde jsou naše webové stránky - www.runoperun.cz

Co je náš cíl?

Rádi bychom vybrali patřičné peníze, abychom mohli operu realizovat dle našich vysněných představ. Opera je narozdíl od činohry nákladnější tudíž hledáme právě finanční prostředky. Kam vaše peníze půjdou? Rozhodně je plně využijeme. Přispíváte na tvorbu kostýmů, scénografii a pronájem prostoru. Vaše příspěvky můžete vidět přímo na scéně. Možná právě Vaše pomoc umožní vznik celé inscenace. Bez peněz Vám nemůžeme ukázat, co dokážeme! Jsme samozřejmě ohromně vděčni za jakoukoliv pomoc při realizaci. Dalším a hlavním cílem je naše umělecké poslání, které známe a ctíme. Nechceme operu, která je plytká a nic nevypráví. Chceme se zabývat současností, ale zároveň mít všechny umělecké složky v opeře kvalitní. 

Co čekat? 

Opera představuje intimní monodrama o ženě, jejím hlase, těle a mysli v konfliktu s mužským, mnohdy nekompromisním světem. Francis Poulenc však v opeře představuje kult ženské krásy bez heroických příkras a jakékoliv romantizace. V mnoha dimenzích a odstínech odkrývá nejen křehkou ženu v nejslabších momentech nejistoty, ale i ve vlnách nejhlubší hysterie. Za necelou hodinu trvající operu se tak divák ztotožňuje se smrští emocí a ve spojení s hudbou, scénografií a dalšími uměleckými složkami prožívá příběh skrze všechny druhy umění. Premiéry se konají dne 26. a 27. září ve Venuši ve Švehlovce! Neváhejte a buďte součástí další originální inscenace Run OpeRun! 

Kdo jsme?

Jsme umělecká společnost Run OpeRun a již pátým rokem cílevědomě bouráme hranice mezi operou, současným světem, undergroundem a nemilosrdným uměleckým životem. Máme za sebou legendární projekty jako operu Kouzelná flétna na Stalinovi, Thrillerovou Figarovu svatbu či Rusalku na festivalu Povaleč, které oboje byly úspěšně podporovány právě crowdfundingem! 

Proč to děláme?

“V operní společnosti se snažíme mladým ženám dát prostor pro realizaci, nabírání zkušeností, ale i sebepoznání. Tato opera se zdá naprosto příznačnou manifestací toho, o co se v naší společnosti snažíme." Díky Hithitu budeme mít možnost pokračovat v našem úsilí. 

Comments

Choose reward for your contribution

 • 45 from 50 Boží pocit!

  Máš z toho všeho prostě Boží pocit? Pak je tato cena právě pro tebe!

  Děkujeme Ti za to <3

  Reward delivery: In a week

  EUR 5.73
  (CZK 150)
 • 20 from 20 Diskuze na místě činu!

  Zajímá tě dnešní opera nebo bys chtěl/a studovat uměleckou školu? Přijď se pobavit s tvůrci ze spolku Run OpeRun. Načerpej inspiraci. Poznej další lidi přímo z oboru a to vše přímo v místě konání představení, kde nahlédneš mimo jiné do zákulisí tvorby naší opery!

  Děkujeme Ti <3 

  Reward delivery: In a month

  EUR 7.63
  (CZK 200)
 • 2 from 10 Praktická a stylová plátěnka na nákupy!

  Měj swag s naší RunOpeRáckou plátěnkou a zároveň podpoř Lidský hlas!

  Děkujeme Ti <3

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 11.45
  (CZK 300)
 • 1 from 4 "Make Opera Great Again" Snapback!

  Pořiď si náš legendární merch! Snapback, kterej by ti i americkej prezident záviděl!

  Děkujeme Ti

   

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 19.08
  (CZK 500)
 • 20 from 20 Předpremiéra s VIP diskuzí!

  Zapoj se do tvůrčího procesu! Za svůj příspěvek dostaneš exkluzivní lupen na předpremiéru opery Lidský hlas s bonusovou diskuzí s režisérkou Veronikou Loulovou a uměleckým týmem po  jejím skončení.

  Děkujeme Ti <3
   

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 30.53
  (CZK 800)
 • Sold out!! Nabušený místa na premiéru!

  Chodíš na opery jedině s grácií? Tento lístek ti to umožní! Nejlepší výhled, šáňo v ruce a VIP přístup od celého týmu Run OpeRunu! 

  Děkujeme Ti <3

  PS: V ceně je jedna vstupenka do první řady, šampaňské a prohlídka zákulisí. 

   

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 57.25
  (CZK 1,500)
 • 3 from 3 Staň se operním mecenášem!

  Chceš velmi výrazně podpořit náš projekt? Rádi si s Tebou domluvíme schůzku. Ukážeme ti, kam peníze přesně poputujou a jak pomůžou! Pokud nám to dovolíš, rádi Tvé jméno s hrdostí napíšeme do programu a na plakát! 

  Děkujeme Ti mnohokrát! 

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 133.59
  (CZK 3,500)
 • 1 from 1 Staň se oficiálním sponzorem!

  Máš větší obnos peněz bokem a nevíš co s nima? Zasponzoruj něco, co má smysl! Run OpeRun hledá sponzora! Podpoř mladé umělce, buď svědkem neopakovatelných událostí vždy a všude z první ruky. Nech se zahalit spoustou upřímné lásky a vděčnosti od celého týmu Run OpeRun navěky! 

  Děkujeme Ti mnohokrát za Tvou přízeň! 

   

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 763.36
  (CZK 20,000)