Nenechte Ořechovku zamrznout

Biograf a divadlo Ořechovka potřebují nový plynový kotel. Nenechte Ořechovku zamrznout!

EUR 4,240
pledged of EUR 3,480

121%

121% completed

168 contributors pledged

Film, Theater

Praha, Hlavní město Praha, Česká republika

Show all rewards

Jak to začalo

Ořechovka. Poslední opravdový biograf na Praze 6 a jeden z posledních v Praze. Když jsme před dvěma lety znovuotevírali tento legendární prostor z roku 1923, rozhodli jsme se, že ho oživíme nejen promítáním filmů, ale hlavně divadlem. Založili jsme spolek Scéna Ořechovka, který si dal za cíl naplnit program Ořechovky filmovými přehlídkami, divadlem pro děti a dospělé, projekty pro školy ale také netradičními akcemi. Tak vzniklo například Rádio Ořechovka, které fiktivně vysílá z naší divadelní scény a navazuje na kultovní Rádio Limonádový Joe. Program se postupně zaplňuje, plánujeme pravidelné přehlídky českých filmových tvůrců, festival dětských divadel, premiéry vlastních pohádek a činoher.

Co je náš cíl?

Ořechovka existuje už 90 let, prvním promítáním v roce 1923 byl Chaplinův Kid. Poslední větší rekonstrukcí prostor prošel v sedmdesátých letech a tomu odpovídá současný stav všeho vybavení. Snažíme se postupně opravovat a zlepšovat zázemí pro účinkující i diváky. Druhým rokem jsme získali grant Prahy 6, který je ale spíše smbolický. Snažíme se i o grant Magistrátu, ale zatím jsme plně odkázáni na výtěžky ze vstupného a občasný pronájem. A právě nezbytná oprava kotelny, která před námi stojí, je v tuto chvíli nad naše finanční možnosti. Zimní sezóna se blíží a nám nezbývá, než se pokusit oslovit všechny naše fanoušky, příznivce, diváky a podporovatele, abychom mohli pokračovat a nenechali Ořechovku zamrznout.

Detaily

Po dlouhé zimě nás letos definitivně opustila stará kotelna a my stojíme před situací, kdy bez nového kotle budeme v následující zimě nuceni ukončit nebo výrazně omezit divadelní a filmová představení. Pomozte nám zatopit pod kotlem a zahřát tak naše diváky nejen u srdce, ale i po těle! S vaší podporou pořídíme nové a hlavně úsporné vybavení kotelny a Ořechovka tak díky Vám ve zdraví oslaví stovku s filmovými přehlídkami, divadelními představeními a dalším programem nejen pro obyvatele, ale i školy Prahy 6! Bez kotle to ale nebude žádný hithit...

... a ještě něco navíc

Pod latexovým nátěrem ze 70.let se skrývají nástěnné artdecové fresky, zdobící celý obvod sálu. Pokud se Ořechovka postaví na nohy a stane se výdělečným prostorem, je naším cílem tento skvost odhalit.

Kdo jsme

Scéna Ořechovka z.s. je nezisková organizace tvořena 3 kmenovými členy. Ke stalým spolupracovníkům a podporovatelům patří herci - absolventi katedry alternativního a loutkového herectví na DAMU, kteří pro Ořechovku inscenují dětská představení.

Proč to děláme?

Crowdfoundingová sbírka se nám jeví jako smysluplná a zároveň transparentní cesta k tomu jak vybrat potřebný finanční obnos. Přispěvovatelé z řad fanoušků a návštěvníků se tak vlastně stávají spolutvůrci Ořechovky. Za finační příspěvek získají odměnu, která je propojí s Ořechovkou a lépe tak pochopí, proč je důležité zachovávat takováto místa, kterých je v ČR čím dál méně.

News

Sep 15, 2014 Děkujeme a těšíme se na Vás!

Jsme ve víru příprav na minipřehlídku filmů Františka Vláčila (25. - 27.9.) ve spolupráci s MČ Praha 6 a hlavně na Benefici pro Ořechovku (28.9.), kterou uvedeme ve spolupráci s Kino otevřeno! Nezapomněli jsme ani na naši úspěšnou sbírku na Hithitu, dáváme dohromady všechny odměny tak, aby byly na…

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • 17

  Placka pro vašeho klacka

  Placka Ořechovky s originálními motivy dle vlastního výběru.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 1.83
  (CZK 50)
 • 185 from 200

  Vstupenka pro samotáře

  Čestná vstupenka pro 1 osobu na divadelní pohádku nebo na film v sezoně 2014-15 dle vlastního výběru.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 3.66
  (CZK 100)
 • 38 from 100

  Vstupenka pro dva samotáře nebo sezdaný i nesezdaný pár

  Čestná vstupenka pro 2 osoby na divadelní pohádku nebo na film v sezoně 2014-15 dle vlastního výběru.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 7.33
  (CZK 200)
 • 36 from 50

  Vstupenka a panák Ořechovky na opravdovou kuráž

  1 vstupenka na představení Vysílá Radio Ořechovka v sezoně 2014-15 s pozváním na bar na panáka!

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 9.16
  (CZK 250)
 • 242 from 250

  Benefice pro Ořechovku

  Konec - pevně doufáme - úspěšné sbírky oslavíme přímo v kině závěrečným happeningem koncem září. 1 volný vstup na tuto podívanou. Slavit s námi budete pohádkou, s moderatizátory Radia Ořechovka a koncertem. Program a termín benefice bude během sbírky upřesněn.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 12.82
  (CZK 350)
 • 140 from 150

  Filmová permanentka pro samotáře

  Permanentka na vstup pro jednu osobu na kompletní filmovou přehlídku dle vlastního výběru z nabídky přehlídek v sezóně 2014-15.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 18.32
  (CZK 500)
 • 15 from 30

  2 vstupenky a Spílání na přání

  2 vstupenky na představení Vysílá Radio Ořechovka v sezoně 2014-15 se "Spíláním na přání" od moderatizátorů Rádia Ořechovka. Prostě vám během představení tak trochu srazí hřebínek. Dopručeno jako náhrada psychoterapie.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 18.32
  (CZK 500)
 • 57 from 60

  S ořechovskými čerty nejsou žerty

  Vstupenka na Mikulášskou 5. prosince 2014 pro celou rodinu (2 dospělí + 2 děti) s malým překvapením!

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 21.98
  (CZK 600)
 • 37 from 50

  Filmová permanentka pro DVA samotáře

  Permanentka na vstup pro dvě osoby na kompletní filmovou přehlídku dle vlastního výběru z nabídky přehlídek v sezóně 2014-15.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 36.63
  (CZK 1,000)
 • 246 from 250

  Vaše posezeníčko

  Označení sedačky v sále přispěvovatelovým jménem a volný vstup na jakékoli představení pro 1 osobu po dobu sezony 2014-15.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 54.95
  (CZK 1,500)
 • 0

  Pověste si koho chcete

  Originál zarámovaná portrétní fotografie k představení Vysílá Rádio Ořechovka ve stylu filmu Nymfomanka od fotografa Petra Kurečky s věnováním herců. Na výběr - Ester Kočičková, Lenka Vychodilová, Lumír Tuček, Jana Tučková, Oldřich Kužílek a Tomáš Hanák.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 54.95
  (CZK 1,500)
 • 2 from 4

  Vaše soukromé posezeníčko

  Označení dvoumístné lóže přispěvovatelovým jménem a volný vstup na jakékoli představení pro 2 osoby po dobu sezony 2014-15.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 109.89
  (CZK 3,000)
 • 1

  Vaše soukromé promítáníčko

  Soukromá uzavřená filmová projekce pro libovolný počet hostů až do kapacity kina s možností výběru filmu z nabídky biografu Ořechovka.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 183.15
  (CZK 5,000)
 • 3

  Vaše soukromá párty v biografu

  Půldenní zapůjčení prostoru kina pro vaši oslavu, svatbu či večírek.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 219.78
  (CZK 6,000)
 • 0

  Bytové divadlo bez Vlasty Chramostové

  Naši herci přijedou zahrát přímo k vám náš loutkový hit Červená Karkulka. Vhodné například pro narozeninové oslavy vašich dětí.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 293.04
  (CZK 8,000)
 • 1

  Čestný Ořešák na sloupu slávy

  Umístění Vašeho jména ve foyer Ořechovky na čestném sloupu s hlavními partnery, roční permanentní vstup pro čtyři osoby s přednostním využitím soukromé "prezidentské" lóže. A to na jakékoli představení pořádané divadlem nebo biografem Ořechovka.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 366.30
  (CZK 10,000)