Kniha, která vás naučí smát se tomu, co říkáte

Pomozte na svět knize, která vás přesvědčí, že rodný jazyk nabízí mnohem víc důvodů k smíchu, než by se mohlo zdát. Možná v ní najdete inspiraci a začnete se bavit tím, co vám dřív připadalo všední.

Author: Adam Lešikar

 • Krosnička

 • Balící tapír

 • Sluníčko sedmitečné

 • „To jsou, Amino, kyseliny.“

 • Tučňák, polotučňák a nízkotučňák

EUR 2,245
pledged of EUR 1,967

114%

114% completed

128 contributors pledged

Literature

Česko

Show all rewards

Jak to začalo?

Kdysi mi jedno děvče řeklo, že prý mám spasitelský komplex. Sám bych to asi takhle nenazval, ale je pravda, že občas cítím potřebu udělat něco, co by světu prospělo. Přes veškerou snahu se mi zatím nepodařilo probudit v sobě potenciál pro velké činy, napadlo mě ale, že docela fajn způsob, jak být k něčemu, je dávat ostatním víc důvodů smát se. Tak jsem to zkusil s obrázky.

Nejdřív jsem kreslil jen tak, bez jakýchkoli ambicí, prostě abych pobavil své sociálně síťované kamarády. Fungovalo to ale překvapivě dobře a po nějaké době jsem si, vyprovokován přibývajícími fanoušky, troufl na knihu. Tak vznikly Ježkovy voči! Vedlo se jim víc než dobře (úplně se vyprodaly), a tak po roce přibyly Žer ty stranou! I ty mají úspěch.

Občas si někdo napíše o dotisk Vočí, mě ale víc láká nová kniha. Obrázků už mám přes pět set, takže je z čeho vybírat. Jenže tentokrát chybí prostředky na výrobu. A proto jsem tady.

Co si počnu se všemi těmi penězi, které mi pošlete?

Až si spočítám, že na letenku a nový život v Karibiku to asi nebude stačit, zaplatím raději výrobu knihy, poplatky Hithitu a daně. Nepředpokládám, že by něco zbylo, ale pokud ano, mám pár pomocníků, kteří si zaslouží honorář. A taky bych rád uspořádal pořádný křest.

Jaká bude třetí kniha?

Záleží na vybrané částce. Ta základní by měla pokrýt výrobu asi 500 kusů knihy v měkké vazbě a se stovkou obrázků po vzoru předchozích dvou dílů. Budou-li finance navíc, naroste rozsah i náklad. Možná ale přidám i nějaký bonus - třeba odnímatelnou přílohu s lechtivými a drsnějšími obrázky, které se jinak, s ohledem na dětské příznivce, do knihy nedostanou.

Proč knihu podpořit?

Jestli vás baví obrázky, které tu vidíte, bude vás bavit i kniha. V nejlepším případě se budete smát nahlas. A smích přece souvisí s pocitem štěstí, ne? Myslím, že co se štěstí týče, počítá se v životě každá vteřina. Pokud vám kniha udělá radost, budu mít radost i já. Tuším, že v angličtině se tomu říká win-win. Zkrátka budeme všichni spokojení. A když už nic jiného, vždycky se přece hodí nějaká ta pitomost, kterou můžete dát kamarádům pod stromeček, nebo která na chvíli zabaví děti...

Project links

Comments

Choose reward for your contribution

 • 5 Zbavte se přebytečných peněz a udělejte autorovi radost

  Pomáháte rádi jen tak? Nebo musíte peníze odhazovat lopatou na sníh a už vážně nevíte co s nimi? Přispějte libovolnou částkou a kromě autorovy vděčnosti se dočkáte i poděkování přímo v knize (to platí, když vysolíte aspoň kilčo). Pokud nebudete chtít být jmenováni, uveďte to, prosím, do poznámky.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 3.93
  (CZK 100)
 • 40 Vyzvedněte si knihu s autogramem

  Dobře víte, jaká je otrava běhat na poštu a chcete ušetřit autorovy nohy i nervy? Za 150 ,- můžete mít knihu jako jedni z prvních, pokud si ji tedy vyzvednete osobně. Podepsaná na vás počká někde v centru Prahy nebo blízkém okolí (místo bude upřesněno). 

  Reward delivery: In half a year

  EUR 5.90
  (CZK 150)
 • 97 from 120 Přijďte si pro podepsanou knihu na oficiální křest

  Pokud máte rádi nejen knížky a obrázky, ale i párty s živou muzikou, tohle je něco pro vás. Dostanete totiž pozvánku na oficiální křest, kde si knihu převezmete přímo od autora. Ten vám nejen osobně poděkuje a napíše věnování (budete-li chtít), ale navíc vám bude v průběhu večera hrát a zpívat se svou rockovou kapelou.
  Termín i místo křtu vám autor oznámí alespoň měsíc dopředu. Určitě to ale bude v Praze. Pokud byste se nemohli zúčastnit, může vás někdo zastoupit, nebo se s autorem domluvíte na jiném způsobu předání knihy.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 9.84
  (CZK 250)
 • 37 from 60 Nechte si knihu poslat poštou

  Tři stovky nejsou málo, ale pokud chcete autora donutit k výpravě na poštu, musíte holt trochu přitlačit. Kniha s autogramem a případným věnováním vám pak přiletí až domů (nebo místo ní alespoň oblíbený papírek do schránky). Do poznámky k platbě uveďte, jaké věnování by vás potěšilo, případně jestli chcete raději knihu bez něj. 

  Reward delivery: In half a year

  EUR 11.80
  (CZK 300)
 • Sold out!! Přijďte si na křest pro dvě nové knihy a navrch Žer ty stranou!

  Chtěli byste i předchozí autorovu knihu? Přispějte 500 ,- a dostanete pozvánku na křest, kde si vyzvednete obě nové knížky a k tomu jedny Žer ty stranou! Autor vám všechny podepíše a ještě vám k tomu něco zahraje.
  Termín i místo křtu vám autor oznámí alespoň měsíc dopředu. Určitě to ale bude v Praze. Pokud byste se nemohli zúčastnit, může vás někdo zastoupit, nebo se s autorem domluvíte na jiném způsobu předání knih. 

  Reward delivery: In half a year

  EUR 19.67
  (CZK 500)
 • 21 from 30 Nechte si doručit tři knihy

  Ušetřete si čas s vymýšlením vánočních dárků a pořiďte si knihy rovnou tři. Jednu pro sebe a zbytek můžete vesele rozdat. Dostanete je poštou, nebo se po domluvě můžete potkat v Praze s autorem a on vám je přinese. Stačí do poznámky k platbě uvést, která varianta je pro vás lepší a také, zda chcete připsat věnování. 

  Reward delivery: In half a year

  EUR 25.58
  (CZK 650)
 • 9 from 10 Nechte se od autora pozvat na drink

  Jestli už opravdu nevíte, jak se zabavit, můžete si přeplatit nejen knihu, ale i trochu autorova času. Zajdete si spolu v centru Prahy na kafe, čaj, pivo nebo skleničku vína, podle toho, co vám chutná. A kdybyste náhodou nenašli lepší téma, můžete třeba vymýšlet náměty pro další obrázky. Kniha s podpisem a věnováním pro vás je samozřejmostí. A třeba vám do ní autor i něco přikreslí. 

  Reward delivery: In half a year

  EUR 27.54
  (CZK 700)
 • 1 from 6 Předplaťte si soukromou taneční lekci s autorem a knihu k tomu

  Pokud obětujete děvet stovek, autor vám nejen osobně předá podepsanou knihu s věnováním, ale navíc vás v individuální lekci naučí základy Salsy, Bachaty nebo Merengue (podle vašeho výběru). Kde a kdy? Na tom se domluvíte osobně, bude to ale v Praze. 

  Reward delivery: In half a year

  EUR 35.41
  (CZK 900)
 • Sold out!! Získejte čtyři knihy a CD k tomu

  Prohlížejte si, rozdávejte a poslouchejte. Za pěknou kulatou tisícovku získáte tři nové knihy s autogramem, k tomu jedny Žer ty stranou! a navrch autorovo sólové album Teď anebo někdy na CD. To všechno si můžete vyzvednout na oficiálním křtu (na podzim v Praze), nebo vám přijde balíček poštou. Stačí si vybrat a uvést zvolenou možnost do poznámky k platbě. 

  Reward delivery: In half a year

  EUR 39.35
  (CZK 1,000)
 • 10 from 12 Staňte se mecenášem

  Koupete se v penězích jako strýček Skrblík, ale na rozdíl od něj vás nebolí pustit chlup? Vyražte autorovi dech svou štědrostí a on se vám odmění poděkováním přímo v knize i na oficiálním křtu (na podzim v Praze). Zároveň vám jako výraz vděčnosti předá (nebo pošle) deset výtisků a přidá ještě vlastnoruční kresbu dle vašeho výběru. Protože původní originály jsou většinou v bídném stavu, obrázek speciálně pro vás autor znovu nakreslí, podepíše a připíše věnování. Můžete si vybrat jakýkoli černobílý motiv buď v předchozích autorových knihách, nebo na FB profilu Skotačivý humr. 

  Reward delivery: In half a year

  EUR 218.57
  (CZK 5,555)