Chvalčovský kelímek

Na Chvalčově ročně vyhodíme 7000 kelímků. Kapka v moři odpadu, ale zbytečná. Min. 1500 jich vyhodíme v našem Letním kině. Chceme koupit kelímky, gastromyčku a být prvním příkladem pro místní organizátory společenských akcí. Pomozte nám to nastartovat!

Author: Kulturák, z.s.

 • Zapadající slunce umocňuje genius loci

 • Bar s příjemnou obsluhou, nápoji a dobrotami

 • Dechovka, děti, psi...u nás to žije!

 • Můžete sledovat film i od ohně

 • Křest nového pódia - Moravská dechovka

 • Děti pomáhají chystat plátno

 • 40 let staré plátno občas potřebuje vyspravit

 • V půlnoční tombole se vyhrávaly neskutečné věci!

 • Je libo špekáček?

 • Sami natřeli, sestavili...jsou krásné a pohodlné

 • Můžeme začít

 • Děti jsou prostě nedílnou součástí všeho

 • Takhle bude kelímek vypadat

 • Filmy 2019

 • Maringotka v rekonstrukci

 • A není to jen obyčejná kadibudka...

EUR 2,856
pledged of EUR 2,810

101%

101% completed

126 contributors pledged

Community, Film, Ecology

Chvalčov, Zlínský kraj, Česko

Show all rewards

Jak to začalo

Provozujeme Letní kino Chvalčov, do kterého každý letní pátek zavítá 100, 150, nebo i 300 diváků. Návštěvnost je vysoká také proto, že jsme kino otevřeli na zelené louce pod lesem na úpatí kopce. Kino v přírodě má krásnou atmosféru. Od počátku proto bereme jako problém naší akce odpady, což jsou především jednorázové kelímky. Vše uklidíme, vytřídíme, ale stále vyhazujeme.

Kino jsme si sestavili sami s přispěním mnoha místních – promítáme na léta nevyužívané plátno z místního kulturáku, sezení jsme vyrobili z palet z desítky chvalčovských dvorků, místní kovoobráběcí firma nám vyrobila konstrukci na napnutí plátna, na techniku přispěla obec, místní podnikatelé a drobní dárci… Naše kino vyrostlo z komunity, které uvěřili a finančně ji podpořili další lidé.

Vratné kelímky jsou věcí, kterou dobře známe z festivalů, organizátoři místních akcí ale mají spoustu otázek a pochybností (kde se to myje?, je to hygienické?, zálohování zatěžuje obsluhu…). Myslíme si, že by pomohl vlastní příklad a praktická zkušenost. Zjistili jsme si od výrobců, hygieny i stánkových prodejců užívajících vratné kelímky vše podstatné. Tak jako jsme před lety ukázali, že kino na vesnici může mít skvělý ohlas, chceme nyní ukázat, že pracovat s vratnými kelímky není zase až tak složité.

Potřebujeme 75 000. Podobnou částku jsme již dokázali vybrat na projektor, její polovinu pak na nové lavice. Nemůžeme ale žádat stále od stejných dárců a obětavých fanoušků. Hithit je cestou, jak dárcovskou komunitu rozšířit. Mikrofinancování považujeme za lepší cestu k prosazení dosud nezavedené praxe, než by bylo financování shora.

K čemu peníze použijeme

Pět set kelímků s potiskem „Chvalčovský kelímek“. Na kino chodí obvykle 120, výjimečně i 300 diváků. Tak to bývá i u dalších úspěšnějších obecních akcí. 500 kusů je rezerva do budoucna, respektive záloha pro případné větší akce jiných organizátorů. Cena 16 000.

Gastromyčka. Poskytne rychlé mytí během dvou minut. Při akci se budou kelímky mýt tak jako pivní sklo, po akci je ale dobré důkladnější mytí a vysušení, aby si kelímky zachovaly hygienický standard. Cena 45 000.

Tři bedny na kelímky pro převoz. Obecní akce jsou na různých místech, myčka na jediném. Cena 1000.

Práce instalatéra, který gastromyčku zapojí. Cena 2000.

Další náklady…vícenáklady, které si zatím neumíme představit, ale tušíme je.

Pokud se podaří vybrat větší částku, investujeme zase do zvelebení areálu kina a maringotky. Většinu práce děláme s láskou, dobrovolně a ve svém volném čase, některé záležitosti se ale bez financování neobejdou. 

Kdo jsme

Letní kino Chvalčov začal pořádat Okrašlovací a zábavní spolek (http://www.ozs.cz). Bylo prvním projektem kofinancovaným skrze iniciativu Kultura za pade, do níž přispívají fanoušci spolku padesátikorunou měsíčně a která slouží také jako prostředek k místnímu síťování podobně smýšlejících lidí. Iniciativa čítá na 50 přispěvatelů, řada z nich také pomáhá s organizací. Výtěžek z pořádaných akcí jde do kasy Kultury za pade. Letní kino Chvalčov  je naší vlajkovou lodí a pomáhá kofinancovat akce, u kterých se finanční návratnost nečeká. Fond nám umožňuje pořádat události vzniklé z momentálního popudu a nezatěžovat se tolik žádostmi o obecní granty. Během dvou let jsme v rámci Kultury za pade uspořádali téměř padesát akcí – projekce, autorská čtení, poslechové pořady, výstavy, happeningy. Z organizačních důvodů letos Letní kino Chvalčov a Kultura za pade přecházejí pod nově vznikající spolek Kulturák, kolektiv organizátorů zůstává stejný a provázaný s mateřskou OZS.

News

Jul 26, 2019 Díky za trpělivost

Ještě jednou díky všem přispěvatelům. Trochu teď nestíháme, je toho tak moc! Ale dnes už si v kině můžete dát nápoj do vratného kelímku! Juch! Brzy bude i ten email... :o) Lenka  

More

Jul 21, 2019 Děkujeme

Děkujeme. Opravdu se to podařilo. My jsme happy :o) Teď začne teprve ta pravá sranda! Kelímky jsou hotové, je potřeba vybrat a koupit myčku a zajistit nezbytné instalatérské vybavení. Chvalčovský kelímek jde do světa. Hurá! A samozřejmě, administrativa! Očekávajte pořádný děkovný emil a případné…

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • 28 Fajn pocit

  Přispějte nám na pořízení kelímků a dalších potřebných věcí jakoukoliv částkou a odměnou Vám bude fajn pocit. Protože je to fajn věc, podpořit náš projekt. Je fajn neprodukovat zbytečné plasty. Je to fajn kino, kde se hrají fajn filmy. Děkujeme!
  PS: můžete přispět i více, možná fajn pocit bude ještě větší!!!

  Reward delivery: In a week

  EUR 3.75
  (CZK 100)
 • 30 from 30 Machršňůra

  Nezbytná a praktická machršňůra s potiskem.
  Ta se hodí vždycky.
  Praktická, designově vyvedená.
  Díky ní se lidé dozví, že podporujete tuhle bezva věc.
   

  Reward delivery: In a month

  EUR 4.50
  (CZK 120)
 • 49 from 50 Samolepky

  Samolepkou ozdobíte nejednu plochu také k velké radosti mnohých!
  Jsou nápadité a krásné..originální, některé i vtipné, tak bacha! Všechny jsme vymysleli vlastní hlavou. Věříme, že pobaví nejen Vás. Nesporný je i jejich informativní poselství.

  Reward delivery: In a month

  EUR 4.50
  (CZK 120)
 • 46 from 50 Placka

  Placka…to je klasika! Plackou vyjádříte svou podporu našemu projektu.
  Placka je skvělá věc, hodí se připnout kdekoliv. Bude vám dělat radost a informovat okolí o tom, co máte rádi.

  Reward delivery: In a month

  EUR 4.87
  (CZK 130)
 • 29 from 50 Lístky do kina 2x

  Máme pro vás dva lístky do kina. Vemte partnera/partnerku nebo kamaráda/kamarádku a zajděte si do letního kina!
  Lístky platí celou sezónu na jakýkoliv film.

  Reward delivery: In a week

  EUR 5.62
  (CZK 150)
 • 27 from 30 Sada pohlednic

  Kdo letos nepošle pohlednici z letního kina Chvalčov jako by nebyl! Neváhejte a kupte si sadu pohlednic našeho letňáku a rozradostněte své blízké, že jste jim poslali pohled.
  Sehnat dnes kránou pohlednici je kumšt a tyhle jsou fakt krásné!

  Reward delivery: In a month

  EUR 5.62
  (CZK 150)
 • Sold out!! Chvalčovský kelímek

  Chvalčovský kelímek je to, oč tu běží. Můžete jej získat hned, mít jej doma nebo si jej nosit na akce. Bude to váš parťák na léto. Jen váš!
  Nedílnou součástí zakoupení kelímku je bezva pocit, že se díky vám zmenší počet zbytečně použitých plastových kelímků. A to za to stojí!

  Reward delivery: In a week

  EUR 7.49
  (CZK 200)
 • 16 from 30 Plátěná taška

  Taška s potiskem je pecka! Plátěná, praktická, skladná a samozřejmě krásná. To musíte mít.
  Látka je zakoupená v pražském obchodě Textile Mountain. První prodejna textilu a galanterie zaměřená výhradně na nevyužité skladové zásoby výrobních firem, studií, továren a designérů.
   

  Reward delivery: In a month

  EUR 7.49
  (CZK 200)
 • 14 from 20 Kuchyňská zástěra

  Kuchyňská zástěra s potiskem z kvalitní látky.
  Kdo by odolal? Tuhle zástěru používají barmani v letním kině Chvalčov, můžete mít přesně takovou!
  Látka je zakoupená v pražském obchodě Textile Mountain. První prodejna textilu a galanterie zaměřená výhradně na nevyužité skladové zásoby výrobních firem, studií, továren a designérů.
   

  Reward delivery: In a month

  EUR 9.37
  (CZK 250)
 • 15 from 20 Lístky do kina 5x plus samolepky

  Přijďte do našeho letního kina! Sami, hromadně či postupně. Lístky platí celou sezónu na jakýkoliv film, pro vás i vaše blízké.
  K tomu navíc prima pocit, že jste přispěli na dobrou věc :)
  A sadu samolepek, hurá!

  Reward delivery: In a week

  EUR 16.86
  (CZK 450)
 • 2 from 10 Adopce lavičky

  Chcete chodit do kina s klidem, že si sednete na své oblíbené místo? Adoptujte si lavičku! Opatříme ji vaším jménem a pokud dáte včas vědět, zařídíme, aby vaše místo zůstalo volné. Jako pozornost a poděkování na vás bude čekat i hřejivá deka.
   

  Reward delivery: In a week

  EUR 37.47
  (CZK 1,000)
 • 11 from 15 Lístky do kina 10x plus kelímek plus samolepky

  Přijďte do našeho letního kina! Sami, hromadně či postupně. Lístky platí celou sezónu na jakýkoliv film, pro vás i vaše blízké. A my vás rádi uvidíme!
  Navíc k nim dostane Chvalčovský kelímek, protože ten si letos opravdu užije a fantastické samolepky našeho letňáku a Chvalčovského kelímku.

   

  Reward delivery: In a week

  EUR 37.47
  (CZK 1,000)
 • 5 from 5 Noc v maringotce

  Noc v maringotce, to musíte zažít! S láskou zrekonstruovaná a vymazlená maringotka vám poskytne zážitek spaní v přírodě, ale zároveň v pohodlí. Ráno přivezeme snídani – kváskový čerstvě upečený chléb, pomazánka, koláčky, čaj, káva.
   

  Reward delivery: In a week

  EUR 74.93
  (CZK 2,000)
 • Sold out!! Akce na míru v letním kině Chvalčov

  Vyberete si film (podmínkou je jeho dostupnost v distribuční síti), domluvíme datum a můžete si v areálu užít soukromou akci s promítáním filmu. My zajistíme film, techniku a vše další záleží na vzájemné domluvě.
   

  Reward delivery: In a month

  EUR 299.74
  (CZK 8,000)
 • Sold out!! Akce na míru...kdekoliv

  Pokud milujete film jako my, je tahle odměna přesně pro Vás!
  Slavíte něco a přemýšlíte, čím byste to ozvláštnili?
  No přece promítáním filmu!
  Vyberete si film (podmínkou je jeho dostupnost v distribuční síti), domluvíme datum a místo (v rozumné vzdálenosti od Chvalčova) a vaše soukromé promítání oblíbeného filmu se stane skutečností!


   

  Reward delivery: In a month

  EUR 374.67
  (CZK 10,000)