Putinovi agenti

Podpořte technické zajištění inscenace, která se zaobírá působením ruských tajných služeb na demokratickou českou společnost a vychází z knihy novináře Ondřeje Kundry. Live cinema - zážitek na pomezí divadla a filmu - premiéra 8. října 2019 - Jatka78.

 • Představitel hlavní role Petr Vančura

 • Diváci sledují závěrečnou scénu

 • Jedna ze scén - byt agenta - kde sedí také diváci

 • Kyperské tržiště, kde byl kontaktován Rachardža

 • Diváci také v kanceláři

 • Byt agenta a oslava dceřiných narozenin

 • Tržiště v akci

 • Práce kameramanů během představení

 • Režisérka Petra Tejnorová při zkoušce

 • Střihačský stůl je na jevišti, před očima diváků

EUR 5,686
pledged of EUR 5,496

103%

103% completed

188 contributors pledged

Film, Theater

Praha, Hlavní město Praha, Česko

Show all rewards

Jak to začalo

You Are Here - interaktivní taneční představení v PONCI,  nebo divadelně-filmový projekt Nevina v modřanské Chiraně, nebo krátký film Haló, je tam někdo? -  tyto projekty a ještě mnohé další spojují jména pětice z Temporary Collective. Přestože jsou projekty této platformy rozdílné a dalo by se říct, že každý má jiný žánr, spojuje je hlavně chuť tvořit věci autorsky a kolektivně, experimentovat a hledat nejvhodnější jazyk a  téma pro dobu ve které žijeme. Než stavět limity a hranice, tak je raději společně boříme. 

Kdo jsme

Jsme nezávislá platforma, která chce dělat výrazné, průzkumné, inovativní projekty, projekty pro lidi, kteří chtějí zažít něco neobvyklého v tématu, které je víc než jen aktuální.

Režisérka Petra Tejnorová měla dříve skupinu Sgt.Tejnorová & The Commando, tanečnice a choreografka Tereza Ondrová měla dříve VerTeDance. Vše je pomíjivé, a tak zanikly i tyto skupiny. Záliba obou autorek v propojování a překračování různých žánrů i oborů vyvrcholila vytvořením nové tvůrčí platformy Temporary Collective. Temporary dává důraz na  aktuálnost a tím pádem také dočasnost a pomíjivost živého umění - jakým divadlo a tanec jsou. Collective nabízí jedinečnou tvůrčí chemii kolektivu, který daný projekt autorsky spolu-tvoří. Jádro Temporary Collective tvoří také manager Michal Somoš, který se podílel na posledních nezávislých projektech obou autorek (You Are Here, Nevina) a taktéž fotograf Marek Bartoš a hudebník a vizuální umělec Dominik Žižka. Platforma zastřešuje i další přizvané tvůrce, kteří vytvářejí jedinečný tvůrčí kolektiv vybraný vždy k tématu a záměru projektu. Na Putinových agentech se podílejí produkční Tereza Baschová, výtvarník Antonín Šilar, dramaturg Jan Tošovský, střihačky Zuzana Walter a Petra Maceridu, kameraman Kryštof Melka, herec Petr Vančura a další.

Co je náš cíl?

Tímto projektem chceme posílit sebevědomou občanskou společnost. Pro Putinovi agenty hledáme podporovatele, kteří s námi budou sdílet zájem o křehkost soukromého i veřejného prostoru v době rozvinutých informačních technologií a v situaci infiltrace cizími mocnostmi. Hledáme ty, kteří chtějí podpořit vznik zcela výjimečného představení v progresivním žánru live cinema.

Za sumu 150 000,- Kč, o kterou usilujeme na Hithitu, budeme schopni projekt dokončit v takové kvalitě, jakou si podle nás zaslouží. Peníze použijeme na pronájem profesionální kamerové a střihové techniky a na výrobu promyšlené scénografie, ve které se budou během představení pohybovat nejen herci, ale také diváci.

Pokud se nám podaří získat 250 000,- Kč, budeme si moci zakoupit vlastní střižnu a snížít tak náklady na další reprízy projektu. Díky levnějším vstupenkám budou pak Putinovi agenti dostupnější i dalším cílovým skupinám. 

Detaily

Na Jatkách78 půjde každý večer o zcela jedinečnou událost pro dvě stovky diváků, kteří se během představení stanou její součástí. Žánr live cinema živě propojuje film a divadlo. Jeho konvenci rozvíjíme použitím špionážní videotechniky, face recognition, práce s daty ze sociálních sítí v reálném čase představení a přímým zapojením publika. Projekt vzniká volně na motivy knihy Ondřeje Kundry Putinovi agenti.

Live cinema projekt Putinovi agenti má své starší sourozence, kteří vznikli v režii Petry Tejnorové. Velkou ségrou je Nevina, live cinema inscenace v modřanské Chiraně, vytvořena podle hry Dey Loher, ve které jsme klipovitě pracovali s vysoce precizním živým filmovým střihem, mohutným filmovým štábem a realistickou filmovou scénografií. Představení jste mohli ještě vidět na holešovickém výstavišti během PQ 2015. Menším bráchou je Nick, live cinema na Jatkách78, ve kterém graduje napětí žánru detektivky za pomoci dvou dynamických živých kamer.

V Putinových agentech ovšem nenajdete pouze estetický střih a dynamické snímání, posouváme konvenci žánru live cinema k jedinečné události - každý večer, společně s diváky, vznikne unikátní film, unikátní zážitek, který už se nikdy nebude opakovat. Diváci sami se stanou součásti příběhu jednoho agenta - divadelního představení i filmu najednou. Především se ale v Putinových agentech věnujeme tématu, který je poněkud skrytý očím veřejnosti. Pronikání ruských tajných služeb do české společnosti vůbec není maličkost, která se nás netýká. I když se agenti zaměřují především na elity, využívají často úplně obyčejné lidi, aby se k citlivým informacím dostali.

"Prostor, v němž žijeme, jsme si navykli vnímat jako bezpečný. Členství ČR v EU a NATO v nás posílilo přesvědčení, že odteď nám žádná velká rizika nehrozí. Jenže Rusko odsud nikdy své tajné agenty nestáhlo, naopak v posledních letech jejich řady spíše posílilo. Jedním z jejich cílů je podkopat zdejší stále se usazující a vratkou demokracii, vnést do ní chaos, oslabit její zakořeňování do obranných a politických struktur Západu a zmocnit se našich tajemství. Přestože se české tajné služby snaží problémy řešit, jejich úsilí je neustále narušováno slovy i činy významných ústavních činitelů a jejich spolupracovníků." (O. Kundra: Putinovi agenti)

V českém divadle se tímto tématem dosud nikdo nezabýval.

... a ještě něco navíc

V listopadu 2018 jsme na Jatkách 78 uvedli testovací ukázku z tohoto projektu, ve které jsme představili příběh odhaleného špiona Roberta Rachardža. Ukázka se setkala s pozitivním odborným i diváckým ohlasem. Vyzkoušeli jsme v ní i technologie skrytých a špionážních kamer, živého přenosu signálu, kombinaci různých typů kamer a aktivní zapojení diváků jako komparsu. Ve videu a na fotkách můžete vidět, jak to vypadalo a na co se můžete v projektu těšit.

Teď probíhá další výzkum k tématu, setkáváme se s bývalými agenty, politiky a investigativními novináři a sbíráme podněty pro tvorbu scénáře.

Proč to děláme?

Naším cílem je obrátit pozornost veřejnosti k problematice ruské infiltrace do českého veřejného života, zejména v oblasti médií a komunikace. Chceme nabídnout divákovi silný emoční zážitek, nejen suché zprávy BIS, varování novinářů a armádních generálů. Věříme, že to může vést k většímu zájmu veřejnosti o problematiku a větší ostražitost.

A proč jsme zvolili podporu formou hithitové kampaně místo tradiční formy přesvědčováním investorů?

 • Protože takové projekty jsou vzhledem k systému financování kultury v ČR na posledním místě a je třeba si je financovat vlastní cestou - live cinema, živé kino, není tak úplně filmem a nelze ho financovat z filmových dotací, a není ani čistokrevným divadlem, proto ho míjí dotace na živé umění. Pro komerční partnery to zas není dostatečně masový projekt, u kterého by se rádi zviditelnili. Podporu proto hledáme u vás, kteří máte rádi film i divadlo a rozhodnete se tomuto projektu důvěřovat!

 • Protože příprava live cinema projektu je závislá na zkoušení s drahou pronajatou filmovou technikou a jeho imerzivní forma si vyžaduje důmyslnou a rozsáhlou scénografii. Získané granty a výnosy ze vstupenek nám na tyto náklady nepostačují.

 • Ale hlavně proto, že problém vlivu ruských tajných služeb na demokatickou společnost se týká nás všech!

News

Jul 20, 2019 Budeme mít techniku!

Jsme téměř v cíli kampaně a již teď jsme dosáhli naší mety. Díky vám teď můžeme Putinovi agenty zajistit potřebnou pronajatou filmovou technikou. Děkujeme za důvěru. Zůstává nám ještě stále několik zajímavých odměn a jeden den na to, aby jsme sme přiblížili naší druhé metě, která nám umožní si čás…

More

Jul 17, 2019 Tip našeho kameramana a jeho fotky týmu

Neumíte se rozhodnout jakou odměnu za vaši podporu na Hithitu si vybrat? A co takhle tip našeho kameramana Marka Bartoše - večeře s Petrem Vančurou a Janem Cinou!  V naší speciální prázdninové nabídce jsou teď dokonce dvě místa za cenu jednoho a dvě vstupenky na předpremiéru Putinových agentů k…

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • 23 Dobrý pocit

  Víme, že dobrý pocit je k nezaplacení! A teď ho můžete mít za pouhých 200 Kč.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 7.33
  (CZK 200)
 • 59 from 70 Placka se štěnicí

  Pořiďte si originální placku s motivem štěnice - krásně provedená placka zaujme na Vaší bundě nebo ji můžete použít jako vtipný dárek.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 9.16
  (CZK 250)
 • 36 from 50 Plakát k projektu

  Plakát ze zatím tajné grafické dílny - nechte se překvapit... Plakát bude podepsán autory projektu a představitelem hlavní role - Petrem Vančurou.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 10.99
  (CZK 300)
 • 30 from 40 Návštěva zkoušky inscenace a možnost nahlédnout přímo do kuchyně

  Během návštěvy jedné ze zkoušek inscenace budete mít možnost nahlédnout přímo do kuchyně příprav tohoto náročného projektu.
  Zkoušky proběhnou na Jatka78 (Pražská tržnice).

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 12.82
  (CZK 350)
 • 55 from 60 Vstupenka na VIP generálku

  Již 4. září večer proběhne hlavní zkouška - zažijte generálku společně s námi na Jatkách78.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 14.65
  (CZK 400)
 • Sold out!! Knížka Putinovi agenti podepsaná autorem Ondřejem Kundrou

  Získejte knížku, kvůli které to všechno začalo. Kniha bude navíc podepsaná autorem Ondřejem Kundrou.

  Reward delivery: In a month

  EUR 18.32
  (CZK 500)
 • 138 from 150 Vstupenka pro dva na generálku + diskuse s tvůrci

  Účast na generálce 29. nebo 30.8.2019 pro 2 osoby. Během diskuze s tvůrci projektu budete mít jedinečnou možnost zasáhnout do jeho vývoje v závěrečné fázi zkoušení.
  Generálky proběhnou na Jatka78 (Pražská tržnice).

  Reward delivery: In a month

  EUR 21.98
  (CZK 600)
 • 9 from 9 Káva a povídání s členem tvůrčího týmu projektu v Mamacoffee

  Setkejte se a povídejte si o projektu a nejen o něm se členem tvůrčího týmu nad skvělou kávou v Mamacoffee. Budete mít možnost zeptat se na historky ze zkoušení, přípravy celého projektu i zákulisí života bývalých agentů.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 25.65
  (CZK 700)
 • 19 from 20 Soundtrack Putinových agentů

  Původní hudbu pro Putinovy agenty skládá mladý autor Ian Nedbal. Získejte exkluzivní možnost stáhnout si celý soundtrack a nechat se díky hudbě kdykoli zase vtáhnout do víru představení.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 29.31
  (CZK 800)
 • 14 from 20 Vstupenka na slavnostní premiéru + drink v šatně s tvůrci

  Účast na slavnostní premiéře Putinových agentů na Jatkách78, 8. října 2019. Po představení si s herci i celým týmem projektu dáte drink v zákulisí.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 29.31
  (CZK 800)
 • Sold out!! Vstupenka na slavnostní premiéru + drink v šatně s tvůrci

  Účast na slavnostní premiéře 8.10.2019, po které Vás pozveme do zákulisí na drink s herci a celým uměleckým týmem.
  Premiéra proběhne na Jatka78 (Pražská tržnice).

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 29.31
  (CZK 800)
 • 166 from 200 Vstupenka pro dva na předpremiéru

  Účast na předpremiéře 2., 3. nebo 4.9.2019 pro dvě osoby. Buďte první, kdo Putinovy agenty uvidí ve výsledném tvaru.
  Predpremiéry proběhnou na Jatka78 (Pražská tržnice).

  Reward delivery: In a month

  EUR 29.31
  (CZK 800)
 • Sold out!! Dvě vstupenky na slavnostní premiéru

  Jsme rádi, že máte o vstupenky na premiéru tak velký zájem, proto přidáváme dalších 20 kusů.
  Premiéra proběhne 8. 10. 2019 na Jatkách78 (Pražská tržnice).

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 32.97
  (CZK 900)
 • Sold out!! Vstupenka pro dva na slavnostní premiéru

  Účast na slavnostní premiéře 8.10.2019 pro dvě osoby.
  Premiéra proběhne na Jatka78 (Pražská tržnice).

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 32.97
  (CZK 900)
 • 17 from 25 Kombo: vstupenka na předpremiéru + placka se štěnicí + knížka

  Účast na  předpremiéře 2., 3. nebo 4. 9.2019 a k tomu Ondřejem Kundrou podepsaná knížka Putinovi agenti a originální placka se štěnicí.
  Předpremiéry proběhnou na Jatka78 (Pražská tržnice).

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 36.64
  (CZK 1,000)
 • Sold out!! Dvě vstupenky na premiéru a popovídání s tvůrci projektu v Mamacoffee

  Setkejte se a povídejte si o projektu a nejen o něm se členem tvůrčího týmu nad skvělou kávou v Mamacoffee. Budete mít možnost zeptat se na historky ze zkoušení, přípravy celého projektu i zákulisí života bývalých agentů...a ještě k tomu dostanete dvě vstupenky na premiéru, která proběhne 8. 10. 2019 na Jatkách78 (Pražská tržnice).

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 43.96
  (CZK 1,200)
 • 1 from 1 Autentické pero režisérky Petry Tejnorové

  Buďte jediný, kdo získá pero, kterým si režisérka Petra Tejnorová zapisuje svoje poznámky k projektu během zkoušení.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 73.27
  (CZK 2,000)
 • Sold out!! Večer ve dvojici na Jatka78 - drink, večeře a dvě vstupenky na reprízu

  Vychutnejte si lahodný welcome drink a skvělou večeři pro dva na Jatkách78 předtím, než navštívíte jednu z letošních repríz Putinových agentů. Skvělý tip na romantický dárek :)
  Reprízy se uskuteční v termínech 9. a 10. 10. 2019 na Jatkách78 (Pražská tržnice).
   

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 80.60
  (CZK 2,200)
 • 2 from 3 Místo v střižně během představení

  Během jednoho z představení Vás posadíme přímo ke střihačskému pultu. Uvidíte tak to, co nikdo jiný neuvidí - jak vzniká live cinema.
  Představení proběhnou na Jatka78 (Pražská tržnice).

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 91.59
  (CZK 2,500)
 • Sold out!! Zápisník dramaturga ze zkoušení inscenace

  Získejte originální zápisník dramaturga Honzy Tošovského, který si vedl po celou dobu zkoušení inscenace.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 91.59
  (CZK 2,500)
 • 12 from 15 Kombo: vstupenka na premiéru pro dva + káva s členem týmu + placka se štěnicí + knížka

  Účast na slavnostní premiéře 8.10.2019 pro dvě osoby. K tomu možnost popovídat si o všem s členem uměleckého týmu nad kávou v Mamacoffee a domů si odnesete Ondřejem Kundrou podepsanou knížku Putinovi agenti a originální placku se štěnicí.
  Premiéra proběhne na Jatka78 (Pražská tržnice).

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 109.91
  (CZK 3,000)
 • 3 from 3 Autentická rekvizita z představení

  Překvapení v podobě autentické rekvizity z představení - nechte se překvapit, co pro Vás scénograf Antonín Šilar nachystá.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 146.55
  (CZK 4,000)
 • 3 from 4 Dvě místa u večeře s Petrem Vančurou a Janem Cinou + dva lístky na předpremiéru

  Všimli jsme si, že se vám moc líbí, jak Petr a Honza zvou k sobě domů na výjimečnou tříchodovou večeři, proto zde máme speciální prázdninovou nabídku, zejména pro páry: Za stejnou cenu teď získejte hned dvě místa u prostřeného stolu a k tomu i dvě vstupenky na předpremiéru Putinových agentů, která proběhne 4. 9. 2019 na Jatkách78 (Pražská tržnice).

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 256.46
  (CZK 7,000)
 • 4 from 4 Vlastnoručně ukuchtěná tříchodová večeře s Petrem Vančurou a Janem Cínou pro čtyři hosty

  Za tento příspěvek získáte opravdový bonus v podobě jednoho ze čtyř míst u stolu s vlastnoručně ukuchtěnou tříchodovou večeři. Večeři pro 4 hosty budou podávat a společnost vám dělat herci Petr Vančura a Jan Cína u nich doma.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 256.46
  (CZK 7,000)
 • 1 from 2 Partner projektu

  Staňte se partnerem projektu a získejte:
  • Prostor pro vaší značku či jméno na propagačních materiálech k projektu: tištěná reklama, plakáty, programy k představení, stojky v prostorách představení.
  • Umístění loga či jména s prolinkem na webových stránkách Temporary Collective.
  • 20 volných vstupenek na představení Putinovi agenti na Jatkách78.
  A také budete samozřejmě na slávností premiéru pozváni i s doprovodem.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 732.73
  (CZK 20,000)
 • 1 from 1 Hlavní partner projektu

  Staňte se hlavním partnerem projektu a získejte:
  • Prostor pro vaší značku či jméno na propagačních materiálech k projektu: tištěná reklama, plakáty, programy k představení, stojky v prostorách představení.
  • Umístění loga či jména s prolinkem na webových stránkách Temporary Collective.
  • 50 volných vstupenek na představení Putinovi agenti na Jatkách78.
  • Využití produktů hlavního partnera v rámci samotného představení (PP).
  Také vám za podporu veřejně poděkujeme po slavnostní premiéře, na kterou budete i s doprovodem samozřejmě pozváni.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 1,831.84
  (CZK 50,000)