Beze Stopy Olomouc - ekologický obchod s přesahem

Pomozte mi vytvořit moderní bezobalovou a ekologickou prodejnu, která nejen že podstatně zvětší nabídku ekologických produktů v Olomouci, ale bude se i aktivně podílet na zlepšování životního prostředí. Společně budeme vysazovat stromy v okolí Olomouce.

 • logo prodejny

 • odměna - dejte sbohem sáčkům

 • odměna - někdo to mýt musí

 • odměna - nebojte se potit

 • odměna - svačina z ubrousku

 • odměna - balzám pro ségru

 • odměna - nezůstaňte na suchu

 • odměna - stylově a do hladka

 • nová odměna! sada ekologických zápisníků

 • nová odměna! pojeďte na výlet

EUR 3,025
pledged of EUR 2,673

113%

113% completed

126 contributors pledged

Community, Ecology, Food

Olomouc, Olomoucký kraj, Česko

Show all rewards

Co je můj cíl?

Vytvoření moderní bezobalové a ekologické prodejny, která změní pohled na zero waste a udržitelnost. Nejen, že podstatně zvětší nabídku ekologických produktů v Olomouci, ale bude se i aktivně podílet na zlepšování životního prostředí. Z každého vašeho nákupu půjde částka na výsadbu stromů v okolí Olomouce. Budu podporovat české zemědělce a výrobce lokálních značek. Jako první obchod v Olomouci vám nabídnu ekologické papírnictví. Dále stáčenou kosmetiku, drogerii, potřeby do domácnosti a bezobalové potraviny.

Detaily

Výhody, které vám prodejna Beze Stopy přinese:

 • Nemusíte už ekologické a zero waste produkty kupovat jako zajíce v pytli na internetu. Na prodejně si je můžete sami vyzkoušet nebo si vzít bezobalový vzorek domů. Pokud vám bude nějaký produkt v sortimentu chybět, ráda ho do nabídky přidám.
 • Vybírám pouze kvalitní produkty, které testuji na sobě nebo na přátelích a rodině. Prioritní jsou pro mě certifikace BIO a FAIR TRADE, které zaručují, že výrobky nepoškodí vaše zdraví ani planetu. Dále certifikát, který zaručuje, že výrobky nebyly testovány na zvířatech.
 • Podílíte se na vzniku unikátní prodejny, ve které nakoupíte všechno, co potřebujete - bezobalové potraviny, věci do domácnosti, stáčenou drogerii, kosmetiku, zero waste produkty, papírenské zboží… Nemusíte tak chodit do několika obchodů, stačí Vám jeden.
 • Prodejna bude přátelská pro vás i vaše děti. Samozřejmostí bude dětský koutek s množstvím zajímavých aktivit, které zabaví i neposedné dítě. Vy si tak budete moct nakoupit a na chvíli si odpočinout od ruchu města v moderním, ale klidném místě.
 • Prodejna nebude jen místem pro nákup, ale i místem pro setkávání. Kdykoliv můžete využít možnost konzultace se mnou nebo si své zkušenosti a poznatky sdělovat mezi sebou. Pravidelně zde budou probíhat workshopy na různá témata.

... a ještě něco navíc

 • Z každého nákupu daruji peníze do fondu na výsadbu stromů v okolí Olomouce. Výsadby budou probíhat pod vedením společnosti Sázíme stromy o.p.s. a každý se při nich může zapojit jako dobrovolník. Budeme tak společně bojovat proti suchu a klimatické změně.

Kdo jsem a jak to začalo?

Ekologií se zabývám celý život a dokonce jsem ji i vystudovala. Když jsem ale po ukončení školy zjistila, že v této oblasti není na trhu práce nabídka, která by mi vyhovovala, tak jsem přemýšlela jak v oboru začít podnikat. Napadl mě koncept obchodu, do kterého by chodilo velké množství zajímavých zákazníků, od kterých bych se mohla dál učit a rozvíjet se.

Už jako malá holka jsem měla moc ráda papírenské zboží - různé notýsky, deníčky, ozdobné papíry a pásky. To mi zůstalo i v dospělosti, ale s tím rozdílem, že jsem se začala zajímat, jak a kde se to vyrábí. Zjistila jsem, že nabídka ekologického papírnictví je v kamenných obchodech strašně omezená. Takže jsem se dala do hledání a vybrala jsem pro Vás to nejlepší, co oceníte, když budete pořádat oslavu nebo svatbu, kupovat dětem výbavu do školy a sobě do kanceláře, vytvářet vzpomínkové album nebo třeba posílat balík.

Jen u papírnictví to samozřejmě nemohlo zůstat, a tak se postupně přidaly domácí potřeby, drogerie, osobní hygiena a bezobalové potraviny…

Proč to dělám?

Nejdřív jsem plánovala, že potraviny prodávat nebudu. Ale nakonec jsem si uvědomila, že to k tomu všemu prostě zapadá. Proto sháním finance na vybavení bezobalové prodejny. Za vaši úžasnou pomoc si můžete vybrat jeden z uvedených dárků. Odměnou vám bude prodejna, ve které vždy najdete široký sortiment zboží, profesionální přístup k vám zákazníkům a chvilku klidu v ruchu městského shonu. Děkuji za vaši pomoc.

News

May 29, 2019 Zvládli jsme to! Těšte se na odměny!

Strašně moc vám děkujeme za to, že jste nám pomohli vybrat potřebnou částku. Budeme se snažit, abychom pro vás otevřeli co nejdříve to půjde. Odměny si potom můžete vyzvedávat na prodejně nebo vám je pošleme poštou. Pokud byste nám chtěli doporučit nějaký výrobek do sortimentu nebo nám napsat…

More

May 17, 2019 Nové odměny !

Přidali jsme pro vás dvě nové odměny, abyste měli ještě lepší výběr. První je sada ručně tištěných zápisníků a druhá je výlet pro dvě osoby na Žítkovou.

More

Project links

Comments

Choose reward for your contribution

 • 23 Chci jen přispět a nic za to nechci

  Pokud se řadíte k této skupině dobromilců, tak máte můj nehynoucí obdiv a vděk. Sama ráda podporuji dobré věci kvůli tomu hřejivému pocitu. Pokud nám pomůžete, můžete dál pomáhat s námi. Budeme podporovat různé charitativní projekty, které se budou zaměřovat na lidi, zvířata a přírodu v nouzi.

   

  Reward delivery: Not specified

  EUR 9.55
  (CZK 250)
 • Sold out!! Dejte sbohem sáčkům

  Sada 4 síťovaných pytlíků na ovoce a zeleninu.
  Zero waste klasika, kterou jsem pro vás sama nastříhala a ušila. Pytlíky mají nosnost až 3 kg. Šiju je z pevné síťoviny, díky které mají pytlíky dlouhou životnost. Materiál nemá žádný negativní vliv na uchovávané potraviny. Díky poutku jde pověsit na háček a netrhá se jako sáček 😊. Na poutko lze také přilepit čárový kód z váhy v supermarketu.

  Do poznámky, prosím, připište, jestli chcete odměnu poslat poštou (+adresu) nebo si ji vyzvednete osobně v obchodě.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 11.46
  (CZK 300)
 • 14 Někdo to mýt musí

  Houbička na nádobí a kartáč na sklenice.
  Taky byste si chtěli tuto nudnou činnost usnadnit? Tyto „chlupaté“ houbičky vám pomohou a budou se líbit hlavně dětem. Umývání nádobí pro ně bude zábava a vy si na chvíli odpočinete. Při troše štěstí už vás k umývání nádobí nepustí. Houbičky jsou vyrobeny ze dřeva a kokosových vláken, které jsou rozložitelné. A z kovu, který je recyklovatelný. Až doslouží, můžete je hodit na kompost.

  Do poznámky, prosím, připište, jestli chcete odměnu poslat poštou (+adresu) nebo si ji vyzvednete osobně v obchodě.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 11.46
  (CZK 300)
 • 3 Sada ekologických zápisníků

  Dva kusy zápisníků z recyklovaného papíru dle vlastního výběru.
  I papírnictví může být ekologické, hravé a nemusí nutně ničit přírodu. To vám chceme dokázat našimi ručně vyrobenými a originálními sešity, které využijete na své velké plány, recepty nebo cokoliv jiného. Budou se hodit i dětem do školy.

  Můžete si vybrat z variant - linkované, čtverečkované a nebo bez ničeho. Z velkého výběru různých dekorů si vyberete na prodejně.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 11.46
  (CZK 300)
 • 18 Nebojte se potit

  Přírodní deodorant v papírovém obalu.
  Deodorant je věc, kterou používáme denně. Zkoušela jsem velké množství přírodních deodorantů, ale žádný mi nevyhovoval. Když jsem si říkala, že už to vzdám, objevil se tento krasavec v papírovém obalu. Nádherně a dlouho voní esenciálními oleji, které mají pozitivní účinek i na vaši psychiku.  K mání jsou dvě svěží varianty- bergamot, citronová tráva nebo tea tree s citrónovou trávou. Ani jedna neobsahuje palmový olej a je vhodná pro vegany. Po vypotřebování si jen koupíte náhradní náplň.

  Do poznámky, prosím, připište, jestli chcete odměnu poslat poštou (+adresu) nebo si ji vyzvednete osobně v obchodě.

  Připište i jakou variantu deodorantu jste si vybrali.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 15.28
  (CZK 400)
 • 31 Dárkový poukaz na 500 Kč

  Sleva 500 Kč na nákup.
  Nelíbí se vám nic z odměn a chcete si vybrat sami? Dárkový poukaz vám to umožní. Vyberete si zboží a my vám z celkové částky odečteme 500 Kč.

  Do poznámky, prosím, připište, jestli chcete odměnu poslat poštou (+adresu) nebo si ji vyzvednete osobně v obchodě.


   

  Reward delivery: In half a year

  EUR 15.28
  (CZK 400)
 • 4 Svačina z ubrousku

  Látkový zavinovací ubrousek.
  Už si nechcete balit svačiny do alobalu, ale tahat s sebou neskladné nádoby se vám také nechce? Mám pro vás řešení. Látkové ubrousky s vnitřní omyvatelnou vrstvou. Ubrousky jsou jak v  elegantních, tak i v hravých designech. Ty ocení hlavně děti. Dají se prát a vydrží věčnost. Po použití ho složíte a nezabere vám v tašce žádné místo.

  Do poznámky, prosím, připište, jestli chcete odměnu poslat poštou (+adresu) nebo si ji vyzvednete osobně v obchodě.

  Připište i jakou variantu ubrousku jste si vybrali.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 17.19
  (CZK 450)
 • 1 Balzám pro ségru

  Sada 2 balzámů na rty v papírovém obalu.
  Věc, kterou potřebujeme všechny. Kvalitní přírodní balzám na rty v zcela recyklovatelném balení. Protože i krása může být udržitelná a můžete ji darovat. Proto odměna obsahuje 2 balzámy. Jeden si necháte a druhý můžete darovat kamarádce, kolegyni, sestře nebo mamince. Můžete si ho však i nechat pro sebe. Oba dva totiž mají neodolatelnou ovocnou vůni a je těžké si mezi nimi vybrat. První voní po malinách a černém rybízu a druhý jako tropická maracuja.

  Do poznámky, prosím, připište, jestli chcete odměnu poslat poštou (+adresu) nebo si ji vyzvednete osobně v obchodě.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 22.91
  (CZK 600)
 • 3 Adoptujte zásobník

  Příspěvek na samospádový nebo boxový zásobník pro bezobalové potraviny.
  Tyto zásobníky jsou nezbytnou součástí bezobalové prodejny. Zpříjemní vám nakupování, protože nebudete muset bojovat s velkými skleněnými lahvemi. Obsah skleněných lahví se při přendávání velice snadno rozsype. To se u speciálních zásobníků stane jen velice zřídka. S nakupováním vám budou rády pomáhat i vaše děti. Vypadají také velice moderně a dají prodejně nezaměnitelný vzhled.

  Jako poděkování umístíme vaše jméno nebo firemní logo k zásobníkům.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 24.82
  (CZK 650)
 • 5 Nezůstaňte na suchu

  Nerezová termo láhev s bambusovým víčkem.
  Rádi se touláte jarními loukami, či patříte k milovníkům zasněžených hřebenů? Potom je pro vás tato termo láhev ideální volbou. Bylinkový čaj v ní bude horký i po 12 hodinách a studené nápoje si osvěžující teplotu udrží až 24 hodin! Láhev si díky poutku můžete připnout k batohu. Nízká hmotnost ji předurčuje k tomu, abyste ji měli vždy u sebe ať už v přírodě či ve městě. Ušetří mnoho jednorázových PET lahví.

  Do poznámky, prosím, připište, jestli chcete odměnu poslat poštou (+adresu) nebo si ji vyzvednete osobně v obchodě.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 28.64
  (CZK 750)
 • 3 Příspěvek na váhu

  Kalibrovaná váha s přesností na 1g a tiskem cenovek.
  Tuto váhu můžete obsluhovat snadno i sami a nemusíte čekat, až vás obsloužím já. Oceníte to hlavně ve chvílích, když bude v obchodě  více zákazníků. Je rychlá a přesná. Cenovku s čárovým kódem si lehce přilepíte na svou nádobu nebo pytlík. Čárový kód vám potom rychle načtu na pokladně. Výrazně to zkrátí dobu nákupu a vy svůj ušetřený čas můžete věnovat jiným věcem.

  Jako poděkování umístíme vaše jméno nebo firemní logo k váze.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 38.19
  (CZK 1,000)
 • 0 Stylově a do hladka

  Celokovový holicí strojek na žiletky.
  Dlouho jsem přemýšlela, jak co nejvíc „bezestopy“ vyřešit depilaci. Až jsem objevila tohoto pomocníka, který mě opravdu nadchnul. Můžou ho používat jak muži, tak i ženy. Nejen, že se výborně udržuje a čistí, navíc udělá z každé koupelny barber shop 😊. Bojíte se, že se pořežete? Opravdu se není čeho bát, jen musíte vědět, jak s ním zacházet. Z tohoto důvodu přikládám i vlastnoruční návod.

  Do poznámky, prosím, připište, jestli chcete odměnu poslat poštou (+adresu) nebo si ji vyzvednete osobně v obchodě.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 68.74
  (CZK 1,800)
 • 12 from 15 Pojeďte na výlet

  Víkendový pobyt pro 2 osoby s noclehem na Žítkové.
  Jeďte s námi do malebného prostředí moravských kopanic, kde navštívíme muzeum Žítkovských bohyní, projdeme si naučnou stezku vinoucí se místními pastvinami a nakonec navštívíme bio farmu s výrobnou sýrů. Přespíme v útulném penzionu a po snídani nás čeká neméně zajímavý program. Po rozkvetlých loukách nás provede zkušená bylinkářka, která nás nechá nahlédnout i do své bylinkové říše, ve které z byliny vyrábí čaje a sirupy.

  Na výběr bude ze dvou termínů. V ceně je pobyt v penzionu, snídaně, návštěva bio farmy, muzea a bylinkový workshop.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 152.76
  (CZK 4,000)
 • 3 Patron prodejny

  Udělejte si reklamu.
  Pokud mi pomůžete s rozjezdem a přispějete mi tuto částku, přidám logo vaší firmy nebo vaše jméno na "stěnu slávy" v prodejně. Také o vás napíšu oslavný příspěvek na stránky prodejny a udělám vám super reklamu. Dáte tak všem vědět, že vám záleží na životním prostředí a zlepšíte  sociální odpovědnost své firmy.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 190.95
  (CZK 5,000)