Mucha "TOS POSRALS"

Kapela Mucha natáčí již čtvrté album! Bude se jmenovat Tos posrals a bude to další o něco vyzrálejší, nahnilejší punkový výkřik.

Author: Mucha

EUR 6,614
pledged of EUR 3,176

208%

208% completed

257 contributors pledged

Music

Brno, Jihomoravský kraj, Česko

Show all rewards

Jak to začalo

Dle původního plánu zakládajícího člena kapely, M.E.Kyšperského, se debutová deska (Slovácká Epopej, 2013) měla natočit jen proto, aby měla autorka písní, Nikola Mucha, dobrý pocit a vzpomínku na to, že vůbec kdy nějaké písničky napsala. Nečekaný úspěch desky i živých vystoupení však předurčil pokračování kapely i Nikolinu volbu profese. Dle svých slov "neumí nic, ale v showbyznysu to tolik nevadí". Ve stejné sestavě nahrála kapela o rok později na počest Nikolina chlapce Josefa ještě jednu desku (Josefene, 2014) a poté se původní sestava začala hroutit. Nejprve kapelu opustil všehostrůjce, megaloman a květák Evžen Kyšperský a krátce před dokončením třetího alba (Nána, 2016) odešel pro nesrovnalosti ve smyslu existence bubeník Štěpán Svoboda. V aktuální sestavě najdeme krom Nikoly Muchy (kytara, zpěv, tanec) ještě nejpůvodnějšího Petra Zavadila (kytara, telefon, auto), multiinstrumentálního Ondřeje Kyase (jen basa) a Jaroslava Nogu (bicí, cirkus). Kapela vystoupila v rámci České republiky už snad úplně všude (např.Vimperk, Soběslav, Bohuslavice, Velvary...), expandovala i do zahraničí (Nitra, Sulzbach...), natočila několik dobrých a několik špatných klipů a potěšila i nasrala spoustu lidí. Letos vydává 4. desku Tos posrals a bude to teda velká parádička.

Co je náš cíl?

Chceme vybrat dostatečnou částku na pokrytí alespoň části nákladů na studio, výrobu a propagaci alba. 80.000,- je dostačující zlomek plánovaných výdajů. Částka by nám měla pomoct i s realizací chystaného videoklipu. Kapela se na platformu hit hit obrací již po čtvrté, dosavadní projekty zde byly vždy úspěšně dokončeny.

Detaily

Kapela Mucha (hrající od r.2013) vydává další album a opět se s pomocí při realizaci obrací přímo na fanoušky skrz platformu hithit. Písně na desku vznikaly během mateřské dovolené frontmanky Nikoly M., ale zdaleka nepojednávají pouze o hormonálních disharmoniích (Rudá řeka), či vztahových nesrovnalostech (Tos posrals, Sorri). Zaměřuje se na společenskou deformaci (Kill the messenger), oslavuje život (Mrtvá) a hlásá podivně zvrhlé pravdy (Greed, #Metoo). Deska se bude nahrávat v květnu a vyjít by měla na podzim 2019.

... a ještě něco navíc

Chystané podzimní koncerty ke křtu desky, Mucha TOS POSRALS TOUR: Bratislava(18.10.), Zlín (19.10.), Karlovy Vary (24.10.), Aš (25.10.), Plzeň(26.10), Mikulčice (29.10.),  Praha-Lucerna music bar (30.10.), Ostrava (1.11), Havířov (2.11.), Olomouc (6.11.), Brno-Kabinet Múz(7.11. a 8.11.) Uherské Hradiště (15.11.), Třebíč (16.11.), Liberec (29.11.), Praha Café v lese(5.12.), Klatovy (6.12.), Žatec (7.12.), Tábor (13.12.), České Budějovice (14.12.)

Kdo jsme?

Mucha je brněnská punková formace sdružená kolem písničkářky a podivínky Nikoly Muchy, jež se do povědomí společnosti dostala svým nevybíravým vystupováním, podivným účesem a zejména svými provokativními písněmi oslavující mužskou neschopnost, genderovou nespravedlnost, různé úchylky a společenské odchylky, menšinový útlak, život v moravské metropoli a jiné podivnosti života.
S kytarou vystupuje od svých 15 let a ráda tvrdí, že na ni umí hrát.
Kapela Mucha vznikla v roce 2013. Bezprostředně poté, co se M.E.Kyšperský z kapely Květy nechal Nikolinou hrou na kytaru doslova uhranout, splašil kytaristu (Petr Zavadil-Ty Syčáci, Pluto) a bubeníka (Štěpán Svoboda -Budoár staré dámy, Japka), naučil se v mžiku na baskytaru (Čvachtavý lachtan) a dal vzniknout dodnes působícímu tělesu, jež obráží kluby a festivaly po celé ČR. Na baskytaru ho později vystřídal kongeniální Ondřej Kyas (Hajzli, Opera Diversa) a na post bubeníka později usedl, vyskočil Žirafáč Jarda Noga.
Kapela vydala tři vydařená, kritikou stále nedoceněná alba a to Slováckou Epopej (2013) a Josefene (2014) a Nána(2016).
V současné době je frontmanka Nikola na mateřské dovolené, to jí ale vůbec nevadí, protože manžel pohlídá.

Proč to děláme?

Způsobu takovéto přímé podpory fanoušků si velmi ceníme a vůbec princip crowdfoundingu nám přijde správný. Nevybíráme částku na pokrytí celkových nákladů na desku, tato částka je pouhých pár čtverečků z celé tabulky čokolády. My už si nějak poradíme. 

Comments

Choose reward for your contribution

 • 14 Prostěs přispěls

  Be the real hero a přispěj bez toho, aniž bys za to něco chtěl. Částka se dá v dalším kroku libivolně navýšit.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 1.95
  (CZK 49)
 • 39 Download

  Download nového alba Tos posrals.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 4.41
  (CZK 111)
 • 15 Volňásek

  Volná vstupenka na koncert kapely Mucha. Netýká se festivalů. Seznam plánovaných koncertů najdete na Bandzone.cz.

  Reward delivery: In a year

  EUR 8.81
  (CZK 222)
 • 0 Nemám starší CD Muchy

  Starší CD Muchy dle vlastního výběru.
  Připište do poznámek název žádaného alba. (Nána, Josefene, Slovácká epopej).
   

  Reward delivery: Not specified

  EUR 11.87
  (CZK 299)
 • 59 Tos posrals CD+MP3

  Album Tos posrals na CD s podpisy celé kapely + download stejného alba v MP3. Doručení přes Zásilkovnu nebo poštou.
   

  Reward delivery: In half a year

  EUR 13.22
  (CZK 333)
 • 4 Nemám starší LP Muchy

  Album Josefene nebo Nána na vinylu.
  Připište do poznámek název žádaného alba.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 15.84
  (CZK 399)
 • 21 Tos posrals LP+MP3

  Album Tos posrals na vinylu s podpisy celé kapely + download alba v MP3.
  Doručení přes Zásilkovnu nebo poštou.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 17.63
  (CZK 444)
 • 22 from 30 Muchou na vlastní kůži

  Možnost zazpívat si svou oblíbenou písničku od Muchy  přímo na koncertě za doprovodu kapely a potlesku publika.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 19.85
  (CZK 500)
 • Sold out!! LP limitovaná série+MP3

  Album Tos posrals nebo Nána na průsvitném vinylu, kterého jsme vyrobily pouze pár kusů. Samozřejmě s podpisy celé kapely + digital download.
  Doručení přes Zásilkovnu nebo poštou.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 22.03
  (CZK 555)
 • 3 CD+LP+MP3

  Můžete si vybrat jedno libovolné CD (Tos posrals, Nána, Josefene nebo Slovácká epopej) + jedno téměř libovolné LP (kromě LP Slovácká epopej).  Vyzdobené podpisy celé kapely, zašleme do Vaší nejbližší Zásilkovny, nebo přímo na Vaši adresu.  Ke každému albu přidáme i možnost stažení v MP3.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 26.44
  (CZK 666)
 • 18 from 30 Nudle s Muchou

  Pokláboste s tetou Muchou nad porcí těstovin v jednom z podniků Cattani v Brně. V ceně oběd, dezert i nápoje pro oba. 

  Reward delivery: In half a year

  EUR 27.79
  (CZK 700)
 • 1 LP+CD+MP3+volná vstupenka

  Jedno libovolné CD (Tos posrals, Nána, Josefene nebo Slovácká epopej) + jedno téměř libovolné LP (kromě LP Slovácká epopej).  Vyzdobené podpisy celé kapely, Vám zašleme do Vaší nejbližší Zásilkovny, nebo jinak.  Ke každému albu přidáme i odkaz na stažení v MP3.
  K tomu ještě volná vstupenka na koncert Muchy (netýká se festivalů).

  Reward delivery: In half a year

  EUR 30.85
  (CZK 777)
 • 19 CD SET

  Všechny 4 alba Muchy na CD s podpisy celé kapely, Vám doručíme do Vaší nejbližší zásilkovny nebo jinak.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 35.25
  (CZK 888)
 • 20 LP set

  Tři alba - Tos posrals, Nána a Josefene na vinylech, s podpisy celé kapely, Vám doručíme do Vaší nejbližší Zásilkovny nebo jinak.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 39.66
  (CZK 999)
 • 16 from 20 ŠATY S PÍČOU

  Šaty s oblíbeným motivem. K dostání v černé a červené barvě a velikostech S, M, L, XL. Levnější uź nebudou.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 61.53
  (CZK 1,550)
 • 2 FANSŠMEKR SET

  Balíček obsahující 4CD (Tos posrals, Nána, Josefene a Slovácká epopej) + 3LP (Josefene, Nána a Tos posrals), vše s podpisy celé kapely, Vám doručíme do Vaší nejbližší Zásilkovny nebo jinak. K tomu jedna  volná vstupenka na koncert Muchy dle vlastního výběru (netýká se festivalů).
   

  Reward delivery: In half a year

  EUR 79.36
  (CZK 1,999)
 • 33 from 35 S MUCHOU NA SIBIŘ

  1+1 volňásek pro tebe a tvýho kemoša na červencové natačení live session v bývalém husovickém kině, dnes prostor zvaný Sibiř. Release party nového alba, večirek, bečka, oslava života jen pro zvané.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 79.40
  (CZK 2,000)
 • 1 from 5 SOUKROMÝ SÓLOVÝ KONCERT MUCHY

  Nikola vám přijede zahrát do obýváku, kuchyně či koupelny. Nevztahuje se na kluby, svatby, dětské oslavy a rozlučky se svobodou, pouze bytové či zahradní party. Grilovačky taky ok. Do 100km včetně cesťáku a vlastního masa.

  Reward delivery: In a year

  EUR 396.98
  (CZK 10,000)
 • 3 from 3 SOUKROMÝ KONCERT KAPELY MUCHA

  Přijedeme zahrát na Váš večírek. Nevztahuje se na festivalové a klubové akce. Nutno zajistit alespoň zvuk. Do 100km včetně cesťáku.

  Reward delivery: In a year

  EUR 1,190.95
  (CZK 30,000)