Ze sklepa na světlo světa - obchod se zdravou výživou

Přispějte na rozvoj, stěhování obchodu se zdravou výživou do větších prostor, které se musí předělat. Odměnou bude obchod s největší nabídkou v okolí, přístupný pro všechny stravovací směry, bezobal, bio, farmářské produkty, posezení, dětský koutek.

Author: Alena Ellerová

EUR 14,552
pledged of EUR 13,767

105%

105% completed

555 contributors pledged

Ecology, Food, Education

Znojmo, Jihomoravský kraj, Česko

Show all rewards

Jak to začalo

Zdravý životní styl a stravování, si mě získalo už před dlouhými lety. Pracovala jsem v různých oborech, ale chuť něco podniknout v oboru zdraví, mě inspirovala k založení facebookové skupinky Naturela-dary přírody, se zaměřením na zdravý životní styl.

Bylo to zrovna na rodičovské dovolené a moje odhodlání se dál vzdělávat a své získané zkušenosti předávat, bylo větší a větší. Založením skupinky se stalo něco kouzelného. Zákazníci, uživatelé, nově vytvořené skupinky, zareagovali velmi positivně a s chutí. Na Facebooku jsem umisťovala různé informace k produktům, bylinkám a také své domácí vaření, pečení, které zákazníky  inspirovalo k jinému stravování. Na facebookové skupině je možnost si zboží i rezervovat. Ze začátku se zboží předávalo na parkovištích, zastávkách, v parcích apod. Po nějaké době, už to nešlo dělat "jen" z obýváku a tak jsem hledala prostor pro obchod, který jsem našla v suterénu panelového domu. Sklep jsme spolu s manželem předělali na malý obchůdek a před 3,5 lety jsem ho pro zákazníky otevřela. 

Co je náš cíl?

Mým cílem je přestěhovat obchod do větších nestísněných prostor, kde vznikne největší obchod se zdravou výživou široko daleko. Cílem je dostat Naturelu ZE SKLEPA NA SVĚTLO SVĚTA.

Ráda bych s Vaší finanční pomocí zákazníkům nabídla různorodý a větší sortiment, posezení, dětský koutek. Chci, aby byl obchod multifunkční.

Detaily

Naturela - dary přírody, vznikl před cca 4 roky v obýváku s prodejem přes Facebook. Po čase bylo nutné otevřít obchod. Vznikl tak v suterénu panelového domu - ve sklepě. S vyšším zájmem o zdravý životní styl, už nestačí prostor cca 40 metrů čtvrečních. Nové firmy a novinky, které bych ráda zákazníkům nabídla, není kam dávat. Příjde mi líto, zákazníky o novinky ochuzovat kvůli malému prostoru. Při počtu 5 zákazníků, je v obchodě úplně plno.

Už asi rok mám v hlavě nápad na projekt, který by nabídl znojemským, ale i mimoznojemským, velkou různorodou nabídku zboží. Takový prostor mám teď na cca 200 metrech čtverečních možnost vytvořit s Vaší finanční pomocí.

Doslova se Naturela dostane "ZE SKLEPA NA SVĚTLO SVĚTA". Velká okna, světlá prodejna, bezbariérový přístup, parkování zdarma, dobré umístění. Plánuji mít farmářské produkty jako maso, bio zeleninu, ovoce z Živé farmy a dalších místních farmářů, bio mléčné produkty, větší výběr veganských a vegetariánských produktů, zboží pro všechny ostatní stravovací směry, bezobalový sortiment, kde si nasypete podle svého přání, doplňky stravy, bylinky, čaje, eko drogerie a další doplňky do domácnosti. Čerstvé bezlepkové a bio pečivo, posezení s možností kávy, čaje, drobného občerstvení....Dětský koutek, možnost dítě přebalit, přednášky, kurzy.

Naturela chce být pro všechny. 

... a ještě něco navíc

Balím balíčky na přání ze zboží z Naturely, jsou velmi oblíbené. S větším výběrem zboží budou balíčky více nápaditější.

Mám velmi ráda děti a zákaznicím často poskytuji babysitting. Při nákupu ráda děťátko pohlídám a u hracícho stolečku si s nimi pohraji, aby měla zákaznice možnost mít volné ruce  pro výběr zboží. Chybí však prostor pro přebalení a větší prostor pro hračky.

Často se také stává, že se náhodou v Naturele setkají dvě kamarádky a litují toho, že není možnost si sednout, dát si kávu, čaj, popovídat si. Tyto situace jsou pro mě velkou inspirací Naturelu změnit.  

Doma vařím a peču ze surovin z Naturely. Recepty, rady, informace k nim a dalším produktům, sdílím na Facebooku a nově také na Instagramu.

Kdo jsme?

Jsem máma dvou dětí a vždy mě bavilo vaření, pečení, komunikace s lidmi, samovzdělávání. Zdravý životní styl, zdravé stravování mě pohltili a spojením toho všeho vznikla Naturela - dary přírody.

Naturelu miluji a dávám jí kus sebe. Zákaznice můj osobitý a vstřícný přístup velmi kladně hodnotí, rády se vracejí a vzájemně si obchod doporučují. Naturela je pro mě inspirací, jak jít dál. Soulad s přírodou, hodnotami, které nám dává, chci zákazníky inspirovat. Chci zákazníkům nabídnout možnost neplýtvat svou energií k objíždění různých obchodů, vše dostupné najdou v Naturele.

Proč to děláme?

Naturela vznikla pro zákazníky, je mou srdeční záležitostí a dál tomu tak bude. 

Abych zákazníkům mohla nabídnout větší nabídku, větší nestísněný prostor, denní světlo, posezení, musí jít Naturela dál. Musí se posunout ZE SKLEPA NA SVĚTLO SVĚTA. Prostor, po bývalé restauraci, který chci na obchod předělat, však nevyhovuje požadavkům. Musí se komplet předělat, upravit příčkami pro sklad, zázemí, prostor pro posezení, dětský koutek. Vybavení jako jsou stolky, židle, regály, police, wc pro zákazníky, navíc s přebalovacím pultem pro maminky s dětmi. Prodejní pulty, chladící vitríny na větší chlazený sortiment, pulty na pečivo, myčka nádobí, příslušenství na přípravu kávy, čaje, vybavení pro bezobalové zboží, několikery dveře, váha. A právě na tento rozvoj, vybavení, úpravy prostoru prosím o Vaše finanční příspěvky, za které si můžete vybrat jednu z odměn.

News

May 25, 2019 Cílová páska překonána

Jste báječní !!! Jste (jsme) TEAM, který dokázal doběhnout do cíle v krásném čase s krásným výsledkem. Ani ve snu mě nenapadlo, že všechno společné úsilí bude naplněno. Kampaň byla dlouhá, náročná psychicky, tahali jsme tu cifru sumy očima, aby se krůček po krůčku zvyšovala. A to všechno jsem…

More

May 21, 2019 Super finále je tu !!!

Projekt #zesklepanasvetlosveta končí o víkendu !!!! Obchod bude moci vzniknout v objektu "bývalého hotelu Dukla" ve Znojmě, po hospodě podél tanečního sálu.  Práce v prostoru už začaly, ale je ještě hodně práce před námi.  Pojďme projekt na HitHitu dotáhnout do vítězného konce.❤️ Kdo jste váhali,…

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • 66 Karma za stovku

  Jsem Tvoje Naturela a rozhodla jsem se, že chci být větší. S Tvojí pomocí se to může podařit. Tak pošli stovku rozjedeme to spolu :-)
  Odvděčím se Ti karmickým dobrým pocitem.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 3.82
  (CZK 100)
 • 64 from 100 Zasaď tužku a těš se z rostlinky

  Ekologická tužka, která v sobě nosí kreativitu a radost. Má v sobě bylinku, která díky tobě může spatřit světlo světa.  Tužky mají na sobě vygravírovaný název bylinky v aglickém jazyce a můžeš si vybrat ze 4 druhů (slunečnice, pomněnka, tymián, bazalka).

  A co to zač za tužku s rostlinkou? Je to normální  tužka na psaní. Když je už tužka příliš krátká na psaní, stačí ji zasadit a do 2 týdnů máš zdravou rostlinku! Rostlinka je ukrytá v kapsličce na konci tužky. 

  V případě zaslání poštou, pošli o 50kč víc.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 5.74
  (CZK 150)
 • 11 Bio čaj s logem Naturela

  Spojení, kterému neodoláte. Svolejte přátele na pátou hodinu :-) a vychutnejte si lahodný čaj z bio produkce. Na výběr čaj ovocný nebo bylinkový, napište prosím do poznámky. Čaj může být také milým dárkem pro Vaše blízké.

  V případě zaslání poštou, pošli o 50kč víc.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 6.88
  (CZK 180)
 • 35 S plátěnou taškou o krok vpřed

  Jsem plátěná taška s logem Naturely, která Ti vydrží napořád. Můžeš si mě vzít na každý nákup, vyprat mě, když se zašpiním. Ušetříme životní prostředí a vejdu se Ti poskládaná do kabelky. 

  V případě zaslání poštou, pošli o 50kč víc.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 8.80
  (CZK 230)
 • 22 Sada dvou menších plátěných pytlíků s logem

  Nebaví Tě jednorázové sáčky v obchodech? Pak jsme tady právě pro Tebe. Sice se toho do nás nevejde tolik, ale na ovoce, zeleninu, sypané potraviny, jsem akorát. Každý ušetřený mikrotenový sáček se počítá. 

  V případě zaslání poštou, pošli o 50kč víc.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 8.80
  (CZK 230)
 • 96 from 150 Květinka a olejík, provoní Ti pokojík

  Nejsem živá a nerostu na zahrádce a i přesto Ti vykouzlím příjemnou vůni v pokoji či jinde za jakéhokoliv ročního období. Jsem kytička z pálené hlíny v sadě s olejíčkem a vydržím opravdu hodně dlouho. Jednoduše na mě kápneš kapku oleje, která se do hlíny vsákne s dlouho voní. Mohu být i krásným a užitečným dárečkem. 

  V případě zaslání poštou, pošli o 50Kč víc.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 9.56
  (CZK 250)
 • 23 Sada 2 větších plátěných pytlíků s logem

  Pytlíky plné zdraví. Potřebuješ větší zásobu? Máš doma víc hladových krků? Kup si nás a s náma si domů odneseš víc čerstvosti. Co víc si přát?

  V případě zaslání poštou, pošli o 50Kč víc.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 9.94
  (CZK 260)
 • 64 Tričko z BIO bavlny

  Buďte cool/trendy, podpořte planetu a zároveň Naturelu, koupí trička z bio bavlny.
  Při pěstování bio bavlny nejsou používány pesticidy a GMO.
  Planeta, její zdroje, nejsou nevyčerpatelné, pojďte jí podpořit.
  Koupí trička dáte šanci, …šanci planetě.
  Budete hrdí, že jste podpořili planetu i Naturelu.
  Vybírat si nyní už můžete z barev pro ženy:
  Černá, bílá, světle zelená, světle šedá, světle růžová.
  Pro muže: bílá, černá, tm.šedá, světle šedá, červená, lahvově zelená.
  Velikosti jsou u žen od xs po xl, u mužů po 3xl.
  Na upřesnění velikosti se domluvíme v emailu, po skončení kampaně.
  Buďte cool v páru, buďte cool muž i žena :-) v triku z bio bavlny.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 12.73
  (CZK 333)
 • 49 from 60 Non toxic přednáška

  Nevyznáš se ve složení kosmetických produktů? Nevíš, jak vybrat ty správné? Tak přijď a já Ti poradím jak na to. 
  Seznámení se spřáteleným obchůdkem Ze Země, non toxic světem v kosmetice a drogerii, vysvětlení pojmů, ukázka produktů s možností koupě.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 13.38
  (CZK 350)
 • 55 from 60 Jak to dělá Živá farma

  Živá farma, je farma, která do Naturely přináší svěží dech s bio produkcí a dává Vám možnost vyzkoušet, jak chutná bio zelenina a bylinky. Přednáška se spřátelenou firmou "Živá farma" o Bio farmaření, jak to všechno začalo a proč, o přínosech, nástrahách a světě bio zeleniny a pěstování. 
  Přednášku plánujeme na 26.9.2019 v 17hod.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 13.38
  (CZK 350)
 • 55 from 60 Látkový batůžek na záda s logem Naturela

  S Naturelou na cestách. Ať už se chystáš na malý výlet nebo delší cestu, sbalíš si vše, co bude potřeba, se mnou bude vždy zábava. 
  Se mnou budeš na festivalu happy :-)
  Kvalitní batůžek se dvěma popruhy na ramena a dřevěnou sponou. 

  V případě zaslání poštou, pošli o 50Kč víc.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 13.38
  (CZK 350)
 • 15 Kurz/workshop s Naturelou


  VAŘÍME, PEČEME S NATURELOU
  Nezáleží na tom, jste-li začátečník, nebo jestli už znáte některé produkty z Naturely.
  Na workshopu s Naturelou, se posunete o kus dál.
  Uvaříme, upečeme si z produktů Naturely. Ochutnáte, přivoníte k produktům, které Vás zajímají.
  Nebude to žádná věda, bude to přátelské posezení s kávou, čajem a surovinami, které
  mohou obohatit Váš jídelníček. A i Vy se můžete zapojit se svými zkušenostmi.
  Podle zájmu se rozdělíme na úplné začátečníky nebo pokročilé a
  třeba i vegetariány či bezmléčné. Všechny stravovací styly jsou na kurzu vítány.
  Kurz můžete darovat jako dárek třeba kolegyni, mamince, kamarádce, které by rády začaly
  s produkty ze zdravé výživy, ale neví jak na to nebo se ostýchají.
  Dárkový poukaz na kurz si můžete schovat i jako dárek na Vánoce. S novým rokem přichází více zákazníků, kteří by rádi začali se zdravým životním stylem a surovinami, kurz může být pro ně inspirací. Takže, můžete mít už první letošní vánoční dárek.
  Datum kurzu si spolu určíme po dohodě s celou skupinou zájemců.

  Reward delivery: In a year

  EUR 13.38
  (CZK 350)
 • 210 from 250 Balíček, může býti hezký dáreček nebo udělej radost sobě

  Vyber si jeden balíček pro sebe (nebo pro někoho blízkého) z níže uvedených a poskládám Ti ho tématicky a nápaditě. 
  Svůj vybraný balíček napiš do poznámky a v případě zaslání poštou, pošli o 60kč víc.

  Hříšné potěšení (Kvalitní čokolády, co dodají energii i úsměv na tváři).
  Umí Ti bezlepek zavařit? (Bezlepkové potraviny - vločky, směs na dort a na mug cake, flapjack).
  Fofr oběd pro vegetariány (Vegetariánská směs, koření, těstoviny, polévka do hrnku, pomazánka).
  Dobroty pro každý den (Sladko/slaný balíček do práce nebo na výlet).
  Cvičme v rytme (Protein.tyčinky, směs na palačinky, sušenky atd.)
  Pekáč buchet nejen na břiše (Celozrnná mouka, třtinový cukr, prášek do pečiva, mleté ořechy, rozinky + originální recept z Naturely).
  Nemocem vstup zakázán (Echinaceový sirup, čaj, sušené ovoce).

   

  Reward delivery: In half a year

  EUR 13.38
  (CZK 350)
 • 90 from 150 Snídaně jako na Bali - kokosová miska

  Plast není žádná výhra, originální kokosová miska, to je aspoň třída. Jsem vyrobena z kokosového ořechu, jsem eko, jsem krásná a budeš mě chtít každý den. 

  V případě zaslání poštou, pošli o 50Kč víc.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 13.38
  (CZK 350)
 • 8 Sklenice na klíčení s bonusem

  Ještě není léto, ale už mohou být Vánoce :-)
  Než se nadějete, přehoupne se léto, podzim a za půl roku je tu skoro advent.
  Mějte letos před stresem náskok.
  Kupte si cool dárek s předstihem.
  Jak? Kupte si klíčící sklenici i s 2 druhy semínek už teď.
  A navíc koupí sklenice podpoříte nový projekt ZE SKLEPA NA SVĚTLO SVĚTA.
  Klíčky jsou bomba surovina, plná vitamínů, minerálů a energie. Naklíčené jsou stále k dispozici a vykouzlíte s nimi super doplněk jídla. Křupou, většina chutná po hrášku a děti bude bavit pozorovat, jak klíčky rostou. V době, kdy kupovaná zelenina neposkytne kvalitní vitamíny, jsou klíčky super potravinou :-)
  Ale pozor, s koupí sklenice na HitHitu to nekončí.
  Nemusíte ji schovávat doma ve sklepě půl roku a nakonec na ni zapomenete.
  Sama se Vám ozvu za půl roku, že u mě sklenici máte, jako bonus ji zabalím na Vaše přání i se jmenovkou pro toho, koho si určíte.
  Buďte bez starostí s letošním prvním  dárkem a nechte to na mě :-)
  P.S.součástí sklenice i podrobný návod, ale ráda vše pak na přání vysvětlím.
   

  Reward delivery: In half a year

  EUR 19.12
  (CZK 500)
 • 11 from 30 Studentské překvapení v balíčku

  Připomeň si se mnou studentská léta. Jsem balíček toho nejnutnějšího, co nesmí chybět ve studentově tašce. 
  Balíček vymysleli studenti SVŠE Znojmo, kteří pomáhali s projektem :-)
  (V balíčku je raw tyčinka, polévka do hrnku, zelený čaj s ginkgem, ajurvédská káva na povzbuzení, ořechy, sušené ovoce, kus -kus do hrnku...)

  V případě zaslání poštou, pošli o 50Kč víc.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 19.12
  (CZK 500)
 • 28 from 50 Přispěj a stav se na kafe

  Příspěvek na kávovar, který umí skvělou kávu. Když na mě přihodíš, připravím Ti s radostí 5 káv jako poděkování při Tvojí návštěvě Naturely.
   

  Reward delivery: In a year

  EUR 38.24
  (CZK 1,000)
 • 14 from 20 Posezení

  Nákupy mohou být vyčerpávající. Se mnou můžeš nabrat síly na to, abys svůj nákup mohl odnést domů nebo si jen tak sednout a poklábosit si.
  (Stůl nebo židle budou po Tobě pojmenovány).
   

  Reward delivery: In half a year

  EUR 57.36
  (CZK 1,500)
 • 13 from 25 Daruj Naturelu, daruješ srdce/ velký dárkový koš

  Jsem dárkový koš a srdečně potěším úplně každého, pro koho jsem určený a na kom Ti záleží. Dárkový koš obsahuje vybrané zboží z celého sortimentu Naturely v pěkném košíku.

  Do poznámky napiš, pro koho je dárkový koš určen a já ho tématicky a nápaditě posládám.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 57.36
  (CZK 1,500)
 • 39 from 50 Adopce zásobníku na bezobal

  1, 2, 3, 4, 5, bezobal má smysl pro svět
  Jsme sklenice, jsme zásobníky, které skrývají radost a potěšení. Uvidíš v nás, co si kupuješ a navíc, když na nás přispěješ, můžeme se po Tobě jmenovat. Příspěvek na pořízení zásobníků pro bezobalový sortiment, kde za Tvůj příspěvek, může být Tvé jméno nebo firemní logo.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 68.83
  (CZK 1,800)
 • Sold out!! Adopce váhy na bezobal

  Chceš, aby Tvé jméno (logo) každý viděl? Adoptuj si mne. Unesu hodně a díky Tvé podpoře budu nejen já, ale i Tvoje reklama na správném místě.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 114.72
  (CZK 3,000)
 • 40 from 50 Víc zboží, víc radosti v regále

  Abych mohl rozdávat víc radosti, je potřeba, aby nás bylo v prodejně víc. Tak si mě vyber a já ponesu Tvé jméno nebo logo firmy jako protislužbičku za Tvůj příspěvek. 
  (Adopce regálu je odměna vhodná pro firmy i jednotlivce, logo či jméno bude na regále viditelné jako Vaše reklama).

  Reward delivery: In half a year

  EUR 114.72
  (CZK 3,000)
 • 13 from 15 I chladící vitrína si zaslouží jméno

  Maso i nemaso, jogurty i nejogurty, sýry i nesýry, tofu ....Nejen tohle, ale mnoho dalšího Ti budu moci nabídnout díky Tvé štědrosti. Za odměnu může být Tvé jméno nebo logo firmy umístěno na viditelném místě na chladící vitríně. Ty mě chlaďák, já Tobě reklamu. 

  Reward delivery: In half a year

  EUR 114.72
  (CZK 3,000)
 • 33 from 40 Stěna slávy

  Jsem místem, na kterém budeš vždy vidět. Umísti svoje logo (40x30) na stěnu v Naturele. Pokud chceš větší logo, přispěj víc. Tvá reklama bude v Naturele viset minimálně po dobu 2 let. 

  Reward delivery: In half a year

  EUR 152.96
  (CZK 4,000)
 • 1 from 5 Žena za pultem

  Přispěj na místo, kde se moje zboží stává Tvým. 
  Přispěj na prodejní pult a ponese Tvé jméno.
  Příležitost pro firmy, mít své logo na viditelném místě jako reklamu.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 152.96
  (CZK 4,000)
 • 3 from 5 Tajný ctitel

  Přispěj na můj rozvoj a já se Ti odměním větší nabídkou zboží, posezením a přátelskou atmosférou. Mám pro Tebe navíc nachystané překvapení ve formě poděkování za Tvůj příspěvek. Dostaneš obří dárkový koš s pestrým výběrem zboží z Naturely, které nápaditě poskládám do krásného koše. Tvoje Naturela. 

  Reward delivery: In half a year

  EUR 573.61
  (CZK 15,000)