Vesnická tancovačka

Pomozte nám založit novou tradici tancovaček, jaké u nás bývaly kdysi, a přijďte si užít letní večer plný tance a zábavy.

Author: Petr Tyc

 • Stodola z Durdic, kde budeme tancovat.

 • Takhle nějak, nebo i jinak...

 • Hospoda "Šperkovna, kde bude taky zábava.

 • Proberte prababičce šatník a doražte!

 • Nezapomeňte na spodničku

 • Základní krok je hračka

 • Kohoutek už se na vás připravuje

 • Jak vidíte, stojí nohama pevně na zemi

 • Vaši vlídní učitelé tance...

 • ... tanečník i učitel

 • Bude i dámská volenka

 • Kohoutci

 • To musíte zažít

EUR 184
pledged of EUR 1,912

9%

9% completed

10 contributors pledged

Music, Dance

Kouřim, Středočeský kraj, Česko

Show all rewards

Anička má ráda skočnou, Bětka kalamajku, Týna tancuje hulána jako žádná jiná… Co vy?

Pět hodin tance a zábavy v sobotu 15. června od 17 do 22 hodin - večer, kterým s vámi chceme zahájit novou tradici. Hrát, učit a tančit české lidové tance s vámi bude 12 tanečníků a 8 muzikantů Národopisného souboru Kohoutek. Tancovačka se bude konat v krásném historickém prostředí skanzenu v Kouřimi.

Tanec je nejlepší milostná předehra. Lidové tance jsou přirozené a jednoduché - naučíme vás je a pak se půjde tancovat. Na letní večer s partnerem na tancovačce, jaké bývaly kdysi, nikdy nezapomenete. A jestli přijdete bez partnera/partnerky, určitě si u nás nějakého/nějakou vyberete!

Tanečníci souboru Kohoutek jsou laskaví, trpěliví a zkušení učitelé, především ale okouzlují tanečníci a tanečnice. Osmičlenná kapela bude hrát k tanci v krásných historických staveních: hospodě „Šperkovně“ a starobylé polygonální stodole. Historický dojem z celého areálu skanzenu umocní i dobové oblečení účinkujících, nebude chybět občerstvení a dobré pivo.

Program

17.00 – 19.15: výuka tanců ve více skupinách s doprovodem živé hudby
19:45 – 22.00: vesnická tancovačka v duchu 19. století s živou lidovou kapelou prokládaná hudebním a tanečním programem

Proč Vesnická tancovačka a kdo jsme?

Jsme nadšenci pro lidovou kulturu a tradice. Máme rádi lidový tanec a těší nás, že o něj po dlouhé době znovu roste zájem. Je nám líto, že u nás v Čechách lidé moc netančí a málo ví o českých lidových tancích. Sledujeme, jaký je na Slovensku zájem o tzv. Tanečné domy, kde se týden co týden lidové tance tančí. O moravský folklor znovu roste zájem také v Praze díky skvělému Folklornímu mejdlu. Přece se my Češi nenecháme zahanbit! Petr Tyc (autor projektu) pracuje pro Regionální muzeum v Kolíně, které spravuje i skanzen v Kouřimi, a je pořadatelem akce. Šárka  Kratochvílová je tanečnice, choreografka a vedoucí Národopisného souboru Kohoutek, Martin Samek je novinář, tanečník a vede soubor spolu se Šárkou.

Proč jsme se rozhodli jít s tancovačkou na Hithit?

Abyste si tancovačku užili, musí být počet účastníků omezen. Náklady jsou nemalé, bude těžké je pokrýt. Potřebujeme dopředu vědět, že vás akce zajímá, jinak nedostaneme možnost ji uskutečnit a zahájit novou tradici těchto zábav. 

Na co vybrané peníze použijeme?

Z vybraných peněz pokryjeme náklady na dopravu a skromnou odměnu 20 tanečníků a hudebníků (přijedou do Kouřimi z Prahy, Pardubic, Hradce Králové apod.), náklady na nutné dovybavení a služby ve skanzenu, počítat musíme i s náklady na propagaci, provizi Hithitu a další poplatky. Doufáme, že získáme i malý základ pro uspořádání další tancovačky. Tak přijďte poznat lidové tance a nové lidi. Bude to krásný večer!

News

May 22, 2019 Zrušení tancovačky

Děkujeme přispěvatelům za jejich zájem. Moc si ho vážíme. Cílovou částku už bohužel nemáme šanci vybrat. Je nám to moc líto, ale pro malý zájem musíme Vesnickou tancovačku zrušit. Akci se pokusíme připravit lépe na podzim nebo příští rok. Rádi vám dáme vědět termín, když napíšete na tyc…

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • 1 Sousedská

  Tancovačka se vám líbí a chcete ji podpořit, ale tentokrát nemůžete přijít nebo nedejbože zásadně netančíte. Podpořte nás, udělejte si výlet do starobylé Kouřimi a navštivte skanzen, Muzeum Kouřimska a kostel sv. Štěpána. Čestné vstupenky do všech tří objektů vám zašleme.  

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 3.82
  (CZK 100)
 • 25 from 29 Skočná

  Vstupenka na tancovačku + 7 vstupenek do všech expozic a poboček Regionálního muzea v Kolíně včetně skanzenu (mimo národopisné pořady). 

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 11.09
  (CZK 290)
 • 42 from 45 Kalamajka

  Vstupenka na tancovačku s konzumací až 7 piv nebo nealko nápojů zdarma + neomezené volné vstupné na 1 rok do všech expozic a poboček Regionálního muzea v Kolíně a skanzenu včetně vstupného pro 2 dospělé nebo 1 rodinu na jeden libovolný národopisný pořad. (Rodinné vstupné platí pro 2 dospělé a až 3 děti a jeho hodnota je 320 - 350 Kč). 

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 22.56
  (CZK 590)
 • 8 from 9 Hulán

  Vstupenka na tancovačku s jídlem a pitím zdarma (nápoje omezeny na max. 7 piv/nealko) + přednostní péče učitelů/učitelek a tanečníků/tanečnic + láhev lahodného likéru od rodinné firmy Likeria Kouřim + překvapení.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 34.03
  (CZK 890)
 • 16 from 17 Rejdovák

  Vstupenka na tancovačku + neomezené vstupné na 1 rok pro 1 rodinu nebo 2 dospělé na národopisné pořady skanzenu v Kouřimi (11 různých pořadů za rok, hodnota rodinných vstupenek celkem je 3.520 Kč). Volné vstupné platí i pro Řemeslné pohádkové léto a běžné otevírací dny.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 34.03
  (CZK 890)