Krvavá svatba - Tierra Lo-r-ca

Soubor Tierra Lo-r-ca připravuje pro milovníky všech forem divadla nové neobvyklé činoherně-taneční představení Krvavá svatba, v němž budeme tančit, zpívat i hrát do roztrhání těla vám všem, kteří nám pomůžete snížit nemalé náklady na jeho realizaci.

Author: Tierra Lo-r-ca

EUR 2,290
pledged of EUR 7,647

29%

29% completed

68 contributors pledged

Theater, Dance

Praha, Hlavní město Praha, Česko

Show all rewards

Jak to začalo?

Jak jinak, než nenápadně. Profesorka jevištního pohybu a profesor tance na jedné umělecké škole sledovali studenty při zkoušení Krvavé svatby a povídali si o tom, jak by bylo krásné, udělat ji s opravdovými flamenkovými tanečníky, k tomu přes dialogy vyprávět příběh, a aby obě složky taneční i herecká měly stejný prostor a stejný význam. A povídali si dál, až začal vznikat projekt, který rostl a rostl, dokud se nerozrostl ve velké představení zahrnující herce, tanečníky, muzikanty a zpěvačky. Podařilo se nám vybudovat úžasný tým profesionálních umělců z různých oborů, nadchnout je pro stejnou věc a vést je do stejného cíle. Od začátku roku dáváme naše idee dohromady a v této chvíli nám zbývá poslední měsíc na propojení a dozkoušení celého představení.

Co je náš CÍL?

Divadelně taneční skupina Tierra Lo-r-ca vznikla z nápadu spojit výsostně dramatickou taneční a hudební formu Flamenca s klasickou činohrou a nechat je ve společném rytmu vyprávět odlišnou formou stejný příběh.

Cílem je propojit činoherní a taneční divadlo tak, aby jedna forma rozvíjela a podporovala druhou, vzájemně se doplňovaly a obohacovaly. Je to experimentální přístup, kdy by si na své mohli přijít jak milovníci klasické činohry, tak tanečního divadla, obě divácké obce se prolnou a jejich zážitek bude umocněn.

Lorcova poezie, silné dialogy, flamenková hudba a tanec, výrazná světla a jednoduchý design, to je esence Krvavé svatby v podání naší divadelní skupiny Tierra Lo-r-ca.

Premiéra se bude konat 8.4.2019 ve 20:00 v divadle PONEC, další představení v tomto divadle je 21.5.2019

Detaily:

8 herců, 6 tanečníků, 3 muzikanti. Španělská vesnice, kruté osudy, bolest, vztek, touha a nenávist, to vše směstnané do hodiny mezi životem a smrtí. Výrazná světla, temnota a stíny, Luna, která ozáří nejhlubší kouty naší duše, lačnící po pomstě a boji, stejně jako po lásce a usmíření. Tanec a slovo jsou jako dialog uzavřený v monologu, hutná směs v kristalicky čisté struktuře - fungují společně i každá zvlášť, prolínají se, doplňují, vyvracejí, tak jako lidské touhy, pocity a emoce. 

Ovšem jak je v umění hodně lidí, začíná to být i velmi drahé. Je potřeba mnohem delší čas na zkoušení, víc zkušeben, více kostýmů, více honorářů pro všechny možné profese. Samotní herci už se sice rozloučili s adekvátním honořářem, ale alespoň něco málo by si za tvrdou dlouhou práci zasloužili. V této zemi jde do umění čím dál méně financí, takže uživit se pro herce je extrémně náročné, v divadle téměř nemožné. Zato vytvořit předstvení je poměrně drahá legrace, a přestože se snažíme být úsporní, jak to jen jde, uvést představení nás i tak vyjde na několik set tisíc.

K tomu hned zkraje zkoušení náš tým postihla tragická událost, naše šikovná scénografka Eva Bláhová (autorka např.pletených soch na piazzetě Národního divadla) přišla tragicky o muže a zůstala na děti sama:( Z tohoto důvodu nemůže již dělat divadlo jen pro radost,  musí i něco vydělat, aby rodinu uživila, a proto všechny finance, které by případně ze zkoušení zbyly poputují za ní.

A i proto se s nadějí obracíme skrze Hit Hit nejen na divadelní a taneční nadšence, kteří by nám mohli pomoci jakoukoliv částkou ke snížení našich nemalých nákladů a dovést naše dílo ke zdárnému konci.

Kdo jsme?

Jsme parta profesionálních herců a tanečníků, kteří mají za sebou mnoho dlouholetých divadelních zkušeností a k sobě jsme přizvali několik studentů pražských konzervatoří, jakožto zástupců mladé nastupující generace.

Herci: Dana Poláková, Richard Fiala, Milan Mikulčík, Šárka Šildová, Eva Nová, Eva Petrová, Dominika Býmová, Štěpán Tuček, Daniela Zálešáková, Daniel Krečmar

Mezi tanečníky dominují náš nejlepší český flamenkový pár Jana Drdácká a Eduard Zubák, Edův syn Filip Zubák a dále tanečníci, kteří se dlouhodobě věnují flamencu nebo modernímu tanci – Jana Hemelíková Baudisová, Eva Miškovič, Karolína Škrabánková, Kamil Ďurana.

Na kytaru nás doprovodí fenomenální muzikant Stanko Kohútek alias Morenito de Triana, jež sám je zárukou nezapomenutelného zážitku. K němu neméně významný mág bicích a cajonu Michael Cába a zpěvačka Petra Dokládalová.

Na světelném designu spolupracujeme s opět úžasným Lukášem Brindou, kostýmy a scénografie jsou pod vedením již zmíněné Evy Bláhové a celou fotodokumentaci nám vytváří mistr svého oboru Petr Kadlec.

Autorem traileru a plakátu je reklamní a filmový režisér Štěpán Zálešák

Proč to děláme?

Protože jsme umělci, a tato práce nás stále naplňuje, přestože podmínky v umění jsou čím dál horší a uživit se je čím dál těžší. Přesto nás stále baví vzájemné setkávání, propojování žánrů, hledání neobvyklých vyjádření zažitých forem a hlavně sdílení toho všeho s vámi diváky. 

V případě úspěchu se finance využijí v první řadě na nájmy za zkušebny, za divadlo, za pronájem divada na natočení traileru, potom na scénografii a doplňky ke kostýmům, tisk plakátů a propagaci, honoráře pro muzikanty, a pro herce, kteří živí rodiny, dojíždějí na zkoušky, pro hlavní tanečníky a v neposlední řadě příspěvek pro naši nebohou scénografku.

Děkujeme a těšíme se s vámi na viděnou!

News

Apr 16, 2019 Děkujeme!!!!

Drazí přátelé, tak se nám nepodařilo na představení vybrat požadovanou částku a na dorovnání bohužel nemáme finance, pokud ale i tak byste rádi dostali svou odměnu a s penězi, které se vám od Hit hitu vrátí již nepočítáte, připravujeme pro vás jinou formu sbírky, o níž budeme informovat na fb…

More

Apr 11, 2019 Premiéra za námi, hurá!

Úspěšná, úplně vyprodaná premiéra je za námi, i standing ovation byla! Dali jsme do toho všichni maximum a naplnili sál obrovskou energií.  Ale teď nás čeká placení všech faktur a to už tak veselé nebude, proto prosíme všechny, šiřte ještě dál náš Hit Hit, pokud můžete, už jen 5 dnů!!! A těšíme na…

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • 0 Halíře dělají talíře!

  Oblíbený bonmot, který nám může velmi pomoct teď ke konci projektu, od všech, kteří chtějí alespoň malinko podpořit náš projekt.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 3.82
  (CZK 100)
 • 10 from 10 Debata o životě herce

  S tímto příspěvkem vás zveme na posezení, u kterého se nás můžete ptát na cokoliv, co souvisí se životem profesionálního herce nebo tanečníka.

  Reward delivery: In a month

  EUR 11.47
  (CZK 300)
 • 17 from 20 Fandíme divadlu.

  Vaše jméno si zahraje na představení 21.5. v Ponci a k tomu vám zašleme fotku z tohoto představení. 

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 11.47
  (CZK 300)
 • 3 Ať žije divadlo!

  Za tento, nebo jakýkoliv příspěvek do 500 Kč vám ze srdce děkujeme, i díky vám kultura není jen prázdný pojem!

  Reward delivery: Not specified

  EUR 11.47
  (CZK 300)
 • 8 from 10 Píseň pro vás

  Nejlepší flamenkový kytarista ve střední Evropě Morenito de Triana, charismatický úžasný muž zazpívá píseň jen pro vás! Po každém představení nebo na některém z jeho koncertů. V případě, že se nebudete moci dostavit, pošleme vám ji jako živou nahrávku přes internet.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 17.21
  (CZK 450)
 • Sold out!! Vstupenka s poděkováním

  Za tuto cenu od nás dostanete 1 vstupenku na první reprízu 21.5. v divadle Ponec v dárkovém balení s poděkováním a podpisy členů souboru.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 19.12
  (CZK 500)
 • 7 from 20 Výborné španělské víno

  Luxusní víno přímo ze španělska vám dodáme s originální etiketou Tierra Lo-r-cy. 
  K vyzvednutí ve studiu Element v Opletalově ulici kousek od Hlavního nádraží v Praze, případně možná domluva dopravení.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 19.12
  (CZK 500)
 • 5 Fotografie z představení s podpisy.

  Fotografie od Petra Kadlece nebo plakát od Štěpána Zálešáka s podpisy herců. Včetně poštovného.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 19.12
  (CZK 500)
 • 5 from 15 Individuální lekce jógy

  Lekcí jógy je hodně, ale už jste cvičili s herečkou, kterou před tím můžete vidět v představení nebo i na televizních obrazovkách?

  Daniela Zálešáková se vedle hraní věnovala celý život tanci, který ale v posledních letech vyměnila za jógu a jógovou terapii. Tu již několik let učí skupinově i individuálně s důrazem na správné provádění pozic a napravování nesprávných pohybových stereotypů.

  Za tuto cenu vám nabízíme 1,5 hodiny individuální lekce jógy, kde se můžete zaměřit na jakýkoliv pohybový problém, nebo jen tak protáhnout a posílit své ztuhlé tělo.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 19.12
  (CZK 500)
 • 3 from 15 Vstupenka s poděkováním plus dárek

  Za tuto cenu od nás dostanete 1 vstupenku na první reprízu 21.5. v divadle Ponec v dárkovém balení s poděkováním a podpisy členů souboru a malým DÁREČKEM.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 22.94
  (CZK 600)
 • 3 from 5 Prohlídka Košířského lesa s Danou Polákovou

  Známá divadelní herečka žije již mnoho let na Praze 5 v blízkosti jednoho z nejhezčích pražských lesoparků Cibulka. Tento park i celá čtvrť mají neuveřitelně bohatou historii i uměleckou současnost, o které se s vámi rádi podělíme na jedné z místopisných toulek tímto specificky úchvatným pražským koutem.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 38.23
  (CZK 1,000)
 • 3 from 5 1 V.I.P. vstup na představení v dárkovém balení

  Za tuto cenu si můžete dopřát nejlepší místo na sezení v první řadě s malým překvapením, plus  od nás dostanete podepsaný plakát s poděkováním. Vstupenky od první reprízy 21.5. o dalších reprízách budeme informovat.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 38.23
  (CZK 1,000)
 • 1 from 5 Guest list pro dvě osoby a společné focení.

   V tomto balíčku obdržíte dvě vstupenky v dárkovém balení s poděkováním na některou z repríz představení, a k tomu fotografii z představení od profesionálního fotografa Patra Kadlece. ( O dalších naplánovaných termínech představení vás budeme informovat)

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 57.35
  (CZK 1,500)
 • Sold out!! Guest list pro dvě osoby spolu s posezením s herci po představení.

   V tomto balíčku obdržíte dvě vstupenky v dárkovém balení s poděkováním na reprízu 21.5 v divadle PONEC, plus společný přípitek a malé občerstvení s herci po představení. 

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 57.35
  (CZK 1,500)
 • 20 from 20 Workshop divadelního kostýmu

  Za tuto cenu vám nabídneme tří hodinový workshop na téma návrh divadelních kostýmů se skvělou scénografkou Evou Bláhovou.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 95.58
  (CZK 2,500)
 • 8 from 8 Focení v kostýmech v divadle

  Pojďte si s námi udělat stylizované fotografie ve flamencových nebo hereckých kostýmech přímo na jevišti s profesionálním fotografem.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 133.82
  (CZK 3,500)
 • 8 from 10 Lekce flamenca

  Za tento příspěvek vám můžeme nabídnout 3 lekce flamenca zdarma dle výběru ve studiu Element s Janou Drdáckou, nebo 2 lekce tanga s Edou a Janou, fotografie z představení od fotografa Petra Kadlece s podpisy včetně doručení.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 191.17
  (CZK 5,000)
 • 5 from 5 Milujeme akční focení

  Za tento příspěvek vám nabídneme vstupenky pro 2 osoby v dárkovém balení s poděkováním a malým překvapením na některou z repríz představení. K tomu akční focení s herci na jevišti a společný přípitek po představení. Fota k dispozici v digitální formě.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 382.34
  (CZK 10,000)
 • 5 from 5 Učíme se rádi!

  Za tuto částku vám nabídneme 8 lekcí flamenca zdarma ve studiu Element se skvělou Janou Drdáckou s následným individuálním rozborem nebo 5 individuálních hereckých lekcí od zkušené pedagožky herectví Daniely Zálešákové. Fotka z představení s podpisy.

   

  Reward delivery: In half a year

  EUR 573.50
  (CZK 15,000)
 • 5 from 5 Je libo Tango?

  Pokud máte partnera, se kterým byste se chtěli naučit základy Tanga nebo Flamenca, nabízíme vám 5x lekce s Edou a Janou. Pokud ale dáváte přednost józe, můžeme vám místo toho nabídnout sestavení indiviuálního plánu jógy včetně 5 ti lekcí se zkušeným lektorem.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 573.50
  (CZK 15,000)
 • 3 from 3 All inclusive

  All inclusive – Gues list na vstupenky až pro 5 lidí, láhev španělského vína, 10 lekcí flamenca dle výběru ve studiu Element, nebo 4 individuální lekce s Edou a Janou, zarámovaná fotografie z představení s podpisy nebo focení v kostýmu, logo na plakátu.

   

  Reward delivery: In half a year

  EUR 1,147.01
  (CZK 30,000)
 • 1 from 1 V.I.P. partner

  Nejvyšší pocta hlavního partnera, logo na plakátech a programu, vstupenky pro skupinu až 10ti lidí, zarámovaná fotografie z představení od Petra Kadlece, případně fotografování s herci, umístění reklamy před vstupem do sálu, veřejné poděkování a další drobná přání, která budeme schopní splnit.

   

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 1,911.68
  (CZK 50,000)