Nové album a turné cyber-bandu Die alten Maschinen

Vydáváme nové album a chystáme turné. PŮJDETE DO TOHO S NÁMI? Budeme rádi, když nás podpoříte a vyberete si z odměn tu, která Vám udělá radost a nám umožní album vydat a setkat se s Vámi opět po letech na pódiu!

 • Moimir & Leon Live 2015

 • Leon Stevenson

 • Moimir Papalescu

 • Die alten Maschinen

 • Leon On Stage

 • DEVOBOT - ilustrace k prvnímu vinylu TO BE OR NOT

 • ilustrace k albu SONGS ABOUT LOVE AND MACHINES

 • ilustrace k albu CHANGE

EUR 3,356
pledged of EUR 4,255

78%

78% completed

9 days until the end

85 contributors pledged

Music

Česko

Pledge
Show all rewards

DIE ALTEN MASCHINEN JSOU ZPĚT!

Moimir Papalescu & Leon Stevenson se jako Die alten Maschinen (Staré stroje) opět vrátili do studia, doplnili palivo, nastartovali – a po 4 letech přicházejí s novým albem, které ponese titul NEW MOTORS.

Roboti dostali „NOVÉ MOTORY“ a výsledkem je 12 písniček, které se nyní spíše než do minulosti obracejí do současnosti a jednoduše reflektují to, čím oba protagonisté žijí.

Také hudebně je album přímočařejší - disponuje ovšem stále nezaměnitelným syntezátorovým soundem a tepajícími beaty, které tvoří Moimirovy nejoblíbenější nástroje a také brilantně vystavěnými melodickými zpěvovými linkami, které má „na svědomí“ Leon.(Mimochodem ukázky několika nových songů můžete slyšet zde, v podkresu pod úvodním videem projektu)

Album bychom rádi vydali v březnu 2019 a měsíc potom, v dubnu, bychom uspořádali malé turné, kde bychom kromě materiálu z prvních 2 alb živě představili i písničky nejnovější. A už teď je nám jasné, že bez Vaší podpory to celé realizovat nepůjde. Budeme potřebovat zhruba polovinu nákladů na výrobu alba, na letenky, ubytování a další nezbytné věci.
Proto máme tuto kampaň na hithitu, kde si kromě odměn můžete naše nové album jednoduše předplatit a podílet se tak na jeho realizaci a také na realizaci celého turné NEW MOTORS.
A když už jsme se rozhodli pro limitovanou edici a fanouškovskou podporu, chtěli bychom, aby i obal alba byl unikátní. Proto jsme tentokrát oslovili skvělého výtvarníka a designera Marka Pistoru, aby ho pro nás vytvořil. Kvalitní reprodukce jeho výtvarného díla pak číslované a signované také najdete mezi našimi odměnami.
Budeme s Vámi nadále komunikovat prostřednictvím facebooku https://www.facebook.com/diealtenmaschinen/ a postupně Vám album NEW MOTORS a vše, co s ním souvisí budeme představovat.
Mezi odměnami najdete také remixy a speciální verze skladeb, které pro nás v současné době tvoří další čeští i mezinárodní umělci.

Ano, hudba je jistá forma terapie a dokáže zprostředkovat radost a my věříme, že se nám ji naším dílem podaří zprostředkovat i Vám - našim fanouškům.

PŮJDETE DO TOHO S NÁMI?

Věříme, že ano a DĚKUJEME ZA VAŠI PODPORU!

Moimir & Leon

News

Nov 25, 2018 FACE 2 FACE - NEW SONG K POSLECHU PRO NAŠE FANOUŠKY!

Nahlédněte do naší kuchyně a poslechněte si FACE TO FACE zde: https://soundcloud.com/diealtenmaschinen/face-to-face Jedná se o další písničku z našeho připravovaného alba NEW MOTORS! K cíli je ještě pěkně dlouhý kus cesty - pokud se Vám tedy to, co děláme líbí, PODPOŘTE NÁS! DĚKUJEME a přejeme…

More

Nov 22, 2018 ZAPOMNĚLI JSME!

Omlouváme se, přátelé! Úplně jsme zapomněli do odměn uvést, že ke každé z nich v hodnotě od 1.500,- Kč dostanete automaticky naše cédéčko NEW MOTORS!!! ◄◄◄

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • 0 Wallpapery "New Motors"

  Speciální sada tapet k novému albu pro PC, Mac, iPhone a iPad s ilustracemi předního českého grafika Marka Pistory, které vytvořil speciálně pro Die alten Maschinen.

  Reward delivery: In a week

  Pledge EUR 3.87
  (CZK 100)
 • 1 Sada remixů "New Motors"

  Speciální balíček obsahující remixy a bonus verze k novému albu ke stažení (320 kbps MP3). Vytvořili Janne Marvannen, Risto Sokolovski, Martin "Rusák" Kadnár, Kevin Vienneau a další...

  Reward delivery: In a month

  Pledge EUR 5.80
  (CZK 150)
 • 10 Digitální nové album "New Motors"

  Komplet nové album Die alten Maschinen NEW MOTORS ke stažení jako 320 kbps MP3 v den jeho digitálního releasu, tedy 21.12.2018 - tedy ještě "pod stromeček"!

  Reward delivery: In a week

  Pledge EUR 7.74
  (CZK 200)
 • 2 MP3 sada Songs About Love & Machines + EP

  První album z roku 2010 + první EP To Be Or Not, které vyšlo v roce 2008 jen na vinylu!

  Reward delivery: In a week

  Pledge EUR 10.83
  (CZK 280)
 • 0 MP3 sada Change + Bonus

  Druhé album z roku 2014 jako 320 kbps MP3 + speciální verze skladby Perfect Day od Lou Reeda v podání DAM se hostem - kytaristou Kevinem Vienneau.

  Reward delivery: In a week

  Pledge EUR 10.83
  (CZK 280)
 • 17 from 20 VIP vstupenka na křest

  Přijď na koncert Die alten Maschinen podle tvého výběru (seznam měst Ti zašleme do mailu, počítáme s Prahou a Brnem, další města jsou v jednání...) Budeš na guestlistu jako VIP, což ti umožní setkat se s kapelou po koncertu.

  Reward delivery: Not specified

  Pledge EUR 11.61
  (CZK 300)
 • 1 Singly Die alten Maschinen

  Digitální sada singlů Bombay Train, Closer To You, Old Tin Can, Medical Electro Rock And Roll, Tango Teacher, This Toy, Space Patrol a To Be Or Not Deluxe Edition. 8 originálů a k tomu 20 remixů Die alten Maschinen od významných českých i zahraničních autorů. Kvalitní 320 kbps MP3.

  Reward delivery: In a week

  Pledge EUR 11.61
  (CZK 300)
 • 4 from 10 Robo - šperk DAM

  Limitovaná edice robotů s gravírovaným nápisem DAM - šperky na mikinu, bundu, batoh atd... navrhla výtvarnice  Silvie Prokešová https://www.fler.cz/shop/fifle  a vyrobila speciálně pro Die alten Maschinen z kombinace plastu a dřeva. Jde o originální šperky pro zajímavé lidi, co se chtějí odlišit a jsou unaveni klasickou módní uniformitou. Datum doručení - únor 2019

  Reward delivery: In a quarter

  Pledge EUR 13.54
  (CZK 350)
 • 74 from 100 Nové album "New Motors" na CD v exkluzivní limitované edici ve formátu digipack

  Naše nové album NEW MOTORS v speciálním obalu (digipack) od výtvarníka Marka Pistory s komplet texty ve 12-stránkovém bookletu. Vychází v březnu 2019.  Doručení si můžeš vybrat : zašleme Ti ho buď poštou do týdne od vydání nebo si ho můžeš vyzvednout na jednom z našich koncertů v rámci dubnového NEW MOTORS TOUR. 

  Reward delivery: In a quarter

  Pledge EUR 13.54
  (CZK 350)
 • 13 from 24 2 VIP vstupenky na křest

  Přijď na koncert Die alten Maschinen podle tvého výběru (seznam měst Ti zašleme do mailu, počítáme s Prahou a Brnem, další města jsou v jednání...) Budeš na guestlistu jako VIP, což ti umožní setkat se s kapelou po koncertu.

  Reward delivery: Not specified

  Pledge EUR 17.41
  (CZK 450)
 • 5 Kompletní diskografie Die alten Maschinen v digitální podobě

  Všechno co jsme vydali si stáhneš jako 320 kbps MP3, včetně nového alba New Motors. Dostaneš i tapety na PC, Mac, iPhone a iPad s ilustracemi od Adolfa Lachmana (Machinarium, Samorost, Botanicula) a Marka Pistory (studio Najbrt).

  Reward delivery: In a week

  Pledge EUR 19.34
  (CZK 500)
 • 37 from 40 Exkluzivní ilustrace z obalu alba New Motors

  Získáš limitovaný tisk ilustrace z nového alba New Motors s vlastnoručním podpisem výtvarníka Marka Pistory.

  Reward delivery: In a month

  Pledge EUR 34.82
  (CZK 900)
 • 15 from 20 Setkání s kapelou před koncertem I.

  Získej 2 VIP vstupenky a sejdi se s Die alten Maschinen před koncertem v zákulisí (focení, autogramiáda, ...). Budeš na guestlistu a dostaneš také nové album New Motors podepsané od členů.

  Reward delivery: Not specified

  Pledge EUR 38.68
  (CZK 1,000)
 • 26 from 30 Setkání s kapelou před koncertem II.

  Získej 2 VIP vstupenky a sejdi se s Die alten Maschinen před koncertem v zákulisí (focení, autogramiáda, ...). Budeš na guestlistu a dostaneš také 2x nové album New Motors podepsané od členů.

  Reward delivery: Not specified

  Pledge EUR 46.42
  (CZK 1,200)
 • 1 from 1 Speciální stříbrný Moimirův SPINNER

  Je to kuriózní, ale tenhle Spinner opravdu výrazně pomohl vzniku alba NEW MOTORS. Je to Moimirův oblíbený relaxační nástroj a Spinner byl v akci po celou dobu, kdy Moimir ve studiu komponoval hudbu. Kromě toho, že jeho pořízením pomůžeš vzniku alba výrazně i Ty, získáš opravdu krásný kousek do sbírky. Spinner je celokovový, osazený kvalitním ložiskem, velice rychlý a každá z jeho 6 vrtulek se dá odšroubovat, takže můžeš měnit jeho vzhled i rychlost rotace. K tomuto Spinneru získáš samozřejmě i signované nové album na CD a pokud si pro něj přijedeš osobně do Moimirova studia, pořídíme fotodokumentaci z předání... pro představu fotky najdeš v aktualitách zde na stránce našeho projektu. 

  Reward delivery: Not specified

  Pledge EUR 58.03
  (CZK 1,500)
 • Sold out!! Exkluzivní publikace Člověk, stroj a hudba

  Exkluzivní publikace Člověk, stroj a hudba o skupině Kraftwerk od Pascala Bussyho, ke které Moimir napsal úvod a kterou Ti předá vlastnoručně podepsanou a s věnováním.

  Reward delivery: In a month

  Pledge EUR 58.03
  (CZK 1,500)
 • 1 Kolekce autorských samplů Moimira Papalescu speciálně z nového alba New Motors

  Moimirem naprogramované zvuky a smyčky ze tří nejčastěji používaných nástrojů na albu New Motors - konkrétně z analogů Roland SH-101, ARP Solina a Roland CR-78. Zvuky a smyčky ve formátu wav a aiff, které nikde jinde neseženeš!

  Reward delivery: In a month

  Pledge EUR 58.03
  (CZK 1,500)
 • Sold out!! ULTRA RARITNÍ testovací výlisky prvního vinylu To Be Or Not

  Testovací výlisky prvního vinylu DAM s Geraldem Casale z DEVO. Existují již pouze 2 verze - jednu z nich vlastní Gerald, druhou Moimir - a právě tu si můžete pořídit vy a podpořit tak náš projekt. Kopie bude samozřejmě signovaná oběma členy DAM s věnováním...

  Reward delivery: In a month

  Pledge EUR 77.37
  (CZK 2,000)
 • Sold out!! ULTRA RARITNÍ testovací výlisky AVE AGONY!

  Testovací výlisky alba Ave Agony skupiny Vanessa, pro kterou Moimir složil většinu skladeb.. Existuje pouze tato deska - navíc obsahuje jiné verze, než co jsou na CD - a právě tuto vzácnost si můžete z Moimirovy sbírky pořídit vy, stát se majitelem opravdové rarity a podpořit tak Moimirův nejnovější projekt. Signováno přímo na white label Moimirem i Samirem.

  Reward delivery: In a month

  Pledge EUR 116.05
  (CZK 3,000)
 • Sold out!! ULTRA RARITNÍ testovací výlisky SUMMER DEVIATION

  Testovací výlisky prvního a jediného vinylu Moimirovy již neexistující skupiny MP & The Nihilists SUMMER DEVIATION. Originál hit Summer Deviation na 45rpm plus 3 remixy!!! Existuje pouze tato verze - a právě tu si můžete pořídit vy a podpořit tak Moimirův nejnovější projekt. Signováno přímo na white label.

  Reward delivery: In a month

  Pledge EUR 116.05
  (CZK 3,000)
 • 3 from 3 Kurz s Moimirem Papalescu

  Nauč se od Moimira, jak tvořit elektronickou hudbu. Tipy a triky, které Ti pomohou v tvorbě, ať už se vyznáš, nebo jsi začátečník. Kurz bude v Moimirově domácím studiu v Průhonicích u Prahy. Délka kurzu je 4 hodiny!!!

  Reward delivery: Not specified

  Pledge EUR 154.74
  (CZK 4,000)
 • 2 from 2 Produkce tvého singlu

  Moimir Papalesu pro tebe udělá mix & master na tebou vytvořenou skladbu, případně pomůže i se stavbou a kompozicí songu.

  Reward delivery: Not specified

  Pledge EUR 386.85
  (CZK 10,000)
 • 1 from 1 Mecenáš plzeňského koncertu

  Staň se mecenášem koncertu Die alten Maschinen v Plzni. Tvé jméno bude napsané s poděkováním v bookletu alba. A dále - věnujeme ti song a poděkujeme ti z pódia (vybereš si, jestli tě budeme jmenovat nebo ti poděkujeme anonymně) Neplatí pro firmy!

  Reward delivery: Not specified

  Pledge EUR 580.27
  (CZK 15,000)
 • 1 from 1 Mecenáš brněnského koncertu

  Staň se mecenášem koncertu Die alten Maschinen v Brně. Tvé jméno bude napsané s poděkováním v bookletu alba. A dále - věnujeme ti song a poděkujeme ti z pódia (vybereš si, jestli tě budeme jmenovat nebo ti poděkujeme anonymně) Neplatí pro firmy!
   

  Reward delivery: Not specified

  Pledge EUR 580.27
  (CZK 15,000)
 • Sold out!! Mecenáš pražského koncertu

  Staň se mecenášem koncertu Die alten Maschinen v Praze. Tvé jméno bude napsané s poděkováním v bookletu alba. A dále - věnujeme ti song a poděkujeme ti z pódia (vybereš si, jestli tě budeme jmenovat nebo ti poděkujeme anonymně) Neplatí pro firmy!

  Reward delivery: Not specified

  Pledge EUR 580.27
  (CZK 15,000)
 • 1 from 1 Mecenáš pardubického koncertu

  Staň se mecenášem koncertu Die alten Maschinen v Pardubicích. Tvé jméno bude napsané s poděkováním v bookletu alba. Samozřejmě obdržíš také 2 nová alba NEW MOTORS plus autorem signovanou grafiku obalu alba. A dále - věnujeme ti song a poděkujeme ti z pódia (vybereš si, jestli tě budeme jmenovat nebo ti poděkujeme anonymně) Neplatí pro firmy!

  Reward delivery: Not specified

  Pledge EUR 580.27
  (CZK 15,000)
 • Sold out!! Mecenáš alba a turné NEW MOTORS

  Staň se mecenášem celého projektu Die alten Maschinen NEW MOTORS 2019!
  Bylo by skvělé, kdybychom kampaň úspěšně dokončili - a s Tvojí pomocí by to šlo o mnoho lépe. Pokud se tak stane a ty naší hudbě svojí nezištnou podporou pomůžeš k realizaci - Tvoje jméno bude uvedeno extra jako "special thanks" v bookletu alba, poděkujeme Ti přímo z pódia všech 4 koncertů v dubnu 2019. Samozřejmostí je i volný vstup pro 2 na koncert dle tvého výběru, 2 nová alba s podpisy a věnováním a rádi si s tebou také dáme drink v backstage. 

  Reward delivery: Not specified

  Pledge EUR 967.12
  (CZK 25,000)
 • 1 from 1 Opravdu stará mašina

  Signovaný (na zadním panelu) syntezátor Kawai K5000S z Moimirovy sbírky. Jde o unikátní nástroj, který používali často například i Kraftwerk (viz odkaz:  https://encyclotronic.com/synthesizers/kawai/kawai-k5000w-advanced-additive-workstation-r289/
  Nástroj je ve stříbrném provedení s modře podsvíceným displayem a součástí odměny je i kompletní sbírka zvuků do něj. 
  To vše, včetně předání v Moimirově studiu, společně s fotografií z předání.

  Reward delivery: Not specified

  Pledge EUR 1,353.97
  (CZK 35,000)