Nové album a turné cyber-bandu Die alten Maschinen

Vydáváme nové album a chystáme turné. PŮJDETE DO TOHO S NÁMI? Budeme rádi, když nás podpoříte a vyberete si z odměn tu, která Vám udělá radost a nám umožní album vydat a setkat se s Vámi opět po letech na pódiu!

 • Moimir & Leon Live 2015

 • Leon Stevenson

 • Moimir Papalescu

 • Die alten Maschinen

 • Leon On Stage

 • DEVOBOT - ilustrace k prvnímu vinylu TO BE OR NOT

 • ilustrace k albu SONGS ABOUT LOVE AND MACHINES

 • ilustrace k albu CHANGE

EUR 4,410
pledged of EUR 4,265

103%

103% completed

127 contributors pledged

Music

Česko

Show all rewards

DIE ALTEN MASCHINEN JSOU ZPĚT!

Moimir Papalescu & Leon Stevenson se jako Die alten Maschinen (Staré stroje) opět vrátili do studia, doplnili palivo, nastartovali – a po 4 letech přicházejí s novým albem, které ponese titul NEW MOTORS.

Roboti dostali „NOVÉ MOTORY“ a výsledkem je 12 písniček, které se nyní spíše než do minulosti obracejí do současnosti a jednoduše reflektují to, čím oba protagonisté žijí.

Také hudebně je album přímočařejší - disponuje ovšem stále nezaměnitelným syntezátorovým soundem a tepajícími beaty, které tvoří Moimirovy nejoblíbenější nástroje a také brilantně vystavěnými melodickými zpěvovými linkami, které má „na svědomí“ Leon.(Mimochodem ukázky několika nových songů můžete slyšet zde, v podkresu pod úvodním videem projektu)

Album bychom rádi vydali v březnu 2019 a měsíc potom, v dubnu, bychom uspořádali malé turné, kde bychom kromě materiálu z prvních 2 alb živě představili i písničky nejnovější. A už teď je nám jasné, že bez Vaší podpory to celé realizovat nepůjde. Budeme potřebovat zhruba polovinu nákladů na výrobu alba, na letenky, ubytování a další nezbytné věci.
Proto máme tuto kampaň na hithitu, kde si kromě odměn můžete naše nové album jednoduše předplatit a podílet se tak na jeho realizaci a také na realizaci celého turné NEW MOTORS.
A když už jsme se rozhodli pro limitovanou edici a fanouškovskou podporu, chtěli bychom, aby i obal alba byl unikátní. Proto jsme tentokrát oslovili skvělého výtvarníka a designera Marka Pistoru, aby ho pro nás vytvořil. Kvalitní reprodukce jeho výtvarného díla pak číslované a signované také najdete mezi našimi odměnami.
Budeme s Vámi nadále komunikovat prostřednictvím facebooku https://www.facebook.com/diealtenmaschinen/ a postupně Vám album NEW MOTORS a vše, co s ním souvisí budeme představovat.
Mezi odměnami najdete také remixy a speciální verze skladeb, které pro nás v současné době tvoří další čeští i mezinárodní umělci.

Ano, hudba je jistá forma terapie a dokáže zprostředkovat radost a my věříme, že se nám ji naším dílem podaří zprostředkovat i Vám - našim fanouškům.

PŮJDETE DO TOHO S NÁMI?

Věříme, že ano a DĚKUJEME ZA VAŠI PODPORU!

Moimir & Leon

News

Dec 17, 2018 A JE TO TADY!!!

A JE TO TADY! Jsme na 100%!!!  Máme velkou radost! Děkujeme VŠEM našim fanouškům za podporu a těšíme se na setkání s Vámi v dubnu 2019 na sérii koncertů v Praze, Brně, Pardubicích a Plzni. Pokud jste nás chtěli podpořit a nestihli jste to, stále ještě je tu možnost si vybrat některou z odměn -…

More

Nov 25, 2018 FACE 2 FACE - NEW SONG K POSLECHU PRO NAŠE FANOUŠKY!

Nahlédněte do naší kuchyně a poslechněte si FACE TO FACE zde: https://soundcloud.com/diealtenmaschinen/face-to-face Jedná se o další písničku z našeho připravovaného alba NEW MOTORS! K cíli je ještě pěkně dlouhý kus cesty - pokud se Vám tedy to, co děláme líbí, PODPOŘTE NÁS! DĚKUJEME a přejeme…

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • 1 Wallpapery "New Motors"

  Speciální sada tapet k novému albu pro PC, Mac, iPhone a iPad s ilustracemi předního českého grafika Marka Pistory, které vytvořil speciálně pro Die alten Maschinen.

  Reward delivery: In a week

  EUR 3.88
  (CZK 100)
 • 2 Sada remixů "New Motors"

  Speciální balíček obsahující remixy a bonus verze k novému albu ke stažení (320 kbps MP3). Vytvořili Janne Marvannen, Risto Sokolovski, Martin "Rusák" Kadnár, Kevin Vienneau a další...

  Reward delivery: In a month

  EUR 5.82
  (CZK 150)
 • 14 Digitální nové album "New Motors"

  Komplet nové album Die alten Maschinen NEW MOTORS ke stažení jako 320 kbps MP3 v den jeho digitálního releasu, tedy 21.12.2018 - tedy ještě "pod stromeček"!

  Reward delivery: In a week

  EUR 7.75
  (CZK 200)
 • 3 MP3 sada Songs About Love & Machines + EP

  První album z roku 2010 + první EP To Be Or Not, které vyšlo v roce 2008 jen na vinylu!

  Reward delivery: In a week

  EUR 10.86
  (CZK 280)
 • 0 MP3 sada Change + Bonus

  Druhé album z roku 2014 jako 320 kbps MP3 + speciální verze skladby Perfect Day od Lou Reeda v podání DAM se hostem - kytaristou Kevinem Vienneau.

  Reward delivery: In a week

  EUR 10.86
  (CZK 280)
 • 1 Singly Die alten Maschinen

  Digitální sada singlů Bombay Train, Closer To You, Old Tin Can, Medical Electro Rock And Roll, Tango Teacher, This Toy, Space Patrol a To Be Or Not Deluxe Edition. 8 originálů a k tomu 20 remixů Die alten Maschinen od významných českých i zahraničních autorů. Kvalitní 320 kbps MP3.

  Reward delivery: In a week

  EUR 11.63
  (CZK 300)
 • 14 from 20 VIP vstupenka na křest

  Přijď na koncert Die alten Maschinen podle tvého výběru (seznam měst Ti zašleme do mailu, počítáme s Prahou a Brnem, další města jsou v jednání...) Budeš na guestlistu jako VIP, což ti umožní setkat se s kapelou po koncertu.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 11.63
  (CZK 300)
 • 65 from 100 Nové album "New Motors" na CD v exkluzivní limitované edici ve formátu digipack

  Naše nové album NEW MOTORS v speciálním obalu (digipack) od výtvarníka Marka Pistory s komplet texty ve 12-stránkovém bookletu. Vychází v březnu 2019.  Doručení si můžeš vybrat : zašleme Ti ho buď poštou do týdne od vydání nebo si ho můžeš vyzvednout na jednom z našich koncertů v rámci dubnového NEW MOTORS TOUR. 

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 13.57
  (CZK 350)
 • Sold out!! Robo - šperk DAM

  Limitovaná edice robotů s gravírovaným nápisem DAM - šperky na mikinu, bundu, batoh atd... navrhla výtvarnice  Silvie Prokešová https://www.fler.cz/shop/fifle  a vyrobila speciálně pro Die alten Maschinen z kombinace plastu a dřeva. Jde o originální šperky pro zajímavé lidi, co se chtějí odlišit a jsou unaveni klasickou módní uniformitou. Datum doručení - únor 2019

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 13.57
  (CZK 350)
 • 4 from 24 2 VIP vstupenky na křest

  Přijď na koncert Die alten Maschinen podle tvého výběru (seznam měst Ti zašleme do mailu, počítáme s Prahou a Brnem, další města jsou v jednání...) Budeš na guestlistu jako VIP, což ti umožní setkat se s kapelou po koncertu.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 17.45
  (CZK 450)
 • 7 Kompletní diskografie Die alten Maschinen v digitální podobě

  Všechno co jsme vydali si stáhneš jako 320 kbps MP3, včetně nového alba New Motors. Dostaneš i tapety na PC, Mac, iPhone a iPad s ilustracemi od Adolfa Lachmana (Machinarium, Samorost, Botanicula) a Marka Pistory (studio Najbrt).

  Reward delivery: In a week

  EUR 19.39
  (CZK 500)
 • 36 from 40 Exkluzivní ilustrace z obalu alba New Motors

  Získáš limitovaný tisk ilustrace z nového alba New Motors s vlastnoručním podpisem výtvarníka Marka Pistory.

  Reward delivery: In a month

  EUR 34.90
  (CZK 900)
 • 5 from 5 Limitovaný tisk BOMBAY TRAIN

  Podpoř nás tím., že si pořídíš graficky dokonalý návrh k obalu prvního singlu BOMBAY TRAIN,  https://soundcloud.com/diealtenmaschinen/sets/bombay-train-1st-single signovaný jeho autorem Markem Pistorou i oběma protagonisty skladby - Moimirem a Jane.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 38.77
  (CZK 1,000)
 • 12 from 20 Setkání s kapelou před koncertem I.

  Získej 2 VIP vstupenky a sejdi se s Die alten Maschinen před koncertem v zákulisí (focení, autogramiáda, ...). Budeš na guestlistu a dostaneš také nové album New Motors podepsané od členů.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 38.77
  (CZK 1,000)
 • 25 from 30 Setkání s kapelou před koncertem II.

  Získej 2 VIP vstupenky a sejdi se s Die alten Maschinen před koncertem v zákulisí (focení, autogramiáda, ...). Budeš na guestlistu a dostaneš také 2x nové album New Motors podepsané od členů.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 46.53
  (CZK 1,200)
 • 2 Kolekce autorských samplů Moimira Papalescu speciálně z nového alba New Motors

  Moimirem naprogramované zvuky a smyčky ze tří nejčastěji používaných nástrojů na albu New Motors - konkrétně z analogů Roland SH-101, ARP Solina a Roland CR-78. Zvuky a smyčky ve formátu wav a aiff, které nikde jinde neseženeš!

  Reward delivery: In a month

  EUR 58.16
  (CZK 1,500)
 • 1 from 1 Speciální stříbrný Moimirův SPINNER

  Je to kuriózní, ale tenhle Spinner opravdu výrazně pomohl vzniku alba NEW MOTORS. Je to Moimirův oblíbený relaxační nástroj a Spinner byl v akci po celou dobu, kdy Moimir ve studiu komponoval hudbu. Kromě toho, že jeho pořízením pomůžeš vzniku alba výrazně i Ty, získáš opravdu krásný kousek do sbírky. Spinner je celokovový, osazený kvalitním ložiskem, velice rychlý a každá z jeho 6 vrtulek se dá odšroubovat, takže můžeš měnit jeho vzhled i rychlost rotace. K tomuto Spinneru získáš samozřejmě i signované nové album na CD a pokud si pro něj přijedeš osobně do Moimirova studia, pořídíme fotodokumentaci z předání... pro představu fotky najdeš v aktualitách zde na stránce našeho projektu. 

  Reward delivery: Not specified

  EUR 58.16
  (CZK 1,500)
 • Sold out!! Exkluzivní publikace Člověk, stroj a hudba

  Exkluzivní publikace Člověk, stroj a hudba o skupině Kraftwerk od Pascala Bussyho, ke které Moimir napsal úvod a kterou Ti předá vlastnoručně podepsanou a s věnováním.

  Reward delivery: In a month

  EUR 58.16
  (CZK 1,500)
 • 1 from 1 Limitovaný tisk BOMBAY TRAIN + stylový bonus

  Podpoř nás tím., že si pořídíš graficky dokonalý návrh k obalu prvního singlu BOMBAY TRAINhttps://soundcloud.com/diealtenmaschinen/sets/bombay-train-1st-single signovaný jeho autorem Markem Pistorou i oběma protagonisty skladby - Moimirem a Jane. Jako bonus obdržíš andělsky modrou lahev lahodného Bombay Ginu - ta ostatně oba protagonisty doprovází na jejich cestě vlakem do Indie...

  Reward delivery: Not specified

  EUR 77.55
  (CZK 2,000)
 • Sold out!! ULTRA RARITNÍ testovací výlisky prvního vinylu To Be Or Not

  Testovací výlisky prvního vinylu DAM s Geraldem Casale z DEVO. Existují již pouze 2 verze - jednu z nich vlastní Gerald, druhou Moimir - a právě tu si můžete pořídit vy a podpořit tak náš projekt. Kopie bude samozřejmě signovaná oběma členy DAM s věnováním...

  Reward delivery: In a month

  EUR 77.55
  (CZK 2,000)
 • 1 from 3 Exkluzivní workshop s Moimirem

  Nauč se exkluzivně od Moimira, jak tvořit elektronickou hudbu přímo na základě konkrétní skladby, kterou společně zvuk po zvuku, stopu po stopě projdete, rozeberete a Moimir ti vysvětlí postup a všechny okolnosti, které nakonec vedou k dokonalému výsledku. Kurz bude v Moimirově domácím studiu. Délka kurzu je 2 a půl hodiny.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 96.94
  (CZK 2,500)
 • Sold out!! ULTRA RARITNÍ testovací výlisky SUMMER DEVIATION

  Testovací výlisky prvního a jediného vinylu Moimirovy již neexistující skupiny MP & The Nihilists SUMMER DEVIATION. Originál hit Summer Deviation na 45rpm plus 3 remixy!!! Existuje pouze tato verze - a právě tu si můžete pořídit vy a podpořit tak Moimirův nejnovější projekt. Signováno přímo na white label.

  Reward delivery: In a month

  EUR 116.32
  (CZK 3,000)
 • Sold out!! ULTRA RARITNÍ testovací výlisky AVE AGONY!

  Testovací výlisky alba Ave Agony skupiny Vanessa, pro kterou Moimir složil většinu skladeb.. Existuje pouze tato deska - navíc obsahuje jiné verze, než co jsou na CD - a právě tuto vzácnost si můžete z Moimirovy sbírky pořídit vy, stát se majitelem opravdové rarity a podpořit tak Moimirův nejnovější projekt. Signováno přímo na white label Moimirem i Samirem.

  Reward delivery: In a month

  EUR 116.32
  (CZK 3,000)
 • Sold out!! RARITA! LP The Man Machine z Moimirovy sbírky signované Ralfem Hütterem!

  Unikátní vinyl z Moimirovy sbírky, který mu osobně podepsal dnes již jediný hrající původní člen KRAFTWERK Ralf Hütter! Moimir měl několikrát možnost se se členy Kraftwerk setkat osobně - tento vinyl pochází z festivalu Summer of Love, kde Moimirova skupina Magnetik vystoupila na hlavním pódiu právě před KRAFTWEK! Vinyl je nehraný, signovaný na front cover přímo pod fotografií RH! (pro autentické foto signovaného obalu jdi na záložku AKTUALITY)

  Reward delivery: Not specified

  EUR 135.71
  (CZK 3,500)
 • 3 from 3 Kurz s Moimirem Papalescu

  Nauč se od Moimira, jak tvořit elektronickou hudbu. Tipy a triky, které Ti pomohou v tvorbě, ať už se vyznáš, nebo jsi začátečník. Kurz bude v Moimirově domácím studiu v Průhonicích u Prahy. Délka kurzu je 4 hodiny!!!

  Reward delivery: Not specified

  EUR 155.10
  (CZK 4,000)
 • 2 from 2 Produkce tvého singlu

  Moimir Papalesu pro tebe udělá mix & master na tebou vytvořenou skladbu, případně pomůže i se stavbou a kompozicí songu.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 387.75
  (CZK 10,000)
 • 1 from 1 Mecenáš plzeňského koncertu

  Staň se mecenášem koncertu Die alten Maschinen v Plzni. Tvé jméno bude napsané s poděkováním v bookletu alba. A dále - věnujeme ti song a poděkujeme ti z pódia (vybereš si, jestli tě budeme jmenovat nebo ti poděkujeme anonymně) Neplatí pro firmy!

  Reward delivery: Not specified

  EUR 581.62
  (CZK 15,000)
 • 1 from 1 Mecenáš brněnského koncertu

  Staň se mecenášem koncertu Die alten Maschinen v Brně. Tvé jméno bude napsané s poděkováním v bookletu alba. A dále - věnujeme ti song a poděkujeme ti z pódia (vybereš si, jestli tě budeme jmenovat nebo ti poděkujeme anonymně) Neplatí pro firmy!
   

  Reward delivery: Not specified

  EUR 581.62
  (CZK 15,000)
 • 1 from 1 Mecenáš pardubického koncertu

  Staň se mecenášem koncertu Die alten Maschinen v Pardubicích. Tvé jméno bude napsané s poděkováním v bookletu alba. Samozřejmě obdržíš také 2 nová alba NEW MOTORS plus autorem signovanou grafiku obalu alba. A dále - věnujeme ti song a poděkujeme ti z pódia (vybereš si, jestli tě budeme jmenovat nebo ti poděkujeme anonymně) Neplatí pro firmy!

  Reward delivery: Not specified

  EUR 581.62
  (CZK 15,000)
 • Sold out!! Mecenáš pražského koncertu

  Staň se mecenášem koncertu Die alten Maschinen v Praze. Tvé jméno bude napsané s poděkováním v bookletu alba. A dále - věnujeme ti song a poděkujeme ti z pódia (vybereš si, jestli tě budeme jmenovat nebo ti poděkujeme anonymně) Neplatí pro firmy!

  Reward delivery: Not specified

  EUR 581.62
  (CZK 15,000)
 • Sold out!! Mecenáš alba a turné NEW MOTORS

  Staň se mecenášem celého projektu Die alten Maschinen NEW MOTORS 2019!
  Bylo by skvělé, kdybychom kampaň úspěšně dokončili - a s Tvojí pomocí by to šlo o mnoho lépe. Pokud se tak stane a ty naší hudbě svojí nezištnou podporou pomůžeš k realizaci - Tvoje jméno bude uvedeno extra jako "special thanks" v bookletu alba, poděkujeme Ti přímo z pódia všech 4 koncertů v dubnu 2019. Samozřejmostí je i volný vstup pro 2 na koncert dle tvého výběru, 2 nová alba s podpisy a věnováním a rádi si s tebou také dáme drink v backstage. 

  Reward delivery: Not specified

  EUR 969.37
  (CZK 25,000)
 • 1 from 1 Opravdu stará mašina

  Signovaný (na zadním panelu) syntezátor Kawai K5000S z Moimirovy sbírky. Jde o unikátní nástroj, který používali často například i Kraftwerk (viz odkaz:  https://encyclotronic.com/synthesizers/kawai/kawai-k5000w-advanced-additive-workstation-r289/
  Nástroj je ve stříbrném provedení s modře podsvíceným displayem a součástí odměny je i kompletní sbírka zvuků do něj. 
  To vše, včetně předání v Moimirově studiu, společně s fotografií z předání.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 1,357.12
  (CZK 35,000)