Křídlo pro ZUŠ

Jsme malá ZUŠ v Hradci Králové. Sháníme zbývající finance na zakoupení koncertního klavíru, abychom našim žákům zajistili kvalitní nástroj, díky kterému budou moci vystupovat, zlepšovat se a hudebně růst. Abychom klavír získali, potřebujeme Vaši pomoc.

 • Starý klavír v koncertním sále ZUŠ.

 • Jedna z klavírních tříd.

 • Z odměn si můžete vybrat ponožky v barvě ZUŠ.

 • Nebo v elegantní šedé barvě.

 • K ponožkám si můžete pořídit plátěnou tašku.

 • A přijít 5. 3. 2019 na koncert Pavla Zemena.

 • Zahraje na nový klavír Petrof.

 • Na koncertě vystoupí také sbor Sqadra risonante.

EUR 2,778
pledged of EUR 1,958

141%

141% completed

134 contributors pledged

Music, Education

Hradec Králové, Královéhradecký kraj, Česko

Show all rewards

Jak to všechno začalo..

V koncertním sále máme přes sto let starý klavír, který ke svému účelu donedávna sloužil minimálně. Vše se změnilo vznikem umělecké školy, ve které je nejnavštěvovanějším předmětem hra na klavír. Koncerty jsou u nás v současné době vrcholem celoroční studentské píle.

Umělecká škola funguje v rámci společných prostor s gymnáziem a základní školou. Zkuste si představit, jaký slavíme  úspěch, když se vše podaří sladit a na běžnou školní výuku naváže hodina klavíru. Ale bohužel současný klavír nelze řádně naladit a správně se po odehrání nevrací ani klávesy. 

Věc jsme svěřili odborníkovi, který nám pro špatný stav klavíru nedoporučil repasování ani jiný zásah. Pronájem klavíru jsme při přepočítání dlouhodobých nákladů zavrhli hned. Zbyla nám tak poslední možnost. Spojili jsme se s klavírní společností Petrof, a ta nám udělala nabídku. Většinu peněz na nový klavír již máme. Pomůžete nám celou akci dotáhnout do konce?

Co je náš cíl?

Naším cílem je pořídit žákům kvalitní hudební nástroj, díky kterému se nebudou muset bát vystoupení před rodiči a spolužáky. Chceme ocenit jejich usilovnou práci a dopřát jim pocit úspěchu. 

My jsme muzikanti.  A nejen to!

Jsme Církevní základní umělecká škola, která působí jako součást svazku škol kolem Biskupského gymnázia v Hradci Králové. Umělecká škola vznikla v roce 2017 a daří se tak více rozvíjet volnočasové aktivity, které sdružení doposud svým žákům ve velké míře nabízelo. Za první dva roky fungování se nám daří mít plnou kapacitu, tedy zajistit výuku pro 263 nadšených žáků v hudebním a výtvarném oboru.

Proč potřebujeme pomoc?

Vhodný klavír typu P 173 BREEZE jsme vybrali v hradecké tradiční firmě Petrof s poskytnutou slevou 8%. Celková částka včetně slevy tak činí 727 720 Kč.

Přislíbené máme dary ze sbírky na církevní školství v hodnotě 150.000 Kč a partnerské německé školy v Augsburgu taktéž v hodnotě 150.000 Kč. Z investičního fondu bude poskytnuto 377.720 Kč. Posledních 50.000 Kč nám zbývá k naplnění cíle a prosíme o ně Vás.

Jak budou vypadat odměny?  

Ponožky se symbolem školy ve dvou variantách. Do poznámky napište velikost (34 - 43), a zda máte zájem o okrové nebo šedé.

Plátěné tašky ve dvou variantách. Do poznámky uveďte zda si přejete "dar nesmírný" nebo "křídlo".

Benefiční koncert pro ZUŠ a medailon Pavla Zemena

Mladý klavírista Pavel Zemen se narodil v roce 1992 a hře na klavír se věnuje od svých 5 let. Navštěvoval nejprve ZUŠ v Rychnově nad Kněžnou, poté nastoupil na Konzervatoř České Budějovice, kterou zakončil absolutoriem klavíru a klarinetu. Po absolutoriu na Konzervatoři v Českých Budějovicích byl přijat v roce 2014 na JAMU v Brně. Již v  prvním roce svého působení na této škole dosáhl výrazných úspěchů v mezinárodních soutěžích. Získal 1. cenu v mezinárodní soutěži “Notes in Harmony” v italské Bettoně, rovněž 1. cenu a titul absolutního vítěze v mezinárodní soutěži “Young Academy Award” v Římě v kategorii D, a také 4. místo a  diplom finalisty mezinárodní soutěže “Euregio Piano Award” v německém Geilenkirchenu. V březnu 2018 získal cenu Grand Prix na Mezinárodní klavírní soutěži ve Vídni. Je semifinalistou jedné z největších interpretačních soutěží na světě, Leeds Piano Competition 2018. 

V současné době je studentem 2. ročníku magisterského studia JAMU v Brně ve třídě prof. Aleny Vlasákové. Pravidelně koncertuje jak po celé České republice, tak i v zahraničí. Od roku 2017 je pedagogem Konzervatoře Brno.

Na benefičním koncertě Pavel Zemen vystoupí bez nároku na honorář a zisk bude použit na pořízení nového klavíru. Koncert proběhne v úterý 5. 3. 2019 v koncertním sále Biskupského gymnázia v Hradci Králové. Spolu s Pavlem Zemen vystoupí také pěvecký sbor Squadra risonante pod vedením sbormistra Františka Nováka. 

Těšíme se na společný zážitek z koncertu a na radost žáků z nového kravíru.

Všem přispěvatelům děkujeme!  

News

Dec 17, 2018 Děkujeme, pokračujeme!

Vážení přispěvatelé, velmi si ceníme Vašeho zájmu o projekt. Cílovou částku jsme díky Vám získali v nečekaně krátké době. Pokud chcete naši školu nadále podpořit, určitě Vaše příspěvky nepřijdou nazmar. Získané peníze budeme investovat do ZUŠ. Za částku nad stanovený limit, bychom rádi pořídili…

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • 4 Poděkování na webu

  Chcete přispět i svou troškou do mlýna? Za odměnu Vám poděkujeme na webových stránkách školy

  Reward delivery: In a month

  EUR 3.92
  (CZK 100)
 • 60 from 100 Ponožky

  Reprezentuju, kudy chodím!

  Dostanete unikátní ponožky s logem školy, které poslouží jako stylový doplněk. Nakonec, komu by se do skříně nehodil kompletní pár ponožek?

  V případě hradeckého bydliště bude odměna k vyzvednutí na Biskupském gymnáziu. Mimohradečákům odměnu zašleme poštou. Do poznámky uveďte barvu a velikost (34 - 43).

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 7.83
  (CZK 200)
 • 14 from 20 Lístek na koncert

  Připravujeme  velkolepý jarní koncert v naší ZUŠ. Proběhne 5. března 2019 a hlavním hostem je Pavel Zemen, který zahraje na nové křídlo. Celý koncert doprovodí studenti ZUŠ z  pěveckého sboru Squadra Risonante

  Upozorňujeme, že množství lístků je omezeno kapacitou koncertního sálu. Pokud se vyprodají zde, na místě již nebudou k dostání. Do poznámky uveďte jméno, na které vytvoříme rezervaci místa.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 9.79
  (CZK 250)
 • 42 from 50 Plátěná taška

  Pro všechny příznivce tašek tu mám  limitovanou edici plátěnek. Hodí se nejen na noty, svačinu, tělocvik, ale taky na nákup nebo běžné nošení.

  V případě hradeckého bydliště bude odměna k vyzvednutí na Biskupském gymnáziu. Mimohradečákům odměnu zašleme poštou. Do poznámky uveďte typ tašky.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 11.75
  (CZK 300)
 • 24 from 50 Taška a ponožky

  Chcete obojí? Může být! Dodáme jeden pár ponožek a jeden kus plátěné tašky.

  V případě hradeckého bydliště bude odměna k vyzvednutí na Biskupském gymnáziu. Mimohradečákům odměnu zašleme poštou. Do poznámky uveďte barvu, velikost (34 - 43) a typ tašky.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 15.66
  (CZK 400)
 • 10 from 40 Dva lístky na koncert

  Pořiďte rovnou dva lístky na koncert. Přeci nepůjdete sólo.  Koncert v naší ZUŠ proběhne 5. března 2019 a hlavním hostem je Pavel Zemen, který zahraje na nové křídlo. Celý koncert doprovodí studenti ZUŠ z pěveckého sboru Squadra Risonante. 

  Upozorňujeme, že množství lístků je omezeno kapacitou koncertního sálu. Pokud se vyprodají zde, na místě již nebudou k dostání. Do poznámky uveďte jméno, na které vytvoříme rezervaci místa.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 19.58
  (CZK 500)
 • 5 from 10 VIP lístek na koncert

  Na koncertě Pavla Zemena  budete sedět v první řadě. Můžete si tak užít nejen poslechu, ale také pohledu na nové koncertní křídlo. Koncert proběhne 5. března 2019 v aule Biskupského gymnázia Hradec Králové. Vystoupí také pěvecký sbor Squadra risonante.

  Do poznámky uveďte jméno, na které vytvoříme rezervaci místa.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 29.37
  (CZK 750)
 • 5 from 5 Zahrajte si na nový klavír

  Rádi byste si zahráli na nový klavír Petrof? Poskytneme Vám hodinu až dvě v koncertním sále na Biskupském gymnáziu Hradec Králové. 

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 31.32
  (CZK 800)
 • 8 from 10 My jsme muzikanti

  Klavír, varhany, zpěv nebo housle? Poskytneme Vám hodinovou lekci, na které se naučíte slavnou filmovou melodii. Přijďte si splnit sen!
   

  Reward delivery: In a year

  EUR 39.15
  (CZK 1,000)
 • 8 from 20 Adoptujte klávesu

  Pojmenujeme po Vás klávesu na novém klavíru. V aše jméno zvěčníme na plakátu s klaviaturou, který bude vystaven v koncertním sále.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 58.73
  (CZK 1,500)
 • 1 from 1 Tenis s ředitelem

  Toto je opravdu speciální a ojedinělá nabídka, která se nebude opakovat. Pan ředitel vás pozve na hradecký tenisový kurt.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 97.89
  (CZK 2,500)
 • 1 from 1 Francouzská konverzace se zástupkyní

  Od školních let již uplynulo pár let. Cítíte, že potřebujete oprášit jazykové schopnosti? V tom případě doporučujeme  dvouhodinovou francouzskou konvertaci a kávu s naší úžasnou zástupkyní ředitele pro ZUŠ.

  Realizace odměny je možná pouze ve městě Hradec Králové.  

  Reward delivery: In half a year

  EUR 97.89
  (CZK 2,500)
 • 1 from 1 Vystoupení souboru fléten

  Přijdeme zahrát Vaší mamce, babičce, tátovi nebo dědovi. Objednejte si tuto odměnu a soubor našeho dechového oddělení Vás přijde potěšit svým hráním na oslavu narozenin nebo rodinnou sešlost.

  Realizace odměny je možná pouze ve městě Hradec Králové.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 117.46
  (CZK 3,000)
 • Sold out!! Koncert Chorální scholy

  Skvělá možnost naplánovat si hudbu na pohřeb ještě za života. Zajistěte si touto odměnou koncert scholy hrající gregoriánský chorál na jakoukoliv formální akci. 

  Realizace odměny je možná pouze ve městě Hradec Králové.  
   

  Reward delivery: In half a year

  EUR 195.77
  (CZK 5,000)
 • 1 from 1 Vystoupení skupiny Cornichons

  Hudební uskupení Cornichons Vám zpestří rodinnou oslavu francouzskými písněmi! Chcete překvapit své blízké klasickým šansonem nebo populárními písněmi v podání studentů septimy A? Jedenáct hudebníků, zpěváků a hvězd našeho festivalu BIGYFEST už se těší, až pobaví i Vás!

  Realizace odměny je možná pouze ve městě Hradec Králové.  

  Reward delivery: In half a year

  EUR 195.77
  (CZK 5,000)
 • 1 from 1 Navždy s námi

  Chcete nám opravdu pomoci? Přispějte polovinou částky a staňte se patronem nového klavíru. Vaše jméno bude zvěčněno v koncertním sále a nárok budete mít na všechny odměny do hodnoty 1500,- včetně.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 978.86
  (CZK 25,000)