TROJHLAS pásmo animovaných krátkých filmů

Trojhlas - tři studentské filmy, všechny loutkové a přeci každý jiný. Chceme naším loutkám prodloužit život spolu s dekoracemi a umožnit, aby putovaly po galeriích i kinech, stejně jako naše filmy. Otevřít tak dveře i pro vás k tajům animovaného díla.

Author: Maur film

EUR 2,088
pledged of EUR 2,021

103%

103% completed

92 contributors pledged

Film, Art

All or nothing. Project finished on Nov 21, 2018 at 17:46.

Show all rewards

Co je TROJHLAS a kam s ním míříme?

Trojice studentů spojila své síly a nápady na animované filmy a vzniká TROJHLAS. Zdroj energie, projevu svobodného, tvořivého ducha. Trojhlas jsou originální nápady a osobité vidění světa vyjádřené pomocí tradiční loutkové animace. Náš projekt bychom rádi představili celému světu a zpřístupnili ho nejen na plátnech kin. Rádi bychom uspořádali interaktivní výstavy a dílny pro Vás a Vaše děti, které by se mohly na pár hodin přemístit do našeho imaginárního loutkového světa.

Po každém natáčení loutky i všechny ostatní filmové rekvizity mizí někde ve skladišti nebo tmavém sklepě, ne-li hůře. Chtěli bychom tomu zabránit a dát jim druhý život. K tomu jim potřebujeme vyrobit přepravitelné funkční příbytky a upravit je pro výstavní účely. A právě k tomu vás žádáme o podporu. Nepotřebujeme prostředky na natáčení, ani dokončení, protože náš projekt byl podpořen Státním fondem kinematografie. Po natáčení všichni aktéři potřebují trochu zrenovovat, protože utrpí svým hereckým výkonem nejeden šrám. A zároveň bychom všem zájemcům chtěli přiblížit i taje a zákulisí naší loutkové animace, prozradit něco o výrobě i o animaci jako takové. Možná i proto, abychom podnitili v dnešních dětech to, co oslovilo nás samotné. Ty magické momenty, kdy se z nehybné loutky stává kouzelný oživlý svět s našimi hrdiny.

Chceme naše filmy promítat nejen v klasických kinech, ale rádi bychom zamířili i do galerií, kulturních středisek nebo i kamkoliv jinam, kam nás pozvete a kde bude vhodné místo na promítání, výstavu i povídání. Našim cílem je přinést kouzlo animovaného filmu za hranice běžného diváka!

Naši animátoři

Daria Kashcheeva

Ptáče

Macintosh HD:Users:zuzanarohacova:Downloads:Daria picture small.jpg

Nikdy v životě jsem si nemyslela, že se ve věku 32 let dostanu k tomu, že si celý den od devíti od rána do devíti do večera budu hrát s loutkami, šít pro ně šatičky a malovat domečky. Byl to můj sen a splnil se mi na pražské FAMU.

Stručný popis filmu

Film Ptáče je animové drama o tom, jak malé nedorozumění může ovlivnit vztah mezi otcem a dcerou. Malá holčička ve svém nitru nosí vzpomínku, jak kdysi přinesla domů malé ptáče a jaké nedorozumění z toho vzešlo.

Martin A. Pertlíček

Noctuelle

Myslím si, že jsem cílevědomý v tom, co dělám, pedantský ke svému okolí, ale snad ne tolik jako k sobě, místy arogantní, zapálený v debatách, hádavý, pilný a dost sebekritický. Má milá si o mně myslí lepší věci. Hlavně jsem ale student, animátor a celkově asi začínající tvůrce animovaného filmu, což je taková filmová holka pro všechno.  

Stručný popis filmu

Film Noctuelle je o  výrobci „dobrých“ snů a netopýrovi měnícím motýli na noční můry. Básnická metafora o odvěkém boji dobra se zlem. Noctuelle prozrazuje expresionistickou inspiraci dílem Jana Švankmajera, bratrů Quayových či Jiřího Barty.

    

    

Marie Urbánková

Betonová džungle

Moje tvorba je často spojená s dětským světem, protože mě strašně baví! Mám 4 mladší sourozence a jsou pro mě největší inspirací. Nejraději si doma vyrábím, kreslím, vymýšlím a poslouchám u toho detektivky a mordy. Když už je těch mordů moc, tak se mi líbí vyjet na kole, jít do lesa, sbírat houby, péct si buřty a spát ve stanu.

Stručný popis filmu

Betonová džungle je krátký animovaný film o dětské fantazii a její bezbřehosti. Když pan soused vrtá do zdi, kdo ví, co se dítěti honí hlavou při zvuku, který nezná a nedokáže jej zařadit. Napínavé dobrodružství jednoho malého kluka v paneláku, kde se můžou odehrát i ty největší dobrodružství světa.

    

    

News

Nov 7, 2019 TROJHLAS - premiéra 11.11.

Drazí přátelé, Drazí přátelé, jak už jistě víte 11.11. bude premiéra našeho TROJHLASu v prostoru Jatka 78. Kromě welcome drinků, bude doprovázena výstavou, kde si budete moci prohlédnout jak naše loutky ve skutečnosti vypadají a popovídat si s tvůrci. První projekce je již vyprodána, zoufat však…

More

Nov 19, 2018 100% kampaně splněno!

Je nám ctí vám oznámit, že jsme právě dosáhli 100% naší kampaně na hithitu. A za to vděčíme vám! Tímto se zavazujeme TROJHLAS dotáhnout do úspěšného konce a hravě ho přitáhneme k co největšímu počtu diváků. Kde všude ho budete moci vidět, a ne jen to, vám prozradí producentka projektu Mária…

More

Project links

Comments

Choose reward for your contribution

 • remaining 25 from 33
  Poděkování v titulcích celého pásma

  Zapíšete se jednou provždy do filmové historie

  Reward delivery: not specified

  EUR 4.00
  (CZK 99)
 • remaining 322 from 333
  Velký plakát našeho Trojhlasu

  Limitovaná edice s podpisy autorů, která může už za chvíli viset nad vaší postelí!
  Formát A1

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 5.38
  (CZK 133)
 • remaining 310 from 333
  DVD se všemi filmy

  DVDčko bude obsahovat všechny tři filmy + making of, nenech si ujít příležitost pustit si ho kdykoliv přijde chuť a nálada osvěžit si podzimní atmosféru. DVD budou dostupné na podzim roku 2019, před tím totiž budou filmy kolovat po různých festivalech!

  Reward delivery: on address, in over a year after the Hithit project end

  EUR 9.82
  (CZK 243)
 • remaining 99 from 99
  Elektronický storyboard všech tří filmů

  Šance dozvědět se jak funguje příprava loutkového filmu krok za krokem!

  Reward delivery: in a week after the Hithit project end

  EUR 13.46
  (CZK 333)
 • remaining 1 from 3
  Návštěva studia v natáčecí den

  Osobně si budete moci udělat výlet do jedné dílny, kterou si vyberete podle vašeho přání. Ať už je to na Malostranském náměstí, ve Lhotce, nebo dokonce i v Plzni!

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 16.13
  (CZK 399)
 • remaining 5 from 6
  Podepsané výtvarné návrhy

  Vytisknuté vizuální návrhy všech filmů s podpisy autorů vám můžou zůstat na památku  

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 31.41
  (CZK 777)
 • remaining 3 from 6
  Animované PFko

  Speciální dárek od našich autorů pro ty, kdo již vidí konec roku a nevědí co budou posílat jako letošní PF

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 37.60
  (CZK 930)
 • remaining 1 from 1
  Lekce ruštiny s Dariou

  Chtěli byste si zlepšit svoje jazykové dovednosti v ruském jazyce? Chcete se učit od rodilé mluvčí a ještě k tomu perfektní animátorky? Kupte si tuhle odměnu a můžete si rovnou dohodnout termín!

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 40.39
  (CZK 999)
 • remaining 3 from 3
  Workshop dřevořezu nebo linorytu v Plzni v Makerspace s Martinem

  Náš skvělý animátor se kromě animovaného filmu věnuje i grafice právě v těchto dvou materiálech. Pokud bydlíte v Plzni (nebo by jste si chtěli udělat výlet), máte vztah k hezkým věcem a šikovné ruce, určitě si tuhle příležitost nenechte ujít!
  Workshop trvá 3 hodiny, bude se konat v Depu.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 40.39
  (CZK 999)
 • sold 2
  Jednodenní dílna loutek a kulis s Dariou

  I Ty se můžeš na jeden den stát animátorem! S pomocí naší Darii si můžeš vytvořit vlastní loutku, šatičky pro panenku a nebo speciální kulisu, která by se Ti hodila do bytu

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 80.82
  (CZK 1,999)
 • remaining 1 from 2
  Loutka z filmu Betonová džungle

  Ano je to tak, skutečně můžete vlastnit jednoho z našich herců!
   

  Reward delivery: on address, in a year after the Hithit project end

  EUR 539.03
  (CZK 13,333)
 • remaining 1 from 1
  Loutka z filmu Noctuelle

  Ano je to tak, skutečně můžete vlastnit jednoho z našich herců!

  Reward delivery: on address, in a year after the Hithit project end

  EUR 539.03
  (CZK 13,333)
 • Sold out!!
  Vstupenka na premiérové promítání v Praze

  Uvidíte kompletní filmy jako první a ještě si budete moci s námi popovídat po promítání

  Reward delivery: not specified

  EUR 8.05
  (CZK 199)
 • Sold out!!
  Hlídání dětí od Marie

  Pozor! Máš jedinečnou příležitost nechat si pohlídat děti od profesionálky nejen v animaci, ale i v hlídání! Ovšem podmínkou jsou maximálně 3 děti na 3 hodiny

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 40.39
  (CZK 999)
 • Sold out!!
  Být součástí hudební nahrávky

  Ještě lepší jako vidět svoje jméno na konci pásma v titulcích, je slyšet vlastní hlas přímo ve filmu! Přijďte na nahrávání hudby do profesionálního studia, kde budete moci spolupracovat s naším skvělým skladatelem Petrem Vrbou

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 40.39
  (CZK 999)
 • Sold out!!
  Soukromá projekce za účasti některého z tvůrců

  Pokud si koupíš tuhle odměnu, tak balíme všechny věci a vyrážíme za Tebou! Ať už u vás doma, na firemním večírku nebo na soukromé oslavě. Promítneme vám pásmo Trojhlas, pohovoříme si o filmech a výrobě a pokud byste chtěli, tak vám můžeme i donést ukázat jednotlivé kulisy, loutky a části z naší výroby.

  Reward delivery: in over a year after the Hithit project end

  EUR 134.75
  (CZK 3,333)