Žena mi slíbila černošku. Aneb návod na použití padesátníka

Je na čase informovat širší veřejnost, co to znamená, když je muži padesát let. Konkrétně mně. Přispějte na ilustrovanou, zhruba stostránkovou knížku. Malá knížka s velkou ambicí. Nabídnout návod na použití muže ve středním věku.

Author: Miloš Čermák

 • Tričko "Made in 1968"

EUR 1,855
pledged of EUR 4,637

40%

40% completed

26 days until the end

92 contributors pledged

Literature

Pledge
Show all rewards

Letos mi bude padesát.

Letos mi bude padesát.

Pokud se nadechujete a chcete zvolat, že “To snad ani není možné!”, nebo “Panebože, ty vypadáš dobře!”, tak si ušetřete práci.

Vím, že vypadám dobře. Ale i tak mi bude padesát.

Pokud jste se nenadechovali, nechte to být.

Možná se jen chcete zeptat, co budu k narozeninám chtít za dárek. Odpovídám, že nic. Mám od manželky slíbený sex s černoškou.

Což vysvětlím.

“Slíbený” v tom smyslu ...

... že ho můžu mít i bez rizika, že mi žena vyhází kufry s několika mými věcmi z balkónu na zahradu. Povolila mi to dávno, skoro před třiceti lety. Každopádně jsme spolu tehdy byli teprve krátce. Nejspíš se ptáte, jak k něčemu takovému dojde. 

Upřímně řečeno si to už úplně přesně nepamatuju. Asi jsme seděli někde ve vinotéce, nebo u otevřené láhve vína, a povídali si o důležitých věcech. O lásce, o sexu nebo o tom, za co utratit padesátitisícovou manželskou půjčku. (Koupili jsme si tehdy ledničku a pračku, pokud by vás to zajímalo.)

A já ženě řekl, že ji samozřejmě nade vše miluju a zbožňuju (jak by o tom mohla pochybovat?), a že po ní toužím a budu ji nadosmrti věrný, atakdál … ale že je tedy v tomto kontextu do určité míry mrzuté, že jsem nikdy v životě neměl sex s černoškou.

Než mě začnete soudit ...

... připomenu, že byla zlatá devadesátá léta. Harvey Weinstein nabízel na večírcích jako na běžícím pásu herečkám role, za které pak mohly (ale nemusely) dostat Oscara, a Bill Clinton se se svou větou “Nikdy jsem neměl sex s touto ženou” snažil usmlouvat, že orální sex ve skutečnosti žádný sex není.

A víte co? Ono mu to prošlo!

Dneska se nám to může zdát jako dobrý vtip. A článek uslintaného budoucího padesátníka o “sexu s černoškou” jako sexistický a rasistický úlet.

Inu, doba se mění.

Ne že bych to bral úkorně, určitě se v životě dokážu bez sexu s černoškou obejít, člověk nesmí být nenasytný. Ale na druhou stranu, mezi dvacítkou a třicítkou má člověk tak trochu nenasytný pohled na svět a taky obavu, že by byla katastrofa, pokud by mu něco v životě uteklo.

Což se s přibývající roky ukáže jako přehnané a neopodstatněné, protože zjišťujeme, že nám toho utíká spousta.

Ale to jsem během našeho rozhovoru s mou ženou tehdy ještě nevěděl, a tak jsem v akademické debatě o uniklých sexuálních příležitostech nenuceně pokračovali.

“Hele, a co kdyby sis ten sex s černoškou naplánoval, až ti bude padesát?”, říká žena. “Aspoň se budeš mít na co těšit!”

A já řekl:

“Hm!”, a asi to neznělo úplně nadšeně, protože v tom věku se na padesátileté lidi díváte jako na odepsané kusy, které už mají všechno za sebou.

Ale platí i to, že když vám vlastní manželka povolí sex s černoškou, tak jde o nabídku, která se neodmítá, jakkoli si na výsledek budete muset celkem dlouho počkat. A jakkoli zároveň ani nebylo jisté, že se mé padesátky společně dožijeme.

Padesátka není nevhodná doba, to si nemyslete. Odmítám sousloví “poslední příležitost”, to je přehnané … ale “pravý čas” pro cokoli spojeného se sexem by to být mohl.

Tím jsme to tehdy uzavřeli.

Jak to dopadlo?

Pokud se to chcete dozvědět, podpořte tuhle knížku. A dostanete všechno: STRUČNÝ NÁVOD NA POUŽITÍ PADESÁTNÍKA.

Project links

Comments

Choose reward for your contribution

 • 64 Knížka

  Číslovaný výtisk s podpisem.

  Reward delivery: In a quarter

  Pledge EUR 7.69
  (CZK 199)
 • 98 from 100 Knížka a tričko

  Číslovaný výtisk s podpisem. A černé nebo červené tričko "Made in 1968" ve vybrané velikosti.

  Reward delivery: In a quarter

  Pledge EUR 19.28
  (CZK 499)
 • 38 from 50 Knížka a dva lístky na představení Čermák Staněk Comedy

  Číslovaný výtisk s podpisem. A dva lístky na libovolné standupové představení Čermák Staněk Comedy na podzim 2018. Na výběr z minimálně 4 představení měsíčně, program bude zveřejněn do počátku srpna na cermakstanek.cz.

  Reward delivery: In a quarter

  Pledge EUR 23.15
  (CZK 599)
 • 59 from 60 Knížka a lístek na "50" velkou show

  Číslovaný výtisk s podpisem. A lístek do předních řad na show "Žena mi slíbila černošku", která bude 27. srpna v divadle Studio Dva v Praze na Václavském náměstí.

  Reward delivery: In a quarter

  Pledge EUR 27.01
  (CZK 699)
 • 19 from 30 Knížka a dva kístky na "50" velkou show

  Číslovaný výtisk s podpisem. A dva lístky do předních řad na show "Žena mi slíbila černošku", která bude 27. srpna v divadle Studio Dva v Praze na Václavském náměstí.

  Reward delivery: In a quarter

  Pledge EUR 46.33
  (CZK 1,199)
 • 1 VIP verze

  Knížka, dvě trička, dva lístky na jakékoli představení, osobní předání.

  Reward delivery: In a quarter

  Pledge EUR 115.92
  (CZK 3,000)
 • 19 from 20 "Hele, Mildo, já tě mám prostě rád a chci, aby to klaplo!"

  Dáme si panáka bourbonu a probereme, kolik knížek, triček a lístků dostanete.

  Reward delivery: In a quarter

  Pledge EUR 386.40
  (CZK 10,000)