Splnění tanečního snu v Izraeli

Podpořte účast na prestižním vzdělávacím tanečním programu International Dance Journey v Izraeli, do kterého je každoročně přijato pouze 38 tanečníků z celého světa. V letošním roce jsem jediná z ČR, která do programu nastupuje.

 • Focení

 • Focení

 • Focení

EUR 474
pledged of EUR 2,676

17%

17% completed

32 contributors pledged

Dance, Education

Prachatice, Jihočeský kraj, Česko

Show all rewards

Jak to začalo

Tanec je celý můj život a to doslova. Tancovat jsem začala ve 3 letech v tanečním kroužku v Prachaticích a tanec si zamilovala. V 9 letech jsem byla rozhodnutá, že chci studovat taneční konzervatoř a začala se na ni připravovat v baletní škole Jihočeského divadla, kde jsem i získala své první angžmá na otáčivém hledišti v Českém Krumlové. Touha stát se profesionální tanečnicí mě dovedla ve velmi raném věku na taneční konzervatoř v Praze, kterou jsem letos úspěšně absolvovala. Tanci jsem doposud věnovala téměř všechen čas a energii. Nyní bych se ráda posunula od akademického vzdělávání k celoživotnímu a odcestovala na desetiměsíční stáž do Izraele.

Co je náš cíl?

Stojím před příležitostí účastnit se prestižního tanečního programu International Dance Journey Programme ve vesnici Kibbutz Ga’aton v Izraeli, kde chci  strávit 10 měsíců pod vedením významných tanečních mistrů a pedagogů a rozvíjet se v tanci dále. Kibbutz však není jen o tanci, ale i o příležitosti pracovat jako dobrovolník v centrech pro tamní seniory, osoby se zdravotním postižením a mládeží, žijící v nepříznivé sociální situaci. Budu zde působit jako dobrovolník, a také si osvojím metody taneční terapie, která je dnes celosvětově uznávána právě při práci s různými cílovými skupinami, potýkajícími se s těžkým životním osudem. I to je rozměr, který může tanec nabídnout a nabízí. 

Detaily

Program, na který sháním finance (cena je 400 000 Kč), mě posune v tanečních dovednostech, protože probíhá při světoznámém tanečním souboru Kibbutz Contemporary Dance Company. Díky tomuto programu, absolventi konzervatoří i lidé na začátku taneční kariéry dostanou šanci stát se součástí souboru, pracovat s nejlepšími světovými choreografy a tanečními pedagogy. KCDC je jeden z nejvyhlášenějších tanečních souborů na světě. Pro budoucího profesionálního tanečníka je to jedinečná příležitost k nastartování kariéry a získání zkušeností.

... a ještě něco navíc

Účastníci programu se zapojují do činností, jako jsou například tanec se seniory a problémovou mládeží nebo pomoc v centru s tělesně postiženými lidmi. Toto je pro mne velice důležité. Taneční terapii bych se chtěla věnovat po skončení své aktivní taneční kariery a již nyní se ve svém volném čase věnuji práci s mentálně postiženými. V neposlední řadě se seznámím s izraelskou kulturou a budu studovat hebrejštinu.

Kdo jsem?

Jsem absolventka taneční konzervatoře, tanečnice tělem i duší, která dává tanci maximum. Jsem holka z Prachatic, která se v šesté třídě sebrala a odjela studovat tanec do Prahy, bez rodičů, bez zázemí, jen s vůlí obstát. Nyní jsem na rozcestí. Jedna z cest mě může zavést do Izraele, splnit mi další velký sen a rozvíjet se v tanečním umění v jednom z nejlepších tanečních souborů na světě.                                                               

Proč to děláme?

 • Protože je realizace projektu velmi nákladná
 • Protože mi rodiče finančně velmi pomáhají, ale nemohou projekt zcela zaplatit
 • Protože neexistuje mnoho možností, jak individuální projekty financovat
 • Protože mi pobyt v Izraeli umožní dále se rozvíjet v tanci
 • Protože projekt spojuje chuť k tanci s chutí pomáhat druhým
 • Protože si osvojím metody taneční terapie, což mi otevře cesty do budoucna
 • Protože budu jako jediná Češka reprezentovat Českou republiku         
 • Protože je to jedinečná šance, která mi muže nastartovat kariéru 
 • Prorože je to můj velký sen

Prvních 100 000 Kč jsme uhradili z vlastních zdrojů. Dalších 30 000 Kč jsem dostala z nadačního fondu Jihočeské naděje, velkou finanční podporu mi vyjádřilo Ministerstvo kultury a k uhrazení minimální částky 400 000 Kč na 10měsíční stáž mi chybí právě 140 000 Kč. 

Comments

Choose reward for your contribution

 • 9 Poděkování z Izraele

  Vaše podpora mě bude hnát dále, až budu potit krev na Izraelském parketě. Právě na Vás si vzpomenu, že jste mi pomohli se sem dostat. Až ten okamžik nastane určitě Vám pošlu pozdrav emailem.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 3.82
  (CZK 100)
 • 2 Sprej první pomoci z Aloe vera

  Úžasný sprej, který mi mnohokrát pomoh při nejrůznějších úrazech či pohmožděninách. Určitě z něj budete nadšeni jako já. Ke spreji Vám přiložim děkovnou kartičku i s tipy na co vše jsem jej použila.

  Reward delivery: In a month

  EUR 9.56
  (CZK 250)
 • 17 Pohled z Izraele

  Pošlu vám vlastnoručně napsaný  pohled z Izraele.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 13.38
  (CZK 350)
 • 2 CD Můj šálek kávy

  CD plné rozmanitých žánrů (jazz, latina, folk) v pěvecké interpretaci Martiny Pivoňkové, mojí učitelky na 1.stupni, která mě podporovala, když jsem potřebovala uvolnit z výuky ve škole a jezdit na tréninky a s kterou  (a s mnohými dalšími) jsme na začátku června uspořádali benefiční koncert propojený mým tancem.

  Reward delivery: In a month

  EUR 19.12
  (CZK 500)
 • 1 Posezení u kávy

  Po mém návratu si společně dáme kávu a já vám u ní budu vyprávět o Izraeli. Určitě dojde i na dáreček, který z Izraele dovezu.

  Reward delivery: In a year

  EUR 28.68
  (CZK 750)
 • 1 Choreografie pro staročeské zvyky

  Nabízím poskytnutí kompletní choreografie (říkanek, nápěvů, tanců a jejich popisu včetně notového záznamu) pro uskutečnění obřadů Vynášení zimy - Mořeny, Otvírání studánek a Vítání jara z bohaté studnice lidové slovesnosti. Moje babička se tomuto tématu věnuje již 25 let a pochází z jejího celoživotního zaměření na tyto tradice. Obřady lidové slovesnosti ukazují na významné události našeho národa, kterými udržujeme a upevňujeme naši tradiční lidovou kulturu. V této době se vzdalujeme přírodě a jejímu kouzlu a tyto obřady, které byly v dřívější době samozřejmostí se  bohužel  postupem doby vytrácí. Díky těmto choreografiím je můžeme opět přivádět zpět k životu a obnovovat tak jejich krásu. Je to naprosto unikátní a nevšední sbírka s popisem, jak zmíněné choreografie realizovat. Moje babička do nich vložila velký kus svého srdce a já jsem jí moc vděčná, že mi tuto odměnu poskytla.

  Reward delivery: In a month

  EUR 76.47
  (CZK 2,000)
 • 0 Předtančení

  Po mém návratu vám zajistím předtančení na plese nebo jiné vaší společenské události.

  Reward delivery: In over a year

  EUR 191.17
  (CZK 5,000)
 • 0 Lístek na představení

  Dostanete lístek na závěrečné představení v Izraeli, kde nejen že předvedu co jsem se naučila, ale předvedu zde i vlastní tvorbu. Zajisté nám vyjde čas na kávu a předání malého dárku.
  Letenku a ubytování si hradí účastník sám.

  Reward delivery: In a year

  EUR 191.17
  (CZK 5,000)
 • 0 Sestavení choreografie

  Postavím choreografii pro vaší taneční skupinu, nebo pro vaši třídu na maturitní ples.

  Reward delivery: In over a year

  EUR 267.64
  (CZK 7,000)