KYTARY DĚTEM

Jsme Pražský komorní kytarový orchestr a ve spolupráci s Člověkem v tísni. Kytary.cz a Furch jsme vymysleli projekt, v rámci kterého bychom chtěli dodat 18 kytar do nízkoprahových klubů a umožnit tak dětem ze sociálně slabých rodin hrát na kytaru.

Author: PKKO

EUR 3,812
pledged of EUR 3,647

104%

104% completed

93 contributors pledged

Music

All or nothing. Project finished on Aug 6, 2018 at 15:14.

Show all rewards

Jak to začalo

Jsme Pražský komorní kytarový orchestr a máme rádi hudbu, ale ještě raději předáváme radost z hudby dál. Každého z nás ke hře na kytaru přivedlo něco jiného, většinou to ale byli naši ambiciózní či hudebně nadšení rodiče, kteří nás v dětství přihlásili do základních uměleckých škol. Od té doby se pro nás stala kytara součástí života. Je to náš koníček, náš způsob relaxace i naše chlouba.

Ne všechny děti ale mají štěstí na takové podmínky a rodiče, jaké jsme měli my. Hledali jsme způsob, jak rozšířit možnosti hry na klasickou kytaru i pro děti, které z nějakého důvodu na ZUŠ chodit nemohou. Spojili jsme proto síly s neziskovou organizací Člověk v tísni, která v rámci sociální práce pomáhá dětem z chudých a sociálně znevýhodněných rodin v nízkoprahových klubech. Tam mohou děti smysluplně trávit svůj volný čas, vymanit se z jejich kulturně i sociálně izolovaného prostředí a začít pracovat na zlepšení jejich vyhlídek do budoucnosti.

Co je náš cíl?

Naším cílem je koupit celkem 18 kytar do nízkoprahových klubů po České republice a umožnit tak dětem z chudých rodin začít hrát na kytaru.

Kam půjdou kytary?

Děti z nízkoprahových klubů Člověka v tísni milují hudbu. Pokud se nám povede vybrat dost peněz, dětem zajistíme jak nástroje, tak lektory. Celkem 18 kytar z vybraných peněz půjde do následujících klubů:  

 • 3 kytary do pobočky v Kladně
 • 8 kytar do ústeckých klubů a Bíliny
 • 5 kytar  do klubů v Kraslicích
 • 2 kytary do libereckého klubu

Co když se vybere více peněz?

Cílová částka je tak akorát na pokrytí nákupu všech 18 kytar a nákladů s tím souvisejících. Pokud se peněz vybere více, využijí se na pořízení kvalitnějšího hudebního vybavení a zajištění lektorů na výuku.

Odměny a partneři

Díky našemu hlavnímu partnerovi projektu Kytary.cz na Vás čekají skvělé odměny. Za nejvyšší příspěvek do projektu můžete získat elektro-akustickou kytaru značky FURCH s podpisem Davida Kollera! Je to unikátní kytara, kterou můžeme jako zkušení kytaristé doporučit. Taktéž jsme získali od Kytary.cz dvě klasické kytary značky Alhambra a Ortega, které Vám můžeme nechat podepsat slavnou českou kapelou Slza, jež náš projekt podporuje.

Náš bývalý člen Miroslav Zítko nám poskytl speciální edici dřevěných náušnic ručně vyráběných z různých částí kytary pod značkou Dílo boží. Kytara, která už nemůže sloužit, tím dostává nový život, a to v podobě vkusných a originálních doplňků, které se budou hodit každé dámě!

Chtěli jste si někdy vyzkoušet, jak vypadají opravdové hodiny kytary se zkušeným pedagogem? Během 4 lekcí Vás naučí náš dirigent a zkušený pedagog základy hraní na kytaru či pokročilejší techniky v závislosti na Vašich požadavcích. 

Na kytary hrajeme rádi a rádi to naučíme i Vás. Pokud máte nějakou oblíbenou písničku, kterou byste na kytaru chtěli umět, některý z našich členů orchestru Vám s tím rád na workshopu pomůže.

Další odměny pocházejí z dílny PKKO a jsou tradičně k dostání pouze na našich koncertech - tričko s vlastním designem, náušnice z kytarových strun a naše CD.

News

Jul 26, 2018 Jedna kytara prodána, ještě dvě na Vás čekají, tak neváhejte!

Díky Kytary.cz Vám za příspěvky do projektu můžeme nabídnout i velmi cenné odměny a to ve formě skvělých kytar. Jako zkušení hudebníci Vám můžeme zaručit, že budou hrát skoro samy!  Klasická kytara Alhambra je již prodána a za příspěvek velmi děkujeme a Vážíme si Vaší podpory. Klasická kytara…

More

Jul 10, 2018 Náušnice ze strun

Ani o prázdninách neleníme a poctivě pro vás připravujeme objednané dárečky. Momentálně motáme náušnice z kytarových strun, abyste je po skončení projektu měli co nejdříve doma. Jako důkaz přikládáme fotku s aktuální nabídkou a doufáme, že vám udělají radost :-)

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • remaining 36 from 50
  Vstupenka a poděkování

  Pokud se Vám náš projekt líbí a chtěli byste nás prodpořit symbolickou částkou 100,-, dostanete od nás vstupenku na náš koncert v sezoně 2018/2019 a k tomu poděkování.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 4.05
  (CZK 100)
 • remaining 43 from 50
  CD Vol 2.

  CD Vol.2 Pražského komorního kytarového orchestru bylo natočeno v roce 2013 a obsahuje výběr z klasických i populárních melodií, které můžete slyšet na našich koncertech. 

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 8.10
  (CZK 200)
 • remaining 11 from 20
  Tričko PKKO

  Pro velký úspěch triček jsme se rozhodli přidat ještě pár kusů navíc. K dispozici jsou černá s ručně vytisknutým bílým obrázkem a šedá s černým potiskem. Detailně si je můžete prohlédnout v aktualitách našeho projektu. Nabízíme dámská, pánská nebo dětská a dodáme v požadované velikosti.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 12.16
  (CZK 300)
 • remaining 1 from 14
  Dřevené náušnice Dílo boží

  Speciální edici dřevěných náušnic ručně vyrobených z různých částí kytary nám poskytl náš bývalý člen Miroslav Zítko, který vyrábí dřevěné šperky pod značkou Dílo boží. Každý šperk má svůj příběh, který začíná historií kytary, jejich majitelů a hráčů až po rozebrání v dílně a využití ještě k dalšímu účelu potom, co už sama kytara sloužit nemůže.  Obdarujte své přítelkyně, maminky, babičky či kamarádky ojedinělým doplňkem, který jen tak nikdo nemá!

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 20.26
  (CZK 500)
 • sold 5
  Dobrá duše projektu

  Pokud nám prostě jen chcete přispět a nechcete za to žádnou z našich odměn, můžete se stát naší dobrou duší projektu! Dostanete za to náš velký dík a certifikát, díky kterému můžete na jakýkoliv koncert PKKO v následující sezóně zadarmo. Min. příspěvek je 500 Kč, ale můžete nám přispět klidně více - stačí kliknout na tuto odměnu a v dalším kroku přepsat výši příspěvku. Děkujeme!

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 20.26
  (CZK 500)
 • remaining 2 from 10
  PKKO Komplet

  V PKKO kompletu dostanete odměny, které jsou tradičně k dostání pouze na našich koncertech.  Obsahuje:
  • PKKO Tričko (šedé či černé dle vlastního výběru)
  • Náušnice ručně vyrobené z kytarových strun pro sebe či své blízké
  • naše CD Vol.2 
  • 2 vstupenky na libovolný koncert v sezoně 2018/2019

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 40.52
  (CZK 1,000)
 • remaining 4 from 4
  Workshop - nacvičení písničky na kytaru

  Už dlouho si přejete umět zahrát svoji oblíbenou písničku na kytaru, ale nevíte jak? My Vás to naučíme! Stačí nám poslat písničku a přijít na workshop, který povede jeden z členů našeho orchestru. Pokud jste úplní začátečníci, nevadí, vybereme Vám něco jednoduchého na míru.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 60.78
  (CZK 1,500)
 • remaining 3 from 3
  Soukromý koncert PKKO

  Chtěli byste soukromý koncert Pražského komorního kytarového orchestru ve firmě či na akci? Přijedeme Vám zahrát kamkoli po Praze, podmínkou jsou vlastní prostory. Můžeme nabídnout atraktivní repertoár kombinující výběr z klasiky a populárních melodií, a to jako kvalitní kulturní zážitek či hudební doprovod. 

  Reward delivery: on address, in half a year after the Hithit project end

  EUR 243.11
  (CZK 6,000)
 • Sold out!!
  Náušnice z kytarových strun

  Napadlo Vás někdy, jak lze využít kytarové struny jinak, než k hraní? Nás ano! A tak z nich vyrábíme ručně stříbrné náušnice ve tvaru menších nebo větších kytiček. Jedná se o velmi pěkný a neotřelý doplněk a určitě potěší dámu v jakémkoliv věku. 

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 6.08
  (CZK 150)
 • Sold out!!
  PKKO tričko

  Originální PKKO trička s naším vlastním designem. Můžete si vybrat šedé tričko s černým potiskem či černé tričko s bílým potiskem. Trička jsou k dispozci dětská, dámská i pánská a  dodáme v požadované velikosti. (viz. obrázek v úvodní galerii fotek)

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 12.16
  (CZK 300)
 • Sold out!!
  Poslední archivní CD Vol.1

  Historicky první CD Vol.1, které natočil Pražský komorní kytarový orchestr v roce 2010. Jedná se o poslední archivní CD, proto neváhejte, je jen jedno!
   

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 16.21
  (CZK 400)
 • Sold out!!
  Soukromé lekce kytary s dirigentem

  Chtěli byste zažit opravdové lekce kytary pod vedením zkušeného pedagoga? Můžete získat 4 hodinové lekce pod vedením našeho dirigenta a učitele Vladimíra Novotného. Program lekcí Vám bude přizpůsoben na míru dle Vašich požadavků. Vhodné jak pro úplné začátečníky pro seznámení s kytarou, tak pro pokročilejší hráče, kteří mohou získat rady ke hře od profesionála.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 81.04
  (CZK 2,000)
 • Sold out!!
  Klasická kytara Ortega s podpisem kapely Slza

  Klasická kytara značky Ortega, 4/4 - dospělá velikost, R121SNWH od Kytary.cz. Přední deska je ze smrkového dřeva, zadní deska, luby a krk z mahagonu. V této kytaře se spojují tradiční a moderní výrobní postupy, jedná se tedy o univerzální nástroj s perfektivním zvukem vhodný pro začátečníky i pokročilé hráče. Kromě skvělého zvuku má i unikátní design v podobě bílé barvy.
  odkaz:  https://kytary.cz/ortega-r121snwh/HN156513/

  Kytaru Vám můžeme opatřit podpisem slavné české kapely Slza! Zejména pro jejich fanoušky bude kytara unikátním dárkem, který nikdo nemá! (lze dodat na přání i bez podpisu)

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 202.59
  (CZK 5,000)
 • Sold out!!
  Klasická kytara Alhambra s podpisem kapely Slza

  Klasická kytara značka Alhambra,  4/4 - dospělá velikost, 3 OP od Kytary.cz. Vhodná jak pro začátečníky, tak pro pokročilé hráče i opravdové fajnšmekry. Vrchní deska vyrobena z červeného cedru, zadní deska, luby a krk z mahagonu.
  Odkaz:  https://kytary.cz/alhambra-3-op/HN165106/

  Kromě skvělého zvuku a perfektního zpracování můžete dostat kytaru s podpisem slavné české kapely Slza. Zejména pro jejich fanoušky bude kytara unikátním dárkem, který nikdo nemá! (lze dodat na přání i bez podpisu)


   

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 405.19
  (CZK 10,000)
 • Sold out!!
  Elektro-akustická kytara FURCH s podpisem Davida Kollera

  Kytary.cz nám do projektu poskytly elektro-akustickou kytaru značky FURCH s podpisem frontmana kapely Lucie  Davida Kollera. Značka FURCH pochází z bývalého Československa a má velmi dobrou pověst po celém světě. Na kytary této firmy hraje nespočet slavných hudebníků.
  Vrchní deska je z masivního smrku Sitka, tělo z indického palisandru. Krásu nástroje podtrhuje vysoce lesklý lak a ozdobné prvky z imitace želvoviny. Jako zkušení kytaristé ji můžeme vřele doporučit, bude hrát skoro sama!
  Podrobnosti o kytaře zde:   https://kytary.cz/furch-gn-4-sr-david-koller-signature/HN190117/
   

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 1,620.75
  (CZK 40,000)