Chceme, aby Radlická - kulturní sportovna fungovala naplno

Už přes rok, předěláváme opuštěný drážní sklad kousek od Anděla na nový alternativní prostor, kde se lidé mohou setkávat, sportovat a trávit svůj volný čas. Abychom mohli oficiálně otevřít potřebujeme vybudovat šatny a sociální zázemí, které nám chybí.

Author: Lukáš & Kuba

 • Před

 • Po

 • Původní stav

 • Rekonstrukce

 • První akce na Radlický - Think Thank 2013

 • Wokrshop Zdrojovny

 • Loonoskop

 • koncert ATMO Music

 • worskhop s rekola.cz

 • oslava prvních krůčků

EUR 10,531
pledged of EUR 10,030

104%

104% completed

224 contributors pledged

Sport, Vodafone Foundation

Praha, Hlavní město Praha, Česká republika

Show all rewards

Radlická je nově vznikající prostor v Praze na Andělu, v areálu Českých drah. Je to místo, kde si každý může vymyslet, jak by prostor využil a tím posunul Radlickou zase o kus dál. Přijít můžete každý s nápadem na uspořádání vlastního koncertu, narozeninové oslavy, party, divadelního představení, libovolné výstavy či workshopem, s jakýmkoliv druhem sportu, který u nás ještě neděláme, s jednodenní i dlouhodobou aktivitou nebo čímkoliv jiným, pro co není jinde v Praze vhodné místo.

Věříme, že smysluplné využití starých budov by mělo mít přednost, před demolicí a výstavbou nových projektů. Proto jsme se rozhodli bývalý drážní sklad vyčistit od odpadků, nezvaných obyvatel a společne s komunitou, která se postupně kolem naší aktivity nabaluje, vymyslet využití 400m2 tohoto prostoru. 

Bývalý sklad byl dlouhá léta útočištěm bezdomovců a narkomanů, kteří zde nastřádali několik tun odpadků a zároveň svým chováním rušili přilehlé domy a ohrožovali kolemjdoucí. My jsme prozatím na své náklady celý prostor vyklidili, veškerý odpad odvezli a udělali základní rekonstrukci. Momentálně je prostor využíván jako zázemí pro různé organizace a k pořádání kulturních akcí.   

Chceme vytvořit místo, kde se budou lidé setkávat, sportovat a trávit svůj volný čas. Sportovně kulturní centrum, sport hub, prostor, který nabídne celý den program pro všechny, které nebaví sedět doma. Abychom ale mohli oficiálně otevřít, musíme bývalý sklad zkolaudovat na prostor, který odpovídá relativně přísným nařízením. Bez sociálního zařízení, sprch a toalet to prostě nepůjde.

Proto jsme se rozhodli vybudovat zázemí v kontejnerech, které normálně napojíme na vodu, odpad a elektřinu. Kontejnery budou přilepeny k budově a budou tak simulovat klasické zázemí. 

Bohužel vybudování sociálek je investice, kterou nejsme schopni momentálně ze svých kapes zaplatit a tak jsem se rozhodli obrátit na všechny, kdo nás podporují. Od začátku projekt financujeme ze svého a abychom mohli celou naší snahu dotáhnout do finále, budeme potřebovat vaši pomoc. 

Ať už se rozhodnete nás podpořit nebo ne, všichni jste zvání nás navštívit.

Víc info najdete na http://www.facebook.com/radlicka

DÍKY MOC

Za Crew Radlická - kulturní sportovna

Lukáš, Kuba, Kačka & David

P.S. a tady je ukázka jak se dá náš prostor využít + pár zmínek o našem projektu

Videoklip skupiny Y? - když nejsi

Taneční videoklip Anet Antošová - Dance in factory

Natáčení soutěžního videa Dom Ka pro Hoopurbia 2014 Berlín

Článek s fotodokumentací z akce Bunny Hop Contest 2014

Článek Mladýpodnikal.cz 

Fotoatelier pro focení kolekce svatebních šatů od návrhářky Veronika Bijok 

Článek Bydlení iDnes  

News

Aug 14, 2014 Pozvánka na final párty pro HITHIT v rytmu swingu

Rádi bychom vás pozvali na závěrečnou akci, která proběhne u nás na Radlické. Tančit se bude v rytmu swingu i elektroswingu, v průběhu večera se budou konat minilekce od Swing Busters Prague, živá vystoupení DJ 4`est Pine a Saxo Live Johan i malé občerstvení. Doražte 15.8. od 19:00 ať vám můžeme…

More

Aug 12, 2014 Nevzdáváme se do posledního dne

Děkujeme všem co už s námi táhnou a povzbuzujeme ty, kteří by chtěli táhnout jen se bojí, že se to nedotáhne. Pojďte do toho s námi a zvládneme to. Každý tah se počítá. Díky Radlická crew

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • 55

  Protože nás chcete podpořit v tom, co děláme a za odměnu vám stačí vaše fotka umístěná na naší "zdi díků".

  Reward delivery: In a week

  EUR 3.96
  (CZK 100)
 • 18

  Drink a tanec na baru s Radlická Crew na libovolnou písničku od našeho DJ. Fotku z vašeho tance umístíme na naší "zdi díků".

  Reward delivery: In a week

  EUR 7.93
  (CZK 200)
 • 22

  Pracovní víkend na Radlický, při kterém se určitě zašpiníte a zapotíte. O pitný režim a srandu bude postaráno. Ušpiněný a upocený vás pak za odměnu vyfotíme a umístíme na naší "zdi díků".

  Reward delivery: In a week

  EUR 7.93
  (CZK 200)
 • 66

  1x vstup na sportovní skupinovou lekci. Možnost vybírat dle aktuální nabídky sportů jako jsou například lekce bojových sportů, jógy, funkčního tréninku, gymnastiky, tance nebo třeba chůze po slackline. Jako bonus fotka vašeho vysportovaného tělo na naší "zdi díků".

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 11.89
  (CZK 300)
 • 41

  Tričko Radlická v originálním designu v pánském nebo dámském střihu. Jak vám sluší si vyfotíme a umístíme na naší "zdi díků".

  Reward delivery: In a month

  EUR 27.75
  (CZK 700)
 • 5

  Proměna na barmana nebo DJ na jednu celou noc v rámci libovolné akce, která se bude u nás konat. PS: telefonní čísla fanoušků a fanynek si můžete nechat...a že jich je ;-)

  Reward delivery: In a week

  EUR 79.29
  (CZK 2,000)
 • 12

  Permanentka na 10 libovolných vstupů na sportovní lekce. Možnost vybírat dle aktuální nabídky sportů jako jsou například lekce bojových sportů, jógy, funkčního tréninku, gymnastiky, tance nebo třeba chůze po slackline. Jako bonus fotka vašeho vysportovaného tělo na naší "zdi díků".

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 99.11
  (CZK 2,500)
 • 3

  Pronájem celé Radlické na 1 den. Den má 24 hodin, využijte ho, jak se vám bude chtít. Součástí pronájmu je DJ a barmani, kteří budou mít na sobě, co jim přikážete :-) Na konci večera se společně zvěčníme na "zeď díků".

  Reward delivery: In a week

  EUR 396.43
  (CZK 10,000)
 • 1

  Speciální sportovně-kulturní den pro všechny vaše kolegy nebo kámoše s mega after party a čestné místo na naší "zdi díků". Přes den pro vás vymyslíme sportovní program, zajistíme sportovní pomůcky a po celý den a noc bude hrát hudba dle vaše přání.

  Reward delivery: In a month

  EUR 1,189.30
  (CZK 30,000)