CD gypsy band LOMNICKÉ ČHÁVE

GB Lomnické čháve je kapela, ktorá hrá rómske skladby v svojskom aranžmáne rompop / reggae. Príbeh tejto talentovanej mladej rómskej partie muzikantov som zachytil v roku 2014 , odvtedy som veľa vecí pochopil. Chalani si zaslúžia vydať svoje debutové CD.

 • S folklotristom Vladom Michalkom v Košiciach :)

 • Košice Balkanbashavel

 • Bratislava Balkanbashavel

 • Tanečný dom s Mišom Nogom

 • Duet Gusto vs Mišo :)

 • Kempinski Štrbské pleso

 • Festival POHODA a roztancovaný tanečný dom

 • Trenčín mesto módy

 • TMM festival módy

 • TMM festival módy stage

 • Naše približovadlo :)

 • Spolu s Jakubom Kmošenom / MALALATA

 • Koncert pre všímavých

EUR 112
pledged of EUR 1,999

5%

5% completed

6 contributors pledged

Community, Music

Veľká Lomnica, Prešovský kraj, Slovensko

Show all rewards

Ako sa to začalo

Príbeh tejto kapely som začal sledovať v roku 2014, kedy vystúpili na premiére filmu Všetky moje deti na Slovensku aj v Čechách. Postupne sme sa s chalanmi v roku 2017 po sérii koncertov na území Slovenska prepracovali na festival POHODA 2017. Tam sa to všetko zlomilo a kapela GBLČ sa 8.7.2017 v Trenčíne narodila.Chlapci sú iní, pohľad na túto komunitu je komplikovný, no zaslúžia si dostať šancu.

Čo je náš cieľ?

Našim cieľom a snom zároveň je vydanie prvhého debutového CD a zároveň získanie prvej  profesionálnej nahrávky, ktorá je mimoriadne dôležitá pre ďalší posun smerom ku svojim fanúšikom.

Detaily

Členovia kapely žijú v rómskej osade Nový Dvor, ktorý patrí pod obec Veľká Lomnica. Drvivá časť obyvateľstva žije v podmienkach, ktoré sú mimoriadne kruté. V chatrčiach žijú svoj celý život deti, rodičia aj ich starí rodičia. V chatrčiach bez vody, bez toaliet, bez kúpelní... v podmienkach, ktoré si bežný človek nedokáže naozaj ani predstaviť. Chlapci z kapely GB Lomnické čháve sú výnimkou...sú talentovaní, chcú hrať a svojou hudbou zabávať, čo ich ženie vopred , nehľadiac na predsudky spoločnosti. Kapela trénuje a hrá každý deň, rozširuje repertoár. Vďaka vystúpení na festivale POHODA 2017 sa začala písať nová história muzikantov, ktorí majú skvelú štartovaciu pozíciu . Verím, že sa podarí dostať príbehom tejto kapely do sŕdc ľudí, ktorí môžu tento stav zmeniť a podporiť ich v ceste za svojim snom...ktorým je vydanie debutového CD. Prvá profesionálna nahrávka je dôležitým krokom v napredovaní kapely.

... a ešte niečo navyše

Po POHODE sme vytvorili web stránky, fan page na sieťach . Počas septembra sme odohrali koncert v spolupráci s o.z. Dragúni pod taktovkou Fera Moronga - Tanečný dom, kde si nášprimáš Gusto rozdal duet s Miškom Nogom a jeho ľudovou hudbou.. 23.10.2017 Boli sme pozvaní na vystúpenie pri obnove módneho festivalu Trenčín mesto módy a afterpárty Zlatá fatima. Po týchto koncertoch sme vytvorili vlastný kanál na youtube, kde naši fanúšikovia môžu sledovať všetko nové, čo sa udeje v kapele GBLČ. Zahrali sme na svadbe v Grandhoteli Kempinski. V októbri sme zahrali na sérii divokých Balkanbashavel v Bratislave a v Košiciach. 17.11.2017 sme boli pozvaní ako hostia na Koncert pre všímavých, kde se odohrali temperamentnú rómsku žúrku. Chalani zahrali epizódne postavy pri nakrúcaní seriálu Semafor a posledným vystúpením bol ples Beánia SZU 27.11.2017 v Bratislave.

Kto sme?

Zastupujem občianske združenie 500, ktoré ktoré nezarába, ale napomáha zachovávať globálne kultúrno-historické dedičstvo pre ďalšie generácie prostredníctvom audiovizuálnej a hudobnej produkcie. Zdrojom našich financií sú 2 percentá z dane fyzických osôb a firiem, sponzorské dary, granty a príspevky od individuálnych darcov.  Hlavným cieľom združenia je realizovať nadčasové  diela so silným dôrazom na ich dlhodobý distribučný potenciál.  Viem, že táto cesta v dobe silnej komercie a prevažujúcich materiálnych hodnôt je cestou neistou, no v konečnom dôsledku ísť proti davu, má vo finále viacnásobný katarzný účinok.

Prečo to robíme?

Sme v tejto kampani preto, lebo hľadáme ľudí s dobrým srdcom, ktorým nevadia predsudky, ktorí milujú temperamentnú hudbu a fantastickú tancovačku zároveň. Veľmi sa snažíme dokázať celému svetu, že sme tu , že naša hudba je určená čo najširšiemu publiku a veríme, že toto bude ďalší medzník v živote kapely GBLČ.

Comments

Choose reward for your contribution

 • 0 Podpora „LEN TAK“

  Ak nemáte záujem o žiadnu odmenu a napriek tomu nás chcete podporiť, môžete „LEN TAK“ , sumu podpory je možné upraviť oboma smermi , ideálne smerom nahor
   

  Reward delivery: Not specified

  EUR 5
 • 0 CD GBLČ vo verzii „MP3“

  Svet dnes  frčí na mp3, pošleme Vám odkaz , kde si stiahnete naše skladby vo formáte mp3, môžete ich počúvať v mobile, prípadne v prehrávači mp3.
   

  Reward delivery: In a year

  EUR 8
 • 0 Tričko GBLČ

  Za Vašu podporu Vám zašleme tričko so značkou GBLČ, farby tričiek sú biele a čierne, potrebujeme vedieť Vašu konfekčnú veľkosť a pohlavie .
   

  Reward delivery: In a year

  EUR 9
 • 1 CD GBLČ podpísané členmi kapely - limitovaná edícia

  Pošleme Vám CD hneď po vydaní, pred samotnou premiérou a krstom, ktoré na pamiatku podpíšu všetci členovia kapely.
   

  Reward delivery: In a year

  EUR 12
 • 1 Náš "MECENÁŠ" GBLČ

  Staňte sa naším "MECENÁŠOM", naše poďakovanie Vám bude zvečnené v buklete nášho CD. Sumu tejto podpory môžete ľubovoľne upraviť ,samozrejme, čo najvyššie :)
  Máte unikátnu možnosť  niečo za sebou zanechať a nemerať vaše rozhodnutie o podpore, len prvoplánovými ekonomickými ukazovateľmi , ale urobiť to len tak, ako mecenáš, či filantrop :)
   

  Reward delivery: Not specified

  EUR 15
 • 4 Tričko a CD GBLČ

  Pošleme Vám CD a tričko hneď po vydaní, pred samotnou premiérou a krstom, ktoré na pamiatku podpíšu všetci členovia kapely, farby tričiek sú biele a čierne, potrebujeme vedieť Vašu konfekčnú veľkosť a pohlavie .
   

  Reward delivery: In half a year

  EUR 15
 • 0 Staňte sa naším "KMOTROM"

  Chceš sa stať našim kmotrom ? Pre tých, ktorí chcú podporiť mladú talentovanú partičku chalanov je táto odmena šitá na mieru. Zažijete pocit byť štedrým filantropom. Vaše meno, prípadne firmu, alebo produkt uvedieme pri každom koncerte, počas šiestich mesiacov, uvedieme ho na sieťach a získate od nás bezplatný vstup na naše vystúpenie zápisom na guest list. Počas jedného roka máte možnosť výberu ľubovoľného koncertu, ktorý zažijete spolu s kapelou aj v zákulisí.Verte, že to bude energetická bomba.
   

  Reward delivery: In a year

  EUR 499
 • 0 Zahráme Vám kdekoľvek v SR a ČR

  Zahráme Vám súkromný koncert u vás doma, na garden párty, alebo na akejkoľvek akcii. K tejto cene budeme účtovať skutočné náklady na dopravu podľa miesta vystúpenia. Ak to bude na Slovensku, určite sa dohodneme na doprave za symbolické 1 euro vrámci tejto kampane.
  Ste zvedaví, kto bude stáť za vašimi zodratými podrážkami na našom vystúpení?  Bude to  energická bomba gypsy band Lomnické Čháve.

  Reward delivery: In a year

  EUR 999