Jirka Bret v autocrossovém mistrovství České republiky 2018

Projekt je o účasti Jirky Breta v autocrossovém šampionátu v divizi cestovních vozů 2018. Je plný adrenalinu a rychlosti a soubojů na trati. Pomožte nám naplnit kasičku tak, aby mohl Jirka startovat v celém šampionátu a jednom závodě Mistrovství Evropy.

Author: Jirka Bret

EUR 316
pledged of EUR 2,326

13%

13% completed

9 contributors pledged

Sport

Krnsko, Středočeský kraj, Česko

Show all rewards

Jak to začalo

Moje srdce poznalo autocross během základní vojenské služby v roce 2000. Přitáhli jsme stařičkého favorita z vrakoviště, vyvařili pár trubek a jelo se. Od té doby jsem se z hobby závodů prokousal až do mistrovství ČR. Tam jsem nejprve jezdil slabší třídu cestovních vozů s felicií. Nyní startuji v elitní kategorii cesťáků tj. vozy s pohonem 4x4 a výkonem přes 500 koňských sil.

Co je náš cíl?

Cílem není je samotná účast v šampionátu, ale zisk titulu mistra České republiky. No a pak taky sním o "Evropě"

Detaily

Náš projekt je o účasti v republikovém šampionátu 2018 spojen s účasti v jednom závodě mistrovství Evropy, který se koná v Nové Pace. Autocross býval výkladní skříní motoristického sportu v ČR. Stále je velmi oblíbený, ale není to velký sport jako třeba rallye a najít sponzory je velmi těžké. Autocross je plný adrenalinu, rychlosti, ale i bláta a hlíny mezi zuby a v očích jezdce. Diváci jsou velmi blízko trati a vidět tyto silné vozy jak jezdí přes 100km/h po nezpevněném povrchu je mazec. Někdy ty vozy vidí jezdit i po střeše a ne po kolech, to už k autocrossu jako kontaktnímu sportu patří. Autocrossový šampionát ČR čítá 7 závodů po celé zemi, takže je náročný časově, ale především finančně. Znamená to tedy brát si na závody páteční dovolené ze zaměstnání a sehnat na ně dostatek peněz. Máme sice nějaké sponzory, ale ti nám zdaleka nepokryjí náklady, které autocross obnáší. Vybranou částku bych použil zčásti na uhrazení nákladů spojených se závody(doprava, startovné) a z druhé části na provoz závodního vozu tj. nákup paliva, náhradních dílů.

... a ještě něco navíc

Pokud nám přispějete, můžete získat zajímavé týmové věcičky, ale i volné vstupenky na závod nebo prohlídku depa. No a pokud budete chtít tak Vás svezeme i v závodním voze na pravé autocrossové trati.-) Takže si tu hlínu a prach v zubech budete moct vyzkoušet taky.-) Teď prozradím něco o našem autě. Je to škoda Fabia mk2, pohon samozřejmě na všechny kola, dvoulitrový turbomotor dává přes 500 koňských sil, převodovka umožnuje řadit bez sešlápnutí spojky a ubrání plynu. Celé toto auto jsme si stavěli sami, takže známe každý šroubek. Pokud se nám podaří vybrat částku bude to pro nás znamenat výraznou úlevu a budu se moci soustředit hlavně na své výkony a získat tak nejlepší možné výsledky. Samozřejmě bychom se pak mohli účastnit kompletního šampionátu.

Kdo jsme?

Jsme zapsaný spolek, aby to naše závodění bylo tak nějak ofiko a já jsem Jirka Bret, autocrossový závodník:-) V minulosti jsem vyhrál MČR hobby jezdců. Byl jsem vicemistrem v slabší divizi cestovních vozů a též vicemistrem v silnější kategorii. Chybí mi tedy jen ten titul:-) Závody se bavím, platím si je hodně ze své kapsy a vůz připravuji sám s tátou a kamarády v našem volném čase.

Proč to děláme?

Děláme to proto, protože nás to baví a chtěli bychom jednou chtěli slavit titul. A proč ne v sezoně 2018. Bohužel ke splnění našeho snu nám chybí finance. Proto zkouším tento portál a doufám že najdu lidi, kteří též mají své sny a mají třeba možnost pomoct či přiblížit jejich splnění někomu jinému - mě:-)

Comments

Choose reward for your contribution

 • 2 Pro dobrý pocit

  No jo je to příspěvek bez odměny, Stojíme na startu, ale i to je hodně důležité pro každého závodníka. V dalších krocích navíc můžete částku libovolně navýšit a svůj dobrý pocit tak umocnit:-)

  Reward delivery: Not specified

  EUR 3.88
  (CZK 100)
 • 2 Týmové Pexeso

  Zpříjemnit si volné chvíle můžete tradiční hrou pexeso. Samozřejmě jen s obrázky našeho závodního vozu a s logem našeho teamu. Plakát s věnováním jako bonus. Odměna je již včetně poštovného.

  Reward delivery: In a week

  EUR 9.69
  (CZK 250)
 • 0 Puzzle formát A5

  Proč si nesložit závodní autocrossový speciál z puzzle:-)Plakát s věnováním jako bonus.Odměna je již včetně poštovného.

  Reward delivery: In a week

  EUR 13.57
  (CZK 350)
 • 2 Týmový Hrníček

  Není lepší káva či čaj nežli z našeho týmového hrníčku. Bílá barva, logo týmu a fotka našeho závoního vozu. Plakát s věnováním jako bonus.Odměna je již včetně poštovného.

  Reward delivery: In a week

  EUR 17.45
  (CZK 450)
 • 1 Kalendář 2018

  Nástěný kalendář ve formátu A3 s třinácti překrásnými fotkami našeho vozu v akci. Kalendář samozřejmě doplněn věnováním přímo od jezdce. Plakát s věnováním jako bonus. Odměna je již včetně poštovného.

  Reward delivery: In a month

  EUR 21.32
  (CZK 550)
 • 2 Mix odměn

  Jo tenhle mixík už stojí za to. Je v něm kalendář, hrníček, puzzle i pexeso. Plakát s věnováním jako bonus. Odměna je již včetně poštovného.

  Reward delivery: In a month

  EUR 42.64
  (CZK 1,100)
 • 15 from 15 Návštěva autocrossového závodu

  Tahle odměna už zavání adrenalinem. Dostanete od nás volnou vstupenku na  vybraný závod, ale mrknete se  i do našeho depa s malým občerstvením. Samozřejmě pokecáte s jezdcem a očíhnete závodní auto a vybavení týmu. Závod si můžete vybrat dle kalendáře na sezonu 2018. Počet odměn je omezený tak, aby se Vám mohl jezdec a tým dostatečně věnovat:-)

  Reward delivery: In a year

  EUR 96.92
  (CZK 2,500)
 • 0 Logo na závodním voze

  Na závodní vůz  umístíme Vaše libovolné logo na celý závod. Velikost loga cca 30x30cm.

  Reward delivery: In a year

  EUR 116.30
  (CZK 3,000)
 • 0 Instagram a facebook kampaň

  Vaše logo, firmu, tvář, výrobek, ... budeme propagovat na našem instagramu a facebookových pages.Četnost,styl a forma na základě další dohody:-)

  Reward delivery: In a week

  EUR 155.07
  (CZK 4,000)
 • 10 from 10 Svezení v autocrossovém speciálu

  Tady už bude adrenalin stříkat všemi směry. Dostanete možnost usednout na místo spolujezce v autocrossovém speciálu Audi A3 s turbo motorem. Čeká Vás minimálně 10 kol na legendární trati Rachvala v Dolním Bousově. Celá odměna začne už na naší základně, kde usednete do týmového autobusu, který Vás dopraví přímo na závodiště a samozřejmě i zpět.Termín odměny dle domluvy.

  Reward delivery: In a year

  EUR 193.84
  (CZK 5,000)
 • 5 from 5 Ofiko partner pro sezonu

  Logo na závodním voze, kombinéze jezdce či týmovém autobusu na celou sezonu 2018. Velikost loga 30x30cm

  Reward delivery: Not specified

  EUR 387.67
  (CZK 10,000)
 • 1 from 1 Šedá eminence týmu

  Tohle je tak trochu tajuplná odměna, ale je reálná. Budete naším mecenášem a podporou týmu, ale nechtete, aby to tak jako každej věděl, že jste to právě Vy:-) Jo nebudeme Vás chválit veřejně, ale o to v týhle odměně nejde že jo:-) Samořejmostí je volná vstupenka na všechny závody a občerstvení u nás v depu.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 969.18
  (CZK 25,000)