TOVÁRNA NA DEBILNO - Satirický román s kolážemi

Politicko-společenská satira, která si nebere servítky, od známého kolážisty TMBK a autora Deníčků moderního fotra Dominika Landsmana, vměstnaná do jedné hezké a milé knížky

Author: TMBK + Landsman

EUR 35,471
pledged of EUR 20,525

172%

172% completed

2,093 contributors pledged

Literature

All or nothing. Project finished on Nov 18, 2017 at 16:13.

Show all rewards

Křetínský prodal SPARTU KLDR. USA vyslalo k Letné letadlovou loď a hrozí sankcemi

Fotbalový klub AC Sparta Praha pokračuje v letních posilách. Po novém trenérovi a nových hráčích, získala nyní i nového majitele. Původní majitel, Daniel Křetínský, prodal většinový podíl Korejské lidové demokratické republice. Proměna SPARTY je tak dokonána a nyní je tým připraven vyhrát ligu mistrů.

„Potřebovali jsme, aby do Sparty přišel veliký hráč. Podívejte na Slavii. Tam přišli Číňani a potom vyhrála titul. My jsme si řekli, že půjdeme ještě dál. K nám přišli Severokorejci“, rozplýval se Daniel Křetínský na tiskové konferenci. Na dotaz novinářů, co teď bude Křetínský dělat, odpověděl, že si koupí hodinky a zajede do Disneylandu.

Sparta představila nové dresy

Samotný prodej se neobešel bez problémů, neboť během převodu peněz na bankovní účet, se Tomáš Rosický zranil, když si doma čistil zuby.

„Není to nic vážného. Jenom vazy v koleni. Léčení si vyžádá maximálně několik týdnů. Zatím jsme Tomášovi odebrali kartáček na zuby,“ vysvětloval nový týmový lékař Kim Uno, kterého mimo jiné čeká stání u mezinárodního soudu pro podezření z nelegálních pokusů na lidech.

Okamžitě po převzetí KLDR se začalo s velikými změnami. KLDR přinesla do Sparty nejen nadšení, ale nabídla ji i své Know-how.

„Už tři dny jsem nic nejedl“, pochlubil se David Lafata a pochvaloval si nové metody nového majitele, který přinesl do týmu hladomor.

Noví majitelé vnesli rovněž svěží vítr i do způsobu trénování. Místo běhání, nacvičování standartních situací a kopání na bránu, praktikují nyní sparťané na trénincích vojenské přehlídky.

Podle zákulisních zpráv byly hráčům upraveny smlouvy a nastaven nový systém odměňování. Hlavně motivační složky doznaly značných změn. Za výhru nyní hráči nedostávají nic navíc. Za prohru mají ale hráči ve smlouvě garantován pracovní tábor. Za vstřelený gól je nyní odměna pochvala od samotného Kim Čong-una.

Hlavně brankáři si na nový systém odměn stěžovali, neboť oni příliš gólu nedávají. Naopak za obdržený gól je čeká bití hadicí.

Noví majitelé si chtějí současný kádr udržet za každou cenu, takže Letnou oplotili ostnatým drátem a za útěk do jiného klubu čeká na hráče zastřelení.

Zatímco fanoušci i samotní hráči si nové vedení pochvalují (za nepochválení vedení hrozí postih) USA se k prodeji Sparty staví negativně.

Při úterním tréninku americké tajné služby zaznamenali na Letné test nové standartní situace. Výkop z brankoviště s dlouhým doletem. Podle odborníků může při této standartní situaci fotbalový balon zasáhnout východní pobřeží USA. Nová standartní situace země-země vyvolala v USA značný rozruch a Donald Trump Spartě pohrozil sankcemi, pokud se další test standartní situace bude opakovat.

Generální manažer klubu, sám velký Kim Čong-un, ale potvrdil, že se rozhodně nezalekne imperialistické svině, kterou je USA, a nařídil pokračování v testování standartních situacích.

Bohužel během tiskové konference Donalda Trumpa, kde pohrozil Spartě sankcemi, se zranil Tomáš Rosický, když nešikovně spal ve své posteli. Podle týmového lékaře si zranění vyžádá dva měsíce léčby navíc.

USA spolu s Jižní Koreo v těchto dnech pořádají vojenské cvičení v Brně, aby demonstrovali svou sílu a případně zastrašili Spartu. Ta se ale nechala slyšet, že od svých záměrů neopustí a vyzvala USA i Jižní Koreu, aby se stáhly.

V nejbližších hodinách chystá sparta testovat úplně novou standartní situaci, načež na základě toho USA vyslali k pobřeží Letné letadlovou loď.

Ponechme nyní ale hašteření politiků a majitelů sparty stranou a soustřeďme se na samotnou Spartu. Špatná zpráva přišla dnes ráno, kdy se Tomáš Rosický během léčení svého zranění zranil. Léčba si tak vyžádá další tři týdny.

Zbylý kádr je však připraven na veliké výsledky. Metody nového majitele jistě přinesou své ovoce a fanoušci věří, že se konečně dočkají pořádného fotbalu. Nejsou vyloučeny ani nové posily a nutno podotknout, že majitelé s tím i počítají. V hledáčku mají samotného Zlatana Ibrahimoviče. Vše je zatím jenom v jednání a únos Zlatana ještě není přesně naplánován, nicméně se počítá s tím, že Zlatan by mohl být unesen ještě před koncem letních prázdnin.

Popis díla

Velkolepý fantaskní román se sociálním přesahem plný metafor a jinotajů, který by mohl být obžalobou společnosti v tom nejsurovějším možném slova smyslu. Nic z toho ale není. Literární kritik Evžen Doucha se o románu vyjádřil, a nyní citujeme: „Vůbec nevím, co to je za knížku, dejte mi pokoj“

Román Továrna na debilno mapuje putování jednoho jediného člověka marastem mediálního masírování a ovlivňování veřejného mínění. Jak je vidno, knížka má hloubku. V knížce najdete krásné koláže, krásné texty a to je asi tak všechno. Knížka rovněž obsahuje stopové množství Zemana a Babiše......

Kdo jsme?

První z nás je jeden z nejprodávanějších autorů současnosti

Druhý je nejtalentovanější digitální výtvarník na facebooku taky v součastnosti

News

Nov 7, 2019 TMBK chystá nejkontroverznější výstavu roku

Ahoj, Továrny na debilno byly jen začátek - teď chystá TMBK nekontroverznější výstavu moderních dějin, když se chystá naplnit prestižní pražskou výstavní síň skandálními instalacemi, šílenými sochami a pohoršujícími kolážemi. Na megalomanskou výstavu, která spustí tajfun žalob i pobavení, si můžet…

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • sold 17
  Podpoř projekt za kilo a Bůh ti to vrátí na dětech

  Za pouhou stokorunu můžete takřka symbolicky podpořit knížku Továrna na debilno. Odměnou vám může být hřejivý pocit, že jste udělali něco správného. Na knížku můžete rovněž sbírat víčka, ale těmi na hit hitu nejde platit.
   

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 4.11
  (CZK 100)
 • sold 1,476
  Kniha - Továrna na debilno

  Prostě knížka, no. Co víc byste za ty peníze chtěli? Nebojte ale, nebude to obyčejná knížka. Bude to knížka nejen podepsaná, ale navíc se jí oba autoři osobně dotknou a s láskou dýchnou na její přední stranu.
   

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 14.37
  (CZK 350)
 • remaining 169 from 200
  2 knížky plus poděkování v knize

  Za litra dostanete nejen dvě podepsané knížky, ale rovněž bude vaše jméno uvedeno v knížce samotné v sekci „děkujeme“. No není to báječné?
   

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 41.05
  (CZK 1,000)
 • remaining 959 from 1000
  Knížka plus tričko plus plakát

  Jednoduché. Získáte nejen knížku, ale i tričko a plakát. Tady asi nemá cenu to nějak rozepisovat. Tričko i plakát půjde z dílny samotného TMBK, takže je možné, že jak tričko, tak plakát budou poměrně vtipné.
   

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 45.16
  (CZK 1,100)
 • remaining 20 from 20
  Vúdú panenka s obličejem libovolného politika

  Pokud si zvolíte tuto variantu, získáte nejen dvě podepsané knížky, ale rovněž získáte vúdú panenku s obličejem politika, kterého si zvolíte. Posléze díky této panence můžete politikovi dělat zlé a ošklivé věci. Nebo taky nemusíte. V tom je krása vúdú panenek.
   

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 82.10
  (CZK 2,000)
 • remaining 39 from 40
  Koláž od TMBK na míru v elektronické (digitální) podobě

  Jestli nemáte peníze na koláž na plátno, TMBK vytvořil kolekci pro holotu, která má hluboko do kapsy. Koláž nebude sice hezky na plátně, ale zase ji získáte v elektronické podobě, takže si ji můžete dát jako plochu na vaši kalkulačce a nebo si ji nechat vytisknout u taťky v kanceláři na tiskárně. Jo a taky k tomu dostanete 3 knížky Továrna na debilno.
   

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 102.63
  (CZK 2,500)
 • remaining 20 from 20
  Vstup na VIP křest

  Za drobný obnos získáte nejen 5 kusů knížky, ale rovněž obdržíte pozvání na takzvaný VIP křest knížky. Budete tak nejen u toho, když se knížka bude křtít, ale okusíte pocit zúčastnit se VIP akce. Vhodné pro nýmandy, kteří v životě nic nedosáhli, aby si na chvíli vyzkoušeli, jaké to je dotknout se hvězd. Je více než pravděpodobné, že na VIP křtu budou mnohem slavnější osobnosti, než jsou autoři (ostatně pro autory to bude rovněž první VIP křest, protože jsou to stejně jako vy, nuly).
   

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 205.25
  (CZK 5,000)
 • remaining 19 from 20
  Koláž od TMBK na míru na plátno 50x50 cm (podepsaná) – druhá várka

  Pro velký úspěch přidáváme další koláže do placu. Za peníze získáte 3 výtisky plus koláž na přání od TMBK na plátno 50x50 cm, kterou rovněž podepíše
   

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 205.25
  (CZK 5,000)
 • remaining 5 from 5
  Kurz photoshopu od TMBK

  TMBK vás naučí pracovat ve photoshopu. Třeba budete nakonec lepší než on a příští knížku už budete dělat místo něho vy. Plus získáte 3 výtisky knížky.
   

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 410.51
  (CZK 10,000)
 • remaining 2 from 2
  Kurz přebalování od Dominika Landsmana

  No a jelikož Dominik Landsman nic neumí, takže vás nemá co naučit a zároveň bylo potřeba ho nějak zapojit, tak vám alespoň předvede exhibici v přebalování. Sám autor vám vysvětlí, jak se má přebalovat a předvede některé triky.
  Jako omluvu za ztracený čas při exhibici přebalování, tedy za promarněný čas, který vám už nikdo nevrátí, kdy jste museli sledovat, jak vám cizí chlap vykládá o plenách a přebalování, nabízíme 5 kusů knížek.
   

  Reward delivery: on address, in half a year after the Hithit project end

  EUR 410.51
  (CZK 10,000)
 • remaining 3 from 3
  Koláž do knížky (vedlejší postava)

  Za tuto sumu získáte 3 kusy knížky a to není všechno. Jeden z autorů (pravděpodobně TMBK) přímo do knížky nainstaluje vaší tvář do jedné z vedlejších postav knížky. Stanete se tak součástí příběhu a před kamarády, známými a všemi těmi, kteří se mají lépe než vy, budete konečně taky moct něčím zamachrovat. Prostě a jednoduše jedna z vedlejších postav knížky získá vaši tvář. Pro dva muže a jednu ženu.
   

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 821.02
  (CZK 20,000)
 • remaining 5 from 5
  Romantická večeře s autory

  Za tuto cenu získáte nejen pět kusů knížky, ale rovněž se zadarmo najíte v luxusní a romantické restauraci. Možno si objednat oba autory a nebo jednoho autora, podle vašeho výběru. Bavíme se tu o autorech této knížky. Cizí autory nezajišťujeme. S těmi si na romantické večeře choďte ve svém volném čase.
  V ceně je nejen romantická večeře, ale i romantická koláž, romantická básnička a pět až deset minut intenzivních lichotek, které zvýší vaše sebevědomí.
   

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 821.02
  (CZK 20,000)
 • remaining 5 from 5
  Kalba s autory až do rána All inklusive

  Zde pro vás nabízíme jedinečnou příležitost zakalit s autory na firemním večírku Extra.cz, G.cz a OneTv. Jídlo a chlast zdarma. Jo a taky dostanete pět kusů knížkek.
   

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 821.02
  (CZK 20,000)
 • remaining 1 from 1
  Koláž do knížky (hlavní postava)

  Získáte nejen 5 kusů knížky, ale stanete se rovněž ústřední postavou celého příběhu. Sám velký TMBK vlastnoručně ve photoshopu zakomponuje vaší tvář do tváře hlavní postavy. Na přání je možné rovněž změnit jméno hlavní postavy na to vaše. Stanete se tak nefalšovanou hlavní postavou celého příběhu. Bohužel jen pro muže. Nebudeme kvůli bohatým a lačným ženám měnit celou knížku.
   

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 2,052.55
  (CZK 50,000)
 • remaining 1 from 1
  Romantická noc s jedním z autorů v hotelu

  Zlatý hřeb naší nabídky. Za tuto částku získáte nejen 5 výtisků knížky, ale rovněž strávíte romantickou noc s jedním z autorů, kterého si vyberete. Romantická noc zahrnuje nejen romantickou večeři, ale i wellness, alkohol a hezký pokoj v hotelu. Sex zahrnut není, jelikož oba autoři mají rodiny a kvůli knížce se nehodlají rozvádět.
   

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 8,210.18
  (CZK 200,000)
 • Sold out!!
  Knížka special edition bez svítící obálky

  Pro náročné jsme připravili limitovanou edici knížek bez svítící obálky. Garance nesvítivosti ve tmě je minimálně dvacet dnů. Pokud vám za dvacet dnů začne svítit obálka, vyhledejte exorcistu, protože to by neměla. Za cenu jedné knížky dostantete special edition bez svítící obálky.
   

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 14.37
  (CZK 350)
 • Sold out!!
  Special edition bez svítící obálky vol.2

  Jelikož se první série knížek bez svítící obálky vyprodala za den, pro váš komfort přidáváme další várku. Tentokrát o korunu dražší, to abyste věděli, že tato speciální edice bez svítící obálky, kdy nesvítivost garantujeme až úctyhodných dvacet dnů, jde na dračku a musíte s sebou hodit.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 14.41
  (CZK 351)
 • Sold out!!
  Knížka special edition bez svítící obálky vol.3

  Knížka bez svítící obálky s garancí nesvítivosti až dvacet dnů je naprostý bestseller. Z toho důvodu přidáváme již třetí várku této oblíbené varianty. Pro váš komfort a bezpečí, samozřejmě. Jelikož promluvila neviditelná ruka trhu, navyšujeme cenu opět o jednu korunu, neboť jsme zkušení obchodníci.
   

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 14.45
  (CZK 352)
 • Sold out!!
  Dvě knížky Továrna na debilno se slevou

  Jelikož jsme marketingoví filutové a víme, jak se to má správně dělat, vymysleli jsme pro vás akci, kup jednu, zaplať necelé dvě. Slevy totiž táhnou. Pokud si koupíte dvě knížky zároveň, dostanete kilo slevu a to už je fakt pecka.
   

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 24.63
  (CZK 600)
 • Sold out!!
  Dvě knížky Továrna na debilno se slevou vol.2

  Marketingový tah nám vyšel a jelikož je veliký zájem, přidáváme další kusy. Za cenu necelých dvou knih, získáte dvě celé knihy. Pecka. Obě knihy samozřejmě s podpisem.
   

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 24.63
  (CZK 600)
 • Sold out!!
  Koláž od TMBK na míru - plátno 50x50 cm (podepsaná)

  No prostě za peníze získáte 3 výtisky plus koláž na přání od TMBK na plátno 50x50 cm, kterou rovněž podepíše.
   

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 205.25
  (CZK 5,000)