Československý šarm

Oslavme 100.výročí založení Československa inteligentně a krásně! Nechme se inspirovat chytrými dámami První republiky, které se nebály mít svůj styl, a navažme na jejich šarm. Společně zjistíme, v čem je odkaz Masarykovy doby pro tu dnešní velmi žhavý.

Nová odměna - tentokrát pro pány: LIMITOVANÁ SADA PÁNSKÝCH PERLEŤOVÝCH FRAKOVÝCH A MANŽETOVÝCH KNOFLÍČKŮ

Oct 14, 2017

Protože odměny ubývají (kromě kabelky Krajková růže už jsou pryč oba orientální župany od Riwy), přidáváme další! 

Tentokrát i pro PÁNY. Jitka Králová a Martin Mašek se kdysi potkali a zjistili, že oba zbožňují manžetové knoflíčky. Byla z toho láska i společné podnikání. Výsledkem jsou krásné knoflíčky. Vy si můžete pořídit Limitovanou sadu pro Elegantní Česko: je to soubor pánských frakových a manžetových knoflíčků. Tato odměna může být tím, po čem sáhnou gentlemani. Anebo je dámy mohou pořídit jako dárek svým partnerům. Inspirovány jsou dobou První republiky a našimi předky. Oblíbeným výrobním materiálem tehdy byla přírodní perleť. Právě na tu se Jitka s Martinem specializují, už proto, že v dnešní době je tento materiál opomíjen.  

Frakové knoflíčky jsou speciálně pro tuto příležitost ve tvaru čtverečku, což je neobvyklý tvar a černá perleť působí na knoflíčku velmi jemně a elegantně. 
Manžetové knoflíčky jsou osazeny přírodní perletí po obou stranách. Povrchová úprava je rhodium.

Podnikavé ženy - chceme pomoct Evě Urbanové z Českých bedýnek po havárii, která zničila její práci

Oct 4, 2017

Elegantní ČeskoČeské bedýnky a vy - pomůžeme Evě v těžké podnikatelské zkoušce? 

____
Podnikání žen. Fenomén posledních let. I jemu se budeme věnovat v projektu Československý šarm, kde budeme řešit postavení žen za První republiky a dnes. 

Mít vlastní byznys obnáší většinou kromě jiného mnoho těžkých chvil. Jednu takovou zažila i vystudovaná chemička a srdcařka Eva Urbanová, autorka úspěšného nápadu zvaného České bedýnky. A mimojiné vítězka za východní Čechy v soutěži Podnikavá žena 2015 a držitelka dalších cen. Nedávno zažila šok - našla vytopený obchůdek a zničené zásoby pro předvánoční období, zkrátka havárie v pardubickém paneláku. Několikaletá práce přišla vniveč. 

Chceme jí pomoct v náročné chvíli, a tak do odměn zařazujeme operativně Českou bedýnku s pečlivě vybranými lokálními dobrotami. Bude to speciální edice složená pro Elegantní Česko. Jednotlivé kousky vám postupně představíme, každopádně budou to samé laskominy od českých výrobců 

Můžete si vybrat ze 2 VARIANT - malá při odměně 999 Kč
nebo VELKÁ při odměně 1 799 Kč.

S hvězdou Vyprávěj Janou BERNÁŠKOVOU prozkoumáme postavení hereček za Masaryka a dnes

Sep 29, 2017

A máme pro vás ještě jednu zprávu, která nám udělala velkou radost: pokud se vydaří další crowdfunding na HitHitu, v projektu Československý šarm se potkáte i s hvězdou Vyprávěj, divadelní a filmovou herečkou Janou BERNÁŠKOVOU 🎬☀️

Jak víte, budeme se věnovat postavení žen za Masaryka a dnes, a to napříč různými obory. Herečky doby První republiky jsou velmi známé, v dnešní době ale o něco méně jedna z vůbec největších hvězd té doby - Andula SEDLÁČKOVÁ (na fotce z doby ještě před založením Československa). Žila v domě naproti Lucerně, kde je dnes útulná kavárna Styl & Interiér, a to se svým manželem, architektem Maxem Urbanem, tedy mužem, který vytvořil slavné Barrandovské terasy. Navíc měli spolu firmu a točili krátkometrážní filmy. 

Spolu s Janou se tedy podíváme na hereckou profesi té doby a tu dnešní trochu jinou optikou.

Máme pro vás skvělé zprávy - do projektu se zapojí MAGDA VAŠÁRYOVÁ!

Sep 29, 2017

V kalendáři ČESKOSLOVENSKÝ ŠARM se v případě úspěchu našeho projektu na HitHitu objeví i velmi vzdělaná a šarmantní dáma: herečka, diplomatka a politička Magda VAŠÁRYOVÁ 🌸📖

A to u měsíce, kde se budeme věnovat ženám ve veřejném angažmá/politice. Těm, kterým není jedno, jak se vyvíjí společnost. S paní Magdou se podíváme na odkaz těchto aktivních dam z domy TGM - a hlavně senátorky Františky PLAMÍNKOVÉ, která se mimojiné výrazně zasloužila o to, aby ženy u nás mohly volit.

EUR 8,123
pledged of EUR 6,787

119%

119% completed

93 contributors pledged

Education

Choose reward for your contribution

 • 2 Vaše ctěné jméno v čestné galerii na webu Československý šarm

  Vaše jméno se bude vyjímat na seznamu těch, kdo celé věci pomohou spatřit světlo světa. 

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 7.63
  (CZK 199)
 • 3 Pohlednice Dáma s velkým D - s vyobrazením některé ze současných žen a jejím podpisem

  Vytiskneme přepěkné pohlednice s vybranými současnými dámami. Každá pak ty své podepíše. A Vám je v případě úspěchu projektu pošleme. Budete tak mít milou kartu k poslání či příspěvek k založení do svého památníku. 

  Reward delivery: In half a year

  EUR 11.46
  (CZK 299)
 • 17 Tištěný nástěnný kalendář Československý šarm

  Dostanete nástěnný kalendář Československý šarm tištěný s péčí na krásném papíře jako dárek, ať už k Vánocům, Novému roku nebo při jiné příležitosti (česká nebo anglická verze).

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 22.97
  (CZK 599)
 • 9 from 20 Osobní květinová dopisní sada od papírníka Michala Gorce

  Tuto půvabnou záležitost si můžete pořídit jak pro sebe, tak coby dárek pro někoho Vám drahého. Michal Gorec, který má ruční papírnu v malebné vesničce pod Ještědem, Vám vyrobí osobní dopisní sadu s okvětními lístky. Na obálce bude logo Elegantního Česka a na dopisním papíru monogram, který si budete přát. Půjde o 5 obálek a 5 papírů A4. Jak s tím naložíte, bude pak už jen va Vašich rukou. Každopádně ručně psané dopisy, navíc na ručním papírem jsou velmi stylové. Limitovaná série - 20 sad. V případě úspěchu projektu budou k dispozici už před Vánoci.  

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 26.80
  (CZK 699)
 • 76 from 80 Základní vstupenka na party JARNÍ KVĚTOBRANÍ

  S touto základní vstupenkou se budete moct zúčastnit party Elegantního Česka Jarní květobraní v květnu 2018. Zahrnuje nealko nápoje a víno. 

  Reward delivery: In a year

  EUR 30.64
  (CZK 799)
 • 5 Malá Česká bedýnka Evy Urbanové s laskominami

  Podnikání žen. Fenomén posledních let. I jemu se budeme věnovat. Mít vlastní byznys obnáší většinou kromě jiného mnoho těžkých chvil. Jednu takovou zažila i vystudovaná chemička a srdcařka Eva Urbanová, autorka úspěšného nápadu zvaného České bedýnky. A mimojiné vítězka za východní Čechy v soutěži Podnikavá žena 2015. Nedávno zažila šok - našla vytopený obchůdek a zničené zásoby pro předvánoční období, zkrátka havárie v paneláku. Několikaletá práce přišla vniveč. Chceme jí pomoct v náročné chvíli, a tak do odměn zařazujeme operativně malou Českou bedýnku s pečlivě vybranými lokálními dobrotami. Bude to speciální edice složená pro Elegantní Česko. Jednotlivé kousky vám postupně představíme, každopádně budou to samé laskominy od českých výrobců ;-) 

  Reward delivery: In half a year

  EUR 38.31
  (CZK 999)
 • 32 from 40 VIP vstupenka na party JARNÍ KVĚTOBRANÍ

  Jarní květobraní Exclusive - VIP vstupenka na party Elegantního Česka (zahrnuje vstup do VIP zony a teplé občerstvení).

  Reward delivery: In a year

  EUR 49.81
  (CZK 1,299)
 • 7 from 10 Něco pro pány: Limitovaná sada pánských perleťových frakových a manžetových knoflíčků

  Jitka Králová a Martin Mašek se kdysi potkali a zjistili, že oba zbožňují manžetové knoflíčky. Byla z toho láska i společné podnikání. Výsledkem jsou krásné knoflíčky. Vy si můžete pořídit Limitovanou sadu pro Elegantní Česko: je to soubor pánských frakových a manžetových knoflíčků. Tato odměna může být tím, po čem sháhnout gentlemani. Anebo je dámy mohou pořídit jako dárek svým partnerům. Inspirovány jsou dobou První republiky a našimi předky. Oblíbeným výrobním materiálem tehdy byla přírodní perleť. Právě na tu se Jitka s Martinem specializují, už proto, že v dnešní době je tento materiál opomíjen. 
  Frakové knoflíčky jsou speciálně pro tuto příležitost ve tvaru čtverečku, což je neobvyklý tvar a černá perleť působí na knoflíčku velmi jemně a elegantně.
  Manžetové knoflíčky jsou osazeny přírodní perletí po obou stranách. Povrchová úprava je rhodium.
   

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 50.19
  (CZK 1,309)
 • 17 from 20 Vstupenka na 100 LET KRÁSY - předvánoční workshop a dýchánek (kde pokřtíme kalendář)

  100 LET KRÁSY - na tomto zábavném workshopu se 28.11. ponoříme do tajů líčení a jiných triků žen od doby První republiky do současnosti. Podíváme se na make up v jednotlivých obdobích spolu s Lucií Gibodovou Hruškovou. Lucia je přední make up artistka, která pracuje pro prestižní časopisy, módní přehlídky či reklamy u nás i v zahraničí. Líčila například Terezou Maxovou či Lindu Vojtovou. Vyzkoušíte si pod jejím vedením dnešní líčení inspirované minulými postupy. A vše zakončíme příjemným dýchánkem u bublinek s některými z hvězd kalendáře Československý šarm. Ten také společně pokřtíme. To vše ve spolupráci se značkou Dermacol a French Look Make Up Academy. 

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 53.64
  (CZK 1,399)
 • 65 from 70 Vstupenka na minikonferenci Ženy a muži za Masaryka a dnes

  Vstup na celodenní akci, během které se s historiky a dalšími hosty z různých oborů podíváme na odkaz TGM v oblasti postavení žen a mužů. Probereme také, v čem se lze inspirovat i dnes. Součástí bude v případě realizace i večerní intelektuální neformální posezení u dobrého francouzského vína. 

  Reward delivery: In a year

  EUR 57.48
  (CZK 1,499)
 • 2 Velká Česká bedýnka Evy Urbanové s laskominami

  Podnikání žen. Fenomén posledních let. I jemu se budeme věnovat. Mít vlastní byznys obnáší většinou kromě jiného mnoho těžkých chvil. Jednu takovou zažila i vystudovaná chemička a srdcařka Eva Urbanová, autorka úspěšného nápadu zvaného České bedýnky. A mimojiné vítězka za východní Čechy v soutěži Podnikavá žena 2015. Nedávno zažila šok - našla vytopený obchůdek a zničené zásoby pro předvánoční období, zkrátka havárie v paneláku. Několikaletá práce přišla vniveč. Chceme jí pomoct v náročné chvíli, a tak do odměn zařazujeme operativně i velkou Českou bedýnku s pečlivě vybranými lokálními dobrotami. Bude to speciální edice složená pro Elegantní Česko. Jednotlivé kousky vám postupně představíme, každopádně budou to samé laskominy od českých výrobců ;-) 

  Reward delivery: In half a year

  EUR 68.98
  (CZK 1,799)
 • 8 from 10 Možnost sledovat focení kalendáře

  Backstage! Chcete vidět zákulisí fotografování? Potkáte se se zajímavými ženami i týmem Elegantního Česka. 

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 76.65
  (CZK 1,999)
 • 2 from 5 Rozmazlující zavinovačka pro malá miminka podle prvorepublikových vzorů

  Tentokrát něco pro malá miminka. Vícero maminek či tatínků možná potěší luxusní zavinovačka vytvořená výbornou krejčovou z Olomouce Janou Jelínkovou. Krásné předobrazy jsme našli například v prvorepublikové střihové knize Symetra, půjde ale samozřejmě o současnou variantu, se kterou si Jana s péčí vyhraje. Váš drobeček se bude cítit báječně a jeho peřinka jistě zaujme i oko těch, kdo se s ním nebo s ní přijdou mazlit. 

  Reward delivery: In half a year

  EUR 84.32
  (CZK 2,199)
 • Sold out!! Něžná dámská košilka z hedvábného saténu s krajkou z Calais od Jany Jelínkové

  Milujeme krajky - a věříme, že v kombinaci s československým šarmem mohou být velmi svůdné. Pořiďte si něžnou košilku z hedvábného saténu ozdobenou světoznámou krajkou z Calais. Jednoduché, ale naprosto precizní zpracování dá vyniknout kvalitě materiálu. 3 košilky ušije paní Jana Jelínková z Olomouce, která spolupracovala už na kolekci Kostým - nejlepší přítel ženy a spolu s Terezou Brabcovou vytvořila tehdy Vycházkový set Osudová setkání. 

  Reward delivery: In half a year

  EUR 88.15
  (CZK 2,299)
 • Sold out!! Oběd s Magdou Vašáryovou

  Jedna z dam, které rozhodně představují Československý šarm: paní Magda Vašáryová. Výborná herečka, diplomatka, politička. Sečtělá žena, se kterou je jistě zajímavé debatovat. Pokud si vyberete tuto odměnu, sejdete se s ní v malé skupince u oběda na pražské Malé Straně. Dáme si něco dobrého a probereme, co vás bude zajímat. Předpokládaný termín: 29.11. (změna vyhrazena)

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 95.82
  (CZK 2,499)
 • 6 from 10 Luxusní večeře s týmem Elegantního Česka v Chateau Kotěra

  Společně se vypravíme na charismatické místo nedaleko Prahy. V klidu se tam setkáte u fantastického jídla na privátní večeři s týmem Elegantního Česka a některými dámami z kalendáře. 

  Reward delivery: In half a year

  EUR 153.34
  (CZK 3,999)
 • Sold out!! Noblesní domácí župan v orientálním stylu od Riwy Nerony

  Župan byl za První republiky domácí oděv k přijímání návštěv. Rádi bychom tento nádherný kousek garderoby oživili. Korzetiérka Riwaa Nerona vytvoří 2 unikátní dámské modely v orientálním stylu. Budete originální a velmi elegantní, až budete vítat své hosty. 

  Reward delivery: In half a year

  EUR 191.68
  (CZK 4,999)
 • 41 from 50 Speciální kousek z limitované kolekce Československý šarm

  Stylový kousek do vaší garderóby od návrhářů spolupracujících s Elegantním Českem inspirovaný některou z dam První republiky. Pokud bude projekt úspěšný, designéři budou pracovat na návrzích do konce února 2018. Následně uvidíte seznam možných kusů, ze kterých si budete moct vybrat. V dalších měsících roku 2018 je vám pak budeme postupně vyrábět a doručovat. 

  Reward delivery: In a year

  EUR 230.02
  (CZK 5,999)
 • Sold out!! Kabelka Krajková růže od designérky Denisy Adolfové

  Tato výjimečná kabelka zatím existuje v jediném exempláři, který je ve Velké Británii. Vy můžete mít č.2. Speciální kousek pro Vás vyrobí designérka Denisa Adolfová - i s Vaším monogramem.  Denisa, která žije mezi Prahou a Bruselem, se ráda inspiruje noblesou a elegancí 30.let. Studovala v Paříži a spolupracovala například s módním domem SAGA FURS. Hlavním impulsem k vytvoření této kabelky byla snaha snoubit dva úplně odlišné materiály: francouzskou jemnou krajku s výraznou strukturou exotické kůže, jako je python. Pro dokonalé sjednocení je kabelka doplněná ruční perličkovou výšivkou. Podšívka je z jemné kůže světlé barvy. Zadní strana kabelky je z hladké telecí kůže. Veškerá práce je ručního charakteru - vše je vytvořeno pouze jedním člověkem v nádherném ateliéru v centru Prahy. Rozměry: šířka 24 cm, výška 22 cm. Fotku můžete vidět na naší facebookové stránce nebo Vám ji pošleme. 

  Reward delivery: In half a year

  EUR 613.46
  (CZK 15,999)
 • 9 from 10 Titul Mecenáše projektu Československý šarm

  Chcete se stát mecenášem projekut? Tento titul dostanou firmy nebo jednotlivci, kteří takto výrazně podpoří celou myšlenku. Odměna zahrnuje 20 ks kalendáře a 4 VIP místa na party Jarní květobraní. 

  Reward delivery: In a year

  EUR 766.83
  (CZK 19,999)
 • 1 from 1 Hlavní mecenáš projektu Československý šarm

  Tento titul je určen pro firmu nebo jednotlivce, který vůbec nejvíce podpoří celou ideu. Zahrnuje 50 ks kalendáře a 10 VIP míst na party Jarní květobraní.

  Reward delivery: In a year

  EUR 1,917.14
  (CZK 49,999)