EKOPA: Z obalů se stanou hračky

EKOPA obaly nekončí na smetišti. Po spotřebě obsahu se promění v kreativní stavebnici, ze které se dá postavit téměř cokoliv. Jsou bezpečné, ekologické a rozvíjí kreativitu. Jsou vyráběné a certifikované v ČR. Pomozte nám prosím rozjet seriovou výrobu!

Z čeho jsou kostky EKOPA vyrobeny?

Obaly EKOPA jsou vyrobeny 100% z obnovitelných zdrojů, konkrétně z cukrové třtiny. Ta v průběhu svého životního cyklu absorbuje CO2 z obvzduší. Z cukrové třtiny je extrahován cukr, který je následně bakteriální fermentací přeměněn na etanol. Etanol je v další kroku dehydratován na etylén a polymerizován na bio-polyetylén. Vedlejším produktem zpracování cukrové třtiny je i tzv bagáza, která se využívá na výrobu energie. Proto je celková bilance CO2, po započtení kompletního životního cyklu včetně zpracování třtiny, přeměnu na biopolymer a dopravy, mírně negativní, tedy při výrobě EKOPA obalů dochází ke snižování CO2 z atmosféry

Jsou EKOPA obaly rozložitelné?

Ne. Vzhledem k jejich charakteru venkovní stavebnice by to ani nebylo žádoucí

Co když pro EKOPA obaly nenajdu využití?

To je nám líto, protože s obaly si může vyhrát kdokoliv a je jedno kolik vám je let nebo v jakém počtu jste. Já osobně jsem měl rád stavění velkých objektů už ve školce, kde jsme měli k dispozici velké dřevěné kvádry a mohli jsme postavit např. obrovský tank. Tuto vizi osobní výzvy a zábavy jsme vložili i do projektu EKOPA. Pokud nemáte děti nebo EKOPA obaly nevyužijete pro svou osobní radost (např. jako netradiční doplněk na zahradu nebo do vašeho interiéru), můžete je darovat svým kamarádům nebo příbuzným, kteří EKOPU využijí. Pokud I tato možnost selže, není nic jednoduššího než darovat EKOPA obaly do škol a školek, kde vás přijmou s otevřenou náručí :-)

Je možné si EKOPA obaly někde vyzkoušet?

EKOPA produkty budeme nabízet na různých sportovních, dětských i ekologických akcích. Na těchto akcích zavedeme sběrné místa, kde bude možné EKOPA obaly zpětně odebírat. Pokud tedy uživatelé spotřebují obsah v našich obalech a nebudou chtít si EKOPA obaly ponechat, můžou je do těchto sběrných míst odevzdat. My je poté vyčistíme a nabídneme potřebným institucím (školy, dětské domovy, školky) jako kreativní stavebnici zadarmo.

Je možné EKOPA obaly recyklovat?

Ano, EKOPA obaly je možné recyklovat jako klasický plast bez obav kontaminace odpadu. To je ale až krajní řešení, je mnohem lepší obal věnovat školce či škole či do nějaké dětské skupiny. Životní cyklus EKOPA obalů je dlouhý a recyklace je poslední fáze.

Na co se budou obaly používat?

Možnosti využítí jsou velmi široké - např. nápoje, dětská výživa. jogurty, potravinové doplňky, mýdla, šampóny, masti, med či žvýkačky. V tuto chvíli hledáme partnery, výrobce, kteří budou své produkty v EKOPA obalech prodávat.

Proč bych měl(a) projekt podpořit?

Především proto, že se jedná o smysluplný projekt, který řeší problém plastových odpadů chytrou a zábavnou formou. To ale samo o sobě nestačí. Výrobcům chceme dokázat, že se produkt lidem líbí a každý příspěvek nám v tomto moc pomůže!

EUR 1,011
pledged of EUR 7,658

13%

13% completed

36 contributors pledged

Technology, Design

Brno, Česko

Choose reward for your contribution

 • 5 Pojďme spolu změnit svět

  EKOPA projekt je spojení zábavy a ekologie. Díky, že nám pomáháš změnit svět k lepšímu. S tvým souhlasem ti přednostně budeme posílat pozvánky na zábavný teambuildingové, rodinné a seznamovací akce, kde se svými kamarády či rodinou budete spolupracovat a řešit různě složité úkoly za použití EKOPA kostek a své kreativity. Pro singles plánujeme organizovat i EKOPA seznamku, kde se lidé budou aktivně seznamovat právě při takto zábavných hrách v přírodě.

  Částku můžete navýšit dle svého uvážení v dalším kroku.

  Reward delivery: In a month

  EUR 1.91
  (CZK 50)
 • 4 EKOPA fanda

  Pozveme tě na exkluzivní akci pouze pro EKOPA fanoušky, akci plnou zábavy! Kromě toho tě budeme přednostně zvát na další akce.

  Navíc obdržíš slevu 10% na veškeré produkty prodávané na akcích a v budoucnu přes www.ekopa.cz a to po dobu 10 let! V případě tvého zájmu, zmíníme tvé jméno na našich facebookových a webových stránkách.

  Částku můžete navýšit dle svého uvážení v dalším kroku.

  Reward delivery: In a month

  EUR 7.66
  (CZK 200)
 • 2 Malý stavitel

  Chtěl by si EKOPA obaly vyzkoušet na vlastní kůži? Tak teď je ta příležitost. V balíčku dostaneš set 10 kostek v barvách tvého přání (možné kombinace: modrá, zelená, červená, žlutá, bílá). Z takového množství kostek můžeš vytvořit malou loďku, letadlo, zvířátko, meč, atd. Kreativitě se meze nekladou, ale pro jistotu ti pošleme i katalog našich oblíbených tvarů pro inspiraci :-) 

  BONUS: doprava zdarma + výhody odměny EKOPA fanda

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 13.40
  (CZK 350)
 • 45 from 50 EKOPA kuchař

  Pokud máš rád vaření a bylinky, tak tohle je pro tebe sada šitá na míru. Obdržíš sadu 10 kostek obsahující různé zdravé ingredience do kuchyně, např. bazalku, oregano, majoránku, česnek a další. Každá kostka je označena patřičným štítkem, a proto je po využití můžeš naplnit znovu a znovu. Kromě toho poslouží kostky i jako pěkný doplněk do kuchyně.

  BONUS: doprava zdarma + výhody odměny EKOPA fanda

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 15.32
  (CZK 400)
 • 7 Hračka s překvapením

  Dostaneš od nás 15 kostek. KAŽDÁ kostka bude obsahovat překvapení (např. čokoládu, sušené ovoce, oříšky či malou hračku)

  BONUS: doprava zdarma + výhody odměny EKOPA fanda

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 19.15
  (CZK 500)
 • 5 Velký stavitel

  Chtěl bys postavit nějaké větší objekty třeba želvu, lokomotivu, robota či tank nebo dokonce funkční ptačí budku nebo květináč? Není problém. S naší stavebnicí EKOPA obsahující 30 kostek zabalených do krásného dárkového obalu dokážeš rychle postavit originální tvary a udělat tak radost nejen sobě, ale i ostatním. Vzniklé tvary je možno také využít jako originální dárek. Pro inspiraci budeš mít i přiložený katalog nápadů.

  BONUS: doprava zdarma + výhody odměny EKOPA fanda

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 22.98
  (CZK 600)
 • 6 Nestárnoucí stavitel

  Nemyslíme jen na čistší oceány a zábavnější svět kolem nás, ale také na tvoje zdraví. V této sadě najdeš balení 30 ks EKOPA kostek v krásném balení plněných 100% moštem, sušeným ovocem či jinými zdravými pochoutkami. Výborná kvalita a zábava zajištěna. Super i na túry jako rychlý doplněk tekutin a vitamínů.

  BONUS: doprava zdarma + výhody odměny EKOPA fanda

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 38.29
  (CZK 1,000)
 • 20 from 20 Unikátní sbírka EKOPA

  Tenhle balíček je naprostá paráda! Nabízíme ti možnost vyzkoušet si kusově omezené kostky v nádherných fluorescenčních barvách. Tyto barvy zaujmou na první pohled a ohromí nejenom děti. Kvůli náročnosti výroby budou tyto kostky vyrobeny jen v omezeném množství pro účely této kampaně, takže neváhej a vyzkoušej si tyto unikátní kousky. Balení obsahuje 60ks ve 4 různých fluorescenčních barvách (žlutá, fialová, zelená, oranžová).

  BONUS: doprava zdarma + výhody odměny EKOPA fanda

  Reward delivery: In half a year

  EUR 76.58
  (CZK 2,000)
 • 15 from 15 Pes je nejlepší přítel člověka

  Dostaneš od nás postaveného oblíbeného EKOPA psa v životní velikosti. Všechny kostky budou obsahovat překvapení, takže to může být i pěkný dárek.  
   
  BONUS: doprava zdarma + výhody odměny EKOPA fanda

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 114.88
  (CZK 3,000)
 • 2 Stavitel velmistr

  Ultimátní sada pro náročné stavitele, kteří mají rádi výzvy. S touto sadou obsahující 250ks kostek můžeš stavět impozantní tvary limitované jen tvojí představivostí. Vem kostky ven a postav hrad, dětský domek, kosmickou loď, vlak, boby či sáně nebo flotilu plujících lodí. Cokoliv co tě napadne. Skvělé pro dětské skupiny, školky či do dětských koutků nebo venkovní teambuildingové akce.

  BONUS: doprava zdarma + výhody odměny EKOPA fanda

  Reward delivery: In half a year

  EUR 191.46
  (CZK 5,000)
 • 5 from 5 Architekt EKOPA landu

  Jak říkal pan Donutil ve filmu Román pro muže „Spokojím se jen s tím nejlepším“. Se sadou 500 kostek můžeš doslova postavit malý EKOPA land. Navíc za vámi přijedeme a zorganizujeme zábavnou EKOPA akci!  

  Reward delivery: In half a year

  EUR 765.84
  (CZK 20,000)
 • 3 from 3 EKOPA partner

  Pro firemní partnery, kteří nás v této fázi podpoří nabízíme 1000 kostek pro produkty partnera a zveřejnění loga partnera na stránkách www.ekopa.cz, facebooku a na produktovém katalogu po dobu 2 let. Skvělá příležitost pro CSR projekty a spojení značky s unikátním ekologickým projektem.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 1,914.61
  (CZK 50,000)