Roztocká venkovní posilovna

Sport je neodmyslitelnou součástí každého města. Tímto projektem máme možnost přispět nejen ke zkvalitnění veřejného prostoru, ale rozšířit také možnosti všem sportovcům, kteří na sobě chtějí pracovat a posilovat na čerstvém vzduchu.

 • Posilovna není jen pro muže

 • Jak správně posilovat

 • Co všechno je možné?

 • První vizualizace posilovny

 • Posilovna z ptačí perspektivy

 • Umístění posilovny u hřiště

 • Tabule sponzorů

EUR 5,816
pledged of EUR 5,327

109%

109% completed

121 contributors pledged

Impact Hub, Sport

Roztoky, Česko

Show all rewards

Jak to začalo

Jako obyvatel panelového domu a aktivní sportovec jsem řešil, jak ve volném čase posilovat své tělo a zároveň být na čerstvém vzduchu. Jelikož jsem v bytě nemohl mít potřebné vybavení a lépe se mi cvičí venku než uvnitř, napadlo mě, že v Roztokách chybí venkovní posilovna. Místo, kde se mohou lidé scházet, makat na sobě a zároveň jít při cvičení příkladem mládeži z blízkého skateparku. Město Roztoky tomuto nápadu vyšlo vstříc a projekt byl na světě.

Co je náš cíl?

Cílem je postavit venkovní posilovnu, tedy konstrukci s hrazdami, žebříky, bradly, pole dance tyčí a parádní gumovou doskokovou plochou, kde bude možné trénovat své tělo ve dne v noci.

Detaily

Posilovna se skládá ze dvou částí. Doskokové plochy a nadzemní konstrukce. Doskoková plocha je velmi důležitá pro bezpečné používání a údržbu posilovny. Rozhodli jsme se pro dražší, ale kvalitnější variantu, kdy je plocha zhotovena z betonu a zapuštěna do země. Na její povrch je pak nalita speciální gumová vrstva, podobná tartanu na atletickém oválu. 

Druhou částí je nadzemní konstrukce, která se skládá z certifikovaných železných prvků, barevně sladěných s erbem města Roztoky. Prvky umožňují, aby na konstrukci cvičilo až 5 lidí najednou a to bez jakýchkoli vibrací a hluku. Tedy kromě jejich hekání. 

Se zhotovením desky a provedením výkopových prací nám velmi vyšla vstříc roztocká stavební firma Pohl cz, a.s. , která přislíbila vykopání a odlití betonové plochy na vlastní náklady. 

Rada města Roztoky projekt podpořila a přispěla na něj částkou 250 000 Kč. 

Roztocká firma K2M reklama s.r.o. přislíbila zhotovit potřebné informační cedule.

Celá posilovna stojí celkově s DPH a provizí pro HitHit za zprostředkování 393 000 Kč.

Tato kampaň je vyvrcholením roční snahy získat finanční prostředky z několika grantů. Ani jedna ze tří žádostí však nebyla schválena. Bohužel. Toto je teď jediná šance, jak projekt dokončit a zároveň možnost pro Vás, jak projevit Váš zájem o město, sport a prostor, ve kterém žijete.

... a ještě něco navíc

Po úspěšném vyhotovení posilovny se můžeme těšit na slavnostní otevření, kde nám profesionální atleti z klubu Workoutmelnik předvedou, co všechno je na posilce možné. 

Pro ty, kteří finančně podpoří projekt, navíc máme lekce street workoutu. Roztocký trenér Zbyněk Švehla Vás provede všemi možnostmi posilovny a ukáže Vám jak správně provádět cviky, které z Vašeho těla udělají parádní stroj!

Co Vám to přinese?

 • Pokud přispějete, budete navždy zapsáni na děkovnou ceduli se seznamem všech štědrých sponzorů, která bude stát u hřiště.
 • Místo, kde můžete cvičit na čerstvém vzduchu
 • Prostor pro poznávání nových lidí
 • Další alternativu k trávení volného času
 • Již nebudete muset platit za permanentku do posilovny
 • Prostor přinášející motivaci a inspiraci
 • Dokážete sobě i ostatním, že občanská iniciativa funguje

Kdo jsme?

Jsme aktivní občané, sportovci a obyvatelé města Roztoky, kteří se zajímají o zkvalitňování sportovního vyžití ve městě a jeho okolí. Nespadáme do žádné politické strany.

Proč to děláme?

Hlavním důvodem je vytvořit profesionální prostor pro posilování těla, motivaci mládeže ke sportu a zkvalitnit veřejný prostor v Roztokách.

Chcete-li podpořit roztocký veřejný prostor, sport a třeba se i zvěčnit na seznamu sponzorů projektu, přispějte na projekt a „posilte naše město!“

News

Aug 4, 2017 Máme pro Vás novou odměnu

Vzhledem k tomu, že částka 1000 Kč a s ní spojená odměna v podobě kolektivní ukázky cvičení na posilově, byla zatím nejlákavější, rozhodli jsme se ve stejné hodnotě přidat další odměnu. Tou je DVD s videem, které pro Vás vytvoříme právě z první lekce, kterou profesionální trenér Zbyněk Švehla…

More

Jul 10, 2017 Video k projektu je hotové!!!

Včera ve večerních hodinách dokončil střihač, kameraman a zvukař Michal Jiran video do kampaně. 2 minuty a 6 vteřin naplněných naší vizí, cviky na venkovní posilovně a záběry na hotové dílo. Video se natáčelo u tramvajové zastávky Husinecká, vedle Vysoké školy ekonomické v Praze, kde stojí velmi…

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • 36 Dobrý pocit, že jsem podpořil veřejný prostor + zvěčnění na desce sponzorů

  Líbí se Vám náš záměr a chcete nás podpořit? 
  Kromě dobrého pocitu se Vám odvděčíme i tím, že Vaše jméno bude zvěčněno na desce se seznamem ušlechtilých a uvědomělých občanů hned vedle posilovny, kde každý uvidí Vaši štědrost a lásku k městu a sportu. 

  Reward delivery: In a month

  EUR 11.02
  (CZK 300)
 • 22 Vyfotíme Vás na facebookové stránky posilovny se slovy díků

  Fotografka Vás vyfotí s Roztockou venkovní posilovnou a fotografii pak s Vaším jménem a vyjádřením díků nasdílíme na facebookové stránky posilovny. 

  Vstoupíte tak do virtuální patriotické síně slávy a každý uvidí Vaši šlechetnost! 

  Vaše jméno bude navíc zvěčněno na desce se seznamem ušlechtilých a uvědomělých občanů hned vedle posilovny, kde každý uvidí Vaši štědrost a lásku k městu a sportu.  

  Reward delivery: In a month

  EUR 18.37
  (CZK 500)
 • 16 from 20 Vaše fotografie z posilování

  Po domluvě Vás fotografka  Adéla Vosičková vyfotí během Vašeho tréninku na Roztocké venkovní posilovně, nejlepší fotografii Vám vytiskne ve formátu 15×21 cm a předá Vám ji. 

  Vaše jméno bude navíc zvěčněno na desce se seznamem ušlechtilých a uvědomělých občanů hned vedle posilovny, kde každý uvidí Vaši štědrost a lásku k městu a sportu.

  Reward delivery: In a month

  EUR 25.72
  (CZK 700)
 • Sold out!! 1 hodina ukázkového skupinového tréninku od Zbyňka Švehly

  Praktická ukázka cviků a jejich provedení na venkovní posilovně od zkušeného trenéra a street workoutera  Zbyňka Švehly. Skupinu max. 15 sponzorů naučí Zbyněk Švehla během jedné hodiny, jak správně cvičit na jednotlivých prvcích posilovny. 
  Termín konání bude předem stanoven. 

  Vaše jméno bude navíc zvěčněno na desce se seznamem ušlechtilých a uvědomělých občanů hned vedle posilovny, kde každý uvidí Vaši štědrost a lásku k městu a sportu. 

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 36.74
  (CZK 1,000)
 • 23 Jak správně cvičit na venkovní posilovně - DVD

  Cviky pro začátečníky, jak správně začít, jak postupovat a jak si neublížit. Vše přehledně na jednom DVD, natočeném při workshopu profesionálního trenéra Zbyňka Švehly.

  Na DVD najdete navíc:
  • rozcvičku
  • cviky na konkrétní partie
  • série a počty opakování
  • správné držení těla
  • další tipy 

  Reward delivery: In a month

  EUR 36.74
  (CZK 1,000)
 • 26 from 30 Vstupenka na exkluzivní seminář o kryptoměnách

  V roztocké knihovně pro Vás připravíme seminář, ve kterém představíme svět Bitcoinu, Etherea, Litecoinu a dalších kryptoměn, které v současné době zažívají boom a jsou zajímavou investiční i technologickou příležitostí. 

  Viktor Kořínek Vás během 2 hodin seznámí s funkcí kryptoměn, jejich využitím, současným vývojem i příležitostmi, které přináší.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 73.48
  (CZK 2,000)
 • 6 Logo vaší firmy na ceduli sponzorů a marketingová protahovačka

  Logo vaší firmy bude vyhotovené  na ceduli štědrých dárců vedle venkovní posilovny. Ale to stále není vše. Zakoupíte-li si tuto odměnu, získáte navíc „ marketingovou protahovačku“. Vyfotíme vás, jako štědré sponzory s posilovnou,  nasdílíme vaši fotku a stránky firmy na naše FB stránky a uvedeme vás v seznamu společensky odpovědných firem v článku v roztockém  Odrazu. Budete  slavnostně vyhlášeni během slavnostního vyhlášení a Navíc budeme vaší firmu velebit, kudy budeme chodit. A to se vyplatí!
   

  Reward delivery: In a month

  EUR 73.48
  (CZK 2,000)
 • 5 from 15 Čtyři hodinové skupinové tréninky od Zbyňka Švehly

  Praktická ukázka cviků a jejich provedení na venkovní posilovně od zkušeného trenéra a street workoutera  Zbyňka Švehly. Trenér Vás během 4 jednotlivých tréninků ve skupině max. 15 lidí provede základními cviky a ukáže Vám, jak správně posilovat s vlastním tělem.  
  Termíny tréninků budou předem stanoveny. 

  Vaše jméno bude navíc zvěčněno na desce se seznamem ušlechtilých a uvědomělých občanů hned vedle posilovny, kde každý uvidí Vaši štědrost a lásku k městu a sportu.  

  Přispět může i firma a její logo lze na desku sponzorů uvést rovněž.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 146.95
  (CZK 4,000)
 • Sold out!! Koučinkový set

  Set obsahuje 4 soukromé tréninky s profesionálním trenérem  Zbyňkem Švehlou, dále 3 osobní sezení s životním a motivačním koučem Viktorem Kořínkem a zvěčnění Vašeho šlechetného činu na desce sponzorů a sociálních sítích. 

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 367.38
  (CZK 10,000)
 • 4 from 4 Obří logo/jméno v doskokové ploše

  Doskoková plocha má rozměr 8,3 × 9,7 m a do této černé gumové plochy je možné odlít jakýkoli tvar. Plocha pro Vaše logo/jméno může být až 3 m čtvereční. 

  Plocha pak bude navždy sloužit jako váš reklamní prostor a všichni sportovci uvidí Vaši značku/jméno po dobu fungování posilovny. 

  Při zakoupení této odměny se však rovněž zavazujete k pokrytí nákladů na samotnou realizaci loga, které stojí 15 000 Kč + DPH. 

  Reward delivery: In a week

  EUR 918.44
  (CZK 25,000)
 • 1 from 1 Posilovna ponese Vaše jméno + horu dalšího

  Ať už jste občan nebo firma, můžete posilovnu pojmenovat. Název posilovny pak bude uveden ve všech materiálech, článcích, videích a na sociálních sítích. 
  Vaše logo může být současně vyobrazeno v doskokové ploše posilovny. 
  Doskoková plocha má rozměr 8,3 × 9,7 m a do této černé gumové plochy je možné odlít jakýkoli tvar. Plocha pro vaše logo/jméno může být až 3 m čtvereční. 

  Při zakoupení této odměny se však rovněž zavazujete k pokrytí nákladů na samotnou realizaci loga, které stojí 15 000 Kč + DPH.  
  Navíc získáte 4 hodiny individuálního tréninku od trenéra Zbyňka Švehly a zápis na desku sponzorů.

  Reward delivery: In a week

  EUR 3,673.77
  (CZK 100,000)