Kniha (knihy) "Vždy je cesta ;-)"

Příběh (nejen) o překonávání překážek. Předplaťte si netradiční cestopisný román na základě pravdivých událostí. Tištěná kniha, ekniha a audiokniha, s názvem VŽDY JE CESTA ;-) aneb Ztracený bílý muž a chromý pes napříč kontinenty.

 • Bývalé hlavní město říše Inků - Cusco, Peru

 • V Peru se psů bojí. Tekýska děti milovaly :-)

 • Andy, cca 4500 m.n.m., zapadlá malá vesnička.

 • Holčička bez rodičů se do Tekýska zamilovala ;-)

 • Malá "ztracená" vesnička v deštném pralese, Peru

 • Horská džungle, kousek od Machu Picchu.

 • Tekýsek s Machu Picchu v pozadí :-)

 • Saksaywaman, Cusco, Peru.

 • Brouček nikdy nesměl být ode mně daleko :-)

 • Občas trochu extrém, ale vždy to šlo a bavilo :-)

 • Návrat z Peru, Vánoce, Paříž letiště, den a noc.

 • Konečně v celoživotně vysněném Thajsku! ;-)

 • Starého psa prý novým kouskům nenaučíš? Pche :-)

 • "Táta jde domů s nákupem" :-) Nás domov v Thajsku.

 • Na "naší pláži" v Thajsku, kde jsem denně pracoval

 • Každé ráno jsme čistili moře a pláž od odpadků.

 • Po 10 měs. opouštíme "náš" ostrov v Thajsku.

 • V Bangkoku na letišti jsme uvízli skoro dva dny...

 • To asi nemá cenu komentovat, ne...? ;-)

 • U koníků na Slapech to byl další splněný sen ;-)

EUR 7,474
pledged of EUR 6,686

111%

111% completed

363 contributors pledged

Literature, Photography

All or nothing. Project finished on Jul 14, 2017 at 00:01.

Show all rewards

Jak to začalo

Když jsme společně s mým psím parťákem vyrazili na naší velkou Cestu, ještě jsem ani netušil, že z toho jednou vznikne kniha. Ale osobně na cestách, i statusy na Facebooku, jsme budili  velký zájem a bavili lidi, i je inspirovali a motivovali. Navíc se stále množily různé dotazy a tak se o vše podělit v knize bylo logickým krokem. 

Co je náš cíl?

Především chci pobavit ;-) Ale také se podělit o vše, co mi náš příběh dal, protože jsem za vše nesmírně vděčný. Rád bych předal i různá poselství, kterými ale rozhodně nechci rušit ty, kteří o ně nemají zájem. A rozhodně nemíním poučovat! Nicméně život a zejména naše Cesta mě naučila, že vždy je řešení, že vše je jak být má a že záleží jen na nás, jaký život si vytváříme, i že dobro se vyplácí. Možná to někomu zní jako klišé, ale právě náš příběh dokazuje, že je to pravda.
A co se týče cílové částky, tak stanovená suma je na 1.000 výtisků, ale čím více vybereme, tím více knih vyrobíme (přičemž i klesnou výrobní náklady na 1ks), což je vysněný cíl, tak prosím spojme síly a zkusme společně vybrat ideálně více než 100%. Předem díky moc!

Detaily

Byť se děj knihy odehrává v rámci cestování se psem Tekym, a psů i cestování je v příběhu mnoho, kniha není „psí“, ale je především o schopnosti i ani ve složitých situacích neztrácet humor, klid a rozvahu. Příběh je i o hledání sebe sama, k čemuž patří hledání odpovědí, tedy i správných otázek. Kniha by mohla mít i motto „nahoru a dolů, vzlety a pády či opětovné překonávání překážek“. A současně jde o popis tří rozdílných míst (Peru, Thajsko, ČR), i o srovnání 4 různých světů (ČR představuje 2 světy, před Thajskem = pracovně v turistickém centru Prahy, i po Thajsku = báječný statek na samotě mezi koňmi a dalšími zvířecími kamarády), tedy i čtyř zcela rozdílných způsobů života. Knihu chci dopsat v další plánované destinaci, takže by příběh měl být zakončen a obohacen ještě o další úžasné místo ;-) Zatím jen napovím, že plán je dostat se mezi soby a psí spřežení.
Knihu chystám ve 4 verzích: 
1) tištěná, s krásnými fotografiemi a značkami v textu odkazujícími na doprovodná videa na našem Youtube kanálu. 
2) Ekniha, což je elktronická verze tištěné knihy, včetně fotografií a s prolinky na videa.
3) Audiokniha namluvená laskavým hlasem známého milovníka zvířat, herce Václava Vydry.
4) Dětská ilustrovaná verze, vyprávěná Tekýskem. Ta ale vznikne až později, v případě úspěchu této stávající kampaně.

... a ještě něco navíc

Pro crowdfunding jsem se rozhodl, protože si přeji tento projekt, který v případě úspěchu knihy vznikne, vytvářet spolu s vámi. Možná bude kniha vaší inspirací či motivací ke splnění vašich snů, což v řetězovém efektu může pomáhat i řadě lidem, tvorům a organizacím po celém světě. Charitativním záměrem projektu je tedy pomoc nejen ve formě peněz (daruji část z prodejní částky třem organizacím, více info na našem webu www.vzdyjecesta.cz), ale také popisem jejich aktivit v knize, i propagací na webu a sociálních sítích. Přičemž u aktivit realizovaných z těchto peněz chci být a následně vás o všem informovat, což může vést k dalšímu zájmu o tyto a obdobné činnosti.

Kdo jsme?

Tekýsek: zachráněný bojovník, zachraňující a ochraňující nejen svého pána, od Machu Picchu až po Bangkok. Obrovský milovník života, spoluautor příběhu a také komediant :-) K Honzovi se dostal již jako značně pochroumaný, když mu byl zhruba rok, původně jen na víkend, aby ho Honza nakrmil, uklidnil a našel nového pána. No a ten víkend trval 10 let ;-)

Honza: zjizvený tulák s foťákem v ruce a srdcem, duší, sluchem i zrakem dokořán. S darem pozorovat a potřebou i nutností hledat…, a vše sdílet. A jak řekl kamarád - vlastně je to i antropolog amatér. A všichni po celém světě se shodují, že ke všemu i blázen ;-)

Proč to děláme?

S veškerou pokorou předávám zkušenosti s plným vědomím, že vyplývají především z mých chyb, nezdarů a pádů. I proto bych byl rád, aby z toho aspoň nějaký užitek mělo co nejvíce lidí, resp. tvorů. A také tím vrátit do Prostoru aspoň něco z toho, co jsem sám obdržel, protože lidí či knih nebo filmů, kteří mi pomohli či jinak inspirovali, je bezpočet. Nejde o žádnou „raketovou vědu či duchovní podivnosti“ nebo pouhé načtené teoretizování, ale o ryzí selský rozum, logiku a především přepestré zkušenosti, doplněné o schopnost vše vnímat, pamatovat a spojovat. I předávat. 
Občas mi někdo řekne či napíše, jak mi závidí mou bezstarostnost a veselost. Věřte, že to zdaleka není bezstarostnost! Je to záměr a nutnost. Protože jsem chtěl a chci být šťastný. Ale i s ohledem na vše, co mám za sebou a zřejmě i před sebou… Což se snažím brát mimo jiné i jako příležitosti něco pochopit a něčemu se naučit. Je to o přístupu a tomu se postupem života učím. Tehdy moje i cizí trápení rázem dostanou přidanou hodnotu. PAK NIC NENÍ JEN ZTRÁTOU A PAK VŠE JE I PŘÍNOSEM. Umíme-li se o vše nabyté navíc podělit, pak tu přidanou hodnotu umocňujeme. V úctě a respektu k danému utrpení či ztrátě. To je hlavním smyslem mé knihy – PODĚLIT SE. Třeba o možnost učit se, ať si každý najde, co mu hrdlo ráčí.
No a samozřejmě chci dosáhnout i zisku, abych mohl ještě více cestovat, o což se samozřejmě i nadále budu dělit ;-)

News

Feb 12, 2018 Poslušně hlásím - knihy všem rozeslány! ;-) Až na pár výjimek - nejste to i Vy?

Zdravím všechny ;-) všem, kteří si knihu nevyzvedli osobně v rámci Tour de ČR 2017 jsme knihu rozeslali minulý týden. Každému (239 lidem) jsem napsal osobní věnování - viz. foto ;-) Pár lidí ale neodpovědělo na mail a tím jsme tudíž logicky knihu neposlali - prosím zkontrolujte si schránku, zda to…

More

Jan 23, 2018 Ostrava již pozítří! ;-) A tím je "Tour de ČR" (předávání předplacených knih) splněná.

Zdravím všechny ;-) naposledny se hlásím v této souvislosti. Kraj moravskoslezský byl poslední a tím svůj závazek, že budu obkíždět republiky a knihy předávat osobně i s věnováními (a promítáními) beze zbytku splním. Vítaní jsou samozřejmě všichni, nejen předplatitelé a kniha půjde na místě…

More

Project links

Comments

Choose reward for your contribution

 • sold 15
  Fanoušek

  Toto je jediný vklad, za který si nic nekoupíte, prostě jde jen o příspěvek ze sympatií. Nejsem charita a toto není charitativní sbírka, takže neprosím o „milodary“, ale stále častěji jste mi psali, že byste rádi něco poslali i jen tak. Tak zde je ta možnost :-) A já za ni samozřejmě budu velice vděčný, každá koruna se bude hodit, nákladů s knihou (do cílové částky na výrobu knihy, resp. knih nejsou např. započteny výdaje s webem, grafikou, letáky atd.), ale i s dalším cestováním je opravdu mnoho… Můžete poslat i vyšší částku, hranici se meze nekladou :-) Předem děkuju moc!

  V případě zájmu Vám poděkuji v knize a na internetu, i na Facebooku.

  Reward delivery: not specified

  EUR 3.93
  (CZK 100)
 • sold 33
  Náramek

  Originální náramek s nápisem Vždy je cesta vám umožní mít náš odkaz stále při sobě... 

  Poštovné je již zahrnuto v ceně.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 5.90
  (CZK 150)
 • sold 26
  Audiokniha namluvená Václavem Vydrou

  Jedná se o audioverzi knihy namluvenou laskavým hlasem známého milovníka zvířat Václava Vydry. 

  Zašleme v elektronické podobě.

  Reward delivery: on address, in half a year after the Hithit project end

  EUR 7.67
  (CZK 195)
 • sold 18
  E–kniha

  Jako e-fanda obdržíte elektronickou verzi knihy plnou krásných fotografií a videí z Honzovy a Tekyho cesty, jež budou vizuálně doplňovat text svojí autenticitou . 

  Zašleme v elektronické podobě.

  Reward delivery: on address, in half a year after the Hithit project end

  EUR 7.67
  (CZK 195)
 • sold 190
  Krásná tištěná kniha s podpisem autora

  Máte zájem o knihu dříve, než se objeví na pultech knihkupectví a  získat ji za nižší cenu? (oproti  295,-Kč) Obsahuje   velké množství nádherných fotografií a v textu naleznete značky, odkazující na  videa z cest na Youtube. Bude doplněna o psí modlitbu, citáty a další bonusy
  Předání bude možné v rámci "Tour de ČR", kde vám autor osobně knihu i s věnováním předá (termíny a seznam měst předem zveřejníme na webu).

  V případě zaslání poštou připočtěte prosím částku 90 Kč na poštovné a balné. 
  (Vycházíme z platného ceníku České pošty - kniha je větší a přeci jenom bude něco vážit...)

  Reward delivery: on address, in half a year after the Hithit project end

  EUR 9.83
  (CZK 250)
 • sold 37
  2 tištěné knihy za ještě výhodnější cenu :-)


  Máte zájem o 2 knihy a ještě za (symbolicky) nižší cenu? (oproti 2x 295,-Kč později na pultech či zde by to bylo 2x 250,- Kč). Tak máte možnost ;-) a jedna vás vyjde na 240,- Kč
  Předání bude možné v rámci "Tour de ČR", kde vám autor osobně knihu i s věnováním předá (termíny a seznam měst předem zveřejníme na webu). 

  V případě zaslání poštou připočtěte prosím částku 90 Kč na poštovné a balné.  
  (Vycházíme z platného ceníku České pošty - kniha je větší a přeci jenom bude něco vážit...)

  Reward delivery: on address, in half a year after the Hithit project end

  EUR 18.88
  (CZK 480)
 • sold 28
  „Příznivců král“ balíček

  Krásná tištěná kniha + audiokniha + e-kniha + náramek 

  Příznivců král obdrží knihu podepsanou autorem Honzou + audioknihu namluvenou laskavým hlasem známého milovníka zvířat Václava Vydry + e-knihu doplněnou o krásné fotografie a videa z Honzovy a Tekyho cesty, jež budou vizuálně doplňovat text svojí autenticitou + náramkem s nápisem Vždy je cesta. To vše v součtu za zvýhodněnou "balíčkovou" cenu.

  Na přání zaneseme Vaše jméno formou poděkování do knihy. A máte možnost i obdržet čestnou vstupenku na psí promoci partnerské organizace Helppes.

  Opět i možnost osobního předání na Tour (viz. „Krásná tištěná kniha).

  V případě zaslání poštou připočtěte prosím částku 90 Kč na poštovné a balné. 
  (Vycházíme z platného ceníku České pošty - kniha je větší a přeci jenom bude něco vážit...)    

  Reward delivery: on address, in half a year after the Hithit project end

  EUR 27.53
  (CZK 700)
 • sold 6
  2 tištěné knihy + Ekniha + audiokniha

  Na vaše přání jsem sestavil nový balíček :-)

  Místo 980,- Kč, v součtu 800,- Kč

  Reward delivery: on address, in half a year after the Hithit project end

  EUR 31.47
  (CZK 800)
 • sold 1
  4 tištěné knihy

  A další nový balíček na vaše přání :-)

  Místo 4x 295,- Kč = 1.180,- Kč
  v tomto balíčku za 920,- Kč
  (tedy 1ks za 230,- Kč)
   

  Reward delivery: on address, in half a year after the Hithit project end

  EUR 36.18
  (CZK 920)
 • sold 3
  Milovník exotických zvířat

  Návštěva exotických zvířat (včetně bílých lvíčat), spojená se setkáním s Honzou. Osobně vás + další tři osoby provede a seznámí se všemi zachráněnými exotickými zvířátky. K setkání pochopitelně patří i povídání a beseda s promítáním, v případě zájmu :-) Místo setkání se domluví vždy individuálně, zvířata jsou na různých místech a nová stále přibývají...

  Zároveň vám předá jeden výtisk knihy i s věnováním. 

  V případě přání Vaše jméno zaneseme formou poděkování do knihy. 

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 98.33
  (CZK 2,500)
 • sold 0
  Zvídavý besedník

  Honza pro vás a vaše přátele či kolegy připraví promítání s besedou a bude jen váš. Je to možné kdekoliv po ČR (po dohodě i mimo ČR). Cestovné po ČR je v ceně. V případě vzdálenějších cílů prosíme o úhradu výdajů za palivo. 

  Zároveň vám předá jeden výtisk knihy i s věnováním. 

  V případě přání Vaše jméno zaneseme formou poděkování do knihy.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 98.33
  (CZK 2,500)
 • sold 5
  Milovník „dvou bláznů“

  Osobní setkání s Honzou na statku Malčany na Slapech, patřící herci Václavu Vydrovi, spojené s besedou i promítáním a následným posezením u táboráku a opékáním buřtů, i návštěvou místa, kde odpočívá Teky a prohlídkou okolí s některým z koní. Každý milovník si s sebou může vzít 4 osoby, tj. 5 osob dohromady. Zároveň vám Honza předá jeden výtisk knihy i s věnováním a budete mít možnost seznámit se s dalšími milovníky „dvou bláznů“. 

  V případě přání Vaše jméno zaneseme formou poděkování do knihy. 

  http://www.statekmalcany.cz/homepage

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 192.72
  (CZK 4,900)
 • sold 0
  Parťák

  -logo vaší firmy v knize, 8 firem na jedné straně 

  -na webových stránkách vzdyjecesta.cz 

  -poděkování a logo na FB profilu Vždy je cesta, 8 firem v jednom statusu 

  - 1 ks knihy s podpisem autora Honzy a patronů knihy Marty Kubišové, Václava Marhoula a všech kmotrů (Monika Absolonová, Alžběta Jungrová, Josef Formánek, Libor Podmol, Pepa „Sršeň“ Šiler, Jaroslav Pešta, Dan Přibáň) 

  U FIREMNÍCH SPONZORŮ JSOU MOŽNOSTI PROTIPLNĚNÍ VARIABILNÍ A K JEDNÁNÍ, PO OSOBNÍM DOMLUVĚ. 
  Velice rád vyjdu co nejvíce vstříc vaším přáním, představám a potřebám.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 589.97
  (CZK 15,000)
 • remaining 2 from 3
  Velkej parťák

   -logo a prezentace vaší firmy v knize, 3 "Velcí parťáci" společně na jedné straně 

  -na webových stránkách vždyjecesta.cz 

  -poděkování (logo a prezentace firmy) na FB profilu Vždy je cesta 

  - návštěva firmy za účelem společného focení, autogramiády, besedy atd. 

  - 4 ks knihy s podpisem autora Honzy a patronů knihy Marty Kubišové, Václava Marhoula a všech kmotrů (Monika Absolonová, Alžběta Jungrová, Josef Formánek, Libor Podmol, Pepa „Sršeň“ Šiler, Jaroslav Pešta, Dan Přibáň) 

  U FIREMNÍCH SPONZORŮ JSOU MOŽNOSTI PROTIPLNĚNÍ VARIABILNÍ A K JEDNÁNÍ, PO OSOBNÍM DOMLUVĚ. 
  Velice rád vyjdu co nejvíce vstříc vaším přáním, představám a potřebám.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 1,533.92
  (CZK 39,000)
 • remaining 1 from 1
  Největší parťák

  -logo a prezentace vaší firmy na celé stránce v knize 

  -na webových stránkách vždyjecesta.cz 

  -3 x opakování poděkování (logo a prezentace firmy) na FB profilu Vždy je cesta 

  - přednáška s promítáním, besedou a autogramiádou či účast na teambuildingu nebo jiná aktivita dle domluvy 

  - 10 ks knihy s podpisem autora Honzy a patronů knihy Marty Kubišové, Václava Marhoula a všech kmotrů (Monika Absolonová, Alžběta Jungrová, Josef Formánek, Libor Podmol, Pepa „Sršeň“ Šiler, Jaroslav Pešta, Dan Přibáň) 

  U FIREMNÍCH SPONZORŮ JSOU MOŽNOSTI PROTIPLNĚNÍ VARIABILNÍ A K JEDNÁNÍ, PO OSOBNÍM DOMLUVĚ. 
  Velice rád vyjdu co nejvíce vstříc vaším přáním, představám a potřebám.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 3,107.18
  (CZK 79,000)