Knížka z českého prvenství v extrémní výzvě

Jaké je putovat mrazivou panenskou krajinou na vlastní nebezpečí bez podpory a ještě mnohem více se dozvíte z námi připravované knihy „PRVNÍ STOPA“. Pomozte nám ji vydat!

 • Cesta za polární kruh naší věrnou Felicií

 • laponské křoví je bez cesty neprůstupné

 • Typická scenérie při západu slunce

 • Překonávání nezamrzajících potoků

 • Typické laponské počasí

 • Když skončí cesta ...

 • Romantický srub Suivakkojärvi

 • Na jezeře Inari s ostrovem Ukko

 • Jsme za polovinou a jdeme zpět na jih do Rovaniemi

 • Národní park Urko Kekkonen

 • Přechod jezera Lokan Tekojarvi

 • V cíli

EUR 3,013
pledged of EUR 2,254

133%

133% completed

141 contributors pledged

Sport, Literature

Finsko

Show all rewards

Jak to začalo

V prosinci roku 2015 Peggy vydává svou první knihu Cesta za štěstím. Tato kniha přibližuje její doposud nejextrémnější cyklistický výlet - nejdelší závod planety pro horská kola na 4418 km.  

Ihned po vydání se začínají sbíhat pozitivní ohlasy od čtenářů. Někteří u knihy rádi odpočívají, někteří se k ní rádi vracejí, když jsou v komplikovaných situacích a chtějí vypnout, někteří skrze knihu motivují své děti k aktivnímu trávení volného času a další ji rádi rozdávají místo bonboniér a vín jako nevšední a originální dárek s věnováním šitým na míru.

Vzhledem k četnosti ohlasů je pro nás kniha povzbuzením do další tentokrát společné tvorby. Chceme se s Vámi podělit o naše zážitky z výzvy Lapland extreme challenge. 

Co je náš cíl?

Šířit myšlenku sportu, kde převládá úcta nad rivalitou, a také uvědomit širokou veřejnost o tom, že se dá zvládnout neskutečné, pokud si jdeme svědomitě za svým cílem. Chceme, aby knížka lidem umožnila vypnout a odreagovat se. Aby se k ní rádi vraceli a zároveň si díky ní vážili všedních věcí. 

O Lapland extreme challenge...

Výzva Lapland Extreme Challenge - tisícovka kilometrů zasněženým Finskem – do letošního roku odolávala všem vyzyvatelům. Jsme hrdí, že v pátek 17. 3. 2017 ve 22:00 zrovna mladý český pár jako my (Peggy 21, Adam 23) dokázal tento fakt změnit a že jsme výzvu polárního kruhu jako první a zatím jediní v historii zvládli a došli až do cíle. Na trase jsme strávili 27 dní a 13 hodin, při kterých byla naše těla vystavena velkým fyzickým a psychickým nárokům.

Jaké je putovat mrazivou panenskou krajinou na vlastní nebezpečí bez podpory a ještě mnohem více se dozvíte z námi připravované knihy „PRVNÍ STOPA“. Při čtení knihy vám bude zima, zažijete euforii a poznáte nová místa světa. Tato kniha však není jen o extrémním dobrodružství za polárním kruhem. Je o poznání, úctě a pokoře k druhému i přírodě. Je o životech dvou mladých lidí, kteří to spolu myslí vážně v dobrém i zlém, a udělají cokoli, aby jejich život měl šťávu a dával smysl. 

... a ještě něco navíc

Na Lapland etxreme challenge jsme se připravovali 2 roky. Napoprvé jsme zkoušeli zvládnout výzvu na snowbiku. Nebylo moc z čeho čerpat informace, protože nebyl nikdo, kdo by předtím výzvu zvládl, neexistovaly žádné recenze tratě, doporučení apod. Nevěděli jsme, co očekávat, takže náš první pokus byl neúspěšný. Už při tehdejším odjezdu z Laponska jsme každý v skrytu duše věděl, že se vrátíme zpět. Rok se s rokem sešel a my stáli opět na startu. Přípravy běžely v plném proudu už od návratu domů. Testovali jsme a vymýšleli kombinaci, kterou ještě nikdo nevymyslel, a díky tomu jsme byli schopni dokončit něco, co ještě nikdo nedokončil.

Kdo jsme?

Milovníci dobrodružství a závodů na dlouhé tratě bez zabezpečení. Extrémním závodům se věnujeme několik let. Zprvu každý sám, než jsme se při jednom takovém před dvěma lety potkali a začali společně.

Proč to děláme?

Chceme Vás bavit. 

Více na peggymarvanova.cz

News

May 22, 2017 Losování o speciální odměnu :)

Chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za podporu. 100 % bylo na naší sbírce vybraných opravdu blesku rychle. K dnešnímu dni je vybraná částka 71 900 Kč (119%), což je neuvěřitelné.  Jako poděkování jsem si pro některé z vás společně s Festivalem Obzory připravila speciální odměnu. Po ukončení…

More

May 7, 2017 69% Děkujeme!

Krásné nedělní odpoledne, jako poděkování pro Vás máme rozhovor o Lapland Extreme Challenge na rádiu Wave.  Markéta Peggy Marvanová a Pavel Sladký, Foto: Barbora Linková http://www.rozhlas.cz/radiowave/casablanca/_zprava…

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • 2 ​Fandím Peggy a Adamovi

  Fandím Peggy a Adamovi a rád přispěji. Nechci nic, jen dobrý pocit.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 3.76
  (CZK 100)
 • 2 Kniha Cesta za štěstím

  Tuto knihu již Peggy vydala. Kniha přibližuje výlet na nejdelší závod planety pro horská kola. Tento závod měří 4418 km a jede se úplně bez zabezpečení. Jakákoli plánovaná podpora je zakázána. Právě díky tomu se částečně mění v boj o přežití. Peggy poskytl ohromné množství zážitků, které posloužily k sepsání této publikace. (osobní věnování je samozřejmostí)

  Reward delivery: In a week

  EUR 10.48
  (CZK 279)
 • 57 Knížka PRVNÍ STOPA

  Deník Peggy a Adama o Lapland Etxreme Challenge. Včetně osobního věnování.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 13.15
  (CZK 350)
 • 47 Knížka PRVNÍ STOPA se speciální odměnou

  Deník Peggy a Adama z Lapland Etxreme Challenge. Včetně osobního věnování, pečetě a zlaté záložky "podporuji Peggy a Adama". Na tomto kousku si dáme záležet. Tato dražší verze knihy nám pomůže ji nejen vydat, ale i přispěje na náklady spojené s grafikou a sepsáním. 

  Reward delivery: In half a year

  EUR 20.66
  (CZK 550)
 • 25 from 50 Obě knihy najednou

  Kniha Cesta za štěstím a kniha První stopa dohromady. S originálním věnováním a zlatou záložkou. 

  Reward delivery: In half a year

  EUR 22.54
  (CZK 600)
 • 2 Originální kalendář

  Vyšperkovaný kalendář ve formátu A3 s vybranými fotografiemi z extrémních závodů (skotský Highland trail, americký Tour Divide a laponská výzva Lapland Extreme Challnenge). S podpisy nás obou.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 37.57
  (CZK 1,000)
 • 2 Chci mít hezké a originální vánoční dárky

  Dostanete od nás 5 knih PRVNÍ STOPA. Ke každé Vám navíc napíšeme originální věnování na přání. 

  Reward delivery: In half a year

  EUR 46.96
  (CZK 1,250)
 • 4 Jsem Váš velký fanoušek

  Odměna zahrnuje knihu z českého prvenství v extrémní výzvě se speciální odměnou, kalendář formátu A3 s vybranými fotografiemi z extrémních závodů (skotský Highland trail, americký Tour Divide a laponská výzva Lapland Extreme Challnenge) + Triko ve speciálním designu Peggy ve vybrané velikosti. Možné s osobním předáním a setkáním v Praze.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 112.70
  (CZK 3,000)