Život bez hormonální antikoncepce

Vydáváme knihu složenou z několika desítek příběhů žen, rozhovorů a názorů odborníků na současný stav naší společnosti co se užívání hormonální antikoncepce týče. Kniha má sloužit jako inspirace pro ženy, které se zajímají o přirozené způsoby života.

 • Jádro týmu Života bez hormonální antikoncepce

 • Žena ve své síle

 • Cesta k sobě

 • Děkujeme vděčně

EUR 3,717
pledged of EUR 7,837

47%

47% completed

122 contributors pledged

Literature

Praha, Česko

Show all rewards

Jak to začalo?

Na jaře tomu bude přesně rok, kdy mi přišla jasná vize - sesbírat příběhy žen i mužů, které nějakým způsobem ovlivnila hormonální antikoncepce. Sesbírat různé pohledy, různé zkušenosti a ukázat, jak moc velkou roli v našem životě může právě užívání hormonální antikoncepce sehrát. Jak dokáže jedna pilulka zamíchat životem, zdravím i psychikou ženy, jak se odráží nejen na ní, ale vůbec na celé společnosti.

Tyhle myšlenky mě začaly provázet v době, kdy jsem toužila vytvořit dílo prospěšné pro lidi kolem mne. Přes plánování a vlastní diář jsem se dostala až k tématu, které ve mně celou dobu spalo a já ho u sebe považovala již za vyřešené. Přeci jen už hormonální antikoncepci nějakou dobu nepoužívám, tak proč se jí zabývat. Ale...Potvrdila se mi jedna zásadní věc...Skutečně všechno se vším souvisí. A právě toto téma mi přišlo naprosto zásadní.

V době, kdy se dívka stává ženou a přichází její první menstruace, začíná ona sama uvažovat nad tím, jak se chránit proti otěhotnění, jak si zlepšit pleť, když se začínají hormony hlásit o slovo a proč vlastně nezačít tou nejjednodušší cestou, že se naučím každý den, ve stejnou dobu vzít jednu pilulku. Proč nejít touto cestou, když to tak dělá většina mých vrstevnic a navíc to mám potvrzené od pana doktora nebo dokonce paní doktorky. Jenže...Ono má všechno svůj důsledek, který nemusí být viditelný hned, ale třeba za pár let najednou zjistím, že jsem vlastně někdo úplně jiný a vlastně vůbec nevím kdo...

Najednou jsem si uvědomila, že já v tomto ohledu mám velkou zkušenost a jistě nejsem sama. A tak to všechno začalo.

Jedno odpoledne cestou ve vlaku z Prahy na rodnou Moravu jsem se pustila do oslovování ženských skupin prostřednictvím Facebooku. A hle, skutečně v tom nejsem sama a navíc je nás tolik! Což mě těšilo, ale také děsilo zároveň. Potvrdila se mi má předtucha, že je to velké téma, které si zaslouží naši pozornost. Nás žen, které s ním máme co do činění a rozhodly jsme se s tím něco udělat. Předat zkušenosti dát. Sebrat odvahu, informovat a hlavně rozpoutat diskuzi.

Celý projekt se rozjel neplánovaně. Má představa vydat příběhy žen se proměnila v knižní podobu plnou autentických příběhů, ponaučení, probuzení, silného životního uvědomění nebo pouze poznatku. A protože jsem tušila, že ne každou ženu mohou životní zkušenosti jiných žen oslovit, přidala jsem také variantu rozhovorů s odborníky, kteří se tématem do hloubky nebo částečně zabývají.

A tak to celé pokračovalo. Až jsem si najednou uvědomila, kam se jeden velký sen posunul a může dál posunout. Vznikla krásná komunita žen i pár mužů. Našla jsem si své spřízněné duše, které celý projekt vytvářejí do úžasné podoby.

Jednou vizí vše začalo. Prvním oslovením, první skupinou, kurzem přirozené antikoncepce, první ženskou skupinkou, prvním webem, prvním e-bookem a nyní pevně věřím, že také první knihou na toto velké téma.

Co je náš cíl?

Výstižný název projektu Život bez hormonální antikoncepce je cílem sám o sobě. Tím spíše, když je vám kolem 13 let. Najednou jsou pryč dětské radosti a vy začínáte řešit, co se to s vámi vůbec děje. Hledáte cesty. Myslím si, že je pouze málo z nás, kteří volí na první pohled komplikovanější cestu. Tím spíše, když nemáte dostatek informací. Nebo tím hůře, když si myslíte, že máte.

Kniha Život bez hormonální antikoncepce je jasnou ukázkou toho, jak v takto citlivém období dokáže sehrát roli mnoho faktorů. Toužíme, aby tyto pohledy spatřily světlo světa v knižní podobě, kdy dívky, maminky, babičky se začtou do těchto otevřených zpovědí, jsme si jisté, že se v mnohých z nich najdou. Samy uvidí to, co si dříve nepřiznaly a mohou tak svým nejbližším ukázat to, co už není potřeba dál opakovat. A také jednu z cest, po které jít dál. A hlavně - začnou samy mezi sebou diskutovat. Už se nestane, že slepě budou důvěřovat lékařům, lidem kolem sebe, ale naopak si začnou více věcí ověřovat. A to je ten nejzásadnější cíl.

Detaily

... a ještě něco navíc

V knize naleznete kromě autentických příběhů, rozhovory a příspěvky autorek a autorů: Margit Slimáková, Lilia Khousnoutdinova, Ludmila Lázničková, Helena Máslová, Alena Pavlicová, Daniela Rolcová, Štěpán a Melánie Matějkovi.

Být si plně vědom svého rozhodnutí. Právě zde je potřeba začít. Vysvětlovat, ukazovat různé cesty, a to jak jejich kladné stránky, tak také to, co může uškodit. Existuje pestrá škála přírodních cest, které jsou v souladu s námi samotnými. Skutečně jde chránit se proti nechtěnému otěhotnění i jinak. Dokonce jedna z těch přírodních cest je uznávaná stále více lékaři, odborníky a navíc vás detailně seznamuje s vlastním tělem, jak dokáže takový náš vnitřní stroj krásně fungovat, když s ním zacházíme s respektem a touhou po poznání.

Kdo jsme?

Jsme ženy, které touží po tom, abychom se my ženy více zajímaly o sebe sama, toužily po poznání vlastního těla, mysli a toho, co je nám příjemné. Proto jsme se před rokem rozhodly vyjít na veřejnost s tématem hormonální antikoncepce. Je nás stále více, ale to stěžejní jádro tvoří přírodovědně zaměřená geografka s důrazem na přirozený způsob života Adéla Nováková a poradkyně v oblasti osobního rozvoje, psycholožka a sexological bodyworkerka Věra Pospíšilová. A mnohé mnohé další ženy s jejich vlastním příběhem v knize. :)

Proč to děláme?

Mnohá proč byla již řečena. Ale tím stěžejním je otevřená informovanost, diskuze, sdílení na téma antikoncepce. Kde je zdravá sebevědomá žena, tam může vzniknout nový jedinec a celá společnost se může ubírat úplně jiným směrem. V jedné pilulce je mnohem více, než si jen někdo z nás dokáže představit. Zvolila jsem příběhy jako názornou ukázku, jako čtivou podstatu, která může zaujmout nejen ženy, ale i muže kolem nich. A inspirovat na cestu přirozeného způsobu žití. :)

Nyní je řada na vás, kteří byste rádi přišli tématu na kloub a nahlédli pod roušky ženám, které hormonální antikoncepce silně ovlivnila a proč se vůbec pro ni rozhodly.

Jaké jsou ty hlavní důvody? Co všechno za tím stojí? A může to být i jinak? Přesně tyhle odpovědi v knize najdete. Navíc jsme Vám k nim pořídili odměny, které jsou samy o sobě lákavé. Obdarujte sebe nebo i své nejbližší ženy. A hlavně o tom mluvte, mluvme. Protože antikoncepce není záležitostí jen nás žen, ale i mužů a přírodních zdrojů. ;)

Kdo ještě za knihou stojí?

Nebýt mnoha a mnoha nápomocných přátelských lidí, nevzniklo by zcela nic a můj nápad by zůstal ještě dosud jen v mé hlavě nebo nanejvýš v mých slovech. Proto chci i zde poděkovat za skutečně vstřícnou a srdečnou pomoc všem ženám, které mi poslaly své příběhy a také všem odborníkům za jejich zkušený a hodnotnými informacemi podložený názor. Štěpánovi a Melánii s natočením videa doslova za pár minut. :) Mému příteli Davidovi, který pokorně video dal do této úžasné podoby. Parťačce Věrči, nejen kolegyni, ale skutečné pravé ruky. Palovi a Zdeňce za pomoc od začátku až do (věřím) tisku knihy. Děkuji mým rodičům, přátelům a všem, kteří se mě stále ptali, jak to s knihou vypadá a všem, kteří nás od začátku až do finále podporují. Velké závěrečné děkuji  věnuji našim hlavním partnerům a dárcům odměn! 

News

Mar 31, 2017 Kniha nakonec zatím elektronicky :)

Milí naši podporovatelé,  srdečně moc Vám děkujeme za veškerou aktivitu, podporu a snahu nám jakkoli pomoci. To nejcennější, co jsme do projektu dali, naši energii a srdce, se nám krásně vrátilo díky všem, kteří se k nám přidali! Jsme vám neskonale vděční! Ačkoli se nám nepodařilo vybrat…

More

Mar 24, 2017 Víte, co všechno se za hormonální antikoncepcí skrývá a jaké to je, žít bez ní?

Zdravíme vás! Video se shlédnutím přes 5000 diváků, několik vášnivých debat kolem něj a hlavně ty nejdůležitější informace k tématu hormonální antikoncepce. O své zkušenosti, informace a názory se s námi podělili: Lilia Khousnoutdinova, Simona Babčáková, Pavel Milan Černý, Romčulka Sedláčková,…

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • 12 from 25 Hlasy odborníků

  Příběhy jsou fajn, ale já mám raději fakta a důkazy, ideálně přímo od těch neodbornějších!

  V tomto případě mi postačí pouze rozhovory s odborníky v elektronické podobě. Navíc za super cenu.    

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 5.88
  (CZK 150)
 • Sold out!! Podpora

  Moc se mi líbí to, do čeho jste se pustily a chci vaši aktivitu prostě a jednoduše podpořit. Děláte dobrou a prospěšnou věc, rád(a) vás podpořím!

  Tým Život bez HA posílá srdečné díky a úsměv na dálku. :)

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 8.50
  (CZK 217)
 • 445 from 500 Chci pouze knihu Život bez hormonální antikoncepce

  Ponořte se s námi do několika desítek příběhů žen se zkušeností s hormonální antikoncepcí, mnohé příběhy berou dech! Kniha obsahuje navíc řadu rozhovorů a důležitých vědeckých poznatků. Přes 300 stran, doplněných malbami umělkyň v pevné vazbě. 


  Příspěvek je včetně poštovného a balného. Pokud bydlíš na Slovensku nebo jinde v EU, připočítej prosím 230 Kč na poštovné.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 16.34
  (CZK 417)
 • 6 from 10 Poděkování veřejně

  Na našich webových stránkách Vás osobně zmíníme,  pošleme překvapení. :)

  Jste pro nás důležitá osobnost, které je potřeba si vážit. :) Pro překvapení nám zanechte vzkaz, co by Vás od nás potěšilo. 

  Reward delivery: In half a year

  EUR 20.26
  (CZK 517)
 • 13 from 15 Chci se zúčastnit křtu knihy v rámci festivalu Světový týden respektu a porodu

  Přijďte nás poznat a zároveň načerpat energii, pohodu a informace z přednášek a besed festivalu Světový týden respektu a porodu (16. - 22. 5.). 

  Vstupenku pošleme emailem, knihu předáme osobně a rádi Vám ji i podepíšeme.

  Reward delivery: In a month

  EUR 21.75
  (CZK 555)
 • 1 from 10 Pro probuzené ženy

  Napínavý životní příběh ženy, která dnes žije podle svých snů, v harmonickém vztahu se sebou samou. Autorka  Dagmar Kožínová je známá také díky Show Jana Krause.

  Set knih: Život bez hormonální antikoncepce + Deník probuzené ženy (Dagmar Kožínová).

  Příspěvek je včetně poštovného a balného. Pokud bydlíš na Slovensku nebo jinde v EU, připočítej prosím 230 Kč na poštovné.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 24.18
  (CZK 617)
 • 8 from 8 Zdravá nehormonální antikoncepce – začátečnice

  Zvažujete již nyní volbu osvědčené nehormonální metody antikoncepce? Víte, že existuje i ženská ochrana?

  Majitelka Pesarshopu Katka Vám ke knize přidává poukaz v hodnotě 300 Kč na nákup jakéhokoli zboží v jejich e-shopu. Přijďte na kloub přirozenějším metodám antikoncepce.

  Příspěvek je včetně poštovného a balného. Pokud bydlíš na Slovensku nebo jinde v EU, připočítej prosím 230 Kč na poštovné.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 28.10
  (CZK 717)
 • 14 from 20 Pro každodenní hrdinky

  Společnost Econea věnovala za fantastickou cenu Gaia Cup Menstruační kalíšek  v balení včetně slipové vložky a čističe. My Vám k němu přidáme a zašleme i naši knihu.

  Do poznámky nám napište, zda máte zájem o malou nebo velkou velikost kalíšku. Malý je určený pro ženy před porodem. 

  Příspěvek je včetně poštovného a balného. Pokud bydlíš na Slovensku nebo jinde v EU, připočítej prosím 230 Kč na poštovné.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 32.01
  (CZK 817)
 • 3 from 4 Zdravá nehormonální antikoncepce – pokročilá

  Zvažujete již nyní volbu osvědčené nehormonální metody antikoncepce? Víte, že existuje i ženská ochrana?

  Majitelka Pesarshopu Katka Vám ke knize přidává  poukaz v hodnotě 500 Kč na nákup jakéhokoli zboží v jejich e-shopu. Přijďte na kloub přirozenějším metodám antikoncepce.

  Příspěvek je včetně poštovného a balného. Pokud bydlíš na Slovensku nebo jinde v EU, připočítej prosím 230 Kč na poštovné.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 35.93
  (CZK 917)
 • 10 from 15 Pro bylinkové divoženky (3 knihy)

  Zajímají Vás bylinky a rádi byste je zařadili do svého jídelníčku? Poznejte skutečnou  Sílu pro život! Společně s knihou Život bez hormonální antikoncepce od nás obdržíte za super cenu také 2 knihy navíc – Divoká kuchařka a Zelené smoothie od Štěpána a Melánie Matějkových!

  Příspěvek je včetně poštovného a balného. Pokud bydlíš na Slovensku nebo jinde v EU, připočítej prosím 230 Kč na poštovné.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 39.85
  (CZK 1,017)
 • 7 from 10 Chci tým Život bez hormonální antikoncepce poznat blíže

  Kdo jsme? Proč zrovna téma hormonální antikoncepce? Co nás spojuje a co plánujeme v brzké budoucnosti?

  Setkání a přátelské povídání (Praha, Brno nebo Olomouc), jak to s projektem zamýšlíme dál, proč právě toto téma, poodhalení plánů a možnost spolupráce + kniha Život bez hormonální antikoncepce. Knihu předáme ideálně osobně. 
   

  Reward delivery: In half a year

  EUR 47.69
  (CZK 1,217)
 • 19 from 20 Odhaluji mýty a taje přirozené antikoncepce

  Ke knize Vám přidáme i online program Vědomá sexualita a přirozená antikoncepce + e-book Symptotermální metoda v praxi.
  Kateřina Juřenčáková Vás provede přirozenou antikoncepční metodou, při které budete potřebovat pouze teploměr, tužku a vlastní tělo. :)
  Navíc s úspěšností nad 99 %! Dejte šanci svému tělu jednou provždy.

  Příspěvek je včetně poštovného a balného. Pokud bydlíš na Slovensku nebo jinde v EU, připočítej prosím 230 Kč na poštovné.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 63.36
  (CZK 1,617)
 • 3 from 5 Chci hlouběji poznat svou plodnost

  Knihu Život bez hormonální antikoncepce Vám doplníme online programem Vědomá sexualita a přirozená antikoncepce
  s e-bookem Symptotermální metody v praxi navíc s Gaia Cup Menstruačním kalíškem v balení včetně slipové vložky a čističe (v poznámce uveďte velikost).

  Příspěvek je včetně poštovného a balného. Pokud bydlíš na Slovensku nebo jinde v EU, připočítej prosím 230 Kč na poštovné.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 79.04
  (CZK 2,017)
 • 5 from 5 Pro větší skupinu zájemců o přirozené metody antikoncepce

  7 knih Život bez hormonální antikoncepce + Příspěvek včetně poštovného a balného.

  Pokud bydlíš na Slovensku nebo jinde v EU, připočítej prosím 230 Kč na poštovné.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 82.95
  (CZK 2,117)
 • 5 from 5 Nadšenec do přirozených způsobů žití

  Kniha Život bez hormonální antikoncepce + Deník probuzené ženy + Gaia Cup Menstruační kalíšek + online program Vědomá sexualita a přirozená antikoncepce +  e-book Sympotermální metoda v praxi.

  Poznejte skrz příběhy, kurz a kalíšek svou ženskou sílu. 

  Příspěvek je včetně poštovného a balného. Pokud bydlíš na Slovensku nebo jinde v EU, připočítej prosím 230 Kč na poštovné.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 87.26
  (CZK 2,227)
 • 2 from 3 Mecenáš přirozeného žití!

  Paráda! Moc jste mě zaujaly! To je téma, které potřebuje větší publicitu, vznést ze tmy na světlo!

  Chci se stát vaším partnerem a společně vykročit na cestu života bez hormonální antikoncepce! Pojďme se o tom pobavit!

  Z každé nabízené knihy, produktu a kurzu dostanete jeden kus. Pozveme Vás na křest knihy a na výtečný oběd.

  To si chci dopřát! :)

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 391.85
  (CZK 10,000)
 • 2 from 2 Generální hrdina přirozených metod antikoncepce!

  Jsem naprosto unešen(a) z projektu Život bez hormonální antikoncepce a chci s vámi dále spolupracovat. Co zamýšlíte? Je kniha pouze začátkem něčeho velkého? Chci to vědět!

  Z každé nabízené knihy, produktu a kurzu dostanete tři kusy. Pozveme Vás na křest knihy a na výtečný oběd. Přijedeme za Vámi až k Vám domů nebo Vás pozveme do luxusní restaurace v centru Prahy! 

  Pojďme se o tom společně pobavit, kvalitně se najíst a ještě podarovat své blízké hodnotnými dary! :)

  Reward delivery: In half a year

  EUR 1,959.25
  (CZK 50,000)