Carton Cajon - skládací buben z kartonu

Carton Cajon je kartonový sedací buben. Je lehký, skládací, poslouží jako židle, stolek i cvičební pomůcka a samozřejmě skvěle zní. První kousky už testují děti i dospělí a baví je :) Pomůžete nám Carton Cajon pořádně rozbubnovat a rozjet sériovou výrobu?

Author: Jan Lála

EUR 4,882
pledged of EUR 4,738

103%

103% completed

96 contributors pledged

Music, Design

Dolní Břežany, Česko

All or nothing. Project finished on Apr 27, 2017 at 21:13.

Show all rewards

Carton Cajon

Cajon (čti kachon) je tradiční latinskoamerický sedací buben, taková bedýnka, na které obkročmo sedíte, houpete se a bubnujete. Carton Cajon je cajon se vším všudy, ale je vyrobený z pevného kartonu, díky čemuž je lehký, skládací a může být potištěný nekonečným počtem originálních designů (i když začínáme jen s pár desítkami). 

Kluk sedí na Carton Cajonu.

Jsem Jan Lála a přes 20 let realizuji zakázky pro klienty. Nikdy jsem ale neměl svůj produkt, se kterým bych stál přímo před zákazníkem. Neměl jsem potřebu ani nápad. Pak jsem si jednou zabubnoval a byl jsem lapen. Myšlenka na papírový cajon mi prostě nedala spát. Věřím, že lapí i vás :)

Čím je Carton Cajon jedinečný?

ikonky znázorňující vlastnosti Carton Cajonu

 • Je vyrobený z kartonu. Díky tomu je lehký a skladný. Váží jen 1,5 kg. 
 • Je to 100% český výrobek. Doma je doma :)
 • Je skládací! Vejde se do praktického kufříku s popruhem přes rameno a složený je za 20 sekund.
 • Je krásný. Máme různé varianty potisku, protože každý má jiný vkus, každý má svůj styl.
 • Unese až 150 kg. Ověřeno zkouškou nosnosti.
 • Jeden cajon, a tolik možností. Je to především buben s krásným zvukem, ale taky je to pohodlná židle,
 • Odkládací prostor nebo stolek i cvičební pomůcka.
 • Je s ním zábava. Vyzkoušeno v praxi a baví děti i dospělé.

Začalo to bubnováním

Poprvé jsem sedací buben, tedy cajon, viděl u souseda na chatě. Byl podomácku vyrobený a naprosto mě dostal hned co jsem se na něj posadil a poprvé si zabubnoval.

Pár měsíců nato mě kamarád vytáhl na akci, kde jsem poprvé pořádně bubnoval a úplně se pro to nadchnul.

Fascinovalo mě, jak rytmus spojuje,
jak se člověk při bubnování uvolní, zrelaxuje, pobaví.

No a v té době vznikl i můj nápad na Carton Cajon. Lépe řečeno, začal vznikat.

Není buben jako buben

Tradiční cajon je vyrobený ze dřeva. Je ale docela těžký a ne zrovna levný. Já jsem chtěl cajon dostat mezi lidi a vytvořit něco hezkého, zábavného, široce využitelného. Hledal jsem proto levnější a variabilnější materiál. V zahraničí jsem narazil na cajon z papíru, ale nebylo to ono. Hrubá hnědá lepenka, která moc nevydržela.

Mám 20 let zkušeností v polygrafii, a tak jsem začal experimentovat se ztuženým kartonem. Byla to dobrá volba. Karton je dostatečně pevný a zvučný, dá se polepit různými designy, je lehký a dá se ohýbat, takže cajon může být i skládací. 

Papírové Carton Cajony se vyrábějí v mnoha designech.

Od krabice až k designovému bubnu

Bylo tedy jasné, že budu pracovat s kartonem, ale jak z papírové krabice udělat pevný a zvučný buben, který bude i skladný a designově pěkný? 

Nejprve jsem našel ideální materiál - na zakázku vyráběný karton s vysokým obsahem dřevitých vláken a velmi dobrými rezonančními vlastnostmi. 

Konstrukce pak byla o zkoušení, upravování a dalším a dalším zkoušení. Testoval jsem i způsoby potisku a jeho odolnost. Kolik prototypů mi prošlo rukama, ani nevím. Důležité je, že po půl roce jsem měl svůj vysněný buben, Carton Cajon. A i několik kamarádů se stejným nadšením, kteří mi teď pomáhají Carton Cajon postavit na nohy.

Teď už buben mám, tak s čím mi můžete pomoct?

Materiál, konstrukce i způsob potisku a první designy Carton Cajonu jsou hotové, otestované a troufnu si říct, že jsou opravdu vyladěné. Postupně vznikají další designy i ve spolupráci s umělci a studenty umění. 

Můj sen ale je dostat cajony mezi lidi a k tomu je zapotřebí rozjet sériovou výrobu. A s tím bych potřeboval pomoct od vás. Všechny vybrané peníze budou použity na zahájení výroby a tvorbu dalších designů. 

Carton Cajon bude prozatím k dostání jen na českém trhu, ale věříme mu tak, že si děláme ambice i na zahraničí. To už je ale rytmus budoucnosti :) 

Když vás bude Carton Cajon bavit tak, že díky vám přesáhne kampaň cílovou částku, využijeme ji na tvorbu edukačních materiálů pro školství (ano, i mini Carton Cajon do školek by se nám, a určitě i dětem, moc líbil).

Díky moc a bubnování zdar! :)

News

Apr 26, 2017 Carton Cajon jde do finále - chybí už jen krůček!

Už jsme skoro v cíli, chybí už jen kousíček! Jestli jste náš projekt Carton Cajonů už podpořili, moc děkujeme! A jestli to stále ještě zvažujete, tak TEĎ JE TEN SPRÁVNÝ ČAS - kampaň na Hithitu končí už zítra večer! Děkujeme vám všem za podporu a šíření našeho projektu dál!

More

Apr 12, 2017 Carton Cajon dobývá svět médií - hurá!

Kdo by si letos zkraje roku pomyslel, že se o Carton Cajonu bude psát v českých médiích? My samozřejmě doufali, že zaujme a bude šířit radost dál, ale jako start-up bez placené mediální podpory jsme o tom mohli spíš jen snít. O to víc nás ale těší dosud vydané příspěvky o Carton Cajonu. Vážíme si…

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • sold 3
  Kartonová medaile Carton Cajon

  Chci vás podpořit! Jen tak, protože se mi líbíte. Dostanu za to barevnou kartonovou medaili. Ta vzniká při výrobě každého cajonu výsekem ozvučného otvoru. Aspoň tedy uvidím, z jakého materiálu se Carton Cajon vyrábí.
   

  Reward delivery: on address, in a week after the Hithit project end

  EUR 3.95
  (CZK 100)
 • sold 0
  Poštovné na Slovensko

  Aj my, bratia a sestry zo Slovenska, si zaslúžíme Carton Cajon :) Chci cajon zaslat na Slovensko, a tak si přikoupím i tuto odměnu.
  PS. V případě medaile si ho nekupujte, tam je poštovné na nás.

  Reward delivery: on address, in a week after the Hithit project end

  EUR 5.92
  (CZK 150)
 • sold 3
  Sleva 300 Kč na nákup v e-shopu

  Carton Cajon fakt chci! Ale mám teď v kapse jen 200 Kč, a tak je vyměním za slevu ve výši 300 Kč na nákup libovolného Carton Cajonu ve vašem e-shopu (na kterém, jak vím, právě pracujete). Tu můžu využít později, až se mi nákup bude víc hodit.

  Reward delivery: on address, in a week after the Hithit project end

  EUR 7.90
  (CZK 200)
 • sold 3
  Pestrá sada 6ks Carton Cajon podtácků

  Tuhle sadu beru! Mám rád praktické věci do bytu a vím, že podtácků není nikdy dost. Tyhle navíc vznikají výsekem ozvučného otvoru při výrobě každého cajonu, což je fajn téma ke konverzaci. Možná na to i někoho sbalím ;)

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 9.87
  (CZK 250)
 • sold 13
  Carton Cajon pro neziskovku Cesta Domů

  Kupte si hravé puntíky a udělejte radost nejen sobě, ale i neziskovce Cesta domů. Ta pomáhá v oblasti péče o nevyléčitelně nemocné a umírající.

  Rozdíl mezi výrobními náklady a zaplacenou cenou podpoří činnost Cesty domů.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 34.75
  (CZK 880)
 • remaining 27 from 50
  Carton Cajon se super slevou

  Carton Cajon se super slevou 200 Kč?

  Tak to beru a budu vybírat hned z první várky designů.

  A k tomu ušetřím i 120Kč za poštovné po ČR zdarma!

   

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 34.75
  (CZK 880)
 • remaining 10 from 20
  Carton Cajon z druhé kolekce a levněji

  Chci mít velký výběr, a tak si rád počkám. Svůj cajon si vyberu až na e-shopu z celé budoucí základní kolekce. Navíc budu mít Carton Cajon se slevou 100 Kč a získám i 120Kč poštovné po ČR zdarma!

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 38.70
  (CZK 980)
 • remaining 24 from 30
  Carton Cajon a kurz bubnování v Praze k tomu!

  Jo, tohle je něco pro mě! Chci Carton Cajon a taky chci vědět, jak se na něj hraje. Takže si na e-shopu vyberu cajon z desítek designů v základní kolekci a k tomu dostanu účast na půldenním workshopu v Praze, kde mě na cajon naučí parádně hrát. Poštovné po ČR mám k tomu zdarma.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 58.44
  (CZK 1,480)
 • remaining 9 from 10
  4+1 Carton Cajon zdarma

  Cajony pro celou rodinu! Bavíte mě tolik, že mi jeden cajon nestačí. Doma jsme čtyři, ale často k nám jezdí babička, tak ať má taky svůj. Na vašem e-shopu (na kterém usilovně pracujete) si vyberu pět cajonů z celé základní kolekce, kde jsou desítky designů. A jasně, poštovné po ČR mám taky zdarma.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 177.69
  (CZK 4,500)
 • remaining 17 from 20
  10 ks Carton Cajonů s vlastním designem

  Je to dobrý, dobrý, dobrý! Beru 10 ks a rovnou s vlastním designem. Grafický návrh si musím dodat sám, ale to zvládnu. O poštovném po ČR ani slovo, to mám samozřejmě zdarma.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 347.48
  (CZK 8,800)
 • remaining 19 from 20
  20 ks Carton Cajonů s vlastním designem

  Nebudu lhát, fakt mě bavíte! Proto chci rovnou 20 ks a to s vlastním designem, ať mám originál. Grafický návrh si musím dodat sám, ale to zvládnu. O poštovném po ČR ani slovo, to mám samozřejmě zdarma.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 623.89
  (CZK 15,800)
 • remaining 20 from 20
  20 ks s vlastním designem a workshop v Praze k tomu

  Jsem fakt velký fanda! Chci dát svým kolegům/zaměstnancům/kamarádům supr dárek, a tak objednávám rovnou 20 ks Carton Cajonů s vlastním designem a k tomu pro všechny půldenní bubnovací workshop. Ten se uskuteční kdekoli po ČR, kde budu potřebovat. Grafický design musím dodat sám, ale to nebude problém. A samozřejmě, to vše s poštovným po ČR zdarma.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 1,176.70
  (CZK 29,800)
 • Sold out!!
  Carton Cajon za hubičku

  Paráda! Jsem tu mezi prvními, a tak mám Carton Cajon s největší možnou slevou. Dostanu ho o 400 Kč levněji (oproti běžné ceně 1080 Kč) a k tomu ušetřím ještě 120 Kč, protože mám poštovné po ČR zdarma. Navíc si budu vybírat hned z první várky designů.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 26.85
  (CZK 680)
 • Sold out!!
  Carton Cajon za hubičku a kousek

  Utekla mi sleva 400 Kč, ale pořád dostanu Carton Cajon o 350 Kč levněji. To je taky super! Vyberu si hned z první várky designů a navíc k tomu ušetřím 120 Kč, protože mám poštovné po ČR zdarma.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 28.83
  (CZK 730)