HLEDÁME PREZIDENTA - KROMĚŘÍŽSKÁ VÝZVA

Naším cílem je najít demokratického prozápadního kandidáta, který by porazil Miloše Zemana. Vy nám navrhujete kandidáty, my vám ty, kteří kandidaturu přijmou, přivezeme do vašeho regionu. Nakonec společně zvolíme jednoho, kterého pošleme do přímé volby.

 • Plátěná taška "Hledám svého prezidenta"

 • Triko "hledám svého prezidenta"

 • Triko "hledám svého prezidenta"

EUR 41,808
pledged of EUR 38,550

108%

108% completed

1,739 contributors pledged

Community

Česká republika

Show all rewards

Na pronájem sálů, dopravu a putovní představení kandidátů v následjícím roce, vybíráme milion korun. Pošlete nám tipy na své kandidáty a přispějte na projekt, který je přiveze i do vašeho města.

Jak to funguje?

 • vy nám navrhněte tři vaše ideální kandidáty na prezidenta
 • my je seřadíme od nejvíce jmenovaných po nejméně jmenované
 • postupně je oslovíme s tím, že mají vaší důvěru a zeptáme se jich, zda by byli ochotni kandidaturu zvážit
 • nakonec si všichni zvolíme jednoho z nich, který bude mít největší šanci uspět v prezidentské volbě
 • na naše zbylé kandidáty budeme apelovat, aby se své kandidatury vzdali ve prospěch toho nejsilnějšího a netříštili síly  

Jak to začalo

Projekt "Hledáme prezidenta" občanské iniciativy Kroměřížská výzva vznikl díky přátelství mezi několika lidmi, kteří se před více než rokem a půl sešli a bavili se o volbě příštího prezidenta. Šlo o to vymyslet nějaký mechanismus, který by pomohl zabránit opakování situace z minulé prezidentské volby, kdy se demokratičtí kandidáti hned v prvním kole vzájemně vyřadili - a jak to dopadlo všichni víme. Na té schůzce tehdy byl Luboš Drobík, Hana Marvanová a také Jiří Šesták, který přišel s myšlenkou tzv. pelotonu prezidentských kandidátů, kde několik prodemokratických kandidátů spolu uzavře dohodu, že se budou postupně vzdávat své volby, ve prospěch toho nejsilnějšího, aby se síly netříštily. Myšlenka se postupně několik měsíců rozpracovávala. Také přibývali další lidé z jednotlivých regionů ČR, kteří se nakonec sjeli do Kroměříže a vyhlásili Kroměřížskou výzvu.

Lidé Kroměřížské výzvy

Petr Pithart Tomáš Halík Jan Hartl Martin Hausenblas Jan Kalvoda Michael Kocáb Daniel Kroupa Michael Žantovský Jan Ruml Břetislav Rychlík Hana Marvanová Michal Bosák Tomáš Benda Luboš Drobík Lumír Kantor Karel Karika Hana Konvalinková Jiří Kotek Petr Koubek Michal Majzner Ludmila Ministrová Václav Němec Tomáš Paterný Zdeněk Papoušek Jakub Peszynski Tomáš Peszynski Jakub Pitron Ivana Plíhalová Jan Samohýl Monika Suchánková Jiří Šesták Jan Štern 

...a tisíce dalších signatářů. Část z těchto všech lidí se velmi aktivně a dobrovolnickou formou zapojuje do organizování krajských akcí, jiní se podílejí na think-tanku KV, další se účastní veřejných debat či přispívají k fungování Kroměřížské výzvy svojí odborností 

Co je náš cíl?

Naším cílem je, aby prodemokratičtí a prozápadní kandidáti již v prvním kole prezidentské volby netříštili síly. Jde nám o to, aby se dostalo co nejširší podpory jednomu kandidátovi, který bude mít nejlepší šanci postoupit do druhého kola prezidentské volby. Na základě zkušenosti z minulé prezidentské volby chceme předejít tomu, aby si tito kandidáti navzájem ubírali hlasy a v důsledku nakonec dopomohli k cestě na Hrad kandidátům, kteří zpochybňují či ohrožují demokratické a prozápadní směřování naší země. Proto také budeme apelovat na kandidáty, u nichž se ukáže, že nemají reálnou šanci na úspěch v prvním kole prezidentské volby, aby se kandidatury vzdali ve prospěch nejnadějnějšího kandidáta a podpořili ho.

Na pronájem sálů, dopravu a putovní představení kandidátů, vybíráme milion korun.

Detaily

Žijeme v době, kdy jsou základní demokratické hodnoty u nás ohroženy. Žijeme v přelomové a kritické době, kdy je v sázce demokratický vývoj v naší zemi i naše zahraničněpolitická orientace. A právě prezident je významným ústavním činitelem, který může toto směřování výrazně ovlivnit, ať už v pozitivním či negativním smyslu. Přitom vážně hrozí, že v příští prezidentské volbě opět uspěje kandidát, který ústavním a demokratickým hodnotám skutečně oddán není a který ani není přesvědčeným zastáncem našich přátelských a spojeneckých svazků s demokratickými zeměmi. Proto je v zájmu nás všech demokraticky smýšlejících občanů, abychom učinili vše pro zvolení slušného, prodemokraticky a prozápadně orientovaného prezidenta. Dobře víme, že některým prezidentským kandidátům se dostane vydatné podpory od finančních skupin na ně napojených či od autoritářských režimů, jako je Rusko či Čína, které se dlouhodobě snaží ovlivňovat vývoj v naší zemi i v Evropské unii a prosazovat skrze naše politické představitele své zájmy. Tomuto miliardovému kapitálu samozřejmě nemůžeme konkurovat.

Proti finančnímu kapitálu však můžeme postavit sociální kapitál: rozvětvenou síť občanské společnosti. Proto bylo a je naším hlavním úkolem vytvořit celorepublikovou síť aktivních občanů, kteří se budou nejen podílet na výběru jednoho společného kandidáta, ale nakonec ho také při prezidentské volbě podpoří. Především tomuto úkolu jsme také zasvětili své úsilí v minulých týdnech a měsících. Kroměřížská výzva, to je zejména síť těchto občanů z celé země, kteří díky naší iniciativě získali naději, že nejsou bezmocní, ale mohou sami aktivně ovlivnit průběh příští prezidentské volby. Nechceme, aby kandidáta pro příští prezidentskou volbu určovala nějaká úzká skupina podle vlastního přání, ale aby si ho vybrala sama občanská společnost. Výběr kandidáta je přitom zcela demokratickým procesem, který lze přirovnat k jakýmsi „primárkám občanské společnosti“. Jsou to naši signatáři, kdo navrhují kandidáty na prezidenta a kteří nakonec vyberou jednoho z nich.

Kdo jsme?

Kroměřížská výzva vznikla jako iniciativa občanů sdílejících pocit, že po více než čtvrtstoletí uplynulém od listopadové revoluce jsou u nás hodnoty svobody a demokracie znovu ohroženy. Její signatáři chtějí tomuto ohrožení čelit podporou veřejné diskuse o těchto hodnotách a společným postupem při volbě příští hlavy státu na jejich základě.

Proč to děláme?

Jsme přesvědčeni, že veřejná diskuze odrážející výše uvedené hodnoty, kterém jsou tím nejcennějším dědictvím sametové revoluce v listopadu 1989, povede k volbě takového prezidentského kandidáta, který je dokáže přesvědčivě ztělesňovat. Současný prezident to není.

News

Oct 23, 2017 Odměnění, jejich odměny nedorazily OZVĚTE SE, PROSÍM!!!

Vážení a milí přispěvatelé, naprostá většina odměn byla rozeslána a doručena. Pokud jste mezi těmi, kterým z nějakého důvodu nic nepřišlo a přesto máte nárok na odměnu, prosím ozvěte se oficiální mail kroměřížské výzvy kontakt kontakt@kromerizskavyzva.cz s tím, že do předmětu napiště "Chybějící…

More

Jan 5, 2017 Jupííí, máme 65% procent a deset dní do konce, dokážeme to?

Tak to je jízda. Během včerejšího dne jsme díky vám vybrali skoro 120 tisíc korun. Zbývá nám ještě 10 dní. Dokážeme to? Nepřestávejte nás sledovat, sdílet ani podporvat. Má to smysl. 

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • 484 Dobrý pocit

  Zvyšuji šanci najít dobrého prezidenta a nic za to nechci.

  + Vaše jméno vytiskneme na putovní desku, která bude tvořit pozadí při veřejných vystoupeních během kampaně.

  Reward delivery: In a week

  EUR 3.86
  (CZK 100)
 • 430 Odznak “Hledám prezidenta” s trikolorou

  Pošleme vám odznak “Hledám prezidenta” s trikolorou, který navrhl designer Martin Svoboda.

  + Vaše jméno vytiskneme na putovní desku, která bude tvořit pozadí při veřejných vystoupeních během kampaně.

  Reward delivery: In a month

  EUR 9.64
  (CZK 250)
 • 111 Plátěná taška - “Hledám svého prezidenta”

  Pošleme vám plátěnou tašku “Hledám svého prezidenta” s designem známky od Martin Svobody.

  + Pošleme vám odznak “Hledám prezidenta” s trikolorou, který navrhl designer Martin Svoboda. 

  + Vaše jméno vytiskneme na putovní desku, která bude tvořit pozadí při veřejných vystoupeních během kampaně.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 15.42
  (CZK 400)
 • 402 Kvalitní triko “Hledám svého prezidenta”

  Pošleme vám kvalitní triko “Hledám svého prezidenta” s designem známky. Triko navrhl designer Martin Svoboda.


  +  Pošleme vám odznak “Hledám prezidenta” s trikolorou, který navrhl designer Martin Svoboda.

  + Vaše jméno vytiskneme na putovní desku, která bude tvořit pozadí při veřejných vystoupeních během kampaně.

  Reward delivery: In a month

  EUR 19.28
  (CZK 500)
 • 26 from 100 Kniha filosofa Václava Němce "Apoštol svobody a dotěrná monstra" s věnováním autora.

  Kniha obsahuje kritické analýzy projevů Václava Klause z doby, kdy byl v prezidentském úřadu. Autor v nich především rozkrývá myšlenkové kořeny ideologie Václava Klause, jemuž přisoudil ironický titul "Apoštol svobody". V dalších esejích se pak věnuje například filosofickým základům komunistické ideologie nebo diskusi o odsunu a kolektivní vině Sudetských Němců.
   
  + Pošleme vám odznak “Hledám prezidenta” s trikolorou, který navrhl designer Martin Svoboda.  

  + Vaše jméno vytiskneme na putovní desku, která bude tvořit pozadí při veřejných vystoupeních během kampaně.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 23.13
  (CZK 600)
 • 91 from 200 Pozvání na vánoční večírek HLEDÁME PREZIDENTA 2017

  Pojďme společně oslavit vánoce 2017 ve společnosti významných osobností z řad Kroměřížské výzvy. Prezidentská volba již bude za dveřmi.

  + Vaše jméno vytiskneme na putovní desku, která bude tvořit pozadí při veřejných vystoupeních během kampaně.

  +  Pošleme vám odznak “Hledám prezidenta” s trikolorou, který navrhl designer Martin Svoboda.

  Reward delivery: In a year

  EUR 32.77
  (CZK 850)
 • Sold out!! Dva lístky na sobotní představení do Naivního divadla v Liberci

  Sobota je vždy ten nejlepší den v týdnu a vylepšit se dá ještě návštěvou Naivního divadla v Liberci!

  +  Pošleme vám odznak “Hledám prezidenta” s trikolorou, který navrhl designer Martin Svoboda.  

  + Vaše jméno vytiskneme na putovní desku, která bude tvořit pozadí při veřejných vystoupeních během kampaně.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 38.55
  (CZK 1,000)
 • Sold out!! Dva lístky na představení do Branického divadla

  Také Branické divadlo v Praze nabízí zážitek v podobě jeho skvělých představení. Tak rychle, tyhle lístky se tu moc dlouho neohřejí!

  +  Pošleme vám odznak “Hledám prezidenta” s trikolorou, který navrhl designer Martin Svoboda.  

  + Vaše jméno vytiskneme na putovní desku, která bude tvořit pozadí při veřejných vystoupeních během kampaně.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 46.26
  (CZK 1,200)
 • Sold out!! Dva lístky na představení do Jihočeského divadla

  Do Brna a do Prahy daleko? Nevadí! Skvělé Jihočeské divadlo rozhodně stojí za návštěvu, tak zapomeňte na politiku a doražte.
   
  +  Pošleme vám odznak “Hledám prezidenta” s trikolorou, který navrhl designer Martin Svoboda. 

  + Vaše jméno vytiskneme na putovní desku, která bude tvořit pozadí při veřejných vystoupeních během kampaně.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 46.26
  (CZK 1,200)
 • Sold out!! Dva lístky na muzikál do Městského divadla Brno

  Po vstupenkách do Dejvického divadla se jen zaprášilo a my předpokládáme, že lupeny na muzikál do úžasného Městského divadla Brno  se tu také dlouho neohřejí.
    +  Pošleme vám odznak “Hledám prezidenta” s trikolorou, který navrhl designer Martin Svoboda. 

  + Vaše jméno vytiskneme na putovní desku, která bude tvořit pozadí při veřejných vystoupeních během kampaně.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 46.26
  (CZK 1,200)
 • Sold out!! Dva lístky na představení do Moravského divadla v Olomouci

  Nádherné Moravské divadlo v Olomouci také nabízí možnost vidět jedno z představení a možná klapne i ředitelská lóže! Tak neváhejte!

  +  Pošleme vám odznak “Hledám prezidenta” s trikolorou, který navrhl designer Martin Svoboda.  

  + Vaše jméno vytiskneme na putovní desku, která bude tvořit pozadí při veřejných vystoupeních během kampaně.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 53.97
  (CZK 1,400)
 • Sold out!! Dva lístky na představení do Divadla na Vinohradech

  Tentokrát pro vás máme možnost zajít si na představení v Praze na Vinohradech. Máte chuť?  


  +  Pošleme vám odznak “Hledám prezidenta” s trikolorou, který navrhl designer Martin Svoboda. 

  + Vaše jméno vytiskneme na putovní desku, která bude tvořit pozadí při veřejných vystoupeních během kampaně.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 53.97
  (CZK 1,400)
 • Sold out!! Dva lístky na představení do Dejvického divadla

  Zapomeňte chvíli na politiku a doražte do vždy beznadějně vyprodaného Dejvického divadla. 


  +  Pošleme vám odznak “Hledám prezidenta” s trikolorou, který navrhl designer Martin Svoboda.

  + Vaše jméno vytiskneme na putovní desku, která bude tvořit pozadí při veřejných vystoupeních během kampaně.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 53.97
  (CZK 1,400)
 • Sold out!! Poslední dva lístky na sobotní představení do Naivního divadla v Liberci

  Jihočeské divadlo také poskytlo poslední dva lístky na jejich představení! 

  +  Pošleme vám odznak “Hledám prezidenta” s trikolorou, který navrhl designer Martin Svoboda.  

  + Vaše jméno vytiskneme na putovní desku, která bude tvořit pozadí při veřejných vystoupeních během kampaně.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 61.68
  (CZK 1,600)
 • Sold out!! Poslední dva lístky na představení do Jihočeského divadla

  Skvělé Jihočeské divadlo rozhodně stojí za návštěvu a také poskytlo poslední dva lístky na jejich představení!   
  +  Pošleme vám odznak “Hledám prezidenta” s trikolorou, který navrhl designer Martin Svoboda.  

  + Vaše jméno vytiskneme na putovní desku, která bude tvořit pozadí při veřejných vystoupeních během kampaně.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 61.68
  (CZK 1,600)
 • Sold out!! Osobní společné setkání s osobnostmi

  Pro velký ohlas přidáváme ještě dalších 30 vstupenek na společnou večeři vás podporovatelů a osobností z řad KV. Chcete společně povečeřet a popovídat si o všem co vás zajímá? Tak neváhejte!

  +  Pošleme vám odznak “Hledám prezidenta” s trikolorou, který navrhl designer Martin Svoboda. 

  + Vaše jméno vytiskneme na putovní desku, která bude tvořit pozadí při veřejných vystoupeních během kampaně.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 77.10
  (CZK 2,000)
 • Sold out!! Osobní setkání s osobnostmi

  Pojďme společně povečeřet! Pokud máte rádi lidi jako jsou Tomáš Halík, Hana Marvanová, Michael Žantovský, Jan Kalvoda, Jiří Šesták nebo Petr Pithart? Pak je tato odměna určena právě vám.

  +  Pošleme vám odznak “Hledám prezidenta” s trikolorou, který navrhl designer Martin Svoboda.

  + Vaše jméno vytiskneme na putovní desku, která bude tvořit pozadí při veřejných vystoupeních během kampaně.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 77.10
  (CZK 2,000)
 • Sold out!! Poslední dva lístky do Dejvického divadla

  Dejvické divadlo nám nabídlo ještě dva poslední lístky! Jsou to dva skutečně poslední kousky, neváhejte!

  +  Pošleme vám odznak “Hledám prezidenta” s trikolorou, který navrhl designer Martin Svoboda.  

  + Vaše jméno vytiskneme na putovní desku, která bude tvořit pozadí při veřejných vystoupeních během kampaně.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 96.38
  (CZK 2,500)
 • Sold out!! Jedna vstupenka na otáčivé hlediště v Českém Krumlově - červnové představení "Pes baskervilský"

  Po záhadné smrti pána na baskervillském panství se i kolem jeho dědice stahuje síť. Podaří se Sherlocku Holmesovi a jeho věrnému Watsonovi zastavit pekelného psa?
  Tohle je tedy bomba! 
  V roli Sherlocka Holmese Karel Roden!
  V režii Petra Zelenky!

  +  Pošleme vám odznak “Hledám prezidenta” s trikolorou, který navrhl designer Martin Svoboda.  

  + Vaše jméno vytiskneme na putovní desku, která bude tvořit pozadí při veřejných vystoupeních během kampaně.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 96.38
  (CZK 2,500)
 • 1 from 12 Prohlídka zákulisí Národního divadla Brno v doprovodu jeho ředitele M.Glasera

  Na skvělém představení v Národním divadle v Brně jste již určitě byli mnohokrát, ale vsadím se, že v zákulisí ještě ne! Pokud ano, tak ale určitě ne v doprovodu jeho ředitele Martina Glasera.

  +  Pošleme vám odznak “Hledám prezidenta” s trikolorou, který navrhl designer Martin Svoboda.  

  + Vaše jméno vytiskneme na putovní desku, která bude tvořit pozadí při veřejných vystoupeních během kampaně.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 96.38
  (CZK 2,500)
 • Sold out!! Poslední dva lístky do do Divadla na Vinohradech

  Také Divadlo na Vinohradech nás podpořilo a poskytlo poslední dva lístky! Děkujeme !


  +  Pošleme vám odznak “Hledám prezidenta” s trikolorou, který navrhl designer Martin Svoboda.  

  + Vaše jméno vytiskneme na putovní desku, která bude tvořit pozadí při veřejných vystoupeních během kampaně.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 96.38
  (CZK 2,500)
 • Sold out!! Román OCHLAZENÍ s věnováním od M. Žantovského

  Máte rádi špionážní thrillery z blízké budoucnosti? Tak v tom případě si připravte pohodlné křeslo, zatopte v krbu a ponořte se do úžasného příběhu z pera Michaela Žantovského. V knize navíc najdete osobní věnování.

  +  Pošleme vám odznak “Hledám prezidenta” s trikolorou, který navrhl designer Martin Svoboda.

  + Vaše jméno vytiskneme na putovní desku, která bude tvořit pozadí při veřejných vystoupeních během kampaně.

  Reward delivery: In a month

  EUR 134.93
  (CZK 3,500)
 • Sold out!! Faksimile originálního, donedávna ztraceného textu Václava Havla

  Faksimile originálního, donedávna ztraceného textu Václava Havla Případ CH77 - 1. Přepadení vydaná ke čtyřicátému výročí Charty 77 Knihovnou Václava Havla v počtu 500 číslovaných výtisků. Příležitost získat neopakovatelnou bibliofilii.

  + Pošleme vám odznak “Hledám prezidenta” s trikolorou, který navrhl designer Martin Svoboda.  

  + Vaše jméno vytiskneme na putovní desku, která bude tvořit pozadí při veřejných vystoupeních během kampaně.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 192.75
  (CZK 5,000)
 • Sold out!! Jedinečná detailní monografie HAVEL s věnováním od M. Žantovského

  Václav Havel byl bezpochyby jedním z největších Čechů 20. století. Přečtěte si jeho vynikající monografii sepsanou Havlovým přítelem a blízkým spolupracovníkem Michaelem Žantovským. V knize navíc najdete osobní věnování od autora.

  +  Pošleme vám odznak “Hledám prezidenta” s trikolorou, který navrhl designer Martin Svoboda.

  + Vaše jméno vytiskneme na putovní desku, která bude tvořit pozadí při veřejných vystoupeních během kampaně.

  Reward delivery: In a month

  EUR 192.75
  (CZK 5,000)
 • 34 from 50 Snídaně s příštím prezidentem

  Pokud náš kandidát vyhraje čeká vás snídaně s prezidentem, možná i na Pražském hradě :)

  +  Pošleme vám odznak “Hledám prezidenta” s trikolorou, který navrhl designer Martin Svoboda.

  + Kvalitní triko “Hledám svého prezidenta” s designem známky. Triko navrhl designer Martin Svoboda.

  + Vaše jméno vytiskneme na putovní desku, která bude tvořit pozadí při veřejných vystoupeních během kampaně.

  Reward delivery: In over a year

  EUR 308.40
  (CZK 8,000)
 • 1 from 3 Let balonem

  Let balonem projektu "HLEDÁME PREZIDENTA - Kroměřížská výzva". Možná se k vám připojí i jeden z našich kandidátů, pokud se nebude bát výšek :)

  +  Pošleme vám odznak “Hledám prezidenta” s trikolorou, který navrhl designer Martin Svoboda.

  + Kvalitní triko “Hledám svého prezidenta” s designem známky. Triko navrhl designer Martin Svoboda.

  + Vaše jméno vytiskneme na putovní desku, která bude tvořit pozadí při veřejných vystoupeních během kampaně.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 1,156.52
  (CZK 30,000)
 • 5 from 5 Opravdový fanda

  Vy i vaše rodina budete mít vstup na všechny akce a setkání s osobnostmi pořádané projektem "HLEDÁME PREZIDENTA - Kroměřížská výzva".

  + Kvalitní triko “Hledám svého prezidenta” s designem známky. Triko navrhl designer Martin Svoboda.

  +  Pošleme vám odznak “Hledám prezidenta” s trikolorou, který navrhl designer Martin Svoboda.

  + Vaše jméno vytiskneme na putovní desku, která bude tvořit pozadí při veřejných vystoupeních během kampaně.

  Reward delivery: In a year

  EUR 1,927.53
  (CZK 50,000)
 • 0 OPRAVDOVÝ PATRON

  V případě úspěchu HITHIT kampaně Vám osobně poděkujeme na tiskové konferenci a dalších akcích Kroměřížské výzvy. Zároveň získáváte přístup na všechna setkání s osobnostmi i případnou snídani s prezidentem. 

  + Kvalitní triko “Hledám svého prezidenta” s designem známky. Triko navrhl designer Martin Svoboda.

  +  Pošleme vám odznak “Hledám prezidenta” s trikolorou, který navrhl designer Martin Svoboda.

  + Vaše jméno vytiskneme na putovní desku, která bude tvořit pozadí při veřejných vystoupeních během kampaně.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 3,855.05
  (CZK 100,000)